Biuro prasowe

BIZNES 2017-12-18

Te gminy są atrakcyjne – Finał IV edycji Programu „Przyjazna Polska”

Zakończyła się tegoroczna edycja programu „Przyjazna Polska”. Podczas Gali Finałowej, 24 listopada w EXPO XXI w Warszawie wręczono nagrody samorządom charakteryzującym się profesjonalnym zarządzaniem, umiejętnościami tworzenia korzyści rozwojowych oraz przedsiębiorczością.
czytaj więcej
BIZNES 2017-10-23

Cydr Lubelski i Lublin podsumowują działania z okazji 700-lecia miasta

Cydr Lubelski i Lublin podsumowują działania z okazji 700-lecia miasta. - Wzorcowym przykładem głębokiego powiązania gospodarki z lokalną społecznością jest produkt regionalny - mówi Robert Ogór, Prezes AMBRA S.A., producenta Cydru Lubelskiego.
czytaj więcej
BIZNES 2017-09-07

Ścisłe centrum Warszawy z wieżowcami i bez samochodów?

Według najnowszego raportu Warszawskiego Forum Samorządowego, mieszkańcy stolicy chcą budowy nowoczesnych wieżowców i ograniczenia ruchu samochodowego na rzecz pieszych, rowerzystów i transportu publicznego.
czytaj więcej
BIZNES 2017-07-20

Samorządy chcą chronić pszczoły

Ponad 70 samorządów poparło Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom. Sygnatariusze zobowiązali się między innymi do założenia 1325 pszczelich „stołówek”.
czytaj więcej
BIZNES 2017-07-05

Gmina Czernica rozdaje nagrody w loterii promocyjnej

Gmina Czernica rozdaje nagrody w loterii promocyjnej
czytaj więcej
Samorządy BIZNES 2017-06-12

Czego spodziewać się po rocznym zebraniu wspólnoty mieszkaniowej?

Zarząd lub zarządca, któremu powierzono zarząd nieruchomością wspólną jest zobligowany przepisami ustawy o własności lokali do zwołania, przynajmniej raz w roku,zebrania ogółu właścicieli.
czytaj więcej
BIZNES 2017-05-23

Braster wspiera gminę Kurzętnik w profilaktyce raka piersi

Gmina Kurzętnik jako pierwsza w Polsce nawiązała współpracę z firmą Braster - autorem innowacyjnego systemu domowej profilaktyki raka piersi. 100 wybranych mieszkanek gminy otrzymało urządzenie, które pomoże im zadbać o zdrowie piersi oraz wyrobi nawyk comiesięcznego badania.
czytaj więcej
Samorządy BIZNES 2017-05-10

Gminy na ratunek pszczołom

Już 17 samorządów podpisało Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom i zobowiązało się do działań na rzecz owadów pszczołowatych. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich gminy zainteresowanych ochroną przyrody.
czytaj więcej
Samorządy BIZNES 2017-04-27

Rewitalizacja – zwykły remont czy szansa na nowe życie Łodzi?

Dzięki Gminnemu Programowi Rewitalizacji, Łódź ma szansę „wyzwolić potencjał centrum Łodzi i jego mieszkańców” przez osiągnięcie założonych w programie celów: uzyskanie spójności społecznej, zmianę wizerunku miasta etc.
czytaj więcej
Samorządy BIZNES 2017-02-16

Startuje projekt pierwszej miejskiej wypożyczalni aut

Wrocław, jako pierwsze miasto w Polsce, udostępni miejskie samochody elektryczne w ramach krótkoterminowego wynajmu. Najważniejszym atutem będzie zagwarantowanie przed dostawcę rozwiązania zapewniającego ekologiczny środek transportu w połączeniu z konkurencyjną ceną.
czytaj więcej