Biuro prasowe

BIZNES 2019-10-17

Gospodarka wodna a zmiany klimatu

Woda warunkuje egzystencję każdego żywego organizmu, a niemal wszystkie gałęzie gospodarki potrzebują jej do prowadzenia swojej działalności. Zmiany klimatu w istotny sposób mogą wpływać na dostępność zasobów wody i jej jakość (...)
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-10

Sodexo kolejny raz wspiera Polską Akcję Humanitarną

W tym roku znana z budowania zaangażowania pracowników firma Sodexo Benefits and Rewards Services Polska ponownie aktywnie włączyła się w program prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-07

„Pomaganie przez gotowanie”, czyli nauka samodzielności

W Poznaniu odbyły się warsztaty kulinarne dla wychowanków domów dziecka
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-30

Seniorzy potrzebują aktywizacji, a domy seniora zmiany postrzegania.

Polska starzeje się, a czas jaki spędzamy na emeryturze wynosi już nawet jedną czwartą naszego życia. O tym, co zrobić, by do końca naszych dni cieszyć się sprawnością, dyskutowali uczestnicy Dnia Seniora, który odbył się we wrześniu w otwockim Domu nad Świdrem.
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-25

Po raz szósty pomagamy „Zobaczyć morze”

DPD Polska kontynuuje współpracę sponsorską z Fundacją Zobaczyć Morze im. Tomka Opoki przy organizacji projektu integracyjnego dla osób z dysfunkcją wzroku.
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-23

„Pomaganie przez gotowanie” – akcja zawitała do Poznania

Warsztaty kulinarne dla wychowanków domów dziecka
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-18

Marnowanie żywności – problem, którego skala jest większa niż sądzimy

W Europie wyrzuca się średnio ok. 179 kg żywności/osobę rocznie. Szacuje się, że w samej Polsce wynik ten wynosi aż 235 kg, gdzie do kosza najczęściej trafia aż 50% kupionego pieczywa oraz 1/3 warzyw i wędlin. Skutki takiego marnotrawstwa odbijają się nie tylko na (...)
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-16

Pracownicy DHL przesiadają się na rowery. Dołącz do charytatywnej akcji

18 września wyruszy akcja charytatywna DHL #KręcimyDlaCiebie, której celem jest zbiórka środków na leczenie onkologiczne podopiecznych Fundacji DHL Dostrzegamy Inni Ludzi i Fundacji Jedni Drugim.
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-15

Czy Europa poradzi sobie z historyczną suszą?

Skutki zmian klimatu, zwłaszcza wzrost częstotliwości i intensywności zjawisk ekstremalnych, występujące w ostatnich kilku dekadach pogłębiają się. Z tego względu stały się przedmiotem zainteresowania rządów i społeczności (...)
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-09

Plac Unii rozbłysnął na czerwono w geście solidarności z chorymi na nowotwór

5 września br. Plac Unii podświetlony został na czerwono. To symboliczny gest solidarności z chorymi na nowotwór, podopiecznymi Fundacji Rak’n’Roll. Celem stowarzyszenia jest zmiana schematów myślenia o nowotworach oraz poprawa jakości życia osób cierpiących na tę chorobę.
czytaj więcej