Biuro prasowe

BIZNES 2023-11-20

Znamy Ambasadorów Wschodu X edycji

Ogłoszono Ambasadorów Wschodu w ramach jubileuszowej 10. edycji konkursu. Wyłoniono 7 laureatów w dziedzinach: projekt, turystyka, samorządność, przedsiębiorczość, społecznie odpowiedzialny, kultura i sztuka oraz nauka.
czytaj więcej
Samorządy BIZNES 2023-09-26

Samorządy łakomym kąskiem dla cyberprzestępców

Samorządy lokalne dysponują bardzo dużymi zbiorami wrażliwych danych, ale często nie są wyposażone w rozbudowane systemy cyberbezpieczeństwa. Co powinny zrobić lokalne urzędy, aby dane mieszkańców były bezpieczne?
czytaj więcej
BIZNES 2023-09-18

I edycja konferencji Urban Mobility Flow Summit odbędzie się w Gdańsku

Pierwsza w historii konferencja Urban Mobility Flow Summit odbędzie się 22 listopada 2023 roku w AmberExpo w Gdańsku. Urban Mobility Flow działa jako unikalna platforma łącząca ofertę sektora prywatnego z potrzebami sektora publicznego w obszarze mobilności miejskiej.
czytaj więcej
BIZNES 2023-09-06

Czy SIM`y planują już ubezpieczenie?

Zarejestrowano już 32 spółki SIM (Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe), które zrzeszają ok. 15% wszystkich polskich gmin. Wybudują one ok. 30 tys. mieszkań.
czytaj więcej
BIZNES 2023-08-07

Zamówi i odbierz. Modelowe rozwiązanie dla samorządów

Firma DMDmodular, w ramach konsorcjum DMD-M stworzyła modelowy budynek, który każdemu samorządowi w Polsce daje szansę na budowę ekologicznych i efektywnych energetycznie obiektów które mogą powstać w zaledwie 4,5 miesiąca.
czytaj więcej
BIZNES 2023-05-16

Debata panelowa nt. wspierania rodzin przeżywających wiele problemów

W trakcie spotkania zaprezentowano model „Niezależni-Samodzielni”, który zakłada bezpośrednie wsparcie rodziny z wieloma problemami, a także wdrożenie działań profilaktyki środowiskowej.
czytaj więcej
BIZNES 2023-03-22

Światowy Dzień Wody. Czy czas zacząć martwić się o wodę z kranu?

Światowy Dzień Wody Czy czas zacząć martwić się o wodę z kranu?
czytaj więcej
BIZNES 2023-03-21

Hala widowiskowo-sportowa w Nowej Soli z systemem monitorowania dachu

Otwarta w marcu hala widowiskowo-sportowa w Nowej Soli posiada system monitorowania dachu. Pozwala on w pełni kontrolować jego bezpieczeństwo i z powodzeniem eliminować zagrożenia związane z opadami śniegu.
czytaj więcej
BIZNES 2023-03-15

Amest Otwock Sp. z o.o. wygrywa w sądzie z Prezydentem Miasta Otwocka

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie pozytywnie rozpatrzył skargę Amest Otwock Sp. z o.o. na bezczynność i przewlekłe prowadzenie postępowania przez Prezydenta Miasta Otwocka. W wyroku podkreślono, że działania Prezydenta prowadzone były „z rażącym naruszeniem prawa”.
czytaj więcej
BIZNES 2023-03-07

W Nowej Soli otwarto halę widowiskowo-sportową

Obiekt, którego powierzchnia użytkowa wynosi prawie 3,9 tys. m kw., zrealizowała firma WPIP. Łączny koszt inwestycji to ok. 31,3 mln zł. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało Miastu Nowa Sól dofinansowanie do projektu o wartości 3,5 mln zł.
czytaj więcej