Biuro prasowe

BIZNES 2019-06-13

Powołano Fundację Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej

W połowie kwietnia br. do życia powołana została pierwsza w Polsce Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-29

Warszawska pedagog i były student PW założyli w Afryce szkołę średnią

IASMA to powstała w Kenii międzynarodowa szkoła średnia skupiająca się na nauce przedmiotów ścisłych. W jej organizację zaangażowała się warszawska pedagog i szkoleniowiec Marta Hendzel.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-28

Czynniki wpływające na wybór studiów

Newspoint przeprowadził dokładną analizę wpisów w polskim internecie na portalach i platformach social media, na przestrzeni całego 2018 roku, o tym, czym się kierować przy wyborze studiów.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-28

Kanadyjska sieć Maple Bear wchodzi na bydgoski rynek edukacyjny

Maple Bear – globalna sieć dwujęzycznych placówek edukacyjnych – wchodzi na bydgoski rynek. To jedno z 16 miast, w których dzieci i młodzież będą mogły korzystać z dwujęzycznej, kanadyjskiej formuły kształcenia, bazującej na polskim programie nauczania.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-28

Kanadyjska sieć Maple Bear wchodzi na poznański rynek edukacyjny

Maple Bear – globalna sieć dwujęzycznych przedszkoli, szkół podstawowych i średnich – wchodzi na poznański rynek. Poznań jest jednym z 16 miast, w których uczniowie będą mogli korzystać z dwujęzycznej, kanadyjskiej formuły kształcenia, bazującej na polskim programie nauczania.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-21

Globalna sieć prywatnych przedszkoli i szkół Maple Bear wchodzi do Warszawy

Maple Bear – globalna sieć dwujęzycznych przedszkoli, szkół podstawowych i średnich – wchodzi na rynek warszawski. Stolica jest jedną z 16 aglomeracji, w których dzieci i młodzież będą korzystać z kanadyjskiej formuły kształcenia, bazującej na polskim programie nauczania.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-21

Motorola Solutions Day na Uniwersytecie Ekonomicznym

Już w środę, 22 maja na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się wydarzenie będące nie lada gratką dla studentów i absolwentów marzących o karierze w Centrum Finansowym i Centrum Supply Chain Motorola Solutions. Na uczestników czekają m.in. warsztaty.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-10

Ile dzieci w Polsce deklaruje chęć dalszego kształcenia na poziomie wyższym?

W Polsce zaledwie 39% dzieci rodziców o niskim statusie zawodowym deklaruje chęć dalszego kształcenia na poziomie wyższym. Wśród dzieci rodziców o wysokim statusie zawodowym ten odsetek wynosi 60%, podkreśla UNICEF w raporcie.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-09

„SUKCES NA BANK” wchodzi w decydującą fazę. Pierwszy ćwierćfinał w sobotę w TVP3

Już w najbliższą sobotę 11 maja o godzinie 12:55 na antenie TVP3 najlepsze drużyny szkolne, które wzięły udział w eliminacjach, zmierzą się w turnieju wiedzy o ekonomii i finansach „Sukces na bank”. Główną nagrodą w turnieju jest 20 000 zł.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-09

Ogólnopolski Finał „Odysei Umysłu” przy wsparciu Immergas

Ponad 1500 uczniów i studentów spotkało się w Gdyni podczas Ogólnopolskiego Finału programu „Odyseja Umysłu”. Już 21-26 maja br., 30 najlepszych zespołów będzie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej w USA.
czytaj więcej