Biuro prasowe

BIZNES 2022-01-24

Nowoczesność, ekologia czy luksus? – Drewno niejedno ma imię

Czy natura już na stałe wpisała się w powszechną koncepcję nowoczesnych wnętrz, czy może jest ona synonimem luksusu dostępnego dla nielicznych?
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-29

W jaki sposób przedsiębiorstwa mogą zabezpieczyć się przed podwyżkami energii

Cena energii w Polsce rosną. Skala podwyżki na przyszły rok dla przedsiębiorstw to niemal 70-80 proc. w stosunku do 2020 roku – przewiduje Grzegorz Onichimowski z NODES i Columbus Energy.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-01

Bawełna Fairtrade na Dzień Dziecka

Bawełnę uprawia się w ponad 60 krajach świata. To najważniejsza roślina w przemyśle włókienniczym. Mimo to, rolnicy codziennie walczą o przetrwanie. Dzień Dziecka to dobra okazja, by nie tylko wesprzeć rolników i ich rodziny, ale także pomóc dzieciom w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-21

Chrońmy lasy, aby zachować różnorodność biologiczną i powstrzymać zmianę klimatu

Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej, obchodzony 22 maja, skłania do refleksji nad stanem obszarów leśnych w Polsce i na świecie, które są naturalnym środowiskiem dla bardzo wielu gatunków.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-21

Klimat na działania.

Zmiany klimatu to nie mit - widać to lokalnie i globalnie. Dlatego, tak ważne jest podejmowanie aktywnych działań tu i teraz.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-11

Drewno Oxytree przyszłością polskiego meblarstwa

Drzewa tlenowe, których popularność w Polsce stale rośnie, zyskują zainteresowanie branży meblarskiej. Drewno Oxytree znakomicie sprawdza się w produkcji mebli oraz drewnianych elementów wykończenia. W czym tkwi sekret Oxytree?
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-12

Stora Enso i Tetra Pak planują budowę linii do recyklingu

Stora Enso i Tetra Pak łączą siły, aby zbadać możliwości budowy nowej linii do recyklingu zużytych opakowań kartonowych po napojach. Celem jest znaczące zwiększenie poziomu recyklingu tego typu opakowań w Europie Środkowej i Wschodniej.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-24

Wpływ pandemii na firmy produkujące ekologiczne paliwo

Europejska Rada Pelletu (EPC) opublikowała wyniki ankiety dotyczące wpływu pandemii koronawirusa na producentów pelletu drzewnego w Europie i na świecie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-17

COVID motorem rozwoju i motywacją do doskonalenia jakości w firmach produkującyc

Zgodnie z ankietą przeprowadzoną ankietą przez Europejską Radę Pelletu (EPC), branża producentów znacząco odczuła zahamowanie gospodarki spowodowane sytuacją z COVID-19
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-24

Rekordowe półrocze na rynku złota w Polsce i na świecie

Spadek dostępności złota, wzrost kosztów na każdym etapie procesu jego dostarczenia na rynek, zmiana struktury popytu, a także wyraźne wzrosty giełdowej wartości kruszcu – to kluczowe wnioski z raportu Grupy Goldenmark „Rynek Złota.
czytaj więcej