Biuro prasowe

BIZNES 2021-07-30

W północnej Etiopii liczba niedożywionych dzieci wzrosła dziesięciokrotnie

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Genewie, Marixie Mercado - rzecznik prasowy UNICEF, przekazała informację na temat dramatycznej sytuacji dzieci w regionie Tigraj, w północnej Etiopii.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-28

Avon ponownie wspiera „Niebieską Linię”

Avon to coś więcej niż firma kosmetyczna – to realne wsparcie dla kobiet. Dlatego marka od wielu lat prowadzi w Polsce kampanię Avon Kontra Przemoc i wspiera takie inicjatywy jak „Niebieska Linia” dla ofiar i świadków tego zjawiska.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-26

Powodzie, burze, upały, tornada… zmiana klimatu dzieje się na naszych oczach

Powodzie, burze, upały, susze, tornada… zmiana klimatu dzieje się na naszych oczach
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-15

RAPORT Z BADANIA: „Zmiana klimatu a produkcja żywności"

WYNIKI BADANIA UPFIELD: „(...) Niemal 90% mieszkańców Polski obawia się zmiany klimatu, ale wciąż ich dieta jest niekorzystna dla planety"
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-05

Nakręteczka dla koteczka!

Galeria Bronowice, zawsze otwarta na prospołeczne inicjatywy, podjęła współpracę z Fundacją „Na Zdrowie Zwierzęta Ludziom Ludzie Zwierzętom”. Celem akcji jest zebranie jak największej liczby plastikowych nakrętek.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-01

Ruszyła czwarta edycja programu „Moje miejsce na Ziemi”!

Nabór do czwartej edycji programu „Moje miejsce na Ziemi”, w ramach którego Fundacja ORLEN przekaże kolejne 2 miliony złotych na wsparcie lokalnych społeczności rozpoczął się 21 czerwca 2021 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-30

Polacy coraz bardziej wiekowi, a starość nadal pozostaje tabu

W mediach oraz życiu publicznym często można zaobserwować marginalizację problemu starości. Poczucie jakiejś formy wykluczenia społecznego dotyka aż 68 proc. osób po 60 r. ż. Ta sytuacja może zaskakiwać, ponieważ silver generation będzie stanowić coraz większy odsetek populacji.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-30

W jaki sposób od najmłodszych lat budować w dziecku postawy przywódcze?

Według Kena Blancharda „liderzy są produktem systemu, który ich promuje”. Można więc pokusić się o twierdzenie, że dzisiejsi rodzice i wychowawcy determinują jakość przywództwa przyszłości
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-22

Miejsce zamieszkania, czy zameldowania? – zawiłości Spisu Powszechnego

Tegoroczne badanie Narodowego Spisu Powszechnego należy wykonać samodzielnie poprzez formularz online lub telefonicznie. Niestety pojawia się wiele niejasności m.in. odnośnie miejsca zamieszkania. Warto więc poznać kilka obowiązujących w tym aspekcie zasad.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-17

Światowy Dzień Uchodźcy

W niedzielę 20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji Fundacja im. Heinricha Bölla w Warszawie organizuje pokaz filmu dokumentalnego „Pomiędzy” o imigrantkach i imigrantach we współczesnej Polsce.
czytaj więcej