Biuro prasowe

BIZNES 2021-02-12

Droga po życie. Polska Misja Medyczna pomaga wenezuelskim uchodźcom w Kolumbii.

Od 2016 r. trwa największy trwający obecnie kryzys migracyjny w Ameryce Południowej. Codziennie Wenezuelę opuszcza od 500 do 700 osób. Szacuje się, że do listopada 2020 r. kraj opuściło ok 5.4 mln Wenezuelczyków , z czego blisko 1.7 mln przebywa w Kolumbii.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-03

Polska Misja Medyczna pomaga ofiarom powodzi w Syrii

Polska Misja Medyczna apeluje o natychmiastową pomoc dla tonących w wodzie Syryjczyków w obozach w regionie Idlib
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-20

Rewizja myśli Giedroycia i Mieroszewskiego jest nieunikniona

Eksperci polityki wschodniej w trakcie debaty w Galerii Delfiny, zgodzili się, że mimo różnic jakie dzielą polskie obozy polityczne temat Wschodu jest kluczowy dla naszego bezpieczeństwa.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-06

Indie uruchamiają program Atmanirbhar Bharat

Indie ogłosiły specjalny program rozwoju gospodarki, który ma złagodzić skutki wywołane przez COVID-19. Zapoczątkowany przez premiera, Narendra Modi pakiet ma pomóc w odbudowie indyjskiej gospodarki, zapewniając większą niezależność w budowaniu silnego państwa.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-21

Czy koronawirus wpłynie na Polexit?

Ogólnoświatowa recesja jest już faktem i wiadomo, że pieniędzy i pracy na rynkach będzie coraz mniej. Unia Europejska zamknęła swoje granice, a każdy kraj walczy o przetrwanie zdrowotne i gospodarcze. Czy w obecnej sytuacji pandemia wpłynie na Polexit?
czytaj więcej
BIZNES 2020-01-28

Operacja Wuhan, czyli walka z epidemią po chińsku.

Nieczynne lotniska i dworce, zawieszona komunikacja miejska: metro, promy, autobusy – władze Chin podjęły decyzję o całkowitym zamknięciu 11-milionowego miasta Wuhan. Hotele i różnego rodzaju atrakcje turystyczne wezwano do zawieszenia działalności.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-05

We Wrocławiu otwarto Honorowy Konsulat Republiki Turcji

We Wrocławiu swoją działalność rozpoczął Honorowy Konsulat Generalny Republiki Turcji. Funkcję Konsula Honorowego objął Wojciech Kamiński, znany wrocławski notariusz.
czytaj więcej

6. edycja Warsaw Security Forum dobiegła końca

Wojna hybrydowa, cyberbezpieczeństwo, konflikty na Bliskim Wschodzie, czy losy polityki Rosji po epoce Putina - to tylko kilka z wielu tematów poruszonych na tegorocznym Warsaw Security Forum. W dniach 2-3 października, głosami głów państw, ministrów i ekspertów z całego świata.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-04

Eskalacja konfliktu we wschodniej Ukrainie: miliony osób odcięte od wody

Kijów/Genewa, 4 lipca 2019 r. – Eskalacja konfliktu we wschodniej Ukrainie zagraża dostępowi do czystej wody i sanitariatów dla 3,2 mln osób, w tym 500 tys. dzieci. Pracownicy wodociągów ryzykują utratę życia, naprawiając zniszczoną infrastrukturę.
czytaj więcej