Biuro prasowe

BIZNES 2023-01-24

Praca zdalna oraz kontrola trzeźwości pracownika

Zapraszamy do zapoznania się z naszym materiałem graficznym, w którym prezentujemy zmiany w prawie - nowelizacji kodeksu pracy 2023. Znajdziecie w niej Państwo wszystkie informacje co zmieni się w tym obszarze w tym roku. Treść w załączniku. Udanej lektury!
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-20

Zagadnienia prawne, które powinna znać każda babcia i dziadek

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Oprócz wizyty i prezentu warto też zadbać o to, by dziadkowie znali prawa, jakie im przysługują. Polskie prawo daje im wiele uprawnień względem najmłodszych członków rodziny.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-03

OFICJALNE STANOWISKO OSKP W SPRAWIE ZAKAZÓW PALENIA DREWNEM W KRAKOWIE

W związku z sytuacją, o której poinformowała Gazeta Krakowska, OSKP postanowiło wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Sytuacja Małgorzaty Zegarek i jej niezgoda na przyjęcie mandatu za palenie drewnem spowodowała, że warto pochylić się nad ustaleniami małopolskiego POPu.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-02

Czy w 2023 roku Wiborowicze zajmą miejsce Frankowiczów w polskich sądach?

Karolina Pilawska - adwokat, wspólnik w kancelarii Pilawska Zorski Adwokaci. Specjalistka z zakresu sporów konsumentów z bankami. Od wielu lat z sukcesami reprezentuje interesy Frankowiczów i Złotówkowiczów w polskich sądach.
czytaj więcej
BIZNES 2022-12-30

Co się dzieje z naszymi danymi osobowymi po rekrutacji?

Według najnowszych badań mamy do czynienia ze spadkiem liczby ofert pracy w porównaniu do rekordowego pod tym względem początku roku 2022. Mimo wszystko zmiana pracy to zjawisko bardzo powszechne na polskim rynku. Co dzieje się z naszymi danymi?
czytaj więcej
BIZNES 2022-12-29

Nowe obowiązki informacyjne dostawców internetowych platform handlowych

Polska ustawa implementująca unijną dyrektywę Omnibus wprowadza nowe definicje oraz nakłada nowe obowiązki informacyjne na dostawców internetowych platform handlowych. Przepisy te wchodzą w życie 1 stycznia 2023 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2022-12-12

Nowe zasady pracy zdalnej

Nowela nakłada szereg nowych zobowiązań i przywilejów, które mają na celu zwiększyć wydajność pracownika, a także zapewnić mu większy komfort w czasie świadczenia pracy zdalnej.
czytaj więcej
BIZNES 2022-12-07

Co przyniesie nowelizacja ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym?

Nowela, która od nowa zorganizuje niejedną gminę, ma być przyjęta do końca roku. Jakich zmian możemy się spodziewać?
czytaj więcej
BIZNES 2022-12-06

Rady nadzorcze na nowo

Nowelizacja Kodeksu spółek handlowych, która weszła w życie dnia 13 października 2022 roku wywołała niemałe zainteresowanie, gdyż wprowadziła dużo nowości. Jakich dokładnie?
czytaj więcej
BIZNES 2022-12-05

KWKR w "Rzeczpospolitej"

Z przyjemnością oznajmiamy o kolejnym sukcesie KWKR! Tekst Mariusza Purgała – zwierzchnika działu Compliance w naszej kancelarii ukazał się w dzisiejszym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita”. Jest on poświęcony nowym przepisom Kodeksu spółek handlowych.
czytaj więcej