Biuro prasowe

BIZNES 2022-06-11

Francja u progu decyzji – kto zdobędzie większość w parlamencie?

Pierwsza tura francuskich wyborów parlamentarnych już w najbliższą niedzielę – 12 czerwca. Analitycy londyńskiej firmy Unibet oszacowali kto ma największe szanse na wygraną.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-10

Czy Finlandia i Szwecja dołączą do NATO w 2022 roku?

Finlandia i Szwecji stoją u progu decyzji o przyłączeniu się do NATO. Wewnętrzna debata w obu krajach nabiera rozpędu. Wysoce prawdopodobne staje się rozstrzygnięcie jeszcze w pierwszej połowie maja. Ewentualnej akcesji sprzeciwia się, co zaskakujące, Chorwacja.
czytaj więcej

Wyścig prezydencki we Francji – kto wejdzie do drugiej tury?

Już w najbliższą niedzielę, 10 kwietnia, Francuzi zdecydują, kto wejdzie do finałowego starcia o fotel prezydencki. Faworytami przed pierwszą turą są Emmanuel Macron – ze średnim sondażowym poparciem na poziomie 27% i Marine Le Pen – 22%.
czytaj więcej

Nastroje konsumentów w obliczu pandemii, sytuacji w Ukrainie i rosnącej inflacji

Najpierw społeczeństwo zaatakował Covid-19, który zamknął nas na długie miesiące w domach. Wkrótce potem Rosja postanowiła zaatakować Ukrainę. Jak to wszystko przekłada się na nastroje konsumentów?
czytaj więcej
BIZNES 2022-03-11

Firma Kazar wspiera kolejne Centrum Pomocy Humanitarnej dla uchodźców z Ukrainy

To już drugi obiekt w Polsce, po Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu, w którego realizację zaangażowała się firma Kazar. We współpracy z lokalnymi samorządami i polskimi firmami wspierającymi inicjatywę w ostatnich dniach udzielono pomocy 70 tysiącom uchodźców.
czytaj więcej
BIZNES 2022-02-24

Polska Misja Medyczna wyśle pomoc medyczną na wschodnią Ukrainę

Polska Misja Medyczna, organizacja od ponad 20 lat zajmująca się pomocą humanitarną i rozwojową na całym świecie, prowadzi zbiórkę środków na pomoc Ukrainie. Głównym celem jest pilna odpowiedź na potrzeby mieszkańców w obszarach dotkniętych działaniami zbrojnymi.
czytaj więcej
BIZNES 2022-02-14

180 dni talibów – największe wyzwania stojące przed Afganistanem

Kiedy pół roku temu władzę w Afganistanie przejęli talibowie, świat obiegły obrazy mieszkańców w rozpaczy próbujących opuścić kraj. Wprowadzenie surowych zasad społecznych i religijnych to tylko część zmian, które zaszły w ostatnich miesiącach.
czytaj więcej
BIZNES 2022-02-01

Obozy dla uchodźców nie wytrzymują zimy – pilnie potrzebna pomoc

Po Turcji i Grecji zima uderzyła w Syrię, Liban, Jordanię i Izrael. Dla ich obywateli niskie temperatury są znacznym utrudnieniem, szczególnie w związku ze wzrostem cen za ogrzewanie. Dla Syryjczyków mieszkających w obozach dla uchodźców to prawdziwa walka o przeżycie.
czytaj więcej
BIZNES 2022-02-01

Catherine Russell obejmuje stanowisko Dyrektora Generalnego UNICEF

Od dziś UNICEF ma nową Dyrektor Generalną. Została nią Catherine Russell, która jako czwarta kobieta w 75-letniej historii organizacji, poprowadzi działania UNICEF.
czytaj więcej

Afganistanowi grozi głód

W najnowszym raporcie World Food Programme, opublikowanym na początku roku, Afganistan jest obecnie krajem najbardziej narażonym na głód i niedożywienie, wyprzedzając m.in. Jemen i Somalię. Brak żywności dotyka już aż 95% mieszkańców kraju.
czytaj więcej