Biuro prasowe

BIZNES 2018-04-23

PPP w projektach termomodernizacji święci kolejne triumfy – tym razem na Pomorzu

17 kwietnia br. Prezydent miasta Sopotu podpisał umowę o PPP, której przedmiotem jest termomodernizacja 25 obiektów oświatowych. Jest to pierwszy na Pomorzu hybrydowy projekt PPP dofinansowany ze środków unijnych na lata 2014-2020.
czytaj więcej
BIZNES 2017-12-21

Gminy najlepsze dla inwestorów – finał XVI edycji konkursu „Gmina Fair Play”

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród odbyło się 24 listopada w EXPO XXI w Warszawie.
czytaj więcej
BIZNES 2017-12-18

Te gminy są atrakcyjne – Finał IV edycji Programu „Przyjazna Polska”

Zakończyła się tegoroczna edycja programu „Przyjazna Polska”. Podczas Gali Finałowej, 24 listopada w EXPO XXI w Warszawie wręczono nagrody samorządom charakteryzującym się profesjonalnym zarządzaniem, umiejętnościami tworzenia korzyści rozwojowych oraz przedsiębiorczością.
czytaj więcej
BIZNES 2017-10-23

Cydr Lubelski i Lublin podsumowują działania z okazji 700-lecia miasta

Cydr Lubelski i Lublin podsumowują działania z okazji 700-lecia miasta. - Wzorcowym przykładem głębokiego powiązania gospodarki z lokalną społecznością jest produkt regionalny - mówi Robert Ogór, Prezes AMBRA S.A., producenta Cydru Lubelskiego.
czytaj więcej
BIZNES 2017-09-07

Ścisłe centrum Warszawy z wieżowcami i bez samochodów?

Według najnowszego raportu Warszawskiego Forum Samorządowego, mieszkańcy stolicy chcą budowy nowoczesnych wieżowców i ograniczenia ruchu samochodowego na rzecz pieszych, rowerzystów i transportu publicznego.
czytaj więcej
BIZNES 2017-07-20

Samorządy chcą chronić pszczoły

Ponad 70 samorządów poparło Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom. Sygnatariusze zobowiązali się między innymi do założenia 1325 pszczelich „stołówek”.
czytaj więcej
BIZNES 2017-07-05

Gmina Czernica rozdaje nagrody w loterii promocyjnej

Gmina Czernica rozdaje nagrody w loterii promocyjnej
czytaj więcej
Samorządy BIZNES 2017-06-12

Czego spodziewać się po rocznym zebraniu wspólnoty mieszkaniowej?

Zarząd lub zarządca, któremu powierzono zarząd nieruchomością wspólną jest zobligowany przepisami ustawy o własności lokali do zwołania, przynajmniej raz w roku,zebrania ogółu właścicieli.
czytaj więcej
BIZNES 2017-05-23

Braster wspiera gminę Kurzętnik w profilaktyce raka piersi

Gmina Kurzętnik jako pierwsza w Polsce nawiązała współpracę z firmą Braster - autorem innowacyjnego systemu domowej profilaktyki raka piersi. 100 wybranych mieszkanek gminy otrzymało urządzenie, które pomoże im zadbać o zdrowie piersi oraz wyrobi nawyk comiesięcznego badania.
czytaj więcej