Biuro prasowe

BIZNES 2020-07-06

Maszt pomiarowy farmy wiatrowej w Wyczechowie został zniszczony.

Zawalił się ponad 100-metrowy maszt pomiarowy dla projektu farmy wiatrowej w Wyczechowie w gminie Somonino na Kaszubach. Prawdopodobnie konstrukcja została zniszczona w wyniku sabotażu. Szkoda w zniszczeniu masztu oraz upraw Ecofarm szacowana jest na ponad ½ miliona złotych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-03

Columbus Energy i Śląskie Kamienice wspólnie zbudują farmy fotowoltaiczne

Columbus Energy S.A. oraz należąca do Śląskie Kamienice S.A. spółka Farmy Fotowoltaiki będą wspólnie rozwijać projekty farm fotowoltaicznych
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-30

Jak Chiny podbiły światową fotowoltaikę? Opinia eksperta

Moc zainstalowana w światowej fotowoltaice wzrosła trzynastokrotnie 10 lat. Koszty pozyskania energii ze słońca spadły o 77%. Dlaczego produkcję paneli fotowoltaicznych zdominowały Chiny? Mówi Mirosław Bieliński, prezes Stilo Energy, który odwiedził fabryki swoich dostawców.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-29

Promocja STOP SMOG STIEBEL ELTRON

Od dłuższego czasu mówi się o tym, jak wielkim problemem jest w Polsce smog wywołany przez działalności człowieka. Najbardziej uciążliwy i odczuwalny dla nas w dni bezwietrzne, gdyż brak wiatru uniemożliwia rozrzedzenie się mgły smogowej.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-26

OZE kusi wizją zysków. Tłumy inwestorów chcą zarabiać na zielonej energii

W Nowej Południowej Walii ponad 100 inwestorów chce wybudować wraz z rządem największą w Australii strefę OZE. Gra warta jest świeczki, ponieważ instalacje będą dostarczać prąd do 1/3 gospodarstw stanu.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-18

Walka z kryzysem będzie miała kolor zielony

Rezygnacja z biur na rzecz pracy zdalnej, nagradzanie rolników za redukcję śladu węglowego, inwestycje środków rozwojowych w OZE – to tylko kilka przykładów, jak za sprawą zielonej energii państwa mogą pokonać recesję gospodarczą.
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2020-06-10

DROGI POLSKI WĘGIEL? MITY KONTRA RZECZYWISTOŚĆ

Branża energetyczna na ceny krajowego węgla skarży się wtedy, gdy wykresy cen wskaźnikowych na rynku węgla w Europie w portach ARA rysują głęboki dołek.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-09

Eesti Energia eksportuje technologię do Izraela

Eesti Energia sprzedała izraelskiej firmie technologię do budowy zakładu produkującego ropę łupkową
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-29

Rynek energii w czasie pandemii [RAPORT]

Z danych Towarowej Giełdy Energii wynika, że ceny energii w pierwszych 4 miesiącach tego roku były o 23% niższe w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-28

Recykling fotowoltaiki – miliardy z odpadów nowej generacji

Według danych GUS-u najwięcej odpadów podlegających składowaniu produkuje sektor górniczy i wydobywczy – prawie 37 mln ton. Zwiększenie inwestycji w OZE pozwoli zmniejszyć te liczbę. Odpady fotowoltaiczne mogą okazać się też nowym źródłem zysku.
czytaj więcej