Biuro prasowe

BIZNES 2023-11-28

„Biały wywiad” – odcienie bieli

Metody stosowane przez wywiad gospodarczy należy zaliczyć do tzw. wywiadu białego lub z ang. OSINT (ang. open-source Intelligence) czyli do kategorii wywiadu, polegającego na gromadzeniu informacji pochodzących z ogólnie dostępnych źródeł, jakim jest między innymi Internet.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-24

Bezpłatny okres próbny może być pułapką dla sprzedawców

Jeśli przedsiębiorca oferuje bezpłatny okres próbny, który po zakończeniu automatycznie przekształca się w abonament płatny, musi poinformować klienta o jego prawie do odstąpienia od umowy w sposób jasny, zrozumiały i dokładny.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2023-11-22

EUIPO otwiera Centrum Mediacji

Uruchomiono pierwsze unijne centrum mediacji ‎w sporach dotyczących własności ‎intelektualnej.‎
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-10

Po 1 dniowym wyjeździe z Polski pobyt pracownika z Ukrainy może być nielegalny

W ustawie zapisano, że ukraińscy pracownicy tracą status UKR po wyjeździe z Polski dłuższym niż 30 dni. W praktyce tracą go nawet po 1 dniu, co stawia pod znakiem zapytania legalność pobytu takiego pracownika na terytorium RP.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-25

NIEZALEŻNE SĄDOWNICTWO. ZNACZENIE DLA OCHRONY PRAW OBYWATELSKICH

mamy przyjemność podzielić się artykułem „Niezależne sądownictwo. Znaczenie dla ochrony praw obywatelskich”, który powstał w ramach projektu „Praworządność – nasza przyszłość”, realizowanego przy wsparciu The Center for International Private Enterprise, Washington DC.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-17

Odpowiedzialność karna członków zarządu spółki z o.o.

Zarząd spółki z o.o. nie jest ślepym wykonawcą poleceń wspólników, a samodzielnym organem podlegającym odpowiedzialności karnej – orzekł sąd w sprawie prezesa spółki, który chciał uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo skarbowe.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-10

Wolność słowa a zniesławienie

Ostatnie dni to czas pełen emocji, wymiany poglądów, gorących debat. W takim momencie często przekraczane są granice dobrego smaku a wolność słowa zamieniona na zniewagę... Kiedy jednak mamy do czynienia ze zniesławieniem, o które można spodziewać się oskarżenia?
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-03

Prawa podstawowe a rozwój osobisty i gospodarczy

W ramach projektu „Praworządność – nasza przyszłość”, realizowanego przy wsparciu The Center for International Private Enterprise, Washington DC, zachęcamy do przeczytania artykułu “Prawa podstawowe a rozwój osobisty i gospodarczy”.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-01

Pijani kierowcy dostają po kieszeni od ubezpieczycieli

Od 1 października zaczną obowiązywać zaostrzone kary dla nietrzeźwych kierowców.
czytaj więcej
BIZNES 2023-09-30

TSUE pozbawił banki istotnego argumentu w batalii z frankowiczami

• 21 września TSUE orzekł, że bank ma obowiązek informować o cechach i ryzykach zawieranej umowy każdego konsumenta, bez względu na posiadaną przez niego wiedzę finansową, wykształcenie czy doświadczenie.
czytaj więcej