Biuro prasowe

BIZNES 2019-11-19

Zawieszona akcyza – jak z niej skorzystać?

Co do zasady każda firma, która sprowadza do Polski towary objęte akcyzą, na przykład wina lub inne alkohole, powinna zapłacić akcyzę w ciągu 25 dni, licząc od dnia dostawy towaru od producenta do importera. Wyjątkiem od tej reguły jest zasada zawieszonej akcyzy.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-07

ZUS wbija kolejne gwoździe do trumny MŚP

Wprowadzony w tym roku tzw. “mały ZUS” zamiast ulgi dla małych przedsiębiorców przyniosło im rozczarowanie. Planowane przez rząd na 2020 r. podwyżki płacy minimalnej i średniej obciążą przedsiębiorców o dodatkowe 9,7 proc.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-04

Przewodnik Podatkowy dla Europy Środkowo-Wschodniej 2019

Mazars przedstawia raport na temat systemów podatkowych w Europie Środkowo-Wschodniej.
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-28

Akcja #pokaPITa. Anita Sokołowska namawia internautów do pomagania

Czy wiecie, że tylko 14 z 25 milionów Polaków przekazuje 1% swojego podatku na pomoc potrzebującym? Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i wymyśliła viralową akcję, która uświadamia Polakom, jak ważne jest przekazanie 1% na cel charytatywny.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-13

GOFIN pomaga dzieciom razem z UNICEF

Warszawa/Gorzów Wielkopolski, 13 grudnia 2018 r. - Wydawnictwo Podatkowe GOFIN przystąpiło do programu „Przyjaciel UNICEF”. Tym samym przez najbliższe 12 miesięcy będzie nieść pomoc dzieciom razem z UNICEF.
czytaj więcej
Podatki BIZNES 2018-10-05

Ochrona praw podatników i przedsiębiorców

Krajowa Rada Doradców Podatkowych zaprasza dziennikarzy na konferencję „XX lat Ordynacji podatkowej. Czas na nową?” pod patronatem: Ministerstwa Finansów, RPO, NSA i NIK – 9 października br. Pałac Lubomirskich, Warszawa. Gość honorowy - Filip Świtała, wiceminister Finansów
czytaj więcej
BIZNES 2018-10-02

Kopanie kryptowalut – będą nowe przepisy podatkowe

W 2019 r. w życie wejść ma pakiet nowych przepisów podatkowych dotyczących walut wirtualnych. Projekt nowelizacji, nad którym pracuje obecnie Sejm, zakłada m.in. zmiany odnoszące się do kopania kryptowalut.
czytaj więcej
BIZNES 2018-09-06

Podatek dochodowy i kryptowaluty – co zmienią nowe przepisy?

Od 2019 r. w polskim systemie podatkowym obowiązywać mają nowe przepisy dotyczące podatku dochodowego i obrotu wirtualnymi walutami. W efekcie dochody pochodzące z obrotu kryptowalutami będą podlegać podatkowi dochodowemu w wysokości 19 proc.
czytaj więcej
BIZNES 2018-08-02

Przewodnik podatkowy Mazars dla Europy Środkowo-Wschodniej 2018

Grupa Mazars ma przyjemność zaprezentować szóste wydanie Przewodnika Podatkowego dla Europy Środkowo-Wschodniej. Raport obejmuje 22 kraje i ma na celu porównanie podstawowych czynników konkurencyjności oraz zestawienie stawek podatkowych krajów objętych badaniem.
czytaj więcej
BIZNES 2018-07-13

Kryptowaluty a podatek PCC. Nowe zwolnienie nie dla wszystkich

Umowy sprzedaży lub zamiany waluty wirtualnej przez prawie rok nie będą obłożone podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC). Zakładające zaniechanie poboru podatku rozporządzenie resortu finansów weszło w życie 13 lipca br.
czytaj więcej