Biuro prasowe

BIZNES 2020-01-16

Pani rektor czy rektorka - dlaczego uczelniami nie kierują kobiety?

Rektorzy to w Polsce prawie wyłącznie mężczyźni - wynika z badań dr Anny Pokorskiej. Tymczasem Szkołą Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula kieruje dr hab., prof. Jolanta Żyśko. To jeden z wyjątków w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2020-01-15

Jak znaleźć dobrą nianię? Ekspert radzi

Wybór niani to jedna z najważniejszych decyzji w życiu rodziców. Opiekunka nie tylko dba o bezpieczeństwo dziecka, ale też ma wpływ na jego rozwój. Jak znaleźć opiekunkę dla swojego dziecka, czym się kierować podczas rekrutacji i o co pytać w trakcie rozmowy?
czytaj więcej
BIZNES 2020-01-07

Ponad 12 000 osób pobrało już aplikację MyOla

Jak się okazuje, częściej na ten krok decydują się kobiety – plany na Nowy Rok w ubiegłym roku poczyniło 56% z nich. Jak zyskać motywację do działania i wytrwale realizować plany?
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-19

Wyjazd z nianią? Czemu nie!

Na rodzinny wyjazd warto zabrać nianię, która zapewni dzieciom opiekę i bezpieczeństwo. Zatrudniając opiekunkę na jedną podróż, trzeba wziąć pod uwagę, że cały proces przygotowania wydłuży się o rekrutację, a jednorazowa forma współpracy nie jest w Polsce popularna.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-17

Studenci odtworzyli fragment Edenu i wygrali międzynarodowy konkurs.

„Ogród życia”, projekt nawiązujący do biblijnego Edenu, wygrał międzynarodowy konkurs z zakresu architektury krajobrazu w Ponte de Lima w Portugalii. Autorami zwycięskiego projektu jest czworo studentów Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-28

Milion dzieci bez opieki – nianie na ratunek

W 2018 roku opiekunkom płaciło się średnio 12,73 zł netto za godzinę, czylio 1,65 zł więcej niż w roku 2017. Miesięcznie daje to 2 036,8 zł netto. Z danych serwisu Niania.pl wynika, że rodzice oferują nianiom wyższe stawki, niż one same oczekują.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-19

Bezpieczne i nowoczesne świetlice szkolne od Hasbro i PZU

Ruszyła druga edycja akcji społecznej „Się gra, się ma” pod hasłem „Bezpieczny Playroom”. Wspólne przedsięwzięcie Hasbro i PZU jest skierowane do wszystkich szkół podstawowych i placówek wychowawczych w Polsce i ma na celu wsparcie finansowe w modernizacji świetlic.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-13

SANPLAST i "Nowe Spojrzenie Na Łazienkę"

17 października 2019 roku podczas spotkania ze studentami Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy miało miejsce przekazanie dyplomów przez Prezesa SANPLAST SA - Roberta Dziaka laureatom konkursu "Nowe spojrzenie na łazienkę”.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-08

Czy nianie powinny obdarowywać swoich milusińskich z okazji św. Mikołaja?

Zbliża się czas, gdy będziemy musieli zdecydować, jakie (i czy w ogóle) prezenty damy naszym podopiecznym z okazji dnia św. Mikołaja czy Świąt Bożego Narodzenia. Czy nianie powinny podarować coś swoim milusińskim? Jeśli tak, to czy powinny konsultować to z rodzicami?
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-07

Polska po raz kolejny w czołówce światowego rankingu znajomości angielskiego

EF Education First po raz dziewiąty opublikowało raport EF Proficiency Index (EF EPI) - największy na świecie międzynarodowy ranking, w którym przeanalizowana została znajomość języka angielskiego wśród osób niebędących jego rodzimymi użytkownikami.
czytaj więcej