Biuro prasowe

BIZNES 2019-09-02

Tytuł magistra przestaje być postrzegany jako klucz do sukcesu

Jeszcze kilka lat temu nadreprezentacja młodych ludzi decydowała się na wybór studiów wyższych na kierunkach typu zarządzanie i marketing.
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-01

Delma 3. raz rusza z programem „Extra Szkolna Stołówka”

Od 19 sierpnia trwa 3. edycja ogólnopolskiego programu „Extra Szkolna Stołówka”, którego inicjatorem jest marka Delma. Dzięki niemu 3 szkoły mogą wygrać remont stołówki o wartości 20 000 zł każdy, a konsumenci codziennie mają szansę na zdobycie 300 zł na wyprawkę szkolną.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-28

„Extra Szkolna Stołówka” - rusza 3. edycja programu marki Delma

Od 19 sierpnia trwa 3. edycja ogólnopolskiego programu „Extra Szkolna Stołówka”, którego inicjatorem jest marka Delma.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-23

Od 2017 r. na skutek konfliktów potroiła się liczba zamkniętych szkół w Afryce

Wzrost liczby ataków na szkoły i gróźb przemocy wobec uczniów i nauczycieli spowodowały, że ponad 1,9 mln dzieci w Afryce Zachodniej i Środkowej znalazło się poza systemem edukacji, alarmuje UNICEF w nowym raporcie.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-19

Rozpocznie się sezon na nianie. Na co zwrócić uwagę szukając opiekunki?

Koniec sierpnia i wrzesień to czas, który można określić mianem sezonu na nianie. O tym, czym rodzice powinni się kierować i na co zwrócić uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej, opowiada Monika Perkowska, ekspert Niania.pl, psycholog i terapeuta dzieci i młodzieży.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-13

Rozpocznie się sezon na nianie. Kto najchętniej pracuje w tym zawodzie?

Z raportu Niania.pl wynika, że ponad połowa spośród wszystkich opiekunek, które założyły konto w serwisie, deklaruje, że ma mniej niż 25 lat. Warto zauważyć, że od 2017 roku średnie zarobki niań w Polsce wzrosły o 1,65 zł za godzinę i wynoszą 12,73 zł netto.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-07

Spotkanie z Ambasadorkami akcji "Sama definiuję swój Sukces"

Zapraszamy na kolejną dawkę wiedzy i inspiracji w ramach spotkań z Ambasadorkami akcji społecznej "Sama definiuję swój Sukces"
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-26

Jak przeprowadzić renowację posadzek?

Gdy szkoły są puste, zarządcy przeprowadzają remonty budynków. Ich obowiązkiem jest zapewnienie czystych i bezpiecznych posadzek w salach lekcyjnych, gimnastycznych, na korytarzach i w toaletach. Jak przeprowadzić skuteczną renowację podłóg i zdążyć przed rokiem szkolnym?
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-26

AVON na rzecz organizacji Malala Fund

W ramach globalnej inicjatywy stand4her, której celem jest poprawa życia kobiet na całym świecie, AVON rozpoczął współpracę z fundacją Malala Fund, aby stworzyć dziewczętom możliwość nauki i rozwoju.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-25

A może jednak technikum lub szkoła branżowa? – trwa rekrutacja do szkół średnich

Ograniczona dostępność miejsc w wymarzonych liceach ogólnokształcących postawiła część absolwentów ósmych klas i gimnazjów przed decyzją o wyborze dalszego kształcenia w technikum lub szkole branżowej. Niektórzy postrzegają to jako porażkę, inni jako szansę.
czytaj więcej