Biuro prasowe

Podatki BIZNES 2018-10-05

Ochrona praw podatników i przedsiębiorców

Krajowa Rada Doradców Podatkowych zaprasza dziennikarzy na konferencję „XX lat Ordynacji podatkowej. Czas na nową?” pod patronatem: Ministerstwa Finansów, RPO, NSA i NIK – 9 października br. Pałac Lubomirskich, Warszawa. Gość honorowy - Filip Świtała, wiceminister Finansów
czytaj więcej
BIZNES 2018-10-02

Kopanie kryptowalut – będą nowe przepisy podatkowe

W 2019 r. w życie wejść ma pakiet nowych przepisów podatkowych dotyczących walut wirtualnych. Projekt nowelizacji, nad którym pracuje obecnie Sejm, zakłada m.in. zmiany odnoszące się do kopania kryptowalut.
czytaj więcej
BIZNES 2018-09-06

Podatek dochodowy i kryptowaluty – co zmienią nowe przepisy?

Od 2019 r. w polskim systemie podatkowym obowiązywać mają nowe przepisy dotyczące podatku dochodowego i obrotu wirtualnymi walutami. W efekcie dochody pochodzące z obrotu kryptowalutami będą podlegać podatkowi dochodowemu w wysokości 19 proc.
czytaj więcej
BIZNES 2018-08-02

Przewodnik podatkowy Mazars dla Europy Środkowo-Wschodniej 2018

Grupa Mazars ma przyjemność zaprezentować szóste wydanie Przewodnika Podatkowego dla Europy Środkowo-Wschodniej. Raport obejmuje 22 kraje i ma na celu porównanie podstawowych czynników konkurencyjności oraz zestawienie stawek podatkowych krajów objętych badaniem.
czytaj więcej
BIZNES 2018-07-13

Kryptowaluty a podatek PCC. Nowe zwolnienie nie dla wszystkich

Umowy sprzedaży lub zamiany waluty wirtualnej przez prawie rok nie będą obłożone podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC). Zakładające zaniechanie poboru podatku rozporządzenie resortu finansów weszło w życie 13 lipca br.
czytaj więcej
BIZNES 2018-05-23

Taxplan dołącza do ASB Group

Taxplan dołącza do ASB Group
czytaj więcej
Podatki BIZNES 2018-04-13

Przedawnienie straty podatkowej

„Nie jest dopuszczalne prowadzenie postępowania podatkowego i orzekanie o wysokości straty w podatku dochodowym od osób prawnych za rok podatkowy, w którym została ona poniesiona, w sytuacji gdy upłynął termin przedawnienia zobowiązania podatkowego za ten rok”
czytaj więcej
Podatki BIZNES 2018-04-12

Rzecznik Praw Podatnika, czyli koń trojański fiskusa

„Timeo Danaos et dona ferentes” – tymi łacińskimi słowami, które znaczą: „boję się Greków nawet, gdy składają dary”, kapłan Laokoon ostrzegał Trojan przed prezentem, jaki w postaci drewnianego konia sprawili im Grecy.
czytaj więcej
Podatki BIZNES 2018-04-11

Fiskus przedłuża zwrot VAT. Sprawy trafiają do sądów, a firmy czekają latami

Na zwrot podatku VAT urząd skarbowy ma z reguły 60 dni, liczonych od dnia złożenia deklaracji przez podatnika. Wykorzystując furtkę w przepisach, może jednak ten termin przedłużać w nieskończoność. W praktyce z 60 dni robi się kilka lat.
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-29

Koszty twórców do korekty – niektóre zawody jednak skorzystają z ulgi

Rząd zamierza rozszerzyć katalog rodzajów działalności, która uprawnia twórców do korzystania z preferencyjnych (50 proc.) kosztów uzyskania przychodów. Lista obejmie także inżynierów budowlanych, tłumaczy oraz twórców gier komputerowych.
czytaj więcej