Biuro prasowe

BIZNES 2023-01-17

Bezpieczeństwo w Twojej okolicy w ramach konkursu ,,Bezpieczny zaułek”

Konkurs ,,Bezpieczny zaułek” jest dedykowany gminom miejskim oraz miejsko- wiejskim, które chciałyby zapewnić lepszą ochronę swoim mieszkańcom. W ramach projektu gminy mogą zgłaszać miejsca w swojej okolicy wymagające lepszego dozoru.
czytaj więcej
BIZNES 2022-12-30

Odzyskać gminne miliardy

Na koniec lipca 2022 r. zadłużenie konsumentów i przedsiębiorców wobec gmin wpisane do Krajowego Rejestru Długów wynosiło 12,4 mld zł. Obecnie to już 14,7 mld zł. Należności wobec samorządów rosną i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miały wyhamować.
czytaj więcej
BIZNES 2022-12-02

12. Forum Rozwoju Mazowsza - rola Unii Europejskiej w rozwoju regionu

Dwa dni pełne inspiracji i wymiany doświadczeń, 3 strefy tematyczne, 18 debat, ponad 40 Partnerów i 80 ekspertów – tak będzie wyglądało 12. Forum Rozwoju Mazowsza poświęcone roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Na uczestników wydarzenia czeka interaktywna przestrzeń współtworzona przez organizacje z administracji, biznesu, świata nauki i sektora pozarządowego. Po raz pierwszy swoją przestrzeń otrzymają również uczniowie, studenci, doktoranci i absolwenci, a także osoby z nimi pracujące. Spotkajmy się już 6-7 grudnia w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-16

3/4 wyborców chce głosować na burmistrza, który odzyskuje długi

Większość Polaków zgadza się z twierdzeniem, że władze gmin, które podejmują działania mające na celu odzyskanie zaległych opłat od mieszkańców i przedsiębiorstw, są dobrym gospodarzem.
czytaj więcej
BIZNES 2022-10-24

Szybkość działania to podstawowy warunek zapobiegania wyciekom wody w Europie

To codzienne zjawisko w miastach, miasteczkach i wsiach Europy, które jednak staje się coraz większym problemem.
czytaj więcej
BIZNES 2022-10-17

Polacy wobec dłużników gminnych nie są pobłażliwi, chyba że chodzi o chorobę

Poważna choroba członka rodziny, a w przypadku przedsiębiorców problemy finansowe firmy grożące zwolnieniami pracowników – to okoliczności, w których władze gminy powinny odstąpić od egzekwowania zaległych opłat od dłużników.
czytaj więcej
BIZNES 2022-10-10

24 nominacje do tytułu Ambasadora Wschodu

Najwięcej nominacji w tegorocznej edycji konkurs Ambasador Wschodu przyznano w dziedzinie projekt – 12. W dziedzinie przedsiębiorczość - 6, w turystyce - 4, a 2 w dziedzinie samorządność.
czytaj więcej
BIZNES 2022-09-19

Rusza nowy nabór do Samorządowego Programu Pożyczkowego

Rusza nowy nabór do Samorządowego Programu Pożyczkowego
czytaj więcej
BIZNES 2022-09-12

Nowi Ambasadorzy Wschodu poszukiwani

Ruszyła 9. edycja konkursu Ambasador Wschodu. Nowością tej edycji są "społeczne nominacje", czyli możliwość zgłoszenia kandydatów do nagrody poprzez formularz na stronie internetowej konkursu. Wszystkich nominowanych poznamy 10 października, a laureatów 26 listopada.
czytaj więcej
BIZNES 2022-09-08

Gdynia pierwszym w Polsce Miastem Przyjaznym Dzieciom

Gdynia otrzymała prestiżowy tytuł od UNICEF Polska
czytaj więcej