Biuro prasowe

BIZNES 2021-04-29

Wielki debiut w Porcie Lotniczym Wrocław

British Airways, jedna z największych linii lotniczych na świecie, dołącza do grona przewoźników realizujących połączenia z Portu Lotniczego Wrocław. Wprowadza bezpośrednie loty do Londynu-Heathrow, dzięki którym Wrocław zyskuje kolejne połączenia niemal z całym światem.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-27

Trentino Film Festival po raz 69. od 30 kwietnia do 9 maja

Od 1952 roku „Trento Film Festival: góry i kultura”, to miejsce prezentacji prac oraz rozważań nad kulturą regionów górskich z różnych stron świata. Celem festiwalu jest nieustanna eksploracja i gotowość do prezentowania zmian w postrzeganiu gór i otaczającej je przygody.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-13

Zwrot Polaków w stronę zagranicznych wakacji. Czarnogóra hitem

Portal rezerwacyjny Travelist opublikował dane dotyczące wakacyjnych planów Polaków. Jak się okazało, po ogłoszeniu decyzji o przedłużeniu lockdownu do 18 kwietnia liczba zagranicznych rezerwacji poszybowała w górę.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-09

B&B Hotels: 180 mln euro na międzynarodowy rozwój sieci

Grupa B&B Hotels pozyskała 180 mln euro, z czego 100 mln euro to fundusze pochodzące z uruchomionego kredytu bankowego, a 80 mln euro to wynik podwyższenia kapitału. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na kontynuację akwizycji i budowę hoteli w ciągu 5-10 lat, także w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-01

Lepsza oferta Euro-Nysa-Ticket

Bilety Euro-Nysa-Ticket pozwalają za przystępną cenę podróżować w regionie przygranicznym Polski, Niemiec i Czech. Od 1 kwietnia 2021 roku do oferty wejdą nowe bilety trzydniowe, a możliwość darmowych przejazdów zyskają dzieci do 15 roku życia.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-31

Polacy nie rezygnują z pobytów w hotelach, ale zmieniają terminy rezerwacji

Portal rezerwacyjny Travelist opublikował dane dotyczące anulowanych rezerwacji po ogłoszeniu przez rząd decyzji o zamknięciu hoteli. Jak podają eksperci z Travelist, na odwołanie swoich marcowych pobytów zdecydowało się jedynie 13% użytkowników.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-31

Niezbędnik wielkanocny według przewodników Muzeum Polskiej Wódki

Wielkanoc to czas, w którym szczególnie doceniamy i kultywujemy tradycje. Wystarczy zagłębić się w historię polskiego stołu, aby przekonać się, jak wiele czerpiemy ze skarbca staropolskich tradycji. Pokazują to przewodnicy z Muzeum Polskiej Wódki i ich wielkanocny niezbędnik.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-24

Turystyka Europy - jej ożywienie nastąpi dopiero w 2024 roku

Pandemia Covid-19 może położyć kres „zglobalizowanej” turystyce i podróżom na długi czas, zmuszając firmy działające w branży turystycznej oraz związanej z podróżami do zmiany ich modeli biznesowych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-11

Czarter łodzi, główny trend podróżniczy na lato

Po pełnym niespodziewanych wydarzeń i wyzwań roku Polacy bardziej niż kiedykolwiek marzą o ucieczce i wyrwaniu się z miasta. Czarter jachtów doskonale uosabia pojawiające się oczekiwania podróżnicze, oferując pobyt z dala od tłumów, przy jednoczesnym zachowaniu ogromnej swobody.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-04

Steve Allen będzie kierował globalną działalnością dnata

Grupa Emirates ogłosiła powołanie Steve'a Allena na stanowisko wiceprezesa wykonawczego dnata, wiodącego światowego dostawcy usług lotniczych.
czytaj więcej