Biuro prasowe

BIZNES 2021-07-26

Tu się szkolą załogi linii KLM

KLM najstarsza działająca linia lotnicza ma słowo „królewska” nie tylko w nazwie. Od lat stara się także na najwyższym poziomie dbać o obsługę i bezpieczeństwo pasażerów. Szkolenie załogi linii lotniczej przechodzą w specjalnym centrum zlokalizowanym na lotnisku w Amsterdamie.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-12

Workation – jak wybrać miejsce do pracy zdalnej?

Jak połączyć pracę i odpoczynek? Odpowiedź jest prosta – workation, czyli wakacje połączone z pracą zdalną. Jest tylko jeden warunek: miejsce do workation trzeba odpowiednio wybrać. Jak? Radzi Victoria Iwanowska.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-29

Czas na wakacje! Jakie plany mają Polacy?

Mimo że kolejne państwa otwierają się na turystów, dużą popularność zyskują w tym roku wakacje w Polsce. Jak pokazują badania, najwięcej osób spędzi wczasy w kraju.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-17

Plany wakacyjne Polaków 2021. Wyniki badania “Holiday Barometer”

Po okresie licznych obostrzeń i ograniczeń w podróżowaniu tegoroczne wakacje są jednymi z najbardziej wyczekiwanych. 66% Polaków ma w tym roku plany urlopowe, to o 5 punktów procentowych więcej niż rok temu i zamierza na nie wydać średnio 3 950 zł.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-16

Maroko aktualizuje zasady wjazdu

Kolejna aktualizacja zasad wjazdu do Maroka.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-08

Kolejne urodziny Muzeum Polskiej Wódki - to już 3 lata

Gdzie na Placu Konesera znajduje się miniatura zamku? Skąd pochodził najdroższy spirytus w Europie? Dla odwiedzających gości 12 czerwca przewodnicy Muzeum Polskiej Wódki przygotowali specjalne wersje zwiedzania. Tego dnia bowiem przypadają trzecie urodziny Muzeum.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-24

Masz domek letniskowy lub wolne mieszkanie? W wakacje to żyła złota!

Pandemia zmieniła oczekiwania turystów, częściej stawiamy na wypoczynek w kraju i chętniej korzystamy z samodzielnych obiektów noclegowych jak domki oraz apartamenty. Priorytetem jest więc dziś bezpieczny wypoczynek, na który najczęściej udajemy się wraz ze swoimi najbliższymi.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-20

W minionym roku działalność w Polsce zawiesiło 10 000 hoteli i ponad 400 biur po

W pierwszym kwartale 2021 r. pierwszy raz od niemal dekady liczba działalności z branży turystycznej wykreślonych z rejestru KRS przekroczyła liczbę nowych firm. W tym samym okresie zawieszono działalność niemal 500 hoteli i obiektów noclegowych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-14

Nowe biuro podróży w Blue City

Wszyscy spragnieni zagranicznych wakacji mogą skorzystać z usług nowo otwartego w warszawskim Blue City biura podróży Coral Travel.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-29

Wielki debiut w Porcie Lotniczym Wrocław

British Airways, jedna z największych linii lotniczych na świecie, dołącza do grona przewoźników realizujących połączenia z Portu Lotniczego Wrocław. Wprowadza bezpośrednie loty do Londynu-Heathrow, dzięki którym Wrocław zyskuje kolejne połączenia niemal z całym światem.
czytaj więcej