Biuro prasowe

Rolnictwo BIZNES 2019-02-05

WKG rozwija ofertę dla sektora rolniczego i rozpoczyna sprzedaż kred pastewnych

WKG, jeden z producentów wyrobów wapienniczych, rozszerza swoją ofertę na sektor rolniczy, będącym nowym obszarem biznesu. Firma w III kw. rozpoczęła sprzedaż nawozów wapiennych, a z początkiem lutego dołączyła do oferty kredy pastewne, tj. dodatek paszowy będący źródłem wapnia.
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-05

Plantalux na targach Agro Expo 2019

Pomiędzy 7 a 10 lutego, Plantalux – startup tworzący innowacyjne systemy oświetleniowe wspomagania wzrostu roślin, weźmie udział w targach Agro Expo w Izmirze.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-31

Cukrownia Cerekiew nagrodzona Srebrnym Laurem Umiejętności i Kompetencji

Cukrownia Cerekiew została nagrodzona Srebrnym Laurem Umiejętności i Kompetencji w kategorii Firma Społecznie Odpowiedzialna. Nagrody przyznawane przez Opolską Izbę Gospodarczą zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się w Filharmonii Opolskiej.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-25

Continental rusza w trasę z Valtra SmartTour

Continental został oficjalnym partnerem Valtra SmartTour – cyklu pokazów maszyn rolniczych Valtra. W ramach współpracy wszystkie prezentowane ciągniki rolnicze zostaną wyposażone w opony TractorMaster.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-22

Pompa dozująca Qdos zasilana napięciem 12-24V umożliwia zastosowania mobilne

• Korzystne rozwiązanie na potrzeby operacji pompowania w rolnictwie i przy użyciu autopomp • Pompy Qdos oferują nowe poziomy precyzji dozowania substancji chemicznych w tych branżach • Pompa może być zasilana za pomocą ogniw słonecznych nawet w bardzo odległych lokalizacjach
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-21

Plantalux i Strigiformes na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa

9 i 10 stycznia, firmy Plantalux i Strigiformes, oferujące nowoczesne rozwiązania dla sektora rolno-spożywczego, wzięły udział w Targach Sadownictwa i Warzywnictwa 2019.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-11

W jaki sposób nauka odpowiada na wyzwania przyszłości?

Warszawa, 11 grudnia 2018r. – Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć podczas debaty pt. „W jaki sposób nauka odpowiada na wyzwania przyszłości?” eksperci ze świata medycyny, ochrony zdrowia, biotechnologii medycznej i rolniczej.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-11

Nagroda AgroBioTop za opracowanie metody wytwarzania biopaliw

Warszawa, 11 grudnia 2018 – W Warszawie wręczono prestiżową nagrodę naukową AgroBioTop, przyznawaną przez Komitet Biotechnologii Polskiej Akademii Nauk. Laureatem został dr hab. inż. Piotr Oleśkowicz-Popiel z Instytutu Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-09

Cynkomet wspiera rodzinę okaleczonego rolnika

„Szlachetne Paczki” docierają już do potrzebujących rodzin. W ich przygotowania zaangażowali się także podlascy przedsiębiorcy, w tym Cynkomet z Czarnej Białostockiej.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-08

Jak rodzinne gospodarstwo stało się regionalną potęgą

Miłoradz – ta niewielka miejscowość w pow. malborskim może pochwalić się jednym z największych gospodarstw w województwie pomorskim. Ponad 800 sztuk bydła i 1000 ha powierzchni – tak w największym skrócie prezentuje się gospodarstwo „Delta-Agro” rodziny Tymców.
czytaj więcej