Biuro prasowe

BIZNES 2023-10-17

CEVA Logistics i Orange Polska – razem od 15 lat

CEVA Logistics podsumowuje 15 lat współpracy z Orange Polska. CEVA, jako główny operator logistyczny, odpowiada za zarządzanie dostawami produktów do klientów i salonów sprzedaży Orange w całej Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2023-09-19

Eksperci IS-Wireless: Prywatne sieci 5G szansą dla krajowego przemysłu

Udostępnienie pasma częstotliwości 5G na potrzeby budowy sieci prywatnych to szansa na postęp transformacji cyfrowej polskiego przemysłu i samorządów.
czytaj więcej
BIZNES 2023-07-14

IS–Wireless wybrany jako dostawca sieci 5G w Niemczech

Konsorcjum liderów niemieckiego przemysłu pod nazwą CampusDynA wybrało IS-Wireless na dostawcę sieci 5G w modelu Open RAN.
czytaj więcej
BIZNES 2023-07-07

Rośnie rynek elektroniki z 2 ręki. Ile warty jest globalny biznes refurbished?

Wysoka inflacja, zbliżająca się recesja gospodarcza oraz wprowadzane uregulowania prawne – to tylko niektóre z czynników, wpływających na rozwój segmentu refursbished, czyli elektroniki użytkowej z drugiej ręki.
czytaj więcej
BIZNES 2023-02-28

MWC 2023: Przyszłość leży w prywatnych sieciach 5G. Jak je usprawnić i dopasować

Podstawowymi filarami prywatnych sieci 5G są kontrola, zasięg, pojemność i autonomia. Czyli zdolność do kontrolowania urządzeń i działań w ramach sieci, rozszerzenie zasięgu usług na odległe lokalizacje, wysoka przepustowość dla aplikacji oraz niezależność od sieci publicznych
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-25

Jakie nastroje wzbudzili w 2022 roku polscy operatorzy komórkowi?

Co internauci piszą na profilach operatorów komórkowych na Facebooku i jakie generuje to emocje?
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-17

Cordiant Digital Infrastructure nowym właścicielem Emitel

Cordiant Digital Infrastructure Limited i Astatine Investment Partners sfinalizowały transakcję, w ramach której notowany na giełdzie papierów wartościowych w Londynie fundusz przejął 100% udziałów Emitel S.A.
czytaj więcej
BIZNES 2022-10-27

Firmy połączone z ekosystemem rozwijają się szybciej. Polska wśród największych

Mimo niepewnego otoczenia makroekonomicznego prognozy zapowiadają przekroczenie liczby połączeń bezpośrednich między firmami w porównaniu z okresem przed pandemią.
czytaj więcej
BIZNES 2022-10-17

Emitel pomaga w odbudowie transmisji telewizyjnych i radiowych w Ukrainie

Emitel przekazał kolejną partię urządzeń radiotelekomunikacyjnych na potrzeby odbudowy sieci nadawczej w Ukrainie. Dostawa 50 sztuk nadajników telewizyjnych umożliwi wznowienie i utrzymanie stabilnej transmisji sygnału telewizyjnego na wyzwolonych terenach kraju.
czytaj więcej
BIZNES 2022-10-14

ZMIANY W ZARZĄDZIE MAINSTREAM MEDIA AG, WŁAŚCICIELA KANAŁU ROMANCE TV POLSKA

W zarządzie Mainstream Media AG, właściciela kanału ROMANCE TV Polska, zaszły zmiany. Tim Werner pozostaje na stanowisku CEO na kolejne pięć lat, natomiast Johannes Walzer zastępuje Horsta Kümmela na stanowisku dyrektora finansowego.
czytaj więcej