Biuro prasowe

BIZNES 2022-03-29

Duda Nasze Polskie Mistrzem Sportowej Ligi Firm Silesia

Piłkarska drużyna Duda Nasze Polskie zdobyła tytuł Mistrza Sportowej Ligi Firm Silesia.
czytaj więcej
BIZNES 2022-02-21

Jak kształtować zrównoważone miasta? Projekt modelowej uchwały PLGBC

PLGBC opracowało projekt modelowej uchwały, która będzie doskonałym punktem wyjścia do kształtowania zrównoważonych przestrzeni w miastach i gminach. Samorządowcy - zachęcamy do współdziałania.
czytaj więcej
BIZNES 2022-02-10

„Słodki producent” dofinansuje sprzęt dla OSP w Unierzyżu

Ochotnicza Straż Pożarna w Unierzyżu otrzymała wsparcie finansowe w ramach programu grantowego Dobre Działania organizowanego przez markę Diamant. Nagroda w postaci vouchera o wartości 3000 zł została przekazana na rozwój jednostki i zakup potrzebnych sprzętów.
czytaj więcej
BIZNES 2022-02-03

Samorządy stawiają na zielone dachy

Zielony dach to jeden z najgorętszych trendów architektonicznych w Polsce minionego roku. Niewątpliwe korzyści ekologiczne, ekonomiczne i estetyczne sprawiły, że roślinność zaczęła pokrywać coraz więcej przestrzeni miejskiej.
czytaj więcej
BIZNES 2022-01-05

2022 rokiem danych – samorządy wdrażają rozwiązania informatyczne z zakresu BI

Rok 2022 będzie czasem, w którym znaczenie efektywnego zarządzania danymi przestrzennymi będzie rosnąć wykładniczo – wynika z prognoz specjalistów. Szacują, że zainteresowanie wśród JST narzędziami IT analizującymi dane wzrośnie o 20%.
czytaj więcej
BIZNES 2021-12-17

Błędy w miejscowych planach zagospodarowania znikają dzięki cyfryzacji

Środowisko prawnicze w Polsce zwraca uwagę na błędy w miejscowych planach, które prowadzą do wielu zawiłości formalnych. Samorządy rozwiązują ten problem, wdrażając szereg narzędzi cyfrowych we współpracy z branżowymi specjalistami.
czytaj więcej
BIZNES 2021-11-08

Rezylientny samorząd – rezylientne miasto. Program „Przywództwo w Samorządzie”

W czwartek, 4 listopada 2021 odbył się uroczysty finał programu „Przywództwo w Samorządzie”. W drugiej edycji projektu wzięło udział 35 samorządowców z 8 miast i 1 gminy wiejskiej. Wydarzenie uświetnił wykład prof. Rafała Matyi i podcastera Marcina Żebrowskiego.
czytaj więcej
BIZNES 2021-11-05

Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie podtopień na Prądniku

W drugim tygodniu października odbyła się sesja Rady Miasta Krakowa, na której Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę mającą na celu przeciwdziałanie powodziom, podtopieniom i zalaniom na Prądniku Białym.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-30

Speedmail będzie doręczał krakowskie listy

Prywatny operator pocztowy wygrał przetarg na obsługę korespondencji Urzędu Miasta Krakowa i przez najbliższe 12 miesięcy będzie doręczał jego przesyłki listowe. Dzięki współpracy ze Speedmail krakowski magistrat zaoszczędzi ponad 78 tys. zł rocznie.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-17

Gmina Szczęśliwych Rodzin – drugą odsłoną programu Polska Szczęśliwych Rodzin

Pod nazwą Gmina Szczęśliwych Rodzin, rozpoczyna się samorządowa edycja zeszłorocznego programu Polska Szczęśliwych Rodzin. Projekt realizowany jest w ramach grantu pozyskanego w konkursie „Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
czytaj więcej