Biuro prasowe

BIZNES 2023-11-30

Waloryzacja to nie podwyżka. Co naprawdę negocjują firmy z sektora ochrony?

Na rynku trwa obecnie proces waloryzacji wieloletnich kontraktów za usługi ochrony. Inflacja, która w ciągu trzech lat osiągnęła niemal 40 proc., i cykliczne podwyżki płacy minimalnej spowodowały, że podpisywane 2-3 lata temu umowy przestały być opłacalne.
czytaj więcej
BIZNES 2023-09-18

Thales zaprezentował zaawansowane rozwiązania defence na targach MSPO w Kielcach

Thales, globalny lider branży defence, wziął udział w 31. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), który odbył się w dniach 5-8 września w Kielcach. Thales zaprezentował szereg rozwiązań zaimplementowanych przez największe militarne potęgi świata.
czytaj więcej
Obronność BIZNES 2023-09-13

G City współtwórcą obszernego projektu-MALL CBRN

Już w najbliższy czwartek 14 września, podczas Forum Dyrektorów Technicznych PRCH, G City Europe zaprezentuje efekty programu MALL CBRN dotyczącego problematyki przeciwdziałania i reagowania na zagrożenia terrorystyczne w obiektach wielkopowierzchniowych.
czytaj więcej
BIZNES 2023-09-05

WIĘKSZA SIŁA RAŻENIA DLA POLSKIEJ ARTYLERII.

MILITUS - PL zaprezentuje na MSPO 2023 wybrane typy amunicji termobarycznej
czytaj więcej
BIZNES 2023-09-04

AMERYKAŃSKIE TECHNOLOGIE MILLIKEN W PRODUKCIE MASKPOL

Nowe komplety trudnopalnej bielizny letniej i zimowej dla żołnierzy oraz funkcjonariuszy to efekt zawiązanej w 2022 r. współpracy pomiędzy amerykańskim producentem tkanin – Milliken & Company i PSO Maskpol S.A.
czytaj więcej
BIZNES 2023-07-19

THORIUM SPACE POZYSKAŁ W OFERCIE PRYWATNEJ 8,4 MLN ZŁ

Thorium Space - producent zaawansowanych technologii łączności satelitarnej – zamknął kolejną rundę finansowania, w której pozyskał 8,4 mln zł przy wycenie 186 mln zł pre-money, o 25% wyższej niż w poprzedniej jesiennej rundzie w 2022 r.
czytaj więcej
BIZNES 2023-06-15

W jaki sposób architektura wpływa na kształtowanie lokalnych społeczności?

Wpływ architektury na ludzkie życie jest niepodważalny. Począwszy od mikroskali i organizacji przestrzeni publicznej aż po makroskalę- sposób ukształtowania całego miasta. W pewnym stopniu architektura potrafi również definiować relacje społeczne.
czytaj więcej
BIZNES 2023-03-31

MATERIAŁY MUNDUROWE SPRAWDZONE NA POLU WALKI

Rozwój technologii urządzeń noktowizyjnych, w tym co raz powszechniejsze stosowanie sensorów działających w zakresie fal SWIR (światło podczerwone krótkofalowe) implikuje zmiany w materiałach stosowanych do produkcji umundurowania czy wyposażenia indywidualnego.
czytaj więcej
BIZNES 2023-03-20

Milisystem wdroży na polski rynek repliki broni z napędem elektrycznym

Milisystem S.A., podmiot z branży obronności i strzelectwa, podpisał umowę dystrybucyjną z Sunway Network Company, firmą z branży IT specjalizującej się w VR, AR oraz produkcji replik broni.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-14

Czy „Dama z gronostajem” jest w niebezpieczeństwie?

Branża ochrony w trudnej sytuacji Branża ochrony osób i mienia, która zatrudnia w Polsce ok. 250 tys. osób (dwa i pół razy więcej niż policja), stoi obecnie przed wielkimi wyzwaniami finansowymi i kadrowymi.
czytaj więcej