Biuro prasowe

BIZNES 2021-10-07

Jak zmiany prawne w Polskim Ładzie wpłyną na branżę nieruchomości?

Nowe zasady opodatkowania przychodów osiąganych z najmu lub dzierżawy, zmiany w zakresie amortyzowania budynków i lokali mieszkalnych oraz w uldze mieszkaniowej. Nowelizacja przepisów podatkowych w Polskim Ładzie wejdzie w życie od 1 stycznia 2022 roku. Jak wpłynie na branżę?
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-14

Uchodźca, migrant ekonomiczny, repatriant – kim są cudzoziemcy w Polsce?

Nielegalny migrant, cudzoziemiec, uchodźca, repatriant. Autorem artykułu jest Karol Wysocki, Kierownik Działu #Global MobilityDesk w JP Business Law Firm
czytaj więcej
BIZNES 2021-08-18

Sądy skazane na dłużników. Do odzyskania mają 743 mln zł

Prawie 162 tys. osób zostało wpisanych do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej za nieuregulowane grzywny, koszty sądowe, przepadki korzyści majątkowej czy nawiązki na rzecz Skarbu Państwa.
czytaj więcej
BIZNES 2021-08-16

Muzyka na weselu a prawa autorskie - kto za to odpowiada i kto płaci?

Nie zawsze Para Młoda pamięta, że odtwarzanie muzyki na weselu przez DJ lub jej wykonywanie przez zespół jest chronione prawem autorskim. Co należy zrobić, aby to było zgodne z prawem? Na te pytanie odpowiada MGM Kancelaria Radców Prawnych Mirosławski, Galos, Mozes w Sosnowcu.
czytaj więcej
BIZNES 2021-08-06

Czy pandemia koronawirusa może stanowić przesłankę unieważnienia zamówienia?

Pandemia koronawirusa mocno odbiła się na działalności przedsiębiorców, w tym również samych zamawiających. Wielu z nich zostało zmuszonych do zmiany lub ograniczenia swoich planów inwestycyjnych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-27

Dziecko cudzoziemca urodzone w Polsce.

Na wstępie warto zaznaczyć, iż poniższy artykuł odnosi się jedynie do sytuacji prawnej urodzonych w Polsce dzieci cudzoziemców z krajów trzecich (tj. żadne z rodziców nie posiada obywatelstwa polskiego lub żadnego z krajów UE lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego).
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2021-06-21

Czy wykonawcy i zamawiający są gotowi na realizację zamówień publicznych?

Powszechny dostęp do szczepień i stopniowe luzowanie obostrzeń to czas na odbudowanie gospodarki. Będzie miało to bezpośredni wpływ na wzrost procesów zakupowych, również w sektorze zamówień publicznych. Trudny okres pandemii spowolnił lub całkowicie sparaliżował niektóre branże.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2021-06-21

Specjalista ds. e-przetargów – nowe stanowisko w obszarze zamówień publicznych

Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych wprowadza kilka istotnych zmian, które mają na celu usprawnienie procesów zakupowych wśród wykonawców i zamawiających. Nowe prawo pokazuje, że niezbędne jest także posiadanie dodatkowych kompetencji przez specjalistów z tego sektora.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2021-06-14

Zmiany w zarządzie Kancelarii Skarbiec

Kinga Hanna Stachowiak zrezygnowała z funkcji wspólnika zarządzającego w warszawskich kancelariach prawnych Skarbiec.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-10

Nowi partnerzy w kancelarii prawnej w grupie Atradius w Polsce

Z dniem 20 maja 2021 r. Jacek Pakuła oraz Daniel Podębski zostali partnerami, a kancelaria, działająca w ramach grupy Atradius w Polsce, zmieniła nazwę na Pakuła, Podębski i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp.k.
czytaj więcej