Biuro prasowe

BIZNES 2020-06-24

C.Hartwig Gdynia przewiezie zboże użytkowników giełdy rolnej Commoditrader

Commoditrader dostępna w Polsce od czerwca cyfrowa giełda handlu zbożem, nawiązała współpracę z firmą spedycyjną C.Hartwig Gdynia S.A. Commoditrader, skupia ponad 2000 producentów rolnych oferując im dostęp do usług transportowych jako dodatek do handlu produktami rolnymi online.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-17

UPRAWA PASOWA LEPSZA OD TRADYCYJNEJ ORKI

Choć technologia uprawy pasowej znana jest w Polsce już od ponad dekady, wielu rolników wciąż stosuje tradycyjne metody uprawy roli.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-16

NANOTECHNOLOGIA W SŁUŻBIE ROLNICTWA

Popularność nanotechnologii staje się coraz większa nie tylko w gospodarce i medycynie, ale również w innych dziedzinach życia człowieka, np. rolnictwie, stwarzając nowe możliwości w produkcji nawozów i środków stymulujących wzrost roślin.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-10

„Allegro dla rolników” już w Polsce. Rusza duńska platforma Commoditrader

Coraz większą rolę w handlu zbożem odgrywają narzędzia cyfrowe. W Danii już 40% rolników zarejestrowało się na cyfrowej giełdzie zbożowej Commoditrader, a producenci korzystający z platformy uzyskali nawet o 12% lepsze ceny. „Allegro dla rolników” od dziś jest dostępne w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-20

MITY NA TEMAT NAWOZÓW W UPRAWIE ROŚLIN

Mimo wielu przeprowadzonych zróżnicowanych badań oraz dostępu do sprawdzonych źródeł wiedzy, mity na temat stosowania nawozów w uprawie roślin wciąż są powielane. Które powszechnie przekazywane informacje są prawdziwe i przydatne w nawożeniu upraw?
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-11

Filtry w maszynach rolniczych – rodzaje oraz eksploatacja

Maszyny rolnicze są niezastąpionym wyposażeniem każdego gospodarstwa rolnego. Napędzane silnikami spalinowymi potrzebują do prawidłowej pracy różnego rodzaju filtrów, które co jakiś czas należy wymieniać.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-29

PROSTE METODY NA SKUTECZNY ZABIEG I EFEKTYWNE ODŻYWIANIE ROŚLIN UPRAWNYCH

Coraz częściej niesprzyjające warunki pogodowe występujące w okresie wegetacyjnym roślin są powodem, który w sposób ciągły zmusza branżę rolniczą do tworzenia nowych środków, które zminimalizują czy ograniczą negatywne skutki, jakie niesie za sobą przebieg pogody.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-08

Coraz więcej upraw buraka cukrowego w Polsce

2.065.250,71 – tyle ton cukru udało się wyprodukować w kampanii cukrowniczej. Zapotrzebowanie na cukier w kraju to około 1,6 mln ton, dzięki czemu polscy producenci nadal dysponują dużą nadwyżką, która powinna zostać sprzedana na rynkach zagranicznych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-01

Sen4CAP – nowe rozwiązanie na CREODIAS.EU dla wsparcia monitoringu upraw

Nowoczesne rolnictwo potrzebuje wsparcia nowych technologii. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, firma CloudFerro umieściła na platformie CREODIAS.EU nowe rozwiązanie Sen4CAP. Jest ono dedykowane monitorowaniu upraw rolnych w oparciu o zdjęcia satelitarne.
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-30

JAK ODPOWIEDNIO NAWOZIĆ ZBOŻA I RZEPAK WIOSNĄ?

Rzepak ozimy jest podstawową rośliną oleistą uprawianą w Polsce, a zboża, zwłaszcza ozime, dominują w zasiewach w naszym kraju.
czytaj więcej