Biuro prasowe

BIZNES 2022-06-24

Inicjatywa Science Based Targets zatwierdza cel klimatyczny Danfoss

Firma Danfoss ogłosiła, że cel klimatyczny firmy oparty na danych naukowych został zatwierdzony przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi).
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-24

Kobieta w inżynierii? 3 kluczowe fakty

Jak wskazuje raport Kobiety w „męskich” zawodach, aż 10% studentek usłyszało, że studia techniczne nie są dla kobiet. Tymczasem na uczelniach ścisłych studiuje 37% kobiet. Przyglądamy się przyszłościowym kierunkom edukacji.
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2022-06-23

Branża cyfrowa - działania na rzecz rozwoju rynku fotowoltaiki w Polsce

Związek Cyfrowa Polska, który reprezentuje krajową branżę cyfrową, inicjuje kampanię „Jasne jak słońce”, której celem jest podkreślenie znaczenia cyberbezpieczeństwa w procesie transformacji energetycznej.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-23

Silny duet: IBC SOLAR rozszerza współpracę z Jolywood

IBC SOLAR powiększa ofertę modułów bifacjalnych o komponenty z ogniwami typu N o niskiej degradacji
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-22

4,3 mln zł oszczędności na energii elektrycznej

Sescom zaoszczędził 4,3 mln złotych na energii elektrycznej dla jednej z największych marek paliwowych. W trakcie trwającego dwa lata kontraktu, w 2020 roku wygenerowano oszczędności na poziomie 6%, a w 2021 roku na poziomie 11%.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-20

Konferencja Energetyczna Endress+Hauser

Konferencja Energetyczna zorganizowana w 1 połowie czerwca przez firmę Endress+Hauser zgromadziła kilkudziesięciu ekspertów z branży i była okazją do prezentacji nowych trendów w polskiej energetyce.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-10

JLL Polska dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Energii Wiatrowej

JLL konsekwentnie realizuje strategię obecności w obszarze ESG. Firma nawiązała współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Energii Wiatrowej (PSEW) i tym samym umacnia swoją pozycję jako rzecznika ESG dla rynku aktywów w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-09

Orsted Polska z Diamentem Sustainable Economy 2022

Polska spółka duńskiego koncernu energetycznego Orsted, będącego liderem w branży morskiej energetyki wiatrowej, została laureatem ósmej edycji konkursu Diamenty Sustainable Economy 2022. Jury konkursu przyznało Orsted Polska tytuł "Lidera Ekologii w Energetyce".
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-09

Konferencja MAE: pilna potrzeba poprawy efektywności energetycznej

Siódma konferencja Międzynarodowej Agencji Energetycznej skupia osoby decyzyjne z całego świata w momencie, gdy najnowsza analiza pokazuje, że szybko podjęte działania mogą pomóc zmniejszyć wykorzystanie energii o równowartość całkowitego zapotrzebowania Chin.
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2022-06-07

Huta w Częstochowie świętuje rok w ramach Grupy LIBERTY

• Prawie milion ton stali wyprodukowanej od momentu zakupu przez LIBERTY w czerwcu 2021 • Zakres ponownych uruchomień, modernizacji i projektów dekarbonizacji zakończonych w celu wsparcia nowej strategii produkcyjnej „55-65-85”
czytaj więcej