Biuro prasowe

Gospodarka BIZNES 2024-07-09

SHEIN uruchamia fundusz Circularity Fund o wartości 200 mln euro

• Marka SHEIN zapowiada duże inwestycje w inicjatywy mające na celu wzmocnienie pozycji europejskich i brytyjskich marek, projektantów i artystów, aby mogli rozwijać swoją działalność nie tylko w świecie online.
BIZNES 2024-07-08

Immersyjna wystawa „Kleks. Magia Kina” debiutuje w Warszawie

Jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie wystaw filmowych dotarła do Warszawy. Od jutra dla zwiedzających w Centrum Praskim Koneser zostanie udostępniona wystawa „Kleks.
BIZNES 2024-07-04

"Go Green with Taiwan 2024" – zielone innowacje z szansą na nagrodę

Startuje kampania „Go Green with Taiwan”, skierowana do autorów ekologicznych inicjatyw na całym świecie. Celem konkursu jest promowanie zrównoważonych rozwiązań oraz wspieranie współpracy technologicznej w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiskowego i gospodarczego.
BIZNES 2024-07-03

Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

MOOVIN Interiors to warszawska pracownia architektury wnętrz, oferująca kompleksowe usługi wykończenia w standardzie Concierge, gwarantując najwyższy poziom profesjonalizmu. Firma wzięła udział w 14. Forum Rynku Nieruchomości w Sopocie, 6-7 czerwca 2024 roku.
BIZNES 2024-06-27

Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw

Wytrzymałość polskich przedsiębiorców ma swoje granice, zwłaszcza, jeżeli chodzi o pieniądze. 40 proc. firm z sektora MŚP przekazuje do windykacji nieuregulowane faktury będące 15-30 dni po terminie płatności. Robią tak głównie firmy z branży budowlanej i usługowej.
Gospodarka BIZNES 2024-06-24

Środowiska biznesowe apelują do MON o wzmocnienie potencjału obronnego

Polskie środowiska biznesowe apelują do Ministerstwa Obrony Narodowej o wzmocnienie potencjału gospodarczego i obronnego Polski
BIZNES 2024-06-21

Komisja Europejska bawi się w złego glinę

Musimy poczekać do połowy lipca, aby dowiedzieć się, jak mocno zasady będą realnie egzekwowane (przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen stara się zapewnić sobie drugą kadencję, a Francja zmierza do bardzo burzliwych wyborów parlamentarnych)
Źródło informacji: AKM multiAN PR
czytaj więcej
BIZNES 2024-06-21

Wizerunkowy problem firm doradczych – klienci są im winni ponad 600 mln zł

Opracowują strategie rozwoju, redukują wydatki i polepszają rentowność przedsiębiorstw. Firmy konsultingowe, choć wspierają innych w optymalizowaniu kosztów działalności, same mają problemy finansowe. Według danych KRD ich zaległości przekraczają 300 mln zł.
BIZNES 2024-06-15

6 powodów, by kupić mieszkanie właśnie teraz

W obliczu dynamicznych zmian na rynku nieruchomości, wielu z nas zastanawia się, czy teraz jest właściwy moment na inwestycję w mieszkanie. Przedstawiamy aktualne uwarunkowania rynkowe, korzyści płynące z posiadania własnego lokum oraz prognozy na przyszłość.
Źródło informacji: Aurec Home Holding Sp. z o.o.
czytaj więcej
BIZNES 2024-06-13

Faul play - 850 mln euro strat dla gospodarki przez nieczystą grę Europejczyków

Tego lata Europa stanie się centrum wydarzeń sportowych, tymczasem, jak wynika z danych EUIPO miliony Europejczyków nielegalnie oglądają wydarzenia sportowe i kupują podrobiony sprzęt sportowy, co kosztuje producentów i całą gospodarkę aż 850 mln euro.
Źródło informacji: 24/7 Communication
czytaj więcej