Biuro prasowe

BIZNES 2024-07-02

Inwestycje w Eko Dolinie: lepszy odzysk surowców i mniej uciążliwości

Eko Dolina kontynuuje inwestycje, mające na celu lepsze zagospodarowanie odpadów i większy ich odzysk przy minimalizacji uciążliwości dla otoczenia.
Źródło informacji: Inntu
czytaj więcej
BIZNES 2024-06-10

Pomóż środowisku, segreguj odpady świadomie

Mieszkańcy Gdyni i okolic coraz lepiej segregują odpady – z roku na rok zmniejsza się ilość tych zmieszanych na rzecz segregowanych. Na jakość odpadów komunalnych zwraca jednak uwagę Eko Dolina.
Źródło informacji: Inntu
czytaj więcej
BIZNES 2024-05-24

Sortownie w gotowości czekają na wprowadzenie ROP w Polsce

Sortownie wprowadzają modyfikacje, aby zwiększyć skuteczność sortowania i liczbę frakcji materiałowych. Brakuje jednak konkretnych regulacji w zakresie niezbędnej reformy ROP.
BIZNES 2024-04-04

Miliardowy problem samorządów. Czy wybory coś zmienią?

Według danych Krajowego Rejestru Długów suma nieuregulowanych należności mieszkańców i firm wobec jednostek samorządu terytorialnego wynosi 16,8 mld zł, co stanowi wzrost o 1,3 mld zł w porównaniu z rokiem poprzednim.
BIZNES 2024-04-02

Gwiazdy, influencerzy oraz eksperci mówią jednym głosem: Sama Wybierz Samorząd

Gwiazdy, influencerzy oraz eksperci mówią jednym głosem: Sama Wybierz Samorząd. Idź na wybory i oddaj głos na tych, którzy zawalczą o ważne dla Ciebie sprawy
BIZNES 2024-03-13

Pierwsze osiedle, które ma swoje muzeum

Muzeum poświęcone historii osiedla Praga II powstało przy pl. Hallera na Pradze-Północ. To społeczna inicjatywa, której celem jest zachowanie pamięci o początkach osiedla i codzienności mieszkańców.
BIZNES 2024-02-28

Ludzie z powiatu piskiego chcą działać. Trzeba im to umożliwić

Rozmowa z Piotrem Bogdaszewskim, kandydatem do rady powiatu piskiego.
BIZNES 2024-01-31

Przedsiębiorcza Warszawianka, czyli jak wykorzystać social media w biznesie

W ramach cyklu Przedsiębiorcza Warszawianka radna m.st. Warszawy Anna Auksel-Sekutowicz zapraszam na drugie już całkowicie darmowe warsztaty na temat wykorzystywania Social mediów w biznesie.
BIZNES 2023-11-20

Znamy Ambasadorów Wschodu X edycji

Ogłoszono Ambasadorów Wschodu w ramach jubileuszowej 10. edycji konkursu. Wyłoniono 7 laureatów w dziedzinach: projekt, turystyka, samorządność, przedsiębiorczość, społecznie odpowiedzialny, kultura i sztuka oraz nauka.
Źródło informacji: Sekretariat Konkursu Ambasador Wschodu
czytaj więcej
Samorządy BIZNES 2023-09-26

Samorządy łakomym kąskiem dla cyberprzestępców

Samorządy lokalne dysponują bardzo dużymi zbiorami wrażliwych danych, ale często nie są wyposażone w rozbudowane systemy cyberbezpieczeństwa. Co powinny zrobić lokalne urzędy, aby dane mieszkańców były bezpieczne?