Biuro prasowe

BIZNES 2019-06-19

Polscy Darczyńcy przekazali już 1,5 mln zł na rzecz najmłodszych w Jemenie!

Już ponad 1,5 mln złotych przekazali Darczyńcy z Polski w ramach akcji „Pomoc dla Jemenu” prowadzonej przez UNICEF od 2018 r. Środki pozwolą zapewnić niezbędną pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci-ofiar konfliktu.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-31

Lafarge wspiera Pałuckie Centrum Zdrowia w Żninie

Lafarge w Polsce kolejny raz przekazał wsparcie na rzecz szpitala w Żninie. Należąca do firmy Cementownia Kujawy pomogła w sfinansowaniu sprzętu medycznego dla Pałuckiego Centrum Zdrowia. Czek na kwotę 25 000 zł zostanie przeznaczony na zakup histeroskopu.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-27

UNICEF: Siedmioro dzieci zginęło w ataku w Jemenie

Sana, 27 maja 2019 r. – Siedmioro dzieci w wieku od 4 do 14 lat zostało zabitych w piątkowym ataku w mieście Ta’izz na południu Jemenu.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-20

80% dzieci w Jemenie wymaga pomocy humanitarnej. Najmłodsi umierają z głodu

80% wszystkich dzieci w Jemenie, wymaga pomocy humanitarnej. Niemal 400 tysięcy z nich cierpi na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia i walczy o życie. UNICEF Polska apeluje o pomoc i prosi o wsparcie dzieci w tym kraju. Pomóc można poprzez stronę unicef.pl/jemen.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-16

Polska się starzeje. Już 1,7mln Polaków jest w wieku 80+!

Od wielu lat sytuacja się nie zmienia - polskie społeczeństwo nadal się starzeje. Jak podaje GUS w najnowszym raporcie zjawisko demograficzne w 2018 roku nie uległo zmianie w stosunku do obserwowanego przez minione 7 lat.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-10

Kto spędza więcej czasu w kuchni - Ty czy Twoja mama? Zbadaliśmy to!

Jak pielęgnujemy domowe zwyczaje z pokolenia na pokolenie? Czy nastąpiły zmiany w podziale obowiązków? Kto teraz urzęduje w kuchni? I skąd w codziennym pędzie w ogóle znaleźć czas na gotowanie obiadów? Marka FRoSTA zapytała o to Polaków i mówi jak jest!
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-08

Przedłużenie terminu zbierania zgłoszeń do programu Decydujesz, pomagamy

Przed aktywnymi mieszkańcami i organizacjami społecznymi pojawiła się dodatkowa szansa na zgłoszenie pomysłów na inicjatywy społeczne w swoim regionie. Termin zbierania zgłoszeń do VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” został przedłużony do 13 maja 2019 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-08

Sharenting po polsku, czyli ile dzieci wpadło do sieci?

40% polskich rodziców dzieli się w internecie zdjęciami i filmami dokumentującymi dzieciństwo ich dzieci, a rocznie każdy z tych rodziców wrzuca średnio 72 zdjęcia i 24 filmy z własnymi dziećmi w rolach głównych.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-25

Gdańsk Business Run: końcówka zapisów beneficjentów, niedługo zapisy biegaczy

W tym roku Gdańsk Business Run odbędzie się 8 września, a już niebawem, bo 7 maja rozpoczną się zapisy dla drużyn. Do końca kwietnia do organizatorów mogą zgłaszać się potencjalni beneficjenci biegu.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-10

Vienna Life zwraca uwagę na potrzeby dzieci w nowej kampanii CSR: „Zauważaj”

Ruszyła kampania, która jest wspólną inicjatywą Vienna Life i Powiślańskiej Fundacji Społecznej. „Zauważaj” – hasło kampanii – ma zwracać uwagę na kwestię empatii i wrażliwości na potrzeby tych, dla których start w dorosłość jest trudniejszy niż w przypadku większości z nas.
czytaj więcej