Biuro prasowe

BIZNES 2020-06-10

12 czerwca Muzeum Polskiej Wódki świętuje drugie urodziny!

Z okazji drugich urodzin, w najbliższy piątek 12 czerwca, Muzeum Polskiej Wódki przygotowało szereg atrakcji dla zwiedzających, zarówno tych którzy zdecydują się osobiście odwiedzić Muzeum, jak dla internautów, którzy wybiorą opcję wirtualnej wycieczki po muzealnych galeriach.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-08

Wracają wyjazdy zagraniczne. Jak przygotować się na bezpieczne podróżowanie.

Po trzech miesiącach przestoju w branży turystycznej, coraz więcej krajów otwiera się na turystykę i możliwości podróżowania. Przed nami czas wakacji i planowania urlopów. Część osób z pewnością zdecyduje się też na zagraniczny wypoczynek.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-08

Jak chronić branżę turystyczną?

Jak ochronić branżę turystyczną?
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-05

Włoskie Trentino gotowe na przyjęcie turystów

3 czerwca Włochy ponownie otworzyły swoje granice dla krajów UE i Wielkiej Brytanii. Turyści nie będą musieli poddawać się kwarantannie po przybyciu na miejsce docelowego wypoczynku. Trentino to doskonała destynacja dla osób poszukujących otwartych przestrzeni i bliskości natury.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-04

Które kierunki turystyczne mają szanse zakończyć 2020 na plusie?

Stopniowe znoszenie obostrzeń związanych z pandemią pozwala zakładać, że rozpoczynający się sezon wakacyjny ma szanse na odbicie części strat.
czytaj więcej
Turystyka BIZNES 2020-06-03

Silny wzrost bezpośrednich rezerwacji online w polskich hotelach – branża wraca

Profitroom, należący do technologicznej grupy R22, odnotował w ostatnich dniach silny wzrost rezerwacji pokoi hotelowych przeprowadzonych przez własne narzędzie umożliwiające hotelom bezpośrednią sprzedaż pokoi na własnych stronach internetowych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-01

Bon 1000 Plus – Polish Outdoor Group do rządu RP. Badanie branży outdoorowej

26 maja odbyła się konferencja w sprawie „Pozyskiwania środków finansowych dla branży turystycznej”. Na początku maja POG zwróciło się do m.in. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Ministra Rozwoju z postulatem uwzględnienia branży outdoor w programie wsparcia dla turystyki.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-28

Polacy interesują się turystyką w czasie pandemii

W 2019 roku Polacy najczęściej kupowali przez Internet odzież ㅡ 69% i obuwie ㅡ 55%. A najpopularniejszą kategorią planowanych zakupów online były podróże/rezerwacja ㅡ 31% . Jednak pandemia zmieniła sytuację w e-commerce.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-22

Pierwszy w Polsce Hilton Resort stawia na najwyższą jakość materiałów

W maju ponownie otwarto w Polsce hotele i obiekty z miejscami noclegowymi. Przy okazji warto wspomnieć o udostępnionym niedawno do dyspozycji gości pierwszym w kraju hotelu „Hilton Resort”, należącym do znanej na całym świecie sieci hoteli HILTON.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-21

Jaki obraz branży turystycznej wyłania się z danych TFG?

Według danych Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, w pierwszym kwartale tego roku wzrosła liczba przedsiębiorców z branży turystycznej, którzy zdecydowali się zawiesić prowadzoną przez siebie działalność.
czytaj więcej