Biuro prasowe

BIZNES 2020-07-10

Wiemy coraz więcej o wpływie COVID-19 na światową gospodarkę

UNIDO – Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Rozwoju Przemysłowego opublikowała raport o wpływie epidemii COVID-19 na światową gospodarkę.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-07

Jakie rozwiązania są przyszłością dla logistyki świeżych produktów?

Logistyka świeżych produktów, ze względu na konieczność zapewnienia konsumentom podstawowych towarów, nie mogła zwolnić tempa. Co więcej, w niektórych przypadkach można stwierdzić, że sytuacja przyspieszyła niektóre ze zmian.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-07

V rok wzrostu rynku chemii budowlanej

Wg danych IBP Research, sprzedaż chemii budowlanej na rynku osiągnęła w 2019 roku wielkość 5,3 mln ton. Oznacza to wzrost w stosunku do 2018 r. o ok. 6 pp IBP Research wycenia rynek w 2019 roku na ponad 9 mld zł netto, co przekłada się na wzrost o 11 pp rdr.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-07

Alkoholowe trendy po kwarantannie – czego się spodziewać?

Zdejmowanie przez rząd kolejnych obostrzeń związanych z koronawirusem sprawia, że Polacy coraz chętniej odwiedzają restauracje. A ponieważ lato większość z nas spędzi w kraju, branża alkoholowa ma spore nadzieje na poprawę koniunktury.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-06

Największe centrum logistyczne Rohlig Suus Logistics otwarte pod Warszawą

Nowy obiekt Rohlig Suus Logistics, zaprojektowany według autorskich rozwiązań, jest największym hubem firmy i pełni funkcje magazynowe i przeładunkowe.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-06

Bisnode i Euler Hermes Polska zawarły strategiczną umowę o współpracy

Bisnode na mocy porozumienia nabył od Euler Hermes w Polsce obszar usług związanych z raportami handlowymi i zaoferuje klientom Euler Hermes dedykowane rozwiązania Grupy Bisnode.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-03

Satelity pokazują, że Europa jest sucha jak wiór

W dużej części Europy ostatnie miesiące są jednymi z najbardziej suchych w historii pomiarów opadów.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-03

Targi MSV - ofiara koronawirusa

„To nie była łatwa decyzja. Najtrudniejsza, jaką musiałem podjąć. Odwołanie MSV było odpowiedzialną decyzją wobec wystawców i wszystkich naszych partnerów, ale jednocześnie klęską dla firmy” - komentuje Jiří Kuliš, dyrektor największego organizatora imprez targowych w Czechach.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-29

Green Restart – zbudujmy nową normalność

Pandemia COVID-19, która na kilka miesięcy zatrzymała cały świat może okazać się punktem zwrotnym. Jest jeden warunek – odbudowując gospodarkę nie wracajmy do tego co było, a idźmy w kierunku świata, w którym chcielibyśmy żyć.
czytaj więcej