Biuro prasowe

BIZNES 2021-10-15

Polskie przedsiębiorstwa u progu dekarbonizacji. Niemal połowa “w powijakach”

Przepisy tzw. dyrektywy MCP sprawiają, że polskie firmy produkcyjne stają w obliczu istotnych zmian. Jak są do niej przygotowane? Wg badania Keralla dla Duon niemal 1/3 jest na początku ścieżki, a zaledwie 15,4% wdraża zmiany.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-14

Dawid Kmiecik z Polską Nagrodą Innowacyjności 2021

Kapituła Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości przyznała Dawidowi Kmiecikowi jedną z tegorocznych Polskich Nagród Innowacyjności.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-12

Prosumenci zainteresowani fotowoltaiką na razie mogą być spokojni

Niezależnie od ostatecznych zmian regulacji systemu opustów w rozliczaniu energii, pewne jest jedno - konsumenci, którzy zdecydują się na przydomową elektrownię słoneczną do końca bieżącego roku, przez kolejnych 15 lat będą rozliczać się na dotychczasowych zasadach.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-08

Podwyżki cen prądu i gazu a emocje internautów. Jakie wnioski?

Od początku roku cena gazu poszła o 27% w górę. Coraz wyższe rachunki wystawiają też konsumentom dostawcy prądu. Jak internauci odczuwają wzrost cen, jak dyskutują o tym i jakie wnioski wyciągnąć mogą sprzedawcy energii?
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2021-10-08

Brak porozumienia w sprawie Turowa przed wyborami w Czechach

Trwają wybory parlamentarne w Czechach (8-9 października). Jeżeli nowy rząd będzie bardziej progresywny w temacie walki ze zmianami klimatu, może się okazać, że zamknięcie kopalni Turów nastąpi szybciej.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-08

Na co zwrócić uwagę przed dzierżawą ziemi na farmę fotowoltaiczną

Branża fotowoltaiczna rozwija się bardzo dynamicznie, a na rynku możemy znaleźć firmy, które już po podpisaniu umowy, napotykają na duże problemy ze zrealizowaniem dalszych etapów inwestycji.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-04

Mój Prąd - czy można jeszcze liczyć na dofinansowanie?

Planując inwestycję w fotowoltaikę, warto skorzystać z dostępnych dofinansowań, które pozwolą zmniejszyć koszty inwestycji oraz skrócić okresu zwrotu. Wśród najpopularniejszych form, wymienić można program Mój Prąd.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-30

Axpo uhonorowane za 20 lat działalności na polskim rynku energii

Podczas największego wydarzenia branży energii wiatrowej w Europie Środkowo-Wschodniej Konferencji PSEW 2021 w Serocku, Axpo Polska otrzymało statuetkę za 20-letni wkład w rozwój i promocję odnawialnych źródeł energii w kraju.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-30

Baterie Li-Ion coraz powszechniejsze

Choć baterie kwasowo-ołowiowe jako źródło zasilania wózków elektrycznych wciąż mają się dobrze, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na modernizację flot w oparciu o technologię Li-Ion. Ostatnio do tej grupy dołączyła firma transportowa V1000.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-30

OZE-Biomar S.A. na fali – duży wzrost sprzedaży

OZE-Biomar S.A. na fali – duży wzrost sprzedaży na bazie makro trendu i działań wewnątrz organizacji
czytaj więcej