Biuro prasowe

BIZNES 2018-09-27

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości oficjalnie potwierdzon

W końcu możemy oficjalnie podzielić się z Wami tą wspaniałą informacją! 8 czerwca 2018 roku, punktualnie o godzinie 11:00 odbył się Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.
czytaj więcej
BIZNES 2018-09-10

Skąd gminy mogą brać środki na modernizację szkół?

Jedną z interesujących form finansowania projektów z obszaru edukacji jest model partnerstwa publiczno-prywatnego. Mimo to do tej pory tylko nieliczne gminy zdecydowały się na podjęcie przedsięwzięć w tej formule.
czytaj więcej
BIZNES 2018-09-03

UNICEF Polska inauguruje nowy program „Miasto Przyjazne Dzieciom”

UNICEF Polska zainaugurował dziś nowy program, w którym polskie miasta mogą ubiegać się o tytuł „Miasta Przyjaznego Dzieciom”. Pierwszym ośrodkiem miejskim, który weźmie udział w pilotażowym programie jest Gdynia. W tej sprawie UNICEF Polska i Gdynia podpisały dziś porozumienie.
czytaj więcej
BIZNES 2018-09-03

FD Polcard kontynuuje współpracę z sektorem publicznym w Polsce Bezgotówkowej

First Data Polska kontynuuje współpracę z sektorem publicznym w Programie Polska Bezgotówkowa. Od 1 września 2018 r. instytucje publiczne w Polsce przyjmujące płatności mogą otrzymać bezpłatnie terminale płatnicze First Data® Polcard® w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.
czytaj więcej
BIZNES 2018-07-30

GNB - 92 mln zł na termomodernizację budynków wspólnot mieszkaniowych

Getin Noble Bank w ramach współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym rozdysponuje 92 mln zł w formie preferencyjnych pożyczek na modernizację energetyczną budynków mieszkalnych w województwie mazowieckim.
czytaj więcej
BIZNES 2018-04-23

PPP w projektach termomodernizacji święci kolejne triumfy – tym razem na Pomorzu

17 kwietnia br. Prezydent miasta Sopotu podpisał umowę o PPP, której przedmiotem jest termomodernizacja 25 obiektów oświatowych. Jest to pierwszy na Pomorzu hybrydowy projekt PPP dofinansowany ze środków unijnych na lata 2014-2020.
czytaj więcej
BIZNES 2017-12-21

Gminy najlepsze dla inwestorów – finał XVI edycji konkursu „Gmina Fair Play”

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród odbyło się 24 listopada w EXPO XXI w Warszawie.
czytaj więcej
BIZNES 2017-12-18

Te gminy są atrakcyjne – Finał IV edycji Programu „Przyjazna Polska”

Zakończyła się tegoroczna edycja programu „Przyjazna Polska”. Podczas Gali Finałowej, 24 listopada w EXPO XXI w Warszawie wręczono nagrody samorządom charakteryzującym się profesjonalnym zarządzaniem, umiejętnościami tworzenia korzyści rozwojowych oraz przedsiębiorczością.
czytaj więcej
BIZNES 2017-10-23

Cydr Lubelski i Lublin podsumowują działania z okazji 700-lecia miasta

Cydr Lubelski i Lublin podsumowują działania z okazji 700-lecia miasta. - Wzorcowym przykładem głębokiego powiązania gospodarki z lokalną społecznością jest produkt regionalny - mówi Robert Ogór, Prezes AMBRA S.A., producenta Cydru Lubelskiego.
czytaj więcej