Biuro prasowe

BIZNES 2021-04-01

Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy wzmacnia zespół RODO

Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy wzmacnia usługi kontroli, bezpieczeństwa oraz zarządzania systemami informatycznymi. Do zespołu, jako of counsel, dołączył dr Andrzej Kaczmarek.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-01

Rusza Narodowy Spis Powszechny – jak bezpiecznie przekazać swoje dane

1 kwietnia startuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przeprowadzany przez Główny Urząd Statystyczny. Ekspert serwisu ChronPESEL.pl radzi, jak bezpiecznie przekazać swoje dane.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-29

Kontrola dewizowa w Rosji liberalizuje się

Pod koniec lutego zostały złagodzone wymogi kontroli dewizowej dla rosyjskich eksporterów, co w znacznym stopniu zmniejsza obciążenia administracyjne firm i zwiększa dostęp do ubezpieczeń eksportowych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-19

Technologia zmienia oblicze sądów

W Sądzie Arbitrażowym przy KIG odbyła się rozprawa z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi do komunikacji elektronicznej.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2021-03-19

E-arbitraż odporny na pandemię. Kolejne firmy korzystają z Ultima Ratio

Trwająca pandemia gwałtowanie zwiększyła zainteresowanie „Ultima Ratio” Pierwszym Elektronicznym Sądem Polubownym przy Stowarzyszeniu Notariuszy RP. Na świecie działa już ponad 100 takich arbitraży online.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-17

Konsekwencje hekerskich włamań

Autorem komentarza jest Valeria Jeleńska, prawnik i Prezes Zarządu w JP Business Law Firm
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-08

Sprzedaż alkoholu – jakie formalności?

Jeśli zamierzasz sprzedawać alkohol musisz uzyskać stosowne zezwolenie. Bez niego nie możesz handlować trunkami ani w sklepie, ani w restauracji. Podpowiadamy, co zrobić, by uzyskać stosowny dokument.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-02

Renta dożywotnia i klauzula "trzech siódemek"

Co to jest klauzula trzech siódemek? Dlaczego warto o niej pamiętać w przypadku umowy renty dożywotniej? Porada prawna Małgorzaty Rosińskiej, Kierownika Działu Prawnego FH DOM.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-02

Czy czekają nas kolejne wyroki w sprawach, o których nikt nie wiedział?

Przepisy planowanej nowelizacji Kpc, zakładają, że po wysłaniu pisma z sądu na podaną skrzynkę, zostanie ono uznane za doręczone i to niezależnie od tego, czy pełnomocnik odebrał wiadomość, czy nie. Nowe przepisy budzą opór środowisk prawniczych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-16

Ochrona prawna tarczą przed niesłusznymi mandatami

Toczą się prace nad projektem znoszącym prawo do odmowy przyjęcia mandatu. Zarówno przy obecnym stanie prawnym, jak i w razie uchwalenia nowych regulacji można zabezpieczyć się na ewentualną konieczność dowodzenia swojej niewinności przed sądem dzięki ubezpieczaniu.
czytaj więcej