Biuro prasowe

BIZNES 2021-07-23

Greenwashing przed kluczowym wydarzeniem klimatycznym

Według organizacji pozarządowej ProVeg International, zajmującej się budowaniem świadomości żywieniowej, kluczowa szansa na osiągnięcie Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ do 2030 r. może zostać zniweczona przez greenwashing związany z przemysłową hodowlą zwierząt.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-14

Wicepremier J. Gowin spotkał się z polskimi przedsiębiorcami we Włoszech

Polska delegacja rządowa spotkała się z krajowymi inwestorami i przedsiębiorcami działającymi na włoskim rynku w Ambasadzie RP w Rzymie.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-13

Stop finansowaniu przez UE reklam mięsa i nabiału

Większość obywateli UE, którzy wzięli udział w konsultacjach publicznych, chce zakończenia finansowania promocji produktów, które nie wspierają przejścia w kierunku bardziej roślinnej diety.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-15

Światowy Dzień Uchodźcy – opowieść o bohaterach.

Co 100 osoba na świecie jest uchodźcą. Oznacza to, że obecnie osiemdziesiąt milionów ludzi potrzebuje schronienia w miejscu, które nie jest ich domem, i których życie jest narażone na ciągłe zagrożenie. 20 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-19

Jemen w potrzebie. Polska Misja Medyczna i Lekarze Bez Granic walczą z głodem.

30-milionowe państwo jest pogrążone w największym kryzysie humanitarnym XXI wieku. Pilnej pomocy potrzebuje 80% mieszkańców, pozbawionych dostępu do wody pitnej i żywności.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-12

Droga po życie. Polska Misja Medyczna pomaga wenezuelskim uchodźcom w Kolumbii.

Od 2016 r. trwa największy trwający obecnie kryzys migracyjny w Ameryce Południowej. Codziennie Wenezuelę opuszcza od 500 do 700 osób. Szacuje się, że do listopada 2020 r. kraj opuściło ok 5.4 mln Wenezuelczyków , z czego blisko 1.7 mln przebywa w Kolumbii.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-03

Polska Misja Medyczna pomaga ofiarom powodzi w Syrii

Polska Misja Medyczna apeluje o natychmiastową pomoc dla tonących w wodzie Syryjczyków w obozach w regionie Idlib
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-20

Rewizja myśli Giedroycia i Mieroszewskiego jest nieunikniona

Eksperci polityki wschodniej w trakcie debaty w Galerii Delfiny, zgodzili się, że mimo różnic jakie dzielą polskie obozy polityczne temat Wschodu jest kluczowy dla naszego bezpieczeństwa.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-06

Indie uruchamiają program Atmanirbhar Bharat

Indie ogłosiły specjalny program rozwoju gospodarki, który ma złagodzić skutki wywołane przez COVID-19. Zapoczątkowany przez premiera, Narendra Modi pakiet ma pomóc w odbudowie indyjskiej gospodarki, zapewniając większą niezależność w budowaniu silnego państwa.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-21

Czy koronawirus wpłynie na Polexit?

Ogólnoświatowa recesja jest już faktem i wiadomo, że pieniędzy i pracy na rynkach będzie coraz mniej. Unia Europejska zamknęła swoje granice, a każdy kraj walczy o przetrwanie zdrowotne i gospodarcze. Czy w obecnej sytuacji pandemia wpłynie na Polexit?
czytaj więcej