Biuro prasowe

BIZNES 2021-04-16

Czas jest najcenniejszym aktywem. Nie trać go i działaj zgodnie z planem!

Organizacja czasu pracy jest dziś szczególnie istotna. Powstało wiele poradników na ten temat, z których możemy czerpać inspirację. Jednak jak to często w życiu bywa teoria nie przekłada się na praktykę.
czytaj więcej
Firma BIZNES 2021-04-15

Pandemia wymówką dla nieuczciwych kontrahentów

Prawie 80 proc. przedsiębiorstw z sektora MŚP zauważyło, że w czasie pandemii wzrosła liczba nieetycznych zachowań ze strony kontrahentów - wynika z badania Rzetelnej Firmy i Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-14

Tetra Pak powołuje Lyndsey Loyden-Edwards na stanowisko Dyrektora Zarządzającego

Firma Tetra Pak, światowy lider w zakresie przetwarzania i pakowania żywności, powołała Lyndsey Loyden-Edwards na stanowisko Dyrektora Zarządzającego na Europę Wschodnią, zastępując Guillaume’a Latourrette’a, który odszedł z firmy pod koniec marca.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-14

Dziś w biznesie liczy się wzajemne wsparcie - Komentarz ekspercki Pawła Paliwody

W obliczu kryzysu gospodarczego i obostrzeń wynikających z pandemii, wzajemne wsparcie biznesu zyskuje na znaczeniu. Pojęcie patriotyzmu gospodarczego znamy nie od dziś, ale jego prawdziwą wartość przedsiębiorcy zrozumieli na przestrzeni ostatniego roku.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-14

Centrum logistyczne Amazon w Gliwicach świętuje swoją pierwszą rocznicę

Centrum logistyczne Amazon w Gliwicach – trzecia inwestycja firmy na Śląsku, obok dwóch innych obiektów w Sosnowcu – rozpoczęła swoją działalność dokładnie rok temu. Wówczas Amazon ogłosił, że stworzy tu 1 000 miejsc pracy, które udało się podwoić w przeciągu 12 miesięcy.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-14

Czy branża kominkowa jest epidemioodporna?

O tym, jak pandemia wpłynęła na branżę kominkową mówi Waldemar Wuczyński, prezes firmy Unirol, będącej producentem wkładów kominkowych UNICO.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-14

Praca zdalna nie pomaga branży papierniczo-biurowej

Pandemia, a konkretnie home office, nie sprzyjają producentom papieru, artykułów biurowych i firmom zajmującym się administracyjną obsługą biur. Zadłużenie podmiotów z tej branży od początku marca ubiegłego roku wzrosło o ponad 1/5 i dziś wynosi 23,6 mln zł.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-13

Zagraniczna ekspansja Ceramiki Paradyż

Ceramika Paradyż, jeden z największych i najbardziej cenionych polskich producentów płytek ceramicznych, otworzył nową spółkę na rynku niemieckim - Ceramika Paradyż GmbH.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-13

Red Dot dla polskiej marki Opoczno

Odważna kolekcja Color Crush z „Oscarem designu”
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-13

VTS Group, p-beep oraz EPAM Systems z nagrodami Olivia Prize 2020

Zwycięzców wyłoniono spośród 46 zgłoszonych projektów, konkurujących ze sobą w trzech kategoriach: Olivia Pro Bono, Olivia Business oraz Olivia Global. Nagrodę Grand Prix zdobyła polska firma VTS Group.
czytaj więcej