Biuro prasowe

BIZNES 2023-01-13

Bezinwazyjne monitorowanie cukrzycy.

Osoby chorujące na cukrzycę na co dzień muszą mierzyć się nie tylko z licznymi dolegliwościami czy ryzykiem powikłań wynikających z tego schorzenia, ale też męczącą i obciążającą samokontrolą poziomu glukozy.
czytaj więcej
BIZNES 2022-12-20

NAMS dostępne już od stycznia! Na czym polega nowe narzędzie?

Europejska Organizacja Weryfikacji Leków (EMVO) wraz z krajowymi organizacjami znalazła rozwiązanie, które znacznie ułatwi analizę alertów w poszczególnych placówkach. Na czym będą polegały ułatwienia w Polsce?
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-24

Super-Pharm wzmacnia sektor BABY

Sieć Super-Pharm wychodząc naprzeciw potrzebom swoich konsumentów, rozwija kategorię produktów BABY.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-22

Trwa kampania "(Z)mierz się z cukrzycą"

Mierzenie się z cukrzycą nie powinno dotyczyć tylko osób, u których zdiagnozowaną tę chorobę – w Polsce jest to aż 2,6 mln osób. Z szacunków Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) wynika, że ok. 1,7 mln dorosłych Polaków z cukrzycą żyje bez jej rozpoznania.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-21

Cristiano Costanzo nowym Dyrektorem Generalnym GSK w Polsce

1 listopada 2022 roku Cristiano Costanzo objął stanowisko Wiceprezesa i Dyrektora Generalnego GSK w Polsce, jednej z najbardziej innowacyjnych firm farmaceutycznych działających w naszym kraju.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-14

Oto największe wyzwania farmaceutów

Wystawianie recept, szczepienia przeciwko grypie i covid, opieka farmaceutyczna i przeglądy lekowe – każde z nowych uprawnień tej grupy zawodowej budziło wiele emocji i spotykało się z różnymi reakcjami samego środowiska farmaceutycznego. Nic nie zapowiada zakończenia zmian.
czytaj więcej
BIZNES 2022-10-24

Drogerie Super-Pharm z pierwszą polską kampanią wizerunkową

Październik to wyjątkowy miesiąc dla sieci Super-Pharm, która po raz pierwszy w swojej historii wystartowała z kampanią wizerunkową. Komunikacja pod hasłem przewodnim „Każdy jest INNY. Każdy jest SUPER.”
czytaj więcej
BIZNES 2022-08-23

Rockwell Automation i Cytiva na rzecz digitalizacji produkcji farmaceutyków

Współpraca umożliwi opracowanie sprawnych, skalowalnych i elastycznych rozwiązań produkcyjnych, które będą mogły być stosowane przez producentów farmaceutyków.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-13

Co piąta apteka zadłużona

Apteki zwiększyły sprzedaż dzięki ofiarności Polaków kupujących leki bez recepty i środki opatrunkowe dla Ukraińców, a także z powodu szerszego dostępu pacjentów do lekarzy po zniesieniu obostrzeń pandemicznych. To jednak krótkotrwały sukces.
czytaj więcej
Farmacja BIZNES 2022-05-24

Davos: AstraZeneca konsekwentnie realizuje swoje plany w Polsce

AstraZeneca konsekwentnie realizuje swoje plany w Polsce. W ciągu dwóch ostatnich lat spółka przeznaczyła prawie 700 mln złotych na Badania i Rozwój (B+R) i planuje kolejne inwestycje.
czytaj więcej