Biuro prasowe

Prawo BIZNES 2022-06-10

Ustawa o sygnalistach już wkrótce – jak w 4 krokach dostosować swoją organizację

Zaprezentowany w kwietniu projekt ustawy o ochronie sygnalistów przypomniał organizacjom w Polsce o zbliżającym się obowiązku prawnym. Już niedługo kilkanaście tysięcy podmiotów będzie miało tylko 3 miesiące na ich wdrożenie. Czy w tak krótkim okresie będzie to w ogóle możliwe?
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-09

Dyrektywa Omnibus – na jakie zmiany muszą przygotować się przedsiębiorcy?

Komisja Europejska pracuje nad transformacją cyfrową, której celem jest stworzenie bezpiecznego jednolitego środowiska cyfrowego. W jaki sposób Dyrektywa Omnibus oraz dyrektywa cyfrowa i towarowa wpłyną na polskie prawo?
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-31

3 zmiany w Pzp, o których należy pamiętać w 2022 roku

Wojna na Ukrainie i sankcje nałożone na Rosję w znacznym stopniu wpłynęły na zmiany w Pzp. To jednak jedynie część zmian, które warto wziąć pod rozwagę przy składaniu czy przygotowywaniu ofert.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-31

Nieobecność na rozprawie z powodu zakażenia COVID-19

W trakcie toczącego się postępowania cywilnego powód dwukrotnie wnosił, przed rozpoczęciem rozpraw, o odroczenie ich terminu z uwagi na zachorowanie na COVID-19. Sąd nie uwzględnił drugiego wniosku i wydał wyrok pod nieobecność powoda.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-20

Kara prezesa UOKiK nałożona na Vinted: „O warunkach płatności trzeba informować!

Sprawa dotycząca ponad 5-cio milionowej kary administracyjnej nałożonej przez Prezesa UOKiK na litewską spółkę Vinted UAB jest nadal gorącym tematem internetowych debat. Choć Vinted planuje zaskarżyć decyzję Prezesa UOKiK, dowody obciążające litewskiego giganta są niepodważalne.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-18

Uchwała reklamowa budzi kontrowersje wśród krakowskich przedsiębiorców

Rada Miasta Krakowa ogłosiła, że od 1 lipca bieżącego roku zaczną obowiązywać nowe „Zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń”. Uchwała budzi kontrowersje wśród krakowskich przedsiębiorców.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-17

Rozprawy wideo i mniej papieru. Polska kancelaria dołącza do Greener Litigation

B2RLaw, posiadająca wiodącą i jedną z największych praktyk postępowań sądowych w Polsce, jako pierwsza polska kancelaria podpisała zobowiązanie „Greener Litigation Pledge”.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2022-05-16

Helping Hand podjęło współpracę z Teleperformance Polska

Helping Hand podjęło współpracę z Teleperformance Polska
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-04

Podwyżka stóp procentowych szansą dla frankowiczów?

Wysokie stopy procentowe utrudniają zaciągnięcie kredytu i powodują wzrost rat. Zdecydowana większość kredytobiorców jest przejęta tym faktem. Paradoksalnie, jak się okazuje, jest grupa osób, która może na tym skorzystać. Jak to możliwe?
czytaj więcej
BIZNES 2022-04-12

Błędny metraż mieszkania w księdze wieczystej - co robić?

Czasem w księdze wieczystej może być podany błędny metraż mieszkania. Wyjaśniamy w jaki sposób powinien zostać usunięty taki kłopotliwy błąd.
czytaj więcej