Biuro prasowe

BIZNES 2021-07-14

Digital Signage: Sescom dostarcza rozwiązania technologiczne dla Polpharmy

Digital Signage, to nie tylko monitory reklamowe w branży retail–w rzeczywistości mają znacznie szersze zastosowanienp. firmach produkcyjnych. Sescom jest odpowiedzialny za wdrożenie systemu w 5 zakładach produkcyjnych największej polskiej firmy farmaceutycznej–Polpharmy.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-14

Eksperci badają wyzwania związane z produkcją leków biologicznych

Leki biologiczne dają nadzieję na wyleczenie niektórych bardzo rozpowszechnionych chorób. Wyzwaniem pozostaje obniżenie kosztów i uproszczenie produkcji. Nowy artykuł pokazuje, w jaki sposób przemysł bioprzetwarzania może przyspieszyć produkcję leków biologicznych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-30

MSD rusza z kolejną edycją grantów na walkę z nowotworami

Rusza kolejna edycja programu grantowego MSD Policy Oncology Grant. W jego ramach zostanie przyznanych 8 grantów. Wysokość każdego z nich może wynieść nawet do 50 tys. dolarów.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-22

„Polacy rok po wybuchu pandemii SARS-CoV-2” - najnowszy raport Fundacji Aflofarm

„Polacy rok po wybuchu pandemii SARS-CoV-2” - najnowszy raport Fundacji Aflofarm
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-16

MSD ogłasza zakończenie procesu wydzielenia spółki Organon & Co.

​Notowana na nowojorskiej giełdzie spółka Merck (znana poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą jako MSD) ogłosiła 3 czerwca br. zakończenie procesu wydzielenia spółki Organon & Co.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-26

OHAUS przedstawia modele wysokiej rozdzielczości z serii OHAUS Navigator

Zaprojektowane z myślą o wytrzymałości i wydajności potrzebnej do pracy w najtrudniejszych warunkach, a jednocześnie przystępne cenowo.
czytaj więcej
Farmacja BIZNES 2021-04-28

Dane dot. III fazy badania jednodawkowej szczepionki Janssen przeciwko COVID-19

Dane dot. III fazy badania jednodawkowej szczepionki Janssen przeciwko COVID-19 opublikowane w New England Journal of Medicine
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-23

Chiesi kontynuuje transformację kulturową z nową identyfikacją wizualną

Nowa identyfikacja wizualna Chiesi odzwierciedla język i doświadczenia Pacjentów. Jest pierwszym publicznym przejawem ciągłej transformacji Grupy Chiesi jako firmy z certyfikatem B Corp.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-27

Angelini Pharma przejmuje spółkę Arvelle Therapeutics

Angelini Pharma przejmuje spółkę Arvelle Therapeutics, by stworzyć wiodącą w Europie innowacyjną firmę farmaceutyczną, specjalizującą się w chorobach ośrodkowego układu nerwowego (OUN) i w zaburzeniach psychicznych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-09

Czy „big pharma” przejdzie do historii?

Inwestorzy w zasadzie już zdecydowali. W miejsce wielkich koncernów farmaceutycznych w ich portfelach pojawiły się nowoczesne przedsiębiorstwa z sektora med-tech.
czytaj więcej