Biuro prasowe

Turystyka BIZNES 2022-05-04

W tym roku bilet lotniczy na Majówkę tańszy o 100 EURO niż w 2019

Choć do ostatniej chwili nie było pewności, czy turyści podróżujący z Warszawy dotrą do celu, wreszcie podróżnicy mogli wsiąść na pokład i cieszyć się wakacjami. W tym roku podróżujący z Polski zapłacili za bilety lotnicze niemal o 100 EURO mniej niż w 2019 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-02

Kamperem na Majówkę - skorzystaj z udogodnień na stacjach Circle K

Sieć stacji Circle K przygotowała specjalne udogodnienia dla kierowców kamperów. Będzie można z nich korzystać już podczas pierwszego majowego weekendu i pozostaną dostępne dla klientów przez cały okres letni.
czytaj więcej
BIZNES 2022-04-30

Polacy mają świadomość zagrożeń dotyczących ekosystemu Morza Bałtyckiego

Aż dwie trzecie Polaków spotkało się z informacjami na temat zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego bronią konwencjonalną i wrakami statków pochodzącymi z II wojny światowej. Tak wynika z badania IBRiS, przeprowadzonego na zlecenie Enei w ramach akcji #BałtykDlaPokoleń.
czytaj więcej
BIZNES 2022-04-25

Oficjalne otwarcie Basenów Termalnych w Poddębicach!

W niedzielę 1 maja nastąpi oficjalne, długo oczekiwane otwarcie basenów termalnych w Poddębicach. Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji Termy Poddębice, bo tak brzmi oficjalna nazwa inwestycji, jest najnowszym kompleksem geotermalnym w okolicy.
czytaj więcej
BIZNES 2022-04-25

Na majówkowy wyjazd w tym roku wydamy średnio prawie 900 zł

W czasie majówki królować będą wyjazdy w góry, jak wynika z serwisu Nocowanie.pl. Prawie ⅓ wszystkich zainteresowanych szuka noclegów dla dwojga dorosłych. W tym roku weekend majowy można rozciągnąć do 4 dni, ale blisko połowa turystów jest zainteresowana wyjazdem trzydniowym.
czytaj więcej
BIZNES 2022-04-13

8 najpiękniejszych włoskich miasteczek – nieskończenie wiele historii.

Przemierzając alpejskie górskie wioski, nie sposób oderwać wzroku od niezwykłej architektury noszącej ślady dawnej kultury i symboli sakralnych. Niedawno listę najpiękniejszych włoskich osad w Trentino wzbogaciły Luserna oraz Pieve Tesino.
czytaj więcej
BIZNES 2022-04-12

Bilet lotniczy za 0,15 EUR? Z Kiwi.com to możliwe!

Jak zmieniła się branża travel w trakcie ostatniej dekady? O tym opowiada Oliver Dlouhy, założyciel i dyrektor generalny Kiwi.com.
czytaj więcej
BIZNES 2022-04-06

Pracownicy polskich hoteli Leonardo, otrzymują „Dzień na U”

. 1 kwietnia do programu dołączyły 3 polskie obiekty grupy Leonardo Hotels: NYX Hotel Warsaw, Leonardo Royal Warsaw oraz krakowski Leonardo Butique Old Town.
czytaj więcej
BIZNES 2022-04-04

Nie chcemy być modni - chcemy być mądrzy

Rozmowa z panem Pawłem Jaskanisem - od 2002 dyrektorem Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, historykiem sztuki, archeologiem, muzealnikiem, specjalistą w zarządzaniu ochroną zabytków i opieką nad nimi, jurorem w 24. edycji konkursu KOŁO.
czytaj więcej
BIZNES 2022-03-23

Politechnika Wrocławska wraz z Good Spot wyprodukują autonomiczne mobilne hotele

W poniedziałek, 21 marca, została podpisana umowa dotycząca współpracy wrocławskiej marki Good Spot oraz Politechniki Wrocławskiej.
czytaj więcej