Biuro prasowe

Finanse BIZNES 2018-12-10

Blockchain Lab SA zajmuje miejsce Domenomania.pl SA

Dotychczas notowana na NewConnect Domenomania.pl SA zmienia profil działalności. W marcu br. pakiet większościowy w spółce przejęła firma Mobilum Ltd – twórca innowacyjnego portfela wirtualnego opartego na walutach typu fiat.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-10

Czy Wigilia firmowa zalicza się do kosztów podatkowych?

Wigilie firmowe stały się tradycją zarówno w dużych, jak i w małych firmach. Przybierają one różne formy – od klasycznych, krótkich spotkań po wieczorne eventy czy nawet wyjazdy integracyjne. Jak wygląda kwestia ich rozliczenia?
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2018-12-06

Alior Bank udostępnił możliwość utworzenia profilu zaufanego do ePUAP

Alior Bank umożliwia założenie Profilu Zaufanego w nowej bankowości internetowej.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-05

Polskie ePłatności ze zgodą na przejęcie PayUp

Firma Polskie ePłatności kupi je od Eurocashu za ok. 110 mln zł. PayUp zarządza siecią terminali płatniczych zainstalowanych w sklepach detalicznych na terenie całego kraju.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-30

Konflikt Ukrainy z Rosją. Jak reagują rynki finansowe

Ostatnie dni pokazały nam, że coroczne zaognienie relacji pomiędzy Rosją a Ukrainą w początkach głównego sezonu grzewczego można już wpisać do kalendarzy makroekonomicznych. W tekście tym skupimy się jednak na skutkach gospodarczych.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-30

Jak zapożyczają się przedsiębiorcy?

Z badania Instytutu Keralla Research na zlecenie firmy faktoringowej NFG wynika, że przedsiębiorstwa z sektora MŚP, które sięgają po zewnętrzne finansowanie, najczęściej wybierają kredyt bankowy.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-30

Porta rośnie eksportowo na Wschodzie

Grupa Porta KMI Poland, największy producent drzwi w Europie Środkowo-Wschodniej, rozwija eksport na Wschód. Największe przyrosty sprzedaży firma zanotowała w przypadku Litwy i Białorusi – o odpowiednio ponad 40% i 15% po I półroczu 2018 w ujęciu r/r.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-26

Najważniejsze zasady budowania portfela inwestycyjnego

Jak zbudować portfel inwestycyjny? Opierać się na funduszach czy inwestować w akcje i nowe, obiecujące start’upy? A może pójść jeszcze inną drogą i zainteresować się lokatami i obligacjami państwowymi? To pytania, które zadaje sobie wielu początkujących inwestorów.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2018-11-23

Kompap zwiększył sprzedaż o 44% po 9 miesiącach 2018

Grupa Kompap SA, do której należą dwie wiodące drukarnie dziełowe w Polsce - BZGraf i OZGraf oraz drukarnia offsetowa rolowa Imprimus - wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 67,87 mln zł po 9 miesiącach 2018 roku, co oznacza wzrost o 44% r/r.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2018-11-21

Silne FinTechy chronią Polskę przed chińskim scenariuszem

Do 2025 roku globalny rynek peer-to-peer lending ma osiągnąć wartość 1000 mld dolarów. W Chinach liczba osób, które korzystały z platform social lendingowych przekroczyła 3,5 mln. W Polsce formuła pożyczania społecznościowego jeszcze się nie przyjęła.
czytaj więcej