Biuro prasowe

BIZNES 2022-12-06

Kto w tym roku zaprzągł sanie Świętego Mikołaja? Uber!

Uber Sleigh to wyjątkowa, świąteczna odsłona słynnej usługi oferowanej przez platformę Uber. Produkt 'Uber Sleigh' będzie dostępny w aplikacji Uber w dniach 12-18 grudnia w Laponii.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-29

MERCURE KATOWICE CENTRUM UZNANY ZA NAJLEPSZY PROJEKT HOTELOWY ROKU!

Otwarty ponad rok temu Mercure Katowice Centrum cały czas zdobywa nagrody za swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ESG. Obiekt otrzymał właśnie tytuł najlepszego projektu roku w prestiżowej 12. edycji CEE Investment Awards.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-29

Polska firma znalazła sposób na plagę kradzieży w hotelach

Polska firma MasterID stworzyła innowacyjny antykradzieżowy system dla hoteli oparty na technologii RFID, który praktycznie całkowicie eliminuje kradzieże ręczników i wyposażenia przez gości.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-28

Ponad połowa Polaków wyjeżdżających na Boże Narodzenie to dorośli z dziećmi

Blisko 70 proc. Polaków planujących rodzinne wyjazdy na tegoroczne święta ma zamiar wyruszyć 23 grudnia, chociaż niemal ¼ rozpoczyna świąteczny odpoczynek dopiero w Wigilię. Dominują krótkie pobyty trzy-, cztero- i pięciodniowe.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-28

Polacy pokochali wakacje w zimie

Polacy wykorzystują ostatnie miesiące roku na podróże w ciepłe kraje. Moda na zimowe wakacje ma się dobrze, mimo niepewnej sytuacji gospodarczej i negatywnych prognoz. Gdzie wybieramy się w poszukiwaniu słońca i ile wydajemy na urlop w ciepłych krajach?
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-21

Rusza sezon narciarski. Leczenie za granicą będzie bardzo drogie, pomoże polisa

Zimą 57 proc. wypadków ma miejsce we Włoszech i Austrii. Koszt 4-dniowej hospitalizacji i operacji kości w Austrii to ok. 11 tys. EUR, a nawet 23 tys. kosztuje transport medyczny z Włoch. EKUZ nie ochroni przed kosztami leczenia za granicą, nawet NFZ zaleca polisę turystyczną.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-07

W długi weekend 11-13 XI Karpacz popularnością wygrywa z Zakopanem

Przed nami kolejny długi listopadowy weekend. Wśród najczęściej wybieranych przez turystów miejscowości tym razem Karpacz pokonał Zakopane, widać również wzrost zainteresowania miejscowościami położonymi nad morzem.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-04

Mercure Kraków Fabryczna City świętuje 1 urodziny!

W ciągu 12 miesięcy od otwarcia drzwi dla pierwszych gości, hotel Mercure Kraków Fabryczna City odwiedziło ponad 49 tys. osób.
czytaj więcej
Turystyka BIZNES 2022-11-03

Nowe osoby w warszawskim biurze Accor

Accor rozbudowuje zespół regionalnego biura w Polsce. Wiodąca grupa hotelowa na świecie powołuje Rafała Krajewskiego na stanowisko Content Manager w Accor Eastern Europe. Do warszawskiego zespołu dołącza także Lesław Smoragiewicz jako Business Intelligence Analyst.
czytaj więcej
BIZNES 2022-10-31

Balıkesir – zabytki kultury i zachwycające krajobrazy

Prowincja Balıkesir w północno-zachodniej Türkiye (Turcji) ma wyjątkowe położenie, bowiem posiada dostęp do dwóch mórz – Egejskiego i Marmara.
czytaj więcej