Biuro prasowe

BIZNES 2021-01-26

Miejska elektrownia słoneczna w Poznaniu oddana do użytku

Poznań to kolejne miasto w Polsce, w którym uruchomiona została miejska elektrownia słoneczna. Instalację składającą się z 496 paneli fotowoltaicznych dostarczonych przez IBC SOLAR Polska umieszczono na dachach 17-piętrowych bloków PSM Winogrady.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-22

Enefit nie zwalnia tempa i podsumowuje przełomowy rok 2020

Enefit nie zwalnia tempa i podsumowuje przełomowy rok 2020
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-21

Panele słoneczne przez internet – jak zainstalować je… online?

Planując zakup lub budowę domu, stawiamy przede wszystkim na jakość elementów, dobrych ekspertów i profesjonalną ekipę budowlaną. W końcu przychodzi moment, kiedy musimy także spojrzeć bliżej na wydatki.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-14

Pierwszy Powerpack Tesla w Polsce

Do użytku oddana została pierwsza inwestycja w Europie Środkowo-wschodniej wykorzystująca Powerpack Tesla. W magazynie energii należący do PGE, zainstalowano moduły Tesla Powerpack, o mocy 2MW i pojemności 4 MWh. Wykonawcą projektu jest polska firma Griffin Group Energy.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-15

Energa Operator z systemem TETRA od Motoroli Solutions

Kluczowy personel Energa Operator, zapewniając bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej, wykorzystuje w codziennej pracy cyfrową sieć radiową TETRA.
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2020-12-14

Za nami holenderska, wirtualna misja handlowa w Polsce

W poszukiwaniu synergii w wykorzystaniu energii wiatrowej – dla poprawy klimatu i odnawialnych źródeł energii
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-11

Boom na baterie do pulsoksymetrów

Popyt na baterie w czasie pandemii wzrósł o 70 proc. Potrzebne są do pulsoksymetrów, termometrów bezdotykowych i ciśnieniomierzy. Polskie baterie zasilają domowe urządzenia medyczne, ale także polskie i zagraniczne szpitale.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-07

OTOVO wchodzi na polski rynek. To pierwszy e-commerce z fotowoltaiką w Polsce

Norweski startup OTOVO, który działając w modelu e-commerce, postawił sobie za cel objęcie pozycji lidera w sprzedaży paneli słonecznych w Polsce, rozpoczyna działalność w naszym kraju. Tym, co wyróżni firmę, jest… możliwość kupienia instalacji fotowoltaicznej przez internet.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-07

Fotowoltaika: Nie tylko “Mój prąd”. Stilo Energy wprowadza dodatkowe zachęty

Rynek fotowoltaiczny w Polsce rośnie szybciej niż było to prognozowane. Sporą zasługę ma w tym program “Mój prąd”, niemniej firmy oferujące PV wprowadzają dodatkowe zachęty. Stilo Energy oferuje do końca roku rabat na instalację fotowoltaiczną w wysokości nawet do 6000 zł.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-03

“Wiedźmin” przez prawie 164 mln godzin?

Polska firma pozwoli Ci grać bez przerwy… przez 187 stuleci! Czy na polskim rynku jest miejsce dla odnawialnych źródeł energii? Zwłaszcza doświadczenia ostatniego lockdownu pokazały, w jak dużym stopniu jesteśmy uzależnieni od energii elektrycznej.
czytaj więcej