Biuro prasowe

BIZNES 2023-10-04

Polska tonie w tanim plastiku. Recyklerzy apelują o zmiany

4 miliony ton rocznie pierwotnych tworzyw sztucznych jest wprowadzanych na polski rynek. Nasz kraj jako jedyny w Europie ociąga się z wprowadzeniem Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta właśnie za ten, degradujący środowisko, odpad.
czytaj więcej
BIZNES 2023-09-25

Recyklerzy w dramatycznym apelu wzywają premiera do wyjaśnień w sprawie ROP

Stowarzyszenie „Polski Recykling” wystosowało apel do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym żąda wyjaśnień, dlaczego rządzący przerwali pracę nad projektem ustawy o ROP, jednocześnie narażając obywateli na miliardowe koszty i stawiając recyklerów w arcytrudnym położeniu.
czytaj więcej
BIZNES 2023-09-02

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą system kaucyjny. Przed Polakami duże zmi

Podpisana przez prezydenta nowelizacja ustawy zakłada, że od 2025 roku w naszym kraju będzie obowiązywał system kaucyjny na wybrane rodzaje opakowań po napojach. Polacy za każde zwrócone opakowanie, objęte systemem, otrzymają 50 groszy.
czytaj więcej
BIZNES 2023-07-19

Możliwe nieprzewidziane skutki rozporządzenia dotyczące F-gazów

Niektóre propozycje zawarte w propozycji rewizji rozporządzenia niosą za sobą zagrożenia dla dalszego stosowania niskoemisyjnych hydrofluoroolefin (HFO) w pompach ciepła, klimatyzatorach i innych zastosowaniach
czytaj więcej
BIZNES 2023-06-28

Design i ekologia – czy polskie konopie zrewolucjonizują branżę meblarską?

Europejski Zielony Ład do 2030 r. ograniczy dostępność surowców naturalnych. Priorytetem stało się więc opracowanie nowatorskich i bardziej ekologicznych rozwiązań pozyskiwania drewna. To najbardziej rewolucyjne opracowywane jest w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2023-05-10

Według naukowców spożywamy do 100 tys. mikrocząsteczek plastiku rocznie

Mikroplastik coraz częściej przenika do ludzkiego organizmu. Dodatkowo w plastikowych butelkach - uwalnia się on pod wpływem ciepła. W ciągu tygodnia jedna osoba spożywa około pięciu gramów tworzyw sztucznych.
czytaj więcej
BIZNES 2023-03-22

Światowy Dzień Wody. Czy czas zacząć martwić się o wodę z kranu?

Światowy Dzień Wody Czy czas zacząć martwić się o wodę z kranu?
czytaj więcej
BIZNES 2023-03-22

Światowy Dzień Wody. Oto sposoby, by o nią dbać i oszczędzać pieniądze

22 marca to Światowy Dzień Wody. Ten niezwykle cenny surowiec jest dziś szczególnie narażony na zanieczyszczenie m.in. przez ścieki przemysłowe i mikroplastik. Natomiast globalne ocieplenie może mieć negatywny wpływ na jego dostępność.
czytaj więcej
BIZNES 2023-03-06

Gdzie i jak wykorzystać kamień naturalny w domu? SOLIDNE PIĘKNO w Twoim domu

Kamień naturalny to coraz bardziej popularny materiał, który stosowany jest jako element wykończeniowy domu czy mieszkania. Dzięki swojej uniwersalności, sprawdzi się wszędzie, niezależnie od warunków i otoczenia.
czytaj więcej
BIZNES 2023-02-28

Makulatura staje się surowcem

Kiedyś każdy uczeń miał obowiązek przynieść do szkoły określoną ilość makulatury, która już wtedy stawała się towarem. Obecnie postrzeganie jej jako surowca staje się coraz bardziej powszechne.
czytaj więcej