Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Biuro prasowe

BIZNES 2019-07-03

Rodo jest fikcją? Potrzebna zmiana mentalna w polskim biznesie

Rodo jest fikcją? Potrzebna zmiana mentalna w polskim biznesie
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-18

Compliance – wyzwanie stojące przed polskimi przedsiębiorcami

Treść nowej ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych rodzi więcej pytań niż odpowiedzi. Czy nowe przepisy związane z compliance odświeżą dyskusję o rozszerzeniu zakresu interwencji organów publicznych w działalność zakładów pracy?
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2019-05-23

Rok po RODO: Polacy coraz bardziej ufają, że pracodawcy chronią ich dane osobowe

Ponad połowa polskich pracowników (59,6 proc.) uważa, że ich dane osobowe w miejscu pracy są bezpieczne. To o 10 pproc. więcej niż rok temu.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-12

Kancelaria Ożóg Tomczykowski rozbudowuje zespół podatkowy

Do Kancelarii Ożóg Tomczykowski dołączył mec. Bartłomiej Biały, który stanie na czele nowego zespołu - Praktyki Podatków Transakcyjnych.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-20

Aforti Collections: Ustawa o komornikach wprowadza rewolucyjne zmiany

Od 2 m-cy obowiązuje nowa ustawa o komornikach sądowych, egzekucji oraz kosztach komorniczych. Ustawy te zastąpiły obowiązującą ustawę z 1997 roku o komornikach sądowych i egzekucji, której spójność została naruszona poprzez wielokrotnie wprowadzane zmiany
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-12

Pierwszy w Polsce Sąd Arbitrażowy Online już działa

To przełomowe wydarzenie w polskim sądownictwie i rewolucyjna zmiana dla przedsiębiorców. W uruchomionym dzisiaj Sądzie Arbitrażowym Online OAC wiążący wyrok jest wydawany średnio 20 razy szybciej niż w sądzie powszechnym.
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-04

W oczekiwaniu na nowy Kodeks Pracy

Wciąż obowiązujący Kodeks Pracy opiera się na ustawie z 1974 roku, a więc z okresu, kiedy w Polsce nie tylko panował inny ustrój, ale też nie istniało chociażby pojęcie elastycznych form zatrudnienia.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-15

Jak postępować podczas kontroli Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Jednym z podstawowych uprawnień Prezesa UODO jako organu nadzorczego, jest przeprowadzanie kontroli przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych.
czytaj więcej