Biuro prasowe

BIZNES 2021-04-14

Poznaj pracę burmistrza, sommeliera, trenera boksu i żołnierza GROM-u

Na platformie edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl) zamieszczane są filmy z wypowiedziami ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli nauki, kultury i sztuki.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-13

Roboty wkraczają na uczelnie! Studenci z Opola obronili prace dyplomowe

Robotyzacja procesów biznesowych to przyszłość sprawnie prosperujących przedsiębiorstw. Nic więc dziwnego, że studenci również zgłębiają ten temat, chcąc wejść na rynek z pożądanymi przez pracodawców kompetencjami.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-31

Bank Pocztowy wyróżniony za BAKCYLA

1779 lekcji i spotkań dla 52 700 uczniów w 520 szkołach w całej Polsce - tak wygląda podsumowanie tegorocznej edycji programu BAKCYL realizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości. Zajęcia z młodzieżą prowadzili bankowcy-wolontariusze między innymi z Banku Pocztowego.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-30

Najnowocześniejsza szkoła w Polsce? Lublin pokazuje jak to się robi

Szkoła z salą koncertową, fitness i siłownią – brzmi jak scenariusz filmowy? Niekoniecznie, w Lublinie oddano do użytku zespół szkół, który według informacji urzędników jest jednym z najnowocześniejszych obiektów edukacyjnych w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-25

Fundacja Lemura udowadnia, że nauki przyrodnicze nie muszą być nudne

Ruszył projekt „Nauki Przyrodnicze Online” Fundacji Lemura. Powstało 10 edukacyjnych lekcji wideo, które można bezpłatnie zobaczyć w sieci. Mają zachęcić uczniów szkół podstawowych do poznawania biologii czy chemii. Działania są finansowane ze środków Fundacji PZU.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-23

Posłuchaj ekspertów i wybierz przyszły zawód z platformą edukacyjną azir.edu.pl

W czym szachy pomagają przyszłym finansistom? Czy miłość do zwierząt wystarczy, by zostać weterynarzem?
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-19

Domowa ekonologia, czyli proste rady, jak dbać o środowisko, a przy tym oszczędz

Dbanie o naszą planetę i oszczędzanie pieniędzy mogą iść ze sobą w parze. Jakich proekologicznych, a jednocześnie gospodarnych zachowań warto uczyć dzieci od najmłodszych lat? I przede wszystkim – jak mądrze zachęcać dzieci do eko-oszczędności? Oto praktyczne wskazówki.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-17

Język obcy podczas rekrutacji

​W jaki sposób rozmawiać ze swoim potencjalnym pracodawcą o umiejętnościach językowych? Jak przygotować się do rekrutacji, która ma je zweryfikować? Czy istnieje sposób na pokonanie bariery językowej i związanego z nią stresu?
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-11

Facebook, NASK i UNICEF Polska zapraszają nauczycieli i pedagogów na konferencje

Konferencje online odbędą się 30 marca oraz 13 kwietnia 2021 r. jako część ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Przystań w sieci”.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-09

Edukacja sektora energetycznego w dobie transformacji

Polityka energetyczna stawia przed nami ambitne cele. Eksperci alarmują, że nie ma już czasu, aby nie angażować w transformację wszystkich dostępnych zasobów. Dlatego też tak istotna jest kwestia aktywnej edukacji sektora, w tym pod kątem zielonych miejsc pracy.
czytaj więcej