Biuro prasowe

6. edycja Warsaw Security Forum dobiegła końca

Wojna hybrydowa, cyberbezpieczeństwo, konflikty na Bliskim Wschodzie, czy losy polityki Rosji po epoce Putina - to tylko kilka z wielu tematów poruszonych na tegorocznym Warsaw Security Forum. W dniach 2-3 października, głosami głów państw, ministrów i ekspertów z całego świata.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-04

Eskalacja konfliktu we wschodniej Ukrainie: miliony osób odcięte od wody

Kijów/Genewa, 4 lipca 2019 r. – Eskalacja konfliktu we wschodniej Ukrainie zagraża dostępowi do czystej wody i sanitariatów dla 3,2 mln osób, w tym 500 tys. dzieci. Pracownicy wodociągów ryzykują utratę życia, naprawiając zniszczoną infrastrukturę.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-15

Roche Polska partnerem obchodów 100lecia nawiązania relacji polsko-szwajcarskich

Roche Polska partnerem obchodów 100–lecia nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską i Szwajcarią
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-07

Specjalna relacja na France 24 z wyborów do Kongresu w USA!

Ile miejsc w Kongresie zdobędzie Partia Republikańska? Czy Demokraci mogą zmienić bieg rzeczy, szczególnie w Izbie Reprezentantów?
czytaj więcej

Trwa nabór do Programu Stypendialnego Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego.

Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego rozpoczęła nabór kandydatów do udziału w Georgetown Leadership Seminar 2018. Organizuje je Edmund A. Walsh School of Foreign Service Uniwersytetu Georgetown, w którym uczył prof. Jan Karski. Termin składania aplikacji mija 15 czerwca br.
czytaj więcej

Mapy Ryzyk Aon 2018

Zgodnie z najnowszym międzynarodowym raportem Aon na świecie rośnie zagrożenie przemocą polityczną. Prawdopodobieństwo międzynarodowego konfliktu z zaangażowaniem głównych mocarstw jest najwyższe od czasów zimnej wojny.
czytaj więcej

Prowizorium bezpieczeństwa publicznego

Ostatni atak szaleńca w centrum handlowym w Stalowej Woli wyrwał nas z letargu, w który popadliśmy, zapewniani, że jesteśmy oazą spokoju w niepokojonej terrorystycznymi incydentami Europie.
czytaj więcej

Spółka na Gibraltarze a brexit

29 marca 2019 r. Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej. Brexit obejmie swym zasięgiem również Gibraltar, który jest terytorium zależnym korony brytyjskiej.
czytaj więcej

Madera (Portugalia) – aktualne możliwości uzyskania rezydencji podatkowej

Do Portugalii przyciągają przyjemny klimat, piękne wybrzeża i niedrogie nieruchomości. Nic dziwnego, że wielu obcokrajowców wybiera ten kraj na emeryturę. Szczególnie atrakcyjny jest on dla posiadaczy jachtów.
czytaj więcej