Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Biuro prasowe

BIZNES 2019-07-04

Eskalacja konfliktu we wschodniej Ukrainie: miliony osób odcięte od wody

Kijów/Genewa, 4 lipca 2019 r. – Eskalacja konfliktu we wschodniej Ukrainie zagraża dostępowi do czystej wody i sanitariatów dla 3,2 mln osób, w tym 500 tys. dzieci. Pracownicy wodociągów ryzykują utratę życia, naprawiając zniszczoną infrastrukturę.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-15

Roche Polska partnerem obchodów 100lecia nawiązania relacji polsko-szwajcarskich

Roche Polska partnerem obchodów 100–lecia nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską i Szwajcarią
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-07

Specjalna relacja na France 24 z wyborów do Kongresu w USA!

Ile miejsc w Kongresie zdobędzie Partia Republikańska? Czy Demokraci mogą zmienić bieg rzeczy, szczególnie w Izbie Reprezentantów?
czytaj więcej

Trwa nabór do Programu Stypendialnego Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego.

Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego rozpoczęła nabór kandydatów do udziału w Georgetown Leadership Seminar 2018. Organizuje je Edmund A. Walsh School of Foreign Service Uniwersytetu Georgetown, w którym uczył prof. Jan Karski. Termin składania aplikacji mija 15 czerwca br.
czytaj więcej

Mapy Ryzyk Aon 2018

Zgodnie z najnowszym międzynarodowym raportem Aon na świecie rośnie zagrożenie przemocą polityczną. Prawdopodobieństwo międzynarodowego konfliktu z zaangażowaniem głównych mocarstw jest najwyższe od czasów zimnej wojny.
czytaj więcej

Prowizorium bezpieczeństwa publicznego

Ostatni atak szaleńca w centrum handlowym w Stalowej Woli wyrwał nas z letargu, w który popadliśmy, zapewniani, że jesteśmy oazą spokoju w niepokojonej terrorystycznymi incydentami Europie.
czytaj więcej

Spółka na Gibraltarze a brexit

29 marca 2019 r. Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej. Brexit obejmie swym zasięgiem również Gibraltar, który jest terytorium zależnym korony brytyjskiej.
czytaj więcej

Madera (Portugalia) – aktualne możliwości uzyskania rezydencji podatkowej

Do Portugalii przyciągają przyjemny klimat, piękne wybrzeża i niedrogie nieruchomości. Nic dziwnego, że wielu obcokrajowców wybiera ten kraj na emeryturę. Szczególnie atrakcyjny jest on dla posiadaczy jachtów.
czytaj więcej

Cypr nadal atrakcyjny dla polskiego przedsiębiorcy

Wielostronna konwencja podatkowa MLI oraz zmiany ustaw podatkowych miały w znaczący sposób wpłynąć na sytuację polskich przedsiębiorców będących udziałowcami lub właścicielami zagranicznych spółek.
czytaj więcej