Biuro prasowe

BIZNES 2023-11-30

Program Agrarny: 30 lat współpracy PepsiCo z polskimi rolnikami

Wspólnie z rolnikami PepsiCo Polska świętuje 30 lat działania Programu Agrarnego firmy w Polsce. W 1993 r. podjęto współpracę z polskimi gospodarstwami w zakresie upraw i dostaw ziemniaków, która trwa do dzisiaj.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-23

Badanie Santander Leasing - wyzwania i zagrożenia polskiego rolnictwa

Jakie są obecnie największe wyzwania i zagrożenia dla polskiego rolnictwa? W jaki sposób rolnicy radzą sobie z nimi oraz jak wpływają one na zmieniającą się polską wieś? Odpowiedzi na te pytania są we wnioskach z badania Santander Leasing.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-21

Żywienie konia, a jego zachowanie

Odpowiednie żywienie konia ma ogromny wpływ na jego zdrowie, samopoczucie i zachowanie. Karmienie konia to nie tylko dostarczanie mu odpowiednich składników odżywczych, ale także budowanie relacji i zrozumienie jego potrzeb.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-08

Rolnicy tkwią w błędnym kole – średnie zadłużenie najwyższe od lat

Łączne zadłużenie rolników wzrosło o 6 proc. i obecnie wynosi 272,7 mln zł. Wzrosło też i tak już wysokie średnie zadłużenie przypadające na jednego rolnika-przedsiębiorcę – z 66,4 tys. zł do 73 tys. zł.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-08

John Deere w premierowej publikacji dotyczącej ESG w strategii komunikacji firm

Na polskim rynku po raz pierwszy ukazała się przekrojowa publikacja „Odpowiedzialność społeczna a odpowiednia komunikacja. ESG w strategii komunikacji firm”. Jednym z ekspertów, który występuje na łamach raportu, jest John Deere Polska.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-08

Czego unikać, a co uwzględniać w końskiej diecie?

Warto więc przyjrzeć się produktom, których konie nie mogą jeść oraz zapoznać się z tymi, które są dla nich odpowiednie. Jednym z wartościowych elementów w diecie są niewątpliwie wysłodki buraczane.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-23

Rolnik z Wielkopolski opowiada, jak pomogły mu nowe metody w gospodarstwie

Pan Waldemar z Wielkopolski kilka lat temu podjął decyzję o wprowadzeniu do swojego gospodarstwa metody uprawy bezorkowej, która pozwoliła mu lepiej gospodarować zasobami wodnymi oraz zwiększyć plony.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-20

Polska wśród pięciu najszybciej rozwijających się rynków w programie Agreena

Agreena ogłasza otwarcie zapisów do programu węglowego dla rolników w sezonie 2024. Firma, której platforma do zarządzania węglem w glebie pomaga rolnikom w finansowaniu wdrożenia praktyk regeneracyjnych, ma już w portfolio ponad milion hektarów gruntów rolnych w 17 krajach.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-12

Dlaczego polskie ciągniki się psują - analiza PETRONAS

Firma PETRONAS przeanalizowała dostępne badania nt. awaryjności pojazdów rolniczych i wskazała konkretne układy, które wymagają uważnego serwisowania.
czytaj więcej
BIZNES 2023-09-30

Innowacyjne maszyny Cynkometu na targach Agro Show 2023

Aligator, Wodnik i Wapniak - to trzy nowości z 16 maszyn, które zaprezentował Cynkomet na Międzynarodowych Targach Rolniczych Agro Show 2023 w Bednarach. Producent promował tam też swoją nową linię produktów na indywidualne zamówienia.
czytaj więcej