Biuro prasowe

Gospodarka BIZNES 2021-08-02

Rekomendacje CIMA w zakresie odbudowy gospodarczej

Association of International Certified Professional Accountants dzieli się z polskim rządem rekomendacjami w zakresie wspierania odbudowy gospodarczej w Polsce
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-28

Biznes musi szybciej postawić na OZE.

Przyjęty przez Komisję Europejską w połowie lipca pakiet wniosków o dostosowanie polityki wspólnotowej do obniżenia emisji gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55 proc. w perspektywie najbliższych 9 lat to konkretny sygnał zarówno dla wszystkich
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-27

Wyniki badania dla Agros Nova: Łowicz to miasto, które chce się rozwijać

Większość łowiczan pragnie dalszego rozwoju swojego miasta. Badani mieszkańcy chcą inicjatyw rozwojowych w Łowiczu – 68% z nich oczekuje, aby łowickie firmy wspierały lokalnych rolników i dostawców.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-14

Kolejne innowacje i rozwój platformy e-commerce – Mazop Group planuje ekspansję

Mazop Group, polska firma specjalizująca się w produkcji opakowań kartonowych i przetwórstwie pianek polietylenowych oraz poliuretanowych, inwestuje w technologię, park maszynowy i rozwija własną platformę e-commerce, która notuje trzycyfrowe tempo wzrostu.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-14

Polska bije rekordy zapotrzebowania na moc. Firmy będą ograniczać pobór energii?

W piątek 9 lipca br. Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA odnotowały rekordowe zapotrzebowanie na moc elektryczną w okresie letnim. Co oznacza? Co może nas czekać w związku z bardzo upalnym latem? Dlaczego alternatywą dla tradycyjnie wytwarzanego prądu są źródła OZE?
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-07

Powrót do pracy w biurze – kłopot czy wybawienie?

7 wskazówek dla menedżerów, jak z sukcesem przeprowadzić proces powrotu pracowników do pracy w biurze, po ponad roku pracy zdalnej.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-30

MNK Partners uruchamia fundusz POLSKA by MNK SPF

NK Partners, niezależna firma zarządzająca aktywami, specjalizująca się w ogólnoeuropejskich inwestycjach w nieruchomości o wysokim potencjale wartości, ogłasza uruchomienie funduszu POLSKA by MNK, specjalistycznego funduszu profesjonalnego (FPS)
czytaj więcej
Gospodarka BIZNES 2021-06-29

Brak standaryzacji w weryfikacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju

Globalne praktyki dotyczące raportowania zrównoważonego rozwoju i atestacji ujawnianych informacji różnią się istotnie w zależności od jurysdykcji – dowodzi nowy raport IFAC oraz AICPA & CIMA "The State of Play in Sustainability Assurance".
czytaj więcej
Gospodarka BIZNES 2021-06-23

Zmiany klimatu negatywnie oddziałują na gospodarkę, ale tworzą też możliwości

Postępujące zmiany klimatu powodują nie tylko anomalie pogodowe, ale oddziałują również na światową sytuację gospodarczą. Jak wynika z raportu Atradius Economic Research, kryzys klimatyczny ma negatywny wpływ na gospodarki, finanse publiczne oraz handel międzynarodowy.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-21

Szybsze odbicie w firmach w pandemii dzięki unijnemu wsparciu z PARP

900 mln zł trafiło do średnich firm w III i IV kwartale 2020 r. w ramach programu „Dotacje na kapitał obrotowy” wdrażanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
czytaj więcej