Biuro prasowe

BIZNES 2019-06-13

Branża leasingowa rośnie i liczy dłużników

Polska branża leasingowa rośnie jak na drożdżach dzięki dobrej koniunkturze gospodarczej. Przedsiębiorstwa chętnie finansują leasingiem zakup samochodów i sprzętu budowlanego. Jednak według najnowszych danych KRD klienci są winni firmom leasingowym prawie 405 mln zł.
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-11

Nowości w płatnościach mobilnych mPay

Spółka mPay poinformowała o nowych produktach i rozwiązaniach dodstępnych w ramach aplikacji mobilnej.
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-07

Ułatw dziecku start w dorosłe życie

Państwowe studia – 12 tys. zł, wynajem mieszkania w tym czasie – 30 tys. zł, używany samochód – 20 tys. zł. W późniejszym czasie ślub – nie skromny i nie bardzo wystawny – ok 40 tys. zł. Obowiązkowo własny wkład na mieszkanie od 60 do 100 tys. zł.
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-06

Innova Capital obejmie większościowy pakiet udziałów w CS Group Polska

Innova Capital obejmie większościowy pakiet udziałów w CS Group Polska
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-06

Produkty finansowe, których może potrzebować twoja firma

• Z Barometru EFL za I kw. 2019 r. wynika, że najchętniej wybieranym przez MSP finansowaniem zewnętrznym jest leasing oraz kredyt.
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-06

Niezależne i online. Kobiety rządzą w zamawianiu jedzenia w sieci

Więcej kobiet niż mężczyzn zamawia jedzenie z dostawą – wynika z raportu PizzaPortal.pl. To efekt zmian społecznych. Znika presja bycia perfekcyjną panią domu, gotującą kilkudaniowy obiad dla całej rodziny.
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-05

CROWDFUNDING – TO NAPRAWDĘ DZIAŁA.

Pozyskiwanie pieniędzy od osób w internecie, stało się bardzo popularne. Ci, którzy wierzą w dany projekt, chętnie wpłacają pieniądze, dzięki czemu wiele świetnych pomysłów ma szansę na realizację. Od czego zacząć, aby zarabiać w ten sposób?
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-31

Czy przejście z etatu na samozatrudnienie utrudni otrzymanie kredytu

Jeżeli własna działalność jest kontynuacją dotychczasowej pracy – ma ten sam profil i zakres usług, co na umowie o pracę, to niektóre banki przyznają kredyt już po 3 miesiącach od założenia firmy.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-29

Spłata długu przez internet? Teraz to już możliwe

Coraz więcej spraw załatwiamy przez internet: płacimy rachunki, zawieramy umowy czy umawiamy się do lekarza. Teraz także możliwa jest spłata długów on-line. Wyjaśniamy, jak korzystać z platform udostępnianych przez firmy windykacyjne oraz czy jest to bezpieczne.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-27

Wskaźnik rzetelności polskich przedsiębiorstw – najuczciwsi na wschodzie i połud

Jeśliby mierzyć poziom rzetelności przedsiębiorstw solidnością w regulowaniu swoich faktur, to bez wątpienia palma pierwszeństwa należy się firmom zarejestrowanym w Polsce południowo-wschodniej i wschodniej.
czytaj więcej