Biuro prasowe

BIZNES 2021-04-16

Siedem przeszkód do pokonania w wyścigu do globalnego ożywienia

Eksperci Euler Hermes i Allianz Research uważają, że globalne ożywienie jest na dobrej drodze, chociaż jest uzależnione od kluczowych elementów – różnych w poszczególnych krajach, łącznie dając wzrost globalnego PKB o 5,1% w 2011r a w 2022 o 4%.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-14

Jak sektor produkcyjny może poradzić sobie w świecie zmienionym przez COVID?

Trwały charakter zmian wywołanych przez COVID-19 w przemyśle produkcyjnym uwydatnił potrzebę ponownego zaplanowania operacji biznesowych
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-12

Jak polska branża meblowa radzi sobie bez targów?

Pomimo braku możliwości organizowania targów polska branża meblowa, jako jedna z nielicznych w Europie, odnotowała dodatni bilans sprzedaży w 2020 r. Co stoi za tak dobrym wynikiem polskich meblarzy i czy rzeczywiście ich sukces jest tak ściśle związany z branżowymi eventami?
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-08

Tikkurila Polska SA po raz szósty z tytułem Solidnego Pracodawcy Roku

Już po raz szósty firma Tikkurila Polska SA otrzymała tytuł „Solidnego Pracodawcy Roku”.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-08

Pandemia stawia nowe wyzwania przed systemem recyklingu w Polsce

Podczas trwającej pandemii polskie gospodarstwa domowe mają problem z prawidłową segregacją odpadów, ponieważ w przydomowych pojemnikach na śmieci coraz częściej brakuje miejsca. Ujawnia to nowe wyzwania stojące przed systemem recyklingu w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-07

W jakim miejscu jest biznes po roku koronawirusa?

Pandemia miała negatywny wpływ na gospodarkę. Większość branż ucierpiała, są jednak także takie, które radzą sobie dobrze, a niektóre w COVIDZIE nawet zyskały gospodarczo.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-01

Kiedy złoty się umocni?

Złoty osłabił się do najsłabszego poziomu od 2009 roku w wyniku rosnących obaw, że nasilająca się pandemia opóźni tegoroczne ożywienie gospodarcze. Kiedy złoty ma szansę się umocnić? Wyjaśnia analityk finansowy Krzysztof Sadecki.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-01

Transakcje w Europie Środkowo-Wschodniej pozostały na niezwykle stabilnym poziom

Zakłócenia spowodowane Covid-19 rynku fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej na były krótkotrwałe i zawieranie transakcji wróciło do normy w drugiej połowie roku, według nowego raportu opublikowanego przez Mazars we współpracy z Mergermarket.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-24

Nestlé we wszystkich produktach spożywczych w Polsce stosuje jaja z chowu bezkla

Firma Nestlé poinformowała, że w Europie, w tym również w Polsce, stosuje jaja pochodzące wyłącznie z chowu bezklatkowego. Zrealizowała tym samym cel, do którego zobowiązała się w 2017 roku.
czytaj więcej