Biuro prasowe

BIZNES 2019-04-19

Rośnie apetyt faktorów na ryzyko

Według danych Krajowego Rejestru Długów, nierzetelni płatnicy są winni firmom faktoringowym już 371,6 mln zł. Na długi wobec faktorów składają się zaległe zobowiązania klientów oraz ich kontrahentów.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-19

Niezdrowe długi lekarzy

Rynek medyczny rozwija się w zawrotnym tempie, a Polacy coraz chętniej korzystają z prywatnej opieki lekarskiej. Z jednej strony jest to efekt trudności z dostępem do państwowej służby zdrowia, z drugiej - wzrostu płac, który pomaga leczyć się poza NFZ.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-17

Polska liderem rynku fuzji i przejęć w regionie

Rynek fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej zapewnił wyjątkową wartość i możliwości dla inwestorów w 2018 r. W porównaniu z innymi szybko rozwijającymi się regionami świata, Europa Środkowo-Wschodnia okazuje się być stabilnym regionem dla inwestycji międzynarodowych.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-16

Polska gospodarka mocniejsza niż szwedzka

Lata wysokiego wzrostu gospodarczego pozwoliły nam awansować w rankingu największych gospodarek świata. Czy nasz gospodarka rzeczywiście wyprzedza takie potęgi jak Szwecja?
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2019-04-09

Elavon i Societe Generale partnerami w zakresie ogólnoeuropejskich płatności

Elavon będzie świadczyć usługi płatnicze dla klientów biznesowych Societe Generale w ośmiu krajach
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-09

Agnieszka Popławska w gronie najlepszych agentów ubezpieczeniowych na świecie

Million Dollar Round Table (MDRT) to założone w USA międzynarodowe stowarzyszenie agentów ubezpieczeń życiowych i doradców finansowych z 81-letnią tradycją.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-05

First Data Polska firmą roku świata bezgotówkowego!

Rada Programowa VII Cashless Congress nagrodziła First Data Polska eDukatem 2019 w kategorii firma roku.świata bezgotówkowego. Wyróżnienie wręczono podczas uroczystej gali VII Cashless Congress organizowanego przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-02

SCFO rozpoczyna emisję akcji we współpracy z Beesfund

Fintech SCFO z dniem 2 kwietnia 2019 rozpoczął publiczną emisję akcji w ramach crowfundingu udziałowego przy współpracy z platformą Beesfund. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie beesfund.com. Spółka zakłada uzyskanie środków w wysokości 700 tys. zł.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-01

PPK mogą trwale zmienić zachowania ekonomiczne Polaków – skorzysta na tym nie ty

Komentarz przygotował Robert Juszczak, Regionalny Menedżer ds. Wdrażania i Rozwoju Planów Emerytalnych w Esaliens TFI
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-01

DB prezentuje wyniki za 2018 rok

Nowy rekord pasażerski, wyższe przychody i większy niż kiedykolwiek wolumen wytworzony w sieci DB. Zysk utrzymał się mniej więcej na tym samym poziomie co wcześniej
czytaj więcej