Biuro prasowe

BIZNES 2022-06-13

Co piąta apteka zadłużona

Apteki zwiększyły sprzedaż dzięki ofiarności Polaków kupujących leki bez recepty i środki opatrunkowe dla Ukraińców, a także z powodu szerszego dostępu pacjentów do lekarzy po zniesieniu obostrzeń pandemicznych. To jednak krótkotrwały sukces.
czytaj więcej
Farmacja BIZNES 2022-05-24

Davos: AstraZeneca konsekwentnie realizuje swoje plany w Polsce

AstraZeneca konsekwentnie realizuje swoje plany w Polsce. W ciągu dwóch ostatnich lat spółka przeznaczyła prawie 700 mln złotych na Badania i Rozwój (B+R) i planuje kolejne inwestycje.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-19

ALSTAL zakończył prace budowlane dla Adamed Pharma S.A.

W Pabianicach trwa rozbudowa jednego z najnowocześniejszych w polskiej farmacji Centrum Produkcyjno-Logistycznego. Generalnym Wykonawcą zakończonego I etapu prac jest firma ALSTAL Grupa Budowlana.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-18

FPP: Czy nakłady na zdrowie spadną poniżej 5%?

Faktyczny stan finansów w ochronie zdrowia jest gorszy niż prognozowane dane.
czytaj więcej
BIZNES 2022-03-28

3 lata działalności PLMVS. Czy system jest potrzebny?

W lutym 2022 minęła trzecia rocznica uruchomienia systemu PLMVS, ale czy przez ten czas dowiedzieliśmy się, czym on jest? Czym zajmuje się Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków (KOWAL), czyli fundacja administrująca systemem?
czytaj więcej
BIZNES 2022-03-03

IPG Health Spark Warsaw powiększa zespół kreatywny: dołącza Karolina Pietrzyk

Wzmocnienie IPG Health Spark Warsaw: Karolina Pietrzyk dołącza do zespołu kreatywnego, który podlega bezpośrednio Adamowi Radziunowi, Creative Lead w IPG Health Spark Warsaw.
czytaj więcej
BIZNES 2022-02-09

Dwie terapie na raka płuca na liście TOP 10 ONKO

Aż dwie terapie na niedrobnokomórkowego raka płuca znalazły się w pierwszej piątce listy priorytetów refundacyjnych na rok 2022 opracowanej przez autorytety medyczne.
czytaj więcej
BIZNES 2022-02-09

Sanofi przedstawia nową markę i logo korporacyjne

Firma Sanofi, lider na rynku firm biofarmaceutycznych, zaprezentowała nowe, odważne i ujednolicone logo. Dotychczasowe spółki firmy od tej pory będą występować pod jedną, spójną nazwą Sanofi.
czytaj więcej
BIZNES 2022-01-10

Watson-Marlow sp. z o.o. przejmuje dystrybucję produktów Flexicon w Polsce

Od 1 stycznia 2022 r. realizację sprzedaży, dostaw, wsparcia technicznego i walidacji produktów Flexicon w Polsce przejmuje firma Watson-Marlow sp. z o.o. Właściwości produktów, materiały, miejsca produkcji oraz system numeracji i oznaczania komponentów pozostają bez zmian.
czytaj więcej
BIZNES 2021-12-20

Rok 2021 na rynku farmaceutycznym

Jakie aspekty rynku farmaceutycznego w Polsce najbardziej się rozwinęły? Czy 2021 był korzystny dla branży? Jak po trzech latach funkcjonowania wyglądają statystyki Systemu PLMVS? Odpowiadamy wraz z Iwoną McManus – Prezes Krajowej Organizacji Weryfikacji Autentyczności Leków.
czytaj więcej