Biuro prasowe

BIZNES 2023-11-30

Zakupy spożywcze online pod lupą – dla konsumentów to oszczędność czasu

Prawie 98% badanych stwierdziło, że zakupy spożywcze online to oszczędność czasu.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-29

Otwarcie strefy MODIVO w sklepie eobuwie.pl nowoczesny multibrand w Manufakturze

Interaktywne przymierzalnie, tablety, na których można wybrać produkty, a także wykorzystywanie aplikacji mobilnej – zakupy mogą wyglądać inaczej! W Manufakturze powstał nowy sklep multibrandowy.
czytaj więcej
Handel BIZNES 2023-11-29

Otwarcie kolejnego sklepu Lidl Polska w Chojnicach

Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 30 listopada, Lidl Polska otworzy kolejny sklep w Chojnicach przy ul. Przemysłowej 2A. Otwarcie nastąpi o godzinie 6:00.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-29

Wyniki Black Friday 2024 - średnia obniżka ceny wyniosła u nas 31%

Średnia wysokość rabatu udzielanego w Black Friday w naszym regionie wyniosła 31% (28% rok wcześniej) i była jedną z najwyższych wartości w Europie. Ruch w sklepach wzrósł aż o 24% w porównaniu z rokiem 2022
czytaj więcej
Handel BIZNES 2023-11-29

Otwarcie pierwszego sklepu Lidl Polska w Baranowie

Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 30 listopada, Lidl Polska otworzy pierwszy sklep w Baranowie przy ul. Wrocławskiej 47. Otwarcie nastąpi o godzinie 6:00.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-28

Lidl ponownie wyposaża polskie szkoły w ramach akcji „Szkoły Pełne Talentów”

19 listopada zakończyła się druga edycja akcji „Szkoły Pełne Talentów”, w którą zaangażowało się ponad 10 300 polskich szkół. Rozdano imponującą liczbę ponad 24 milionów Talenciaków, które placówki wymieniają na wysokiej jakości sprzęt i wyposażenie.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-28

Lagardère Travel Retail w Polsce świętuje 25 lat działalności – i zapowiada nowe

25 lat temu otworzył drzwi pierwszy sklep Inmedio w Polsce, rewolucjonizując zakupy prasowe, które dotąd robiło się w kioskach. Dla spółki Lagardère Travel Retail to symboliczna data, która markuje początek jej kreatywnych eksperymentów na polskim rynku.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-28

Marnowanie żywności w sklepach spożywczych – wyniki ankiety Grupy Eurocash

Nawet połowa wyrzucanych produktów w sklepach spożywczych to owoce i warzywa, a najczęstszym powodem wyrzucania żywności jest jej psucie się wraz z upływem czasu – wynika z badania przeprowadzonego przez Grupą Eurocash.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-27

Wszystkie sklepy Lidl Polska z systemem elektronicznych cenówek

System elektronicznych oznaczeń cenowych to innowacja, która jest stosowana już we wszystkich sklepach sieci w Polsce. To krok w stronę oszczędności surowców oraz wygody zarówno konsumentów, jak i pracowników Lidl Polska.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-27

Lidl Polska o 80% zredukuje emisje gazów cieplarnianych

Postępujące globalne ocieplenie stanowi zagrożenie dla ludzi i przyrody – Lidl Polska jako społecznie odpowiedzialna firma każdego dnia podejmuje szereg działań mających na celu ochronę naszego ekosystemu. W swojej strategii CSR mocny akcent stawia na kwestie klimatyczne.
czytaj więcej