Biuro prasowe

BIZNES 2019-11-29

BaltCap sfinansuje modernizację obiektów użyteczności publicznej w Mielnie

Polska spółka IZIM, należąca do funduszu BaltCap Infrastructure Fund, wygrała przetarg na modernizację energetyczną obiektów użyteczności publicznej w Gminie Mielno. Fundusz przeznaczy ponad 4 mln euro (tj. ponad 17 mln zł) na remont dwóch szkół oraz budynków MOPS i MOSiR.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-27

Raport Najlepsze miasta dla seniorów 2019

W których miastach osobom starszym żyje się najlepiej ? Jak wynika z raportu iKalkulator.pl Najlepsze miasta dla seniorów 2019 - w Poznaniu, Krakowie i Bydgoszczy. Co wyróżnia te miasta i jak wypadły w rankingu inne ośrodki?
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-27

Budżet obywatelski w Krakowie. Prądnik Biały z największą kwotą

Pod koniec października poznaliśmy wyniki głosowania nad budżetem obywatelskim na nadchodzący rok. W Krakowie było to już VI. głosowanie, które okazało się rekordowe pod kilkoma względami.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-31

31 października 2019 - Światowy Dzień Miast

31 października to ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Miast.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-21

„Deklarację z Kolonii” podczas Szczytu Miast Przyjaznych Dzieciom

Kolonia, Niemcy – Ponad 100 prezydentów Miast Przyjaznych Dzieciom z 40 krajów świata, w tym z Polski, podpisało „Deklarację z Kolonii” zobowiązując się do poprawy warunków życia dzieci w miastach, zwiększania ich szans na rozwój i podniesienia poziomu dobrobytu.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-01

Spółka spin-off z UW wybuduje pasywną oczyszczalnię ścieków za 3,7 mln zł

Uniwersytecka spółka RDLS w konsorcjum z czeską firmą Dekonta wybuduje jedną z pierwszych w Polsce hybrydową hydrofitową oczyszczalnię wody i ścieków. Konsorcjum wygrało przetarg o wartości 3,7 mln zł na realizację projektu w miejscowości Białka w woj. lubelskim.
czytaj więcej
Samorządy BIZNES 2019-03-29

Ponad pół roku programu „Czyste Powietrze” w opinii eksperta

We wrześniu 2018 roku ruszył program „Czyste Powietrze”, którego zadaniem jest wspieranie termomodernizacji budynków jednorodzinnych i walka ze smogiem. Jak eksperci oceniają ostatnie miesiące trwania programu – czy zbliżamy się do szczęśliwego rozwiązania problemu smogu?
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-21

Efektownie i efektywnie. Miejskie iluminacje błyszczą w mediach

Warszawa, Gdańsk i Kraków – to właśnie zimowe iluminacje tych trzech miast robią największą furorę w mediach zarówno tradycyjnych, jak i społecznościowych – wynika z raportu „Iluminacje Świąteczne” przygotowanego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.
czytaj więcej
BIZNES 2018-09-27

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości oficjalnie potwierdzon

W końcu możemy oficjalnie podzielić się z Wami tą wspaniałą informacją! 8 czerwca 2018 roku, punktualnie o godzinie 11:00 odbył się Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.
czytaj więcej
BIZNES 2018-09-10

Skąd gminy mogą brać środki na modernizację szkół?

Jedną z interesujących form finansowania projektów z obszaru edukacji jest model partnerstwa publiczno-prywatnego. Mimo to do tej pory tylko nieliczne gminy zdecydowały się na podjęcie przedsięwzięć w tej formule.
czytaj więcej