Biuro prasowe

Prawo BIZNES 2020-09-22

OBYWATEL SCHRÖDINGERA I WYBORY PREZYDENCKIE 2020

Artykuł został przygotowany przez: Valerię Jeleńską, Prezesa Zarządu w JP Business Law Firm Veronikę Chomicz, prawnika i koordynatora praktyki prawa rosyjskiego w JP Business Law Firm
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-18

Sąd Arbitrażowy przy KIG usprawnia postępowania online

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej chce jeszcze bardziej usprawnić toczące się przed tym sądem polubownym postępowania online. W tym celu nawiązuje współpracę z regionalnymi oraz branżowymi Izbami KIG.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-18

W dobie pandemii firmy coraz częściej wpisują e-arbitraż do umów z zagranicznymi

W dobie pandemii, gdy priorytetem dla firm w Polsce i za granicą jest przede wszystkim przetrwanie, istotne staje się szybkie rozwiązywanie sporów i sprawna egzekucja faktur.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-02

Najważniejsze korzyści kupna gotowej spółki (shelf companies)

Zadanie założenia spółki powierzyć specjalistom z tego obszaru lub skorzystać z kupna gotowej spółki. Kancelaria Konieczny Wierzbicki założyła i sprzedała już 150 spółek typu shelf companies.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-01

W Polsce działają już 4 szybkie e-sądy arbitrażowe

Jeszcze kilka lat temu elektroniczne sądy arbitrażowe traktowane były bardziej jak nowinka niż alternatywa dla sądów państwowych. Odkąd jednak Unia Europejska wprowadziła możliwość polubownego rozstrzygania sporów konsumenckich przez Internet, ich rozwój przyśpieszył.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-25

Kancelaria Konieczny Wierzbicki wśród TOP5 nominowanych Prime Property Prize

Kilkanaście kategorii, kilku kandydatów, jeden zwycięzca. Kancelaria Konieczny Wierzbicki ma szansę na zdobycie tytułu Kancelarii Roku w konkursie Prime Property Prize. Każdy z nas może oddać głos i zdecydować o tym, kto zostanie zwycięzcą.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2020-08-20

Praca zdalna w świetle prawa – rzeczywistość wyprzedziła regulacje

Regulacja możliwości pracy zdalnej w formie ustnej przeważa nad formą pisemną – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Gumtree.pl, przy współpracy z Randstad Polska.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-18

Czy komornik może egzekwować wyrok arbitrażowy?

Arbitraż to sąd prywatny, równy w świetle prawa powszechnemu, jednak działający o wiele szybciej i sprawniej. Niestety, wyroki arbitrażowe trafiają do komorników stosunkowo rzadko -wszystko z powodu małej popularności tej formy rozwiązywania sporów.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2020-08-17

Nowy projekt ustawy w Rosji korzystny dla inwestorów zagranicznych

Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej opracowała projekt ustawy mający na celu rozszerzenie możliwości uzyskania przez firmy korzyści podatkowych przy wypłacie dywidendy za granicę.
czytaj więcej
BIZNES 2020-02-04

Nowe zasady upadłości konsumenckiej

Od 24 marca 2020 będą obowiązywały nowe zasady w upadłości konsumenckiej.
czytaj więcej