Biuro prasowe

BIZNES 2021-07-30

Wielki finał programu PrzyGotujmy Lepszy Świat!

Wielki finał programu PrzyGotujmy Lepszy Świat!
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-23

Dzięki rozwojowi rynku EdTech zyskuje startup Novakid

Dzięki rozwojowi rynku EdTech zyskuje startup Novakid. Wzrost użytkowników o 350 proc. i 2,2 mln przeprowadzonych lekcji.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-20

Szkoła wyższa w Poznaniu stawia na edukację online

Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu odpowiada na zmieniające się potrzeby rynku. Uczelnia znalazła się w gronie polskich szkół wyższych, gdzie różne sprawy Studenckie mogą być obsługiwane zdalnie przez dedykowane rozwiązania informatyczne.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-19

Inwestycja w młodzież – startuje innowacyjny obóz naukowy ADAMED SmartUP

18 lipca rozpoczął się obóz 7. obóz ADAMED SmartUP dla młodzieży utalentowanej w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych. Jego uczestnicy nauczą się m.in. programowania robotów i szycia chirurgicznego oraz samodzielnie przeprowadzą ciekawe eksperymenty chemiczne.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-15

Jak bezpiecznie poruszać się na rowerze?

Jazda rowerem to coraz chętniej wybierana forma spędzania wolnego czasu czy dojazdu do pracy. Ale czy wiemy jak właściwie przygotować się do wyprawy rowerowej i czy Polacy zachowują „trzeźwe” myślenie wsiadając na rower?
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-15

Marzysz o byciu scenarzystą, poetą, a może chcesz zajmować się inwestycjami?

Dla tegorocznych maturzystów wakacje to czas letniego odpoczynku, ale także moment na podjęcie ważnej życiowej decyzji – jaką uczelnię i kierunek wybrać. W tym wyborze mogą pomóc przedstawiciele ciekawych profesji, którzy opowiadają o swoich studiach i doświadczeniach.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-14

Student po pandemii - raport Salesforce Connected Student

76% ankietowanych studentów uznało dobre samopoczucie za swoje największe wyzwanie w obecnych warunkach. Studenci oczekują wyraźnego wsparcia od swoich uczelni np. stworzenia aplikacji, która pozwoli im znaleźć bezpieczne i ciche miejsce do nauki.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-08

Konkurs “Dobre Uczynki wśród Nas” rozstrzygnięty!

W tym roku Fundacja “Wawel z Rodziną” zorganizowała konkurs plastyczno-literacki pt. “Dobre Uczynki wśród nas” skierowany do placówek opiekuńczo-wychowawczych wsparcia dziennego i opieki całodobowej.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-05

Nowe szkolenia dla instalatorów w siedzibie TECH Sterowniki

Po dłuższej przerwie znów ruszają szkolenia dla instalatorów z zakresu montażu i obsługi nowoczesnych systemów zarządzania ogrzewaniem firmy TECH Sterowniki.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-29

Studenci z Politechniki Śląskiej nagrodzeni Grand Prix międzynarodowego konkursu

23 czerwca 2021 roku jury, złożone ze światowej sławy architektów, wyłoniło głównych zwycięzców konkursu International VELUX Award 2020. Wśród nich znalazł się projekt „Teatr światła” młodych architektów z Politechniki Śląskiej.
czytaj więcej