Biuro prasowe

BIZNES 2019-02-12

Art deco w chińskim wydaniu: nowy brand na hotelowej mapie Europy

Golden Tulip wprowadza do Europy nowy brand - Metropolo. Pierwszy hotel chińskiej marki został otwarty w Krakowie. Projekt wnętrz powierzono pracowni architektonicznej Tremend. Tym razem, architekci zdecydowali się na realizację inspirowaną chińskim stylem art deco.
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-07

ITAKA i UNICEF Polska – razem dla dzieci na Madagaskarze

Warszawa, 7 lutego 2019 r. – Wkrótce minie 10 lat współpracy biura podróży ITAKA i UNICEF Polska. Dzięki wspólnym działaniom do tej pory udało się poprawić sytuację tysięcy dzieci w wielu krajach świata. Dziś stawiamy przed sobą nowe wyzwanie: budowa szkoły na Madagaskarze.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-23

Linie lotnicze nie ujawniły w sprawozdaniach finansowych ponad 5 mld euro

​Wraz ze zbliżającym się końcem roku podatkowego linie lotnicze, podobnie jak wszystkie przedsiębiorstwa, sporządzają sprawozdania finansowe. Przewoźnicy bardzo chętnie raportują swoje zyski operacyjne, ale liczby często nie pokazują całej prawdy.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-23

Wystaw się na ISPO Munich z POG

Do in Poland to nowa inicjatywa Polish Outdoor Group. POG, przy okazji Międzynarodowych Targów Sportowych i Outdoorowych ISPO Munich 2019, chce promować Polskę jako miejsce idealne do produkcji, sprzedaży i spędzania czasu. Od 2004 roku rynek outdoorowy wzrósł ponad 4-krotnie.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-21

Inwestycje w rozwój turystyki zimowej w Czarnogórze

Na początku lutego br. odbędzie się uroczysta inauguracja nowoczesnego centrum narciarskiego Kolašin 1600 Ski Centre w paśmie górskim Bjelasica w środkowej Czarnogórze. Dzięki rządowym inwestycjom miasto Kolašin zyskuje na znaczeniu jako liczący się ośrodek narciarski w Europie.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-11

Opowieść o ceramice - jak powstaje Ibis Styles Bolesławiec?

Bolesławiec to urokliwe miasto, nierozerwalnie kojarzące się z ceramiką, jej kobaltowym kolorem oraz niepowtarzalnymi wzorami.
czytaj więcej
Turystyka BIZNES 2018-12-31

Wpływ COP24 na branżę hotelarską to długofalowe zmiany

W związku ze Szczytem klimatycznym COP24 branża hotelarska na Śląsku przeszła wielkie zmiany, a obecnie hotele próbują sprostać wymaganiom międzynarodowych delegacji. Jak wygląda hotelowa rzeczywistość w obliczu takiego wyzwania?
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-20

Zdrofit startuje z fitness turystyką

Sieć fitness klubów Zdrofit we współpracy z Venga Sport &Travel przygotowała wyjazdy turystyczne połączone ze zdrowym ruchem, które zaplanowano w pięknych zakątkach Polski. Uczestnicy mają do wyboru trzy rodzaje obozów – Harmony, Fitness i Cross Training.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-10

Nowe oblicze loftu - odmieniony Qbus Hotel Łódź

Łódź to miasto, które nieustannie się rozwija - stare fabryki prezentują się w nowoczesnej odsłonie, przyciągając miłośników loftowych aranżacji. Niedawno nowe oblicze zyskał również hotel Qubus, którego lobby i restauracja nawiązują do industrialnej estetyki.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-30

Współpraca z Małopolską Szkołą Gościnności - kształtowanie przyszłego pracownika

Od 3 lat krakowski region grupy Orbis współpracuje z Małopolską Szkołą Gościnności. Dzięki temu partnerstwu Grupa nie tylko inwestuje w młodzież, szkoli ją podczas staży, pomaga z aspektem edukacyjnym, ale też kreuje swój wizerunek w oczach potencjalnego pracownika.
czytaj więcej