Biuro prasowe

BIZNES 2020-06-08

Wracają wyjazdy zagraniczne. Jak przygotować się na bezpieczne podróżowanie.

Po trzech miesiącach przestoju w branży turystycznej, coraz więcej krajów otwiera się na turystykę i możliwości podróżowania. Przed nami czas wakacji i planowania urlopów. Część osób z pewnością zdecyduje się też na zagraniczny wypoczynek.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-08

Jak chronić branżę turystyczną?

Jak ochronić branżę turystyczną?
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-05

Włoskie Trentino gotowe na przyjęcie turystów

3 czerwca Włochy ponownie otworzyły swoje granice dla krajów UE i Wielkiej Brytanii. Turyści nie będą musieli poddawać się kwarantannie po przybyciu na miejsce docelowego wypoczynku. Trentino to doskonała destynacja dla osób poszukujących otwartych przestrzeni i bliskości natury.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-04

Które kierunki turystyczne mają szanse zakończyć 2020 na plusie?

Stopniowe znoszenie obostrzeń związanych z pandemią pozwala zakładać, że rozpoczynający się sezon wakacyjny ma szanse na odbicie części strat.
czytaj więcej
Turystyka BIZNES 2020-06-03

Silny wzrost bezpośrednich rezerwacji online w polskich hotelach – branża wraca

Profitroom, należący do technologicznej grupy R22, odnotował w ostatnich dniach silny wzrost rezerwacji pokoi hotelowych przeprowadzonych przez własne narzędzie umożliwiające hotelom bezpośrednią sprzedaż pokoi na własnych stronach internetowych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-01

Bon 1000 Plus – Polish Outdoor Group do rządu RP. Badanie branży outdoorowej

26 maja odbyła się konferencja w sprawie „Pozyskiwania środków finansowych dla branży turystycznej”. Na początku maja POG zwróciło się do m.in. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Ministra Rozwoju z postulatem uwzględnienia branży outdoor w programie wsparcia dla turystyki.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-28

Polacy interesują się turystyką w czasie pandemii

W 2019 roku Polacy najczęściej kupowali przez Internet odzież ㅡ 69% i obuwie ㅡ 55%. A najpopularniejszą kategorią planowanych zakupów online były podróże/rezerwacja ㅡ 31% . Jednak pandemia zmieniła sytuację w e-commerce.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-22

Pierwszy w Polsce Hilton Resort stawia na najwyższą jakość materiałów

W maju ponownie otwarto w Polsce hotele i obiekty z miejscami noclegowymi. Przy okazji warto wspomnieć o udostępnionym niedawno do dyspozycji gości pierwszym w kraju hotelu „Hilton Resort”, należącym do znanej na całym świecie sieci hoteli HILTON.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-21

Jaki obraz branży turystycznej wyłania się z danych TFG?

Według danych Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, w pierwszym kwartale tego roku wzrosła liczba przedsiębiorców z branży turystycznej, którzy zdecydowali się zawiesić prowadzoną przez siebie działalność.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-21

150 rocznica zdobycia strzały Dolomitów – Cimon della Pala

3 czerwca 1870 roku Edward Whitwell i jego towarzysze zostali pierwszymi zdobywcami Cimon della Pala w Dolomitach. Dzisiaj, po 150 latach, szczyt ten wciąż zachwyca przybywających do Trentino podróżników, a jego zdobycie jest marzeniem niejednego amatora wspinaczki górskiej.
czytaj więcej