Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Biuro prasowe

BIZNES 2019-08-23

W Polsce poza budownictwem nie widać efektów dobrej koniunktury

Euler Hermes, wiodący globalny ubezpieczyciel należności handlowych, zbadał sytuację firm w Polsce pod względem niewypłacalności.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-14

PizzaPortal.pl ma nowego właściciela, z którym rozwinie obszar dostaw

PizzaPortal.pl - pierwszy w Polsce serwis umożliwiający zamawianie jedzenia online, należy do Glovo – najpopularniejszego hiszpańskiego agregatora założonego w 2015 roku w Barcelonie.
czytaj więcej
Gospodarka BIZNES 2019-08-05

Sąd zobowiązał Medico-Investment do uregulowania zobowiązań wobec Grupy Awbud

Medico-Investment sądownie zobowiązany do zapłaty na rzecz Awbud należnego wynagrodzenia za realizację w formule generalnego wykonawstwa budynku Wrocławskiego Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej – Vratislavia Medica.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-02

Tempo wzrostu zatrudnienia pracowników spada

Raport ADP Polska: „Zatrudnienie w Nowoczesnej Gospodarce w Q2 2019”, uwzględniający „Informacje o sytuacji społeczno-gospodarczej kraju w I. półroczu 2019 r.” Głównego Urzędu Statystycznego.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-29

Gorsze prognozy dla przemysłu chemicznego oraz farmaceutycznego

Mniejszy popyt na produkty chemiczne w branży motoryzacyjnej, regulacje dotyczące ochrony środowiska i ograniczenie użycia produktów z plastiku oraz wyhamowanie globalnego wzrostu gospodarczego nie pozostaną bez wpływu na przemysł chemiczny i farmaceutyczny
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-29

Innowacje i wydajność kształtują wartość rynku AGD

Globalny rynek AGD osiągnie w 2019 roku wartość niemal 87 miliardów dolarów. W Polsce do 2023 ma wzrastać średnio aż o 14,3 proc. rocznie. Na wzrost sprzedaży urządzeń AGD mają wpłynąć urządzenia wielofunkcyjne, łączność między urządzeniami, a także wygoda użytkowania.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-29

ID Logistics - najlepszym pracodawcą w Hiszpanii - w Polsce rekrutuje 800 osób!

ID Logistics, europejski lider w dedykowanej logistyce kontraktowej, został uznany za najlepszego prywatnego pracodawcę 2019 roku w Hiszpanii. Również w Polsce ID Logistics tworzy przyjazne miejsca pracy. Właśnie rekrutuje ok. 800 osób do dwóch nowych magazynów
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-26

WSPÓŁPRACA ASSAY Z IPA, CEL: STWORZENIE SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO

Grupa Assay, niezależny fundusz inwestycyjny, nawiązała współpracę ze Stołeczną Grupą Wojewódzką IPA, Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji. Kooperacja podmiotów ma charakter długofalowy i swoim zakresem obejmie opracowanie prototypu użytkowego elektrycznego samochodu.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-26

NEONET radar: Łodzianie najchętniej kupują smartfony

Meble oraz RTV i AGD to najchętniej kupowane przez Łodzian grupy artykułów w handlu detalicznym. Szczególnym zainteresowaniem w 2018 roku cieszyły się smartfony, których sprzedaż stanowiła aż 13 proc. całkowitej sprzedaży artykułów AGD, RTV i IT.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-24

Wojna handlowa USA-Chiny zagraża rozwojowi sektora ICT

Globalny rynek ICT będzie się rozwijać, a sprzedaż produktów i usług wzrośnie w 2019 roku o 3 proc. – wynika z raportu Market Monitor przygotowanego przez ubezpieczyciela wierzytelności Atradius.
czytaj więcej