Biuro prasowe

BIZNES 2020-01-08

Preferencje turystyczne Polaków w sezonie zimowym [NOWY RAPORT]

Blisko 9 na 10 Polaków w sezonie zimowym planuje przynajmniej jeden wyjazd. Zimą najczęściej zatrzymujemy w prywatnych kwaterach lub hotelach, a przy wyborze noclegu zwracamy uwagę przede wszystkim na kwestie związane z lokalizacją obiektu.
czytaj więcej
BIZNES 2020-01-07

Prezes Zarządu Polonus jedną z najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce

Maciej Acedański, Prezes Zarządu Polonus już po raz trzeci został wyróżniony w rankingu opublikowanym przez redakcję opiniotwórczego magazynu „Wasza Turystyka”, w którym zaprezentowano sylwetki „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2019”.
czytaj więcej
BIZNES 2020-01-07

Odwołany lot – polska codzienność. Podsumowanie 2019 roku w branży lotniczej

W 2019 w Polsce nie było dnia bez odwołanego lotu – wskazują statystyki ruchu lotniczego. Według danych AirHelp, organizacji zajmującej się prawami pasażerów, w minionym roku na polskich lotniskach zostało zakłóconych ponad 40 400 rejsów, odwołanych było blisko 1300 z nich.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-20

10 powodów, dlaczego warto spędzić ferie zimowe w gospodarstwie Roter Hahn

Marzysz o feriach zimowych w domku w górach w otoczeniu choinek, majestatycznej przyrody i bliskich? Jest to możliwe w jednym z ponad 1600 gospodarstw agroturystycznych Roter Hahn.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-18

Diners Club Polska: 6 miejsc, które powinien odwiedzić każdy fan kina

Baza Rebeliantów na planecie Hoth, siedziba krasnoludów w Samotnej Górze czy mroczne miasto Jokera i Batmana - te miejsca zna każdy miłośnik dużego ekranu. Mimo że zostały wymyślone, można je zobaczyć w rzeczywistości.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-17

Koleje Dolnośląskie pojadą do Bielawy

Od 15 grudnia mieszkańcy Bielawy mogą pociągiem dojechać do Legnicy i Wrocławia. Kolej powraca do miasta po 42 latach.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-05

Historia kołem się toczy – Maciej Naziębłło dyrektorem hotelu Novotel Kraków Cit

Swoją przygodę z Grupą Accor rozpoczął 15 lat temu jako kierownik w warszawskim hotelu ibis Warszawa Stare Miasto, obecnie stanął przed zadaniem prowadzenia dwóch hoteli w jednym, łączących dwie marki Novotel oraz ibis.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-27

Ibis Styles Santorini w nowej odsłonie

Kraków to bez wątpienia jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce, wymaga zatem zróżnicowanej i bogatej oferty noclegowej.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-25

Podróż do USA – Yes we care!

Dzięki zniesieniu wiz podróżowanie do Stanów Zjednoczonych będzie z pewnością dużo łatwiejsze. Niektórzy amatorzy wycieczek za ocean, niewątpliwie mogli przekonać się, jak wysokie koszty trzeba ponosić za pomoc medyczną na miejscu.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-20

Poczuj atmosferę alpejskich świąt na jarmarkach bożonarodzeniowych w Trentino

Zima we Włoszech to nie tylko narty. Położony w malowniczej scenerii region Trentino, swoim gościom oferuje przepiękne widoki, wiele atrakcji kulturalnych oraz słynne w Europie i na świecie jarmarki bożonarodzeniowe.
czytaj więcej