Biuro prasowe

BIZNES 2021-07-29

Alians OZE i Ariston łączą siły

Firma Alians OZE, jeden z liderów instalacji fotowoltaicznych w Polsce właśnie zawarła umowę partnerską z Ariston, międzynarodową marką zapewniającą komfort cieplny.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-28

Ponad 70% Polaków chce być niezależna energetycznie - raport

SunSol, jedna z najdłużej działających firm fotowoltaicznych na polskim rynku, postanowiła sprawdzić, jaki jest stosunek Polaków do fotowoltaiki oraz ich wiedzę na temat rynku PV. Z przeprowadzonego przez nią badania wynika, że ponad 70% z nich chce być niezależna energetycznie.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-26

Enefit Green podjął ważną decyzję inwestycyjną w pierwszej połowie roku

Enefit Green ogłasza, że decyzja inwestycyjna dotycząca Šilale II na Litwie jest jej najważniejszym przedsięwzięciem w pierwszej połowie 2021 r. Park ma zostać oddany do użytku na początku 2023 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-23

TGE chce poszerzyć ofertę zielonej energii - zmodyfikowana formuła cPPA

Towarowa Giełda Energii zapowiada rozszerzenie oferty obejmującej produkty z OZE, a beneficjentami zmian mieliby być m.in. przedsiębiorcy, którzy cenią sobie stabilność cen prądu.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-22

Dotacje napędzają fotowoltaikę

Dla 64% respondentów państwowe i samorządowe dotacje są znacznym czynnikiem zachęcającym do realizacji inwestycji fotowoltaicznych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-20

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zbadało opinię swoich klientów

88% mieszkańców Elbląga jest zadowolonych z usług Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, a 77% ankietowanych poleciłoby współpracę z EPEC innym osobom.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-15

Czy Polska może stać się drugą Islandią? Analiza firmy ILF Consulting Engineers

Polska obecnie stoi przed wyzwaniem transformacji energetycznej. Z podobnym wyzwaniem mierzył się jeden ze światowych liderów OZE – Islandia – który jeszcze w latach 40. XX wieku w dużej mierze opierał swoją energetykę o węgiel.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-14

Kolejne marki zwracają uwagę na ślad węglowy i wodny

Odpowiedzialność społeczna biznesu to hasło, które już na dobre zadomowiło się w polskich realiach, a kolejne marki coraz prężniej działają na rzecz m.in. środowiska naturalnego.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-14

IBC SOLAR i Fankhauser Solar zacieśniają współpracę

IBC SOLAR, światowy lider i dostawca kompleksowych systemów PV rozszerza współpracę z Fankhauser Solar, wiodącym szwajcarskim hurtownikiem produktów fotowoltaicznych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-12

Program "Mój Prąd". Podsumowanie i perspektywy

Startuje kolejna edycja programu „Mój Prąd”. Podsumowanie poprzedniej edycji, jej wpływ na rozwój rynku fotowoltaicznego i perspektywy nowego dofinansowania – komentarz ekspercki
czytaj więcej