Biuro prasowe

BIZNES 2021-07-27

Dziecko cudzoziemca urodzone w Polsce.

Na wstępie warto zaznaczyć, iż poniższy artykuł odnosi się jedynie do sytuacji prawnej urodzonych w Polsce dzieci cudzoziemców z krajów trzecich (tj. żadne z rodziców nie posiada obywatelstwa polskiego lub żadnego z krajów UE lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego).
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2021-06-21

Czy wykonawcy i zamawiający są gotowi na realizację zamówień publicznych?

Powszechny dostęp do szczepień i stopniowe luzowanie obostrzeń to czas na odbudowanie gospodarki. Będzie miało to bezpośredni wpływ na wzrost procesów zakupowych, również w sektorze zamówień publicznych. Trudny okres pandemii spowolnił lub całkowicie sparaliżował niektóre branże.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2021-06-21

Specjalista ds. e-przetargów – nowe stanowisko w obszarze zamówień publicznych

Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych wprowadza kilka istotnych zmian, które mają na celu usprawnienie procesów zakupowych wśród wykonawców i zamawiających. Nowe prawo pokazuje, że niezbędne jest także posiadanie dodatkowych kompetencji przez specjalistów z tego sektora.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2021-06-14

Zmiany w zarządzie Kancelarii Skarbiec

Kinga Hanna Stachowiak zrezygnowała z funkcji wspólnika zarządzającego w warszawskich kancelariach prawnych Skarbiec.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-10

Nowi partnerzy w kancelarii prawnej w grupie Atradius w Polsce

Z dniem 20 maja 2021 r. Jacek Pakuła oraz Daniel Podębski zostali partnerami, a kancelaria, działająca w ramach grupy Atradius w Polsce, zmieniła nazwę na Pakuła, Podębski i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp.k.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-25

Arbitraż też może być eko

Coraz więcej firm czuje odpowiedzialność za lepsze jutro – nie tylko podejmują proekologiczne działania, ale włączają w nie również klientów czy interesariuszy. Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej pokazuje, że arbitraż także może być eko.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-27

Czy degustacja alkoholu on-line jest legalna?

legalność tego typu degustacji może wzbudzać poważne wątpliwości. Wynikają one wprost z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-23

Spółka komandytowa a pułapki przy zmianie umowy

Do 1 maja 2021 roku spółki komandytowe, które zdecydowały się przesunąć moment objęcia ich podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT), mogą zadecydować o wprowadzeniu modyfikacji w swojej strukturze, tak aby dostosować się do zmian fiskalnych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-01

Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy wzmacnia zespół RODO

Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy wzmacnia usługi kontroli, bezpieczeństwa oraz zarządzania systemami informatycznymi. Do zespołu, jako of counsel, dołączył dr Andrzej Kaczmarek.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-01

Rusza Narodowy Spis Powszechny – jak bezpiecznie przekazać swoje dane

1 kwietnia startuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przeprowadzany przez Główny Urząd Statystyczny. Ekspert serwisu ChronPESEL.pl radzi, jak bezpiecznie przekazać swoje dane.
czytaj więcej