Biuro prasowe

BIZNES 2019-02-05

Praktyczne uwagi IGSPW do znowelizowanej ustawy akcyzowej

IGSPW wyraża chęć dalszej partycypacji w działaniach związanych z opodatkowaniem akcyzą wyrobów węglowych, prowadzonych przez Ministerstwo Finansów. Niemniej, zgłasza również kilka uwag do nowych przepisów.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-31

Nowa kampania SPIUG – Immergas i branża grzewcza „w trosce o czyste powietrze”

W sieci pojawił się nowy spot zachęcający do walki ze smogiem poprzez korzystanie z nowoczesnych i ekologicznych urządzeń grzewczych.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-28

Orange podnosi ceny za prąd dla firm. Poznański OKECHAMP ma zapłacić o ponad 60%

OKECHAMP S.A. to największa firma pieczarkowa w Polsce - lider w produkcji, sprzedaży i przetwórstwie pieczarek o znaczącej międzynarodowej pozycji oraz właściciel marki OLE! – warzywnych przekąsek i przysmaków.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-22

Ogrzewacze szybkonagrzewające – kiedy warto rozważyć ich zakup?

W biurze, jak i w domu zastosowanie znajdują ogrzewacze szybkonagrzewające. To dzięki nim ciepło wdmuchiwane przez wentylator bardzo szybko rozchodzi się w pomieszczeniu. Ale to nie jedyna ich zaleta. Co warto wiedzieć o tego typu urządzeniach?
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-14

Ikano Bank: Promocja na panele fotowoltaiczne w IKEA

Do 31 stycznia 2019 roku skorzystaj z wygodnych rat na panele fotowoltaiczne w IKEA, a nie zapłacisz prowizji od udzielenia kredytu. Sprawdź, jakie są warunki promocji przygotowanej przez Ikano Bank, IKEA i GEO Solar.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-21

PROMAR polskim akcentem na międzynarodowym Forum Energii Odnawialnej EnerGaïa

Podczas Forum EnerGaïa 2018, największego międzynarodowego wydarzenia poświęconego OZE, innowacyjne rozwiązania dla sieci HVAC zaprezentował PROMAR – specjalista w optymalizacji zużycia energii i mediów użytkowych w budynkach oraz zdalnym zarządzaniu infrastrukturą techniczną.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-19

Technologia wsparciem w oszczędnościach w branży produkcyjnej

Dane branżowych specjalistów wskazują, że straty energii w przedsiębiorstwach mogą sięgać nawet 50 proc.. Dlatego też przedsiębiorstwa i firmy działające w Polsce chętnie szukają możliwości optymalizacji zużycia. Jak to robią? Korzystając z nowoczesnych technologii.
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2018-12-07

Schneider Electric stanie się firmą neutralną pod względem emisji CO2

Z okazji COP24, obrad, które odbywają się w Katowicach, od 3 do 14 grudnia 2018 r., Schneider Electric wzmacnia swoje zobowiązanie, by do 2030 r. stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2018-12-04

Dalkia stawia na rozwój projektów z obszaru efektywności energetycznej zgodnie

Dalkia (grupa EDF), lider usług energetycznych we Francji, stawia na rozwój projektów z obszaru efektywności energetycznej zgodnie z założeniami porozumienia paryskiego. Jérôme Ladrière, Wiceprezes Dalkii wziął udział w panelu otwierającym konferencję EEC Green Congress.
czytaj więcej