Biuro prasowe

Energetyka BIZNES 2018-12-07

Schneider Electric stanie się firmą neutralną pod względem emisji CO2

Z okazji COP24, obrad, które odbywają się w Katowicach, od 3 do 14 grudnia 2018 r., Schneider Electric wzmacnia swoje zobowiązanie, by do 2030 r. stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2018-12-04

Dalkia stawia na rozwój projektów z obszaru efektywności energetycznej zgodnie

Dalkia (grupa EDF), lider usług energetycznych we Francji, stawia na rozwój projektów z obszaru efektywności energetycznej zgodnie z założeniami porozumienia paryskiego. Jérôme Ladrière, Wiceprezes Dalkii wziął udział w panelu otwierającym konferencję EEC Green Congress.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-04

Dalkia dla efektywności energetycznej polskich miast

Dalkia i Beskid Żywiec Sp. z o.o. partnerami na rzecz ograniczenia niskiej emisji i samowystarczalności energetycznej dla poprawy jakości życia mieszkańców Żywca
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2018-11-30

Polskie Sieci Elektroenergetyczne z nowoczesnym systemem HR

Ponad 1500 pracowników Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. i jej Zamiejscowych Komórek Organizacyjnych (ZKO) od 1 stycznia 2018 roku dołączyło do 800 osób obsługiwanych w systemie SAP przeznaczonym do realizacji procesów kadrowo-płacowych w PSE.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-29

Danfoss na COP24: Efektywność energetyczna jest koniecznością

Danfoss na COP24: Efektywność energetyczna jest koniecznością w zakresie redukcji emisji CO2
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2018-11-19

Dassault Systèmes ogłasza, że ExxonMobil wybiera platformę 3DEXPERIENCE

• Największa na świecie zintegrowana firma energetyczna oczekuje poprawy efektywności dzięki dostępowi do danych w czasie rzeczywistym • Platforma 3DEXPERIENCE jest strategicznym wsparciem dla firm energetycznych w dostosowaniu do trendów zmieniających branżę
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2018-11-16

Nie traćmy cennej energii! Zalety efektywności energetycznej

Według prognoz, w 2050 r. świat będzie zużywał nawet trzy razy więcej energii niż na początku obecnej dekady. Również w Polsce zapotrzebowanie na kilowaty mocy rośnie i co roku bite są jego kolejne rekordy.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-16

PBS Group dostarczy kotły do Koksowni Częstochowa Nowa

První brněnská strojírna, spółka zależna PBS Group, czeskiej grupy przemysłowej specjalizującej się w rozwiązaniach dla energetyki, podpisała umowę na dostawę dwóch nowych kotłów dla Kotłowni Częstochowa Nowa. Kontrakt przekracza wartość 125 mln koron czeskich.
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2018-11-14

Dalkia dla osiedla mieszkaniowego Juliusz w Sosnowcu

Dalkia wypełniła kontraktową gwarancję utrzymania niskiego poziomu zużycia energii dla mieszkańców – w pierwszym okresie rozliczeniowym po realizacji projektu energomodernizacji, potwierdzono wysoką efektywność energetyczną budynków mieszkalnych na osiedlu Juliusz w Sosnowcu.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-09

Magazynowanie energii niezbędne dla dalszego rozwoju polskiej energetyki

W przyspieszeniu procesu transformacji polskiej energetyki kluczowego znaczenia nabiera utworzenie sektora magazynowania energii, umożliwiającego płynną integrację tradycyjnych i odnawialnych źródeł zasilania sieci.
czytaj więcej