Biuro prasowe

BIZNES 2021-03-31

Nestlé Waters oddaje do użytku siłownię plenerową w Nałęczowie

Pod koniec marca 2021 roku Nestlé Waters oddało do użytku nową siłownię plenerową. Ogólnodostępny obiekt sportowy powstał przy Parku Zdrojowym w Nałęczowie.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-26

Coraz więcej samorządów decyduje się na bramki do dezynfekcji

Pandemia COVID-19 to okres trudny dla nas wszystkich. Niestety, mimo postępujących szczepień wciąż nie widać jej końca, a powrót do normalności marzy się już nam wszystkim. Dlatego też coraz więcej samorządów decyduje się na innowacyjne metody zwalczania koronawirusa.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-26

Dorken Delta partnerem Polskiej Sieci „Energie Cités”

Firma Dorken Delta dołączyła do grona członków wspierających Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”. Specjalizujący się m.in. w tematyce dachów zielonych Dorken, będzie brał udział w inicjatywach Stowarzyszenia.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-23

e-rezerwacje spotkań stają się standardem w administracji publicznej

Aplikacja zarezerwuj.pl wykorzystywana jest w wielu obszarach: firmy, fundacje, a także administracja publiczna. Szczególnie dobrze sprawdza się w umawianiu spotkań z petentami, np. w wydziałach komunikacji w sprawach dotyczących rejestracji pojazdów czy wydawania praw jazdy.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-22

Ruszają zgłoszenia do konkursu Eco-Miasto 2021

Rozpoczęła się 8. edycja projektu Eco-Miasto pod hasłem „Zielona odbudowa”. Do 15 czerwca wszystkie miasta w Polsce, mogą przesłać swoje zgłoszenia na stronie www.eco-miasto.pl.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-01

Połączył Indie z Wrocławiem – praca Konsula Indii została doceniona!

Konsulat Honorowy Republiki Indii został doceniony za działania na rzecz zacieśnienia współpracy polsko-indyjskiej. Dzięki aktywności Kartikeya Johri w ostatnich latach Wrocław odwiedziły ikony indyjskiej kultury, a o polskim mieście mówiły największe media w Indiach.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-14

Gmina Miedźno zrealizuje największą w Polsce inwestycję oświetleniową w PPP

Gmina Miedźno i spółka IZIM podpisały umowę na unowocześnienie oraz rozbudowę infrastruktury oświetleniowej. W ciągu dwóch lat na terenie gminy powstanie blisko 1900 opraw LED. Oświetlą one 74 km dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Wartość zamówienia to 22,4 mln zł.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-25

BaltCap sfinansuje budowę nowoczesnego oświetlenia ulicznego w Gminie Kobylnica

Łączna wartość projektu realizowanego w nowatorskiej formule partnerstwa publiczno-prywatnego wynosi 12 mln zł. Jest to tym samym największa pod względem wartości inwestycja samorządowa w Polsce z zakresu oświetlenia drogowego realizowana w formule PPP.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-05

Ponad połowa mieszkańców miast chce lepszej komunikacji z władzami

Jak wynika z badania Economist Intelligence Unit (EIU), ponad 50 proc. mieszkańców chciałoby mieć większy dostęp do cyfrowych platform, za pomocą których mogliby się komunikować z samorządem.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-04

Transformacja cyfrowa: samorządy muszą nadążyć za biznesem

Inwestycje samorządów mogą spaść nawet o 30 proc. Najwyższy czas, by samorządy poszły śladem firm i przyspieszyły transformację cyfrową szukając oszczędności i efektywności rozwiązań IT - oceniają eksperci.
czytaj więcej