Biuro prasowe

BIZNES 2021-05-05

Między biznesem a prywatą, czyli jak rozwód Gatesów wpłynie na rynek start-upów?

Życie prywatne coraz częściej przecina się z życiem biznesowym — szczególnie w realiach amerykańskich. Nie dziwi więc fakt, iż decyzja Billa i Melindy Gatesów odbiła się wyjątkowo głośnym echem zarówno w tabloidach, jak i mediach branżowych
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-04

Nadchodzi renta dożywotnia w nowej odsłonie. Usługodawcy chcą zróżnicować ofertę

Usługodawcy zaczynają dostrzegać potrzebę zróżnicowania oferty renty dożywotniej. Za granicą seniorzy mogą wybierać z wielu różnych narzędzi finansowych opartych na hipotece odwróconej. W Polsce też tak powinno być. Potwierdzają to nowe badania.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-04

Stali klienci gwarancją stabilności finansowej już tylko dla 5% firm

W biznesie panuje przeświadczenie, że dobrze jest mieć stałych klientów, bo to trwałe źródło przychodu. W mikrofirmach stanowią oni nawet 75% (i więcej) wszystkich klientów.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2021-04-30

Majówka 2021 - ile i na co wydamy?

To kolejna majówka w czasie pandemii. Nie przeszkadza to nam jednak planować wyjazdów. Pośród zagranicznych kierunków największą popularnością cieszy się Turcja (39%). Chętnie podróżujemy też po Polsce. Na majówkowe wyjazdy wydamy średnio 5880 zł.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-30

Wypłata trzynastej emerytury – na co wydadzą ją emeryci?

Eksperci Związku Przedsiębiorstw Finansowych podpowiadają, na co warto przeznaczyć trzynastą emeryturę, by zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-29

TXM poprawiło wyniki pomimo pandemii

Spółka TXM, zarządzająca siecią sklepów dyskontowych, opublikowała sprawozdanie finansowe za 2020 roku. W tym okresie wynik na sprzedaży uległ poprawie o blisko 25 mln zł w ujęciu r./r.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-29

Naukowcy: Notujemy rekord emisji CO2. Żyjemy w bezprecedensowym czasie i potrzeb

Jednym z największych wyzwań XXI wieku stało się widmo globalnego kryzysu klimatycznego. Jeszcze dekadę temu zagadnienie zmian środowiskowych uchodziło za nieco niszowe, a wyłącznie grupa najbardziej zmotywowanych aktywistów nagłaśniała problem m.in. śladu węglowego.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2021-04-28

Misselling w sektorze finansowym - czym jest i jak się przed nim uchronić?

Misselling w sektorze finansowym to oferowanie klientowi zbędnych usług finansowych. Skutki mogą być dla nas nieprzyjemne.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-27

Cyfrowe waluty narodowe coraz bliżej? Za trendem przemawia… kryzys bankomatów

Głęboka digitalizacja usług finansowych to wyłącznie jedna strona medalu. Oprócz sektora komercyjnego nawet banki centralne rozpoczęły poważną dyskusję o możliwości wprowadzenia krajowych walut w wersji całkowicie cyfrowej.
czytaj więcej