Biuro prasowe

BIZNES 2019-11-28

Milion dzieci bez opieki – nianie na ratunek

W 2018 roku opiekunkom płaciło się średnio 12,73 zł netto za godzinę, czylio 1,65 zł więcej niż w roku 2017. Miesięcznie daje to 2 036,8 zł netto. Z danych serwisu Niania.pl wynika, że rodzice oferują nianiom wyższe stawki, niż one same oczekują.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-19

Bezpieczne i nowoczesne świetlice szkolne od Hasbro i PZU

Ruszyła druga edycja akcji społecznej „Się gra, się ma” pod hasłem „Bezpieczny Playroom”. Wspólne przedsięwzięcie Hasbro i PZU jest skierowane do wszystkich szkół podstawowych i placówek wychowawczych w Polsce i ma na celu wsparcie finansowe w modernizacji świetlic.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-13

SANPLAST i "Nowe Spojrzenie Na Łazienkę"

17 października 2019 roku podczas spotkania ze studentami Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy miało miejsce przekazanie dyplomów przez Prezesa SANPLAST SA - Roberta Dziaka laureatom konkursu "Nowe spojrzenie na łazienkę”.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-08

Czy nianie powinny obdarowywać swoich milusińskich z okazji św. Mikołaja?

Zbliża się czas, gdy będziemy musieli zdecydować, jakie (i czy w ogóle) prezenty damy naszym podopiecznym z okazji dnia św. Mikołaja czy Świąt Bożego Narodzenia. Czy nianie powinny podarować coś swoim milusińskim? Jeśli tak, to czy powinny konsultować to z rodzicami?
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-07

Polska po raz kolejny w czołówce światowego rankingu znajomości angielskiego

EF Education First po raz dziewiąty opublikowało raport EF Proficiency Index (EF EPI) - największy na świecie międzynarodowy ranking, w którym przeanalizowana została znajomość języka angielskiego wśród osób niebędących jego rodzimymi użytkownikami.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-28

Czy tytuł zawodowy gwarantuje przyszłość na współczesnym rynku pracy?

Na co współcześnie najbardziej zwracają uwagę rekruterzy? Czy tytuł magistra zupełnie stracił swoją wartość? Na te i inne pytania odpowiada Sebastian Popiel – współzałożyciel firmy People.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-21

innoSHARE UNIversity 2019 - nauka, innowacje, biznes

innoSHARE UNIversity 2019 to dzień pełen interesujących dyskusji, wizjonerskich pomysłów i doceniania nauki w biznesie. W trakcie 5. edycji obecni byli światowej sławy wizjonerzy i innowatorzy, którzy pomagali uczestnikom poszerzyć horyzonty i pozyskiwać unikalną wiedzę.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-16

Szef kuchni odczarowuje szkolnictwo zawodowe

14 października wystartował Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. Polskim ambasadorem programu został szef kuchni Paweł Salamon
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-14

Szef kuchni odczarowuje szkolnictwo zawodowe

Dziś startuje Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. Polskim ambasadorem programu został szef kuchni Paweł Salamon
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-11

Za dużo decybeli w szkołach

Przeludnione szkoły i zbyt intensywny program nauczania to nie jedyne zmartwienia polskich uczniów. Niedobrze wyglądają też warunki, w których dzieci przebywają w klasach i na korytarzach. Problem nr 1 to hałas. Jest zagrożeniem dla kondycji psychicznej i zdrowia dzieci.
czytaj więcej