Biuro prasowe

BIZNES 2022-06-21

Docenisz, gdy wycenisz – czy Polacy są niedoubezpieczeni?

Ceny na rynku mieszkaniowym rosną z miesiąca na miesiąc, dotyczy to zarówno wartości nieruchomości, jak i prac remontowo-budowlanych.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-15

Wypadki, urazy, kleszcze – po co ubezpieczenie dla dzieci na wakacje?

W 2021 roku o 15% wzrosły wypadki drogowe z udziałem dzieci - najwięcej było ich latem. Wakacje to także ryzyko obrażeń i kontuzji. Zmorą jest też borelioza – w ub. roku wykryto ją u 12,5 tys. osób. Przydatne okazuje się tutaj NNW szkolne, ale koszt dobrej polisy to min. 130 zł.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-14

Krzysztof Mleczak kończy karierę na rynku ubezpieczeń

Krzysztof Mleczak zamyka okres 40-letniej kariery zawodowej na rynku ubezpieczeniowym, żegnając się z GRUPĄ EXITO.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-14

Ubezpieczenia nie tylko na długi weekend – jakie warto mieć?

W ubiegłoroczny długi weekend były 384 wypadki drogowe. Na rynku są polisy na życie z SU nawet 350 tys. zł. Jeżeli chcemy spędzić czas na rowerze za NNW zapłacimy tylko 37 zł. Podczas wyjazdu warto też zabezpieczyć mienie na wypadek zdarzeń losowych, włamań czy kradzieży.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-10

Tam okradną Cię na wakacjach! Sprawdź, czy ubezpieczenie turystyczne zadziała

Popularne wśród polskich turystów europejskie kraje śródziemnomorskie przodują w statystykach rozbojów – wynika z danych Eurostatu. W Hiszpanii wskaźnik tego rodzaju przestępstw jest aż 8-krotnie wyższy niż w Polsce, a we Włoszech i Grecji ponad 2-krotnie.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-27

Formularz Compensy do zgłaszania szkód online wysoko oceniany

Do końca lutego trwało badanie poziomu satysfakcji klientów po skorzystaniu z formularza Compensy do zgłaszania szkód online. Ankietowani pozytywnie odpowiedzieli zarówno na pytanie o czytelność formularza, jak i jego długość.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-26

Ubezpieczenie czy streaming, czyli ile kosztuje polisa na życie?

Cena indywidualnych ubezpieczeń na życie wzrosła średnio o 20% w ciągu roku. Rynek oferuje jednak nadal polisy w cenie do kilkudziesięciu złotych.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-24

Kryzys na rynku samochodowym. Jest drożej, tanieją tylko polisy.

Spada liczba rejestracji samochodów. Import używanych jest niższy o 17 proc., średni wiek pojazdu to 12 lat, a mediana ceny 23,5 tys. zł. Auta wciąż ubezpieczymy taniej - OC dla „dwunastolatka” jest średnio 4 proc. niższa, a koszt AC dla Opla taki sam jak w kwietniu 2021.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-24

Ubezpieczenia. Czym jest długotrwałe działanie zwierząt?

Szkody wyrządzone przez zwierzęta w domach i mieszkaniach zazwyczaj kojarzą się z posiadaniem psów i kotów. Jednak o wiele bardziej kosztowne i trudne do likwidacji potrafią być szkody powstałe wskutek tzw. długotrwałego działania dzikich zwierząt.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-17

CUK Ubezpieczenia z nową strategią komunikacji.

CUK Ubezpieczenia rozpoczął nową kampanię reklamową. Jej celem jest budowanie świadomości firmy poprzez zwrócenie uwagi na dostępność polis w każdym z kanałów sprzedaży.
czytaj więcej