Biuro prasowe

BIZNES 2019-10-21

Powierzchnia ziemi jest naszym największym zasobem

Między klimatem a sposobem użytkowania ziemi istnieją silne zależności. Opisuje je IPCC w swoim ostatnim Raporcie Specjalnym, przyjętym 7 sierpnia 2019 r. w Genewie przez rządy państw członkowskich ONZ. Jak użytkować ziemię, aby zmniejszyć nasz wpływ na (...)
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-23

Promocje i nowości w ofercie dealerskiej sklepu rolniczego TwojaZagroda.pl

Sklep rolniczy TwojaZagroda.pl nieustannie poszerza swoją ofertę dealerską. Klienci znajdą w ofercie sklepu ciągniki i maszyny rolnicze wielu topowych producentów. Wśród nich są takie marki jak: Metal-Fach czy Farmtrac.
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-12

Continental wspiera rozwój technologiczny branży rolniczej

Continental, firma technologiczna i producent opon, kontynuuje rozwój działalności w sektorze rolnym szczególnie w dziedzinie digitalizacji, automatyzacji oraz zrównoważonego rozwoju.
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-04

Nowy kombajn na piątkę: Jak to zrobić w firmie usługowej?

Świadczenie usług rolniczych przy jednoczesnej modernizacji parku maszynowego to spore wyzwanie. Czy możliwe jest pogodzenie tych dwóch celów i utrzymanie płynności finansowej?
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-30

Satelitarna rewolucja w rolnictwie

Suszą objęte są już wszystkie województwa w kraju i wszystkie rodzaje upraw. Tegoroczne plony będą mniejsze niż przewidywano, to już pewne. W zwiększaniu wydajności w rolnictwie, mimo trudnych warunków, mogą pomóc informacje z satelitów.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-21

John Deere szykuje nowości w kombajnach

John Deere ogłosił szereg aktualizacji dotyczących kombajnów na sezon 2020 ze szczególnym uwzględnieniem zwiększonej wydajności, automatyzacji i łatwiejszej obsługi. Nowe maszyny można zamawiać wraz z początkiem sierpnia br.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-01

Będą ustanawiać Rekord Polski w zasiewie rzepaku metodą strip-till

Między 8 a 9 sierpnia 2019 roku, w miejscowości Chwiram będzie miało miejsce wyjątkowe i rekordowe wydarzenie.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-23

PROCAM Polska Sp. z o.o. idzie na Rekord Polski w plonie pszenicy ozimej

Z okazji 15-lecia firmy PROCAM Polska Sp. Z. o. o., już 25 lipca 2019 roku w miejscowości Stary Dzierzgoń odbędzie się próba ustanowienia Rekordu Polski na największy plon pszenicy ozimej z hektara
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-16

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ostrów idzie po rekord

Już 28 lipca 2019 roku (niedziela) we wsi Ostrów w Małopolsce odbędzie się oficjalna próba ustanowienia rekordu Guinnessa na najwięcej osób używających ręcznych narzędzi do koszenia.
czytaj więcej
Rolnictwo BIZNES 2019-05-27

Finansowanie dla rolnika nie tylko z Unii

To ostatnie dwa lata, w których Unia Europejska będzie wspierać rolników na obecnych zasadach. Wiadomo, że w perspektywie unijnej po 2020 roku budżet w ramach Wspólnej Polityki Rolnej ulegnie zmniejszeniu.
czytaj więcej