Biuro prasowe

BIZNES 2024-07-02

Realne wsparcie dla sił obronnych Ukrainy

Od początku wojny, w ramach inicjatywy obronnej Rinata Achmetowa „Stalowy Front”, na potrzeby narodowych sił zbrojnych przeznaczono ponad 337 mln złotych.
BIZNES 2024-06-27

Ponad 689 mln zł – tyle dotychczas przeznaczył Metinvest na wsparcie Ukrainy

Od początku wojny na pełną skalę, Metinvest – globalnie działająca grupa firm stalowych i wydobywczych z Ukrainy – na pomoc Ukrainie i jej obywatelom przeznaczyła 689 mln zł.
BIZNES 2024-05-23

NASZ CEL NA NAJBLIŻSZĄ PRZYSZŁOŚĆ - BUDOWA DUŻEGO SATELITY GEOSTACJONARNEGO

Spółka podtrzymuje swe plany giełdowe, ale priorytetem jest obecnie finalizacja umowy z europejskim klientem komercyjnym na całego, dużego satelitę geostacjonarnego.
Źródło informacji: SCOPE PR
czytaj więcej
BIZNES 2024-03-28

Nie ma czegoś takiego jak darmowa broń…

Jak sfinansować wydatki obronne państw członkowskich UE zwiększone do poziomu 2% ich PKB? Trzy opcje: cięcia innych wydatków, finansowania długiem, podnoszenia podatków. Omawiamy koszt każdego z tych scenariuszy
Źródło informacji: AKM multiAN PR
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-30

Waloryzacja to nie podwyżka. Co naprawdę negocjują firmy z sektora ochrony?

Na rynku trwa obecnie proces waloryzacji wieloletnich kontraktów za usługi ochrony. Inflacja, która w ciągu trzech lat osiągnęła niemal 40 proc., i cykliczne podwyżki płacy minimalnej spowodowały, że podpisywane 2-3 lata temu umowy przestały być opłacalne.
BIZNES 2023-09-18

Thales zaprezentował zaawansowane rozwiązania defence na targach MSPO w Kielcach

Thales, globalny lider branży defence, wziął udział w 31. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), który odbył się w dniach 5-8 września w Kielcach. Thales zaprezentował szereg rozwiązań zaimplementowanych przez największe militarne potęgi świata.
Obronność BIZNES 2023-09-13

G City współtwórcą obszernego projektu-MALL CBRN

Już w najbliższy czwartek 14 września, podczas Forum Dyrektorów Technicznych PRCH, G City Europe zaprezentuje efekty programu MALL CBRN dotyczącego problematyki przeciwdziałania i reagowania na zagrożenia terrorystyczne w obiektach wielkopowierzchniowych.
BIZNES 2023-09-05

WIĘKSZA SIŁA RAŻENIA DLA POLSKIEJ ARTYLERII.

MILITUS - PL zaprezentuje na MSPO 2023 wybrane typy amunicji termobarycznej
Źródło informacji: SCOPE PR
czytaj więcej
BIZNES 2023-09-04

AMERYKAŃSKIE TECHNOLOGIE MILLIKEN W PRODUKCIE MASKPOL

Nowe komplety trudnopalnej bielizny letniej i zimowej dla żołnierzy oraz funkcjonariuszy to efekt zawiązanej w 2022 r. współpracy pomiędzy amerykańskim producentem tkanin – Milliken & Company i PSO Maskpol S.A.
Źródło informacji: SCOPE PR
czytaj więcej
BIZNES 2023-07-19

THORIUM SPACE POZYSKAŁ W OFERCIE PRYWATNEJ 8,4 MLN ZŁ

Thorium Space - producent zaawansowanych technologii łączności satelitarnej – zamknął kolejną rundę finansowania, w której pozyskał 8,4 mln zł przy wycenie 186 mln zł pre-money, o 25% wyższej niż w poprzedniej jesiennej rundzie w 2022 r.
Źródło informacji: SCOPE PR
czytaj więcej