Biuro prasowe

BIZNES 2020-04-28

IKEA pomaga wyposażyć gminne centra kwarantanny w Szczecinie. #PomagamyRazem

W trudnych momentach zawsze można liczyć na sąsiadów. Troska o lokalną społeczność jest jedną z podstawowych wartości IKEA.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-22

Przez koronawirusa samorządy wygaszają miasta. "Oszczędzamy 20 tys. zł dziennie"

Suwałki i Sandomierz redukują światło uliczne w nocy, Olsztyn z kolei wyłącza iluminacje na zabytkach. Na największe zmiany w oświetleniu miasta zdecydował się jednak Kraków.
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-26

Prądnik Biały – dzielnica lokalnych patriotów

Czy w dzisiejszych czasach istnieje jeszcze coś takiego jak lokalny patriotyzm? Czy mieszkańcy dużych miast identyfikują się ze swoim najbliższym otoczeniem?
czytaj więcej
Samorządy BIZNES 2020-01-08

W obiektywie Strażników energii - konkurs dla gdyńskich podstawówek

7 stycznia 2020 r. Miasto Gdynia i firma Dalkia Polska ogłosiły konkurs na najciekawszy film promujący akcję edukacyjną „Strażnicy energii” – projekt edukacji energetycznej dla uczniów szkół podstawowych w Gdyni.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-18

Raport: Janosikowe rabuje Warszawę i inne duże miasta

Jak wynika z raportu „Miliardowe straty samorządów, czyli jak Janosikowe hamuje rozwój największych aglomeracji”, gdyby wysokość daniny była wyliczana sprawiedliwie, stolica w 2019 r. nie oddałaby 1,051 mld złotych, a o 55% mniej pieniędzy – jedynie 472 mln złotych.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-13

Janosikowe drenuje budżety części samorządów. Eksperci: potrzebne zmiany

Jak wynika z przygotowanego przez Stowarzyszenie STOP Janosikowe raportu „Miliardowe straty samorządów, czyli jak Janosikowe hamuje rozwój największych aglomeracji”, obciążenia nakładane na część miast są zbyt wysokie.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-12

Polacy chcą, aby Janosikowe było płacone przez rząd

Blisko 70% Polaków zdaje sobie sprawę z funkcjonowania Janosikowego, czyli systemu transferów pieniężnych pomiędzy samorządami – wynika z badania IBRiS na zlecenie Stowarzyszenia Stop Janosikowe. Zdecydowana większość uważa, że Janosikowe powinno być finansowane przez rząd (80%).
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-29

BaltCap sfinansuje modernizację obiektów użyteczności publicznej w Mielnie

Polska spółka IZIM, należąca do funduszu BaltCap Infrastructure Fund, wygrała przetarg na modernizację energetyczną obiektów użyteczności publicznej w Gminie Mielno. Fundusz przeznaczy ponad 4 mln euro (tj. ponad 17 mln zł) na remont dwóch szkół oraz budynków MOPS i MOSiR.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-27

Raport Najlepsze miasta dla seniorów 2019

W których miastach osobom starszym żyje się najlepiej ? Jak wynika z raportu iKalkulator.pl Najlepsze miasta dla seniorów 2019 - w Poznaniu, Krakowie i Bydgoszczy. Co wyróżnia te miasta i jak wypadły w rankingu inne ośrodki?
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-27

Budżet obywatelski w Krakowie. Prądnik Biały z największą kwotą

Pod koniec października poznaliśmy wyniki głosowania nad budżetem obywatelskim na nadchodzący rok. W Krakowie było to już VI. głosowanie, które okazało się rekordowe pod kilkoma względami.
czytaj więcej