Biuro prasowe

BIZNES 2021-02-11

Drewno Oxytree przyszłością polskiego meblarstwa

Drzewa tlenowe, których popularność w Polsce stale rośnie, zyskują zainteresowanie branży meblarskiej. Drewno Oxytree znakomicie sprawdza się w produkcji mebli oraz drewnianych elementów wykończenia. W czym tkwi sekret Oxytree?
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-12

Stora Enso i Tetra Pak planują budowę linii do recyklingu

Stora Enso i Tetra Pak łączą siły, aby zbadać możliwości budowy nowej linii do recyklingu zużytych opakowań kartonowych po napojach. Celem jest znaczące zwiększenie poziomu recyklingu tego typu opakowań w Europie Środkowej i Wschodniej.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-24

Wpływ pandemii na firmy produkujące ekologiczne paliwo

Europejska Rada Pelletu (EPC) opublikowała wyniki ankiety dotyczące wpływu pandemii koronawirusa na producentów pelletu drzewnego w Europie i na świecie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-17

COVID motorem rozwoju i motywacją do doskonalenia jakości w firmach produkującyc

Zgodnie z ankietą przeprowadzoną ankietą przez Europejską Radę Pelletu (EPC), branża producentów znacząco odczuła zahamowanie gospodarki spowodowane sytuacją z COVID-19
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-24

Rekordowe półrocze na rynku złota w Polsce i na świecie

Spadek dostępności złota, wzrost kosztów na każdym etapie procesu jego dostarczenia na rynek, zmiana struktury popytu, a także wyraźne wzrosty giełdowej wartości kruszcu – to kluczowe wnioski z raportu Grupy Goldenmark „Rynek Złota.
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-18

Dobre perspektywy dla rynku cementu w Europie Wschodniej

Jak wskazują najnowsze wyniki w Rosji, na Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie, produkcja cementu wzrosła o 5,5% do 81,6 mln ton w 2019 r., po zanotowanym rok wcześniej prawie 1% spadku.
czytaj więcej
Surowce BIZNES 2019-05-27

Grupa Synthos zarządza kadrami dzięki SAP HCM i Gavdi

Grupa Synthos, jeden z największych producentów surowców chemicznych w Polsce, od stycznia 2019 roku zarządza obszarem HR dzięki rozwiązaniu SAP HCM i autorskim produktom Gavdi.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-21

Re – made in Sweden. Stena Recycling i Volvo Cars ze wspólną kampanią

Ruszyła wspólna kampania wizerunkowo-edukacyjna Stena Recycling, firmy zajmującej się recyklingiem i profesjonalnym zarządzaniem odpadami oraz producenta samochodów – Volvo Cars. Celem kampanii jest uświadomienie jak cennym źródłem surowców wtórnych są samochody.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-24

Komentarz surowcowy Aforti Exchange: Złoto da zarobić inwestorom w 2019 roku

Rok 2018 na rynku złota wielokrotnie zaskakiwał inwestorów. Wysokim wycenom złotego kruszcu towarzyszyły równie spektakularne spadki. Surowiec ten był jednak jedną z najpewniejszych inwestycji 2018 roku. Perspektywy dla złota na 2019 rok są według analityków równe pozytywne.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-21

MajsterPol – najlepsze produkty pod inwestycje

Niezawodne, trwałe i wygodne w użytkowaniu – takie są elementy systemów ociepleniowych MajsterPol. To zestawy złożone z produktów gwarantujących doskonałą izolację termiczną i estetyczny wygląd elewacji na długie lata.
czytaj więcej