Biuro prasowe

BIZNES 2024-05-08

Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku

Czy niższy ZUS zwiększy liczbę jednoosobowych działalności gospodarczych?
czytaj więcej
BIZNES 2024-04-26

Ulga termomodernizacyjna. Podatnicy karani za braki w przepisach

Z ulgi termomodernizacyjnej i ,,Czyste Powietrze” można korzystać z nich jednocześnie. Nikt jednak nie ostrzega o stratach, jakie można ponieść, gdy dofinansowanie z ,,Czystego Powietrza” otrzyma się po roku podatkowym, w którym rozliczy się już dofinansowywane wydatki.
czytaj więcej
BIZNES 2024-04-08

Blokada rachunku nie upoważnia z automatu do wykreślenia firmy z VAT

Sam fakt wystąpienia przez organ skarbowy z żądaniem blokady rachunku nie upoważnia innego organu do automatycznego wykreślania przedsiębiorcy z rejestru VAT.
czytaj więcej
BIZNES 2024-04-04

Skuteczność zgłoszenia do estońskiego CIT

Fiskus twierdził, że by skutecznie przejść na estoński CIT spółka musi złożyć sprawozdanie i zamknąć księgi przed upływem terminu na złożenie zawiadomienia o wyborze estońskiego CIT. Jak się okazało – błędnie.
czytaj więcej
BIZNES 2024-04-03

BIZNES CZEKA NA NIŻSZĄ SKŁADĘ ZDROWOTNĄ

Przedsiębiorcy oczekują obniżenia stawki zdrowotnej.
czytaj więcej
Podatki BIZNES 2024-03-22

Ponad 5000 biur i przedsiębiorców przygotowanych na KSeF dzięki OSCBR

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) podsumowuje rok 2023, pełen intensywnej pracy nad przygotowaniami do wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) oraz ukierunkowany na rozwijanie współpracy z przedsiębiorcami.
czytaj więcej
BIZNES 2024-03-19

Kasowy PIT dla przedsiębiorców – co oznacza w praktyce

Kasowy PIT, czyli metoda rozliczania z fiskusem, która pozwalałaby przedsiębiorcy zapłacić PIT dopiero po otrzymaniu wynagrodzenia za sprzedany towar czy wykonaną usługę.
czytaj więcej
BIZNES 2024-03-04

Za oszustwa podatkowe pracownika nie powinien odpowiadać pracodawca

Jeśli za plecami pracodawcy pracownik wystawiał puste faktury, to pracownik powinien ponosić konsekwencje swojego działania i to on będzie zobowiązany do zapłaty wykazanego na fakturach VAT-u.
czytaj więcej
BIZNES 2024-02-29

Zabezpieczenie dodatkowych zobowiązań podatkowych

Organ zajął majątek na poczet „karnych”, zobowiązań podatkowych wymierzonych przez organ. – To niedopuszczalne – orzekł sąd - Przedmiotem decyzji o zabezpieczeniu nie może być bowiem dodatkowe zobowiązanie podatkowe, o którym mowa w art. 112c ustawy o VAT
czytaj więcej
BIZNES 2024-02-27

RUSZA XXI EDYCJA KONKURSU „URZĄD SKARBOWY PRZYJAZNY PRZEDSIĘBIORCY”

27 lutego 2024 r. rozpoczęła się 21. edycja Konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów.
czytaj więcej