Biuro prasowe

BIZNES 2021-01-14

Gmina Miedźno zrealizuje największą w Polsce inwestycję oświetleniową w PPP

Gmina Miedźno i spółka IZIM podpisały umowę na unowocześnienie oraz rozbudowę infrastruktury oświetleniowej. W ciągu dwóch lat na terenie gminy powstanie blisko 1900 opraw LED. Oświetlą one 74 km dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Wartość zamówienia to 22,4 mln zł.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-25

BaltCap sfinansuje budowę nowoczesnego oświetlenia ulicznego w Gminie Kobylnica

Łączna wartość projektu realizowanego w nowatorskiej formule partnerstwa publiczno-prywatnego wynosi 12 mln zł. Jest to tym samym największa pod względem wartości inwestycja samorządowa w Polsce z zakresu oświetlenia drogowego realizowana w formule PPP.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-05

Ponad połowa mieszkańców miast chce lepszej komunikacji z władzami

Jak wynika z badania Economist Intelligence Unit (EIU), ponad 50 proc. mieszkańców chciałoby mieć większy dostęp do cyfrowych platform, za pomocą których mogliby się komunikować z samorządem.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-04

Transformacja cyfrowa: samorządy muszą nadążyć za biznesem

Inwestycje samorządów mogą spaść nawet o 30 proc. Najwyższy czas, by samorządy poszły śladem firm i przyspieszyły transformację cyfrową szukając oszczędności i efektywności rozwiązań IT - oceniają eksperci.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-05

Dzięki wyborczej frekwencji mieszkanców, OSP Zielątkowo z nowym wozem

W podpoznańskiej gminie Suchy Las na tegoroczne wybory przyszło niemal 80 proc. uprawnionych do głosowania - to rekordowy wynik w Wielkopolsce. Z tej okazji gmina, otrzymała od rządu nowy wóz strażacki, zgodnie z obietnicą MSWiA. Było z pompą!
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-29

Samorządy oraz spółki komunalne powierzają korespondencję prywatnym operatorom

Od czasu uwolnienia rynku pocztowego samorządowcy mają większy wybór jeśli chodzi o obsługę korespondencji w ich jednostkach. Alternatywni operatorzy pocztowi oferują nie tylko niższą cenę, ale też większą niezawodność i bezpieczeństwo doręczeń.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-24

Rządowy wóz strażacki w rękach OSP Zielątkowo - niebawem oficjalne odebranie

Frekwencja mieszkańców gminy Suchy Las była największa w województwie wielkopolskim. Z tej okazji OSP Zielątkowo otrzyma od rządu nowy wóz strażacki, zgodnie z obietnicą MSWiA.
czytaj więcej
Samorządy BIZNES 2020-09-23

Nowe standardy dla stron internetowych administracji publicznej

• Do 23 września b.r. podmioty administracji publicznej są zobowiązane do umieszczenia na stronach internetowych deklaracji dostępności według standardu WCAG 2.1 AA.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-28

IKEA pomaga wyposażyć gminne centra kwarantanny w Szczecinie. #PomagamyRazem

W trudnych momentach zawsze można liczyć na sąsiadów. Troska o lokalną społeczność jest jedną z podstawowych wartości IKEA.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-22

Przez koronawirusa samorządy wygaszają miasta. "Oszczędzamy 20 tys. zł dziennie"

Suwałki i Sandomierz redukują światło uliczne w nocy, Olsztyn z kolei wyłącza iluminacje na zabytkach. Na największe zmiany w oświetleniu miasta zdecydował się jednak Kraków.
czytaj więcej