Biuro prasowe

BIZNES 2019-02-12

Pierwszy w Polsce Sąd Arbitrażowy Online już działa

To przełomowe wydarzenie w polskim sądownictwie i rewolucyjna zmiana dla przedsiębiorców. W uruchomionym dzisiaj Sądzie Arbitrażowym Online OAC wiążący wyrok jest wydawany średnio 20 razy szybciej niż w sądzie powszechnym.
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-04

W oczekiwaniu na nowy Kodeks Pracy

Wciąż obowiązujący Kodeks Pracy opiera się na ustawie z 1974 roku, a więc z okresu, kiedy w Polsce nie tylko panował inny ustrój, ale też nie istniało chociażby pojęcie elastycznych form zatrudnienia.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-15

Jak postępować podczas kontroli Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Jednym z podstawowych uprawnień Prezesa UODO jako organu nadzorczego, jest przeprowadzanie kontroli przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-27

Koniec ZUS-owskiego absurdu?

Jeszcze przez kilka dni br. Polska będzie jednym z niechlubnych rekordzistów jeśli chodzi o czas przechowywania dokumentacji pracowniczej. Według jeszcze obowiązujących – do końca 2018 roku - przepisów firmy muszą trzymać tego rodzaju akta aż przez 50 lat.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-06

Czy wysyłka kartek świątecznych może budzić wątpliwości w kontekście RODO?

Wraz z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia w wielu firmach rozpoczęła się akcja wysyłania kartek świątecznych lub upominków do partnerów biznesowych.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-30

RODO w centrum handlowym – kilka wniosków i wskazówek

Kwestia ochrony danych osobowych nadal budzi wiele – mniej lub bardziej – uzasadnionych wątpliwości przedsiębiorców, próbujących zmierzyć się z nowymi wymogami...
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2018-11-28

E-mail z kategorii być albo nie być dla kancelarii

Kancelarie prawne mają w swoich zasobach dokumenty atrakcyjne dla hakera – np. akta spraw, w tym protokoły rozpraw, wyroki, uzasadnienia czy wrażliwe dane osobowe. To powinno czynić tę grupę zawodową szczególnie ostrożną i wyczuloną na potencjalne ataki cyberprzestępców
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2018-11-22

Kłopotliwy zapis w ustawie o transporcie drogowym

Ustawy i regulacje dotyczące transportu drogowego mają usprawniać pracę kierowców, poprawiać bezpieczeństwo na drodze oraz wyznaczać jasne zasady związane z uprawnieniami kontrolerów.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-21

Konwent Ochrony Danych i Informacji

Odpowiedzi na pytanie czym jest RODO i jak działa udzielać będą najbardziej rozpoznawalni i cenieni specjaliści z zakresu ochrony danych osobowych. Przedstawiciele świata nauki, biznesu i administracji spotkają się podczas VII edycji Konwentu Ochrony Danych i Informacji 2018.
czytaj więcej