Biuro prasowe

BIZNES 2021-04-16

Przyrost mocy zainstalowanej szybuje w górę

Aktualnie Polska plasuje się na 4 miejscu w Unii Europejskiej co do rocznego przyrostu mocy z PV. W PEP40 przyjęto wzrost mocy z PV na poziomie 5,1 GW do 2030 r., co już w tym momencie jasno pokazuje, że czeka nas czas wyzwań stojących pod znakiem inwestycji i rozwoju.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-14

Leasing na fotowoltaikę z mikrowpłatą przez pół roku

Columbus, wraz z Millennium Leasing, wprowadza atrakcyjną ofertę leasingu PV dla firm. Przez pół roku leasingobiorca miesięcznie zapłaci tylko 0,4% wartości instalacji, a dopiero po 6 miesiącach zacznie spłacać pełną ratę.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-13

Fotowoltaika, tak – ale co z logistyką?

Panele fotowoltaiczne zyskują w Polsce na popularności w zaskakującym tempie. Wraz z modą na energię słoneczną przybywa także firm zajmujących się sprzedażą oraz instalacją tzw. baterii słonecznych. Pojawiają się jednak przy tym problemy natury logistycznej.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-13

Zeneris Projekty rozwija działalność w obszarze budowy magazynów energii

Zeneris Projekty rozwija działalność w obszarze budowy magazynów energii i podpisuje umowę o wartości niemal 3 mln zł.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-13

SUNEX niemal podwoił wynik netto

SUNEX S.A. opublikował raport finansowy za 2020 r. W tym okresie czołowy producent i dystrybutor innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii osiągnął rekordowe wyniki.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-07

System PV dla dachów o niskiej nośności już dostępny

IBC SOLAR, wiodący hurtownik oraz dostawca systemów do rozwiązań PV i energetycznych, rozpoczął współpracę z firmą CW Lundberg, specjalizującą się w zabezpieczeniach dachowych. Firmy opracowały nowoczesne rozwiązanie dla instalacji na dachach płaskich.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-01

Santander Leasing rozpoczął współpracę z Elocity

Santander Leasing, jedna z największych spółek leasingowych w Polsce, nawiązał współpracę z Elocity, firmą oferującą kompletny system zarządzania stacjami ładowania aut elektrycznych dla biznesu.
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2021-03-31

Axpo Polska podpisuje umowę na sprzedaż gazu ziemnego z firmą Wienerberger

Axpo rozszerza swoją działalność w Europie Środkowo-Wschodniej: warszawski oddział podpisał długo-terminowy kontrakt z Wienerberger Polska.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-29

Fotowoltaika dzisiaj staje się koniecznością, szczególnie dla biznesu.

Fotowoltaika rozgaszcza się w polskich domach i biznesach. Możemy mówić o trendzie jakim jest sprzyjający klimat dla instalacji PV, które dzisiaj są na fali wzrostu. Co sprawia, że klienci decydują się na inwestycję we własne źródło produkcji energii elektrycznej?
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-29

SUNEX skorzysta na trzeciej odsłonie programu Mój Prąd

SUNEX S.A. wdraża nowy zintegrowany system utrzymania komfortu cieplnego i higienicznego w budynkach jednorodzinnych.
czytaj więcej