Biuro prasowe

Samorządy BIZNES 2017-02-16

Startuje projekt pierwszej miejskiej wypożyczalni aut

Wrocław, jako pierwsze miasto w Polsce, udostępni miejskie samochody elektryczne w ramach krótkoterminowego wynajmu. Najważniejszym atutem będzie zagwarantowanie przed dostawcę rozwiązania zapewniającego ekologiczny środek transportu w połączeniu z konkurencyjną ceną.
czytaj więcej
Samorządy BIZNES 2017-01-30

Mieszkańcy Rybnika będą mieć łatwiej w urzędzie

Władze miasta wprowadzają ułatwienia w obsłudze płatności mieszkańców. W dwóch lokalizacjach urzędu – przy ul. Rzecznej 8 i ul. Chrobrego 2, na stałe będzie działać 6 kas, a ruchem interesantów będzie sterować kolejkomat.
czytaj więcej
Samorządy BIZNES 2016-12-06

Otwarcie Konsulatu Honorowego Kazachstanu w Krakowie

W obecności Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Kazachstanu w Polsce Jego Ekscelencji Ałtaja Abibułłajewa w piątek 25 listopada w Krakowie otwarty został Konsulat Honorowy Kazachstanu.
czytaj więcej
BIZNES 2016-10-21

PPP: Kraków, Lwów, Norymberga. Międzynarodowe doświadczenia

19 października w Krakowie w ramach "Polsko-niemiecko-ukraińskiej inicjatywy PPP" wymieniono się międzynarodowymi doświadczeniami z zakresu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.
czytaj więcej
BIZNES 2016-10-11

19.10.2016 r. – Polsko-niemiecko-ukraińska konferencja PPP

19 października w Krakowie odbędzie się „Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa sesja PPP”, kierowana do przedstawicieli polskich samorządów. Celem wydarzenia jest podnoszenie kompetencji oraz wymiana międzynarodowych doświadczeń w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.
czytaj więcej
BIZNES 2016-04-14

Piotr Przytocki Liderem Miast Przyszłości 2016

Piotr Przytocki, Prezydent Krosna, został wyróżniony w Rankingu Liderów Miast Przyszłości 2016 za inicjatywy służące mieszkańcom oraz wyjątkowe poparcie społeczne.
czytaj więcej
BIZNES 2016-03-14

Jak skutecznie wypromować walory inwestycyjne miasta/gminy?

Zajęcia szkoleniowo warsztatowe dla pracowników podejmujących działania operacyjne i wykonujących decyzje w Jednostkach Samorządu Terytorialnego, m.in. pracowników wydziałów pozyskiwania i obsługi inwestora, rozwoju i inwestycji oraz promocji gospodarczej.
czytaj więcej
BIZNES 2016-02-19

Kluby Ekstraklasy w social media

Zespoły Ekstraklasy rozpoczęły piłkarską wiosnę. Do końca sezonu zasadniczego zawodnicy będą walczyć o grę w grupie mistrzowskiej. Ciekawe jednak, jak wyglądałaby pierwsza ósemka, gdyby ...
czytaj więcej
BIZNES 2016-02-01

Gmina musi mieć pomysł na rozwój

Polskie gminy stawiają na rozwój w wielu dziedzinach i wciąż poszukują nowych możliwości. Nie wszystkie mogą się pochwalić idealnymi warunkami do inwestycji, tym bardziej warto przyjrzeć się tym, które odnoszą sukcesy mimo przeciwności.
czytaj więcej
BIZNES 2016-01-25

O sukcesie gminy decyduje wizja rozwoju

Gminy zabiegają o inwestycje i podnoszą standardy obsługi przedsiębiorców. Działania te powinny być przemyślane i wpisane w długofalową strategię. Najlepsze praktyki mają szansę stać się wzorem dla gmin z całej Polski w nowej edycji konkursu „Gmina Fair Play” 2016.
czytaj więcej