Biuro prasowe

BIZNES 2022-05-18

Uchwała reklamowa budzi kontrowersje wśród krakowskich przedsiębiorców

Rada Miasta Krakowa ogłosiła, że od 1 lipca bieżącego roku zaczną obowiązywać nowe „Zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń”. Uchwała budzi kontrowersje wśród krakowskich przedsiębiorców.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-17

Rozprawy wideo i mniej papieru. Polska kancelaria dołącza do Greener Litigation

B2RLaw, posiadająca wiodącą i jedną z największych praktyk postępowań sądowych w Polsce, jako pierwsza polska kancelaria podpisała zobowiązanie „Greener Litigation Pledge”.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2022-05-16

Helping Hand podjęło współpracę z Teleperformance Polska

Helping Hand podjęło współpracę z Teleperformance Polska
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-04

Podwyżka stóp procentowych szansą dla frankowiczów?

Wysokie stopy procentowe utrudniają zaciągnięcie kredytu i powodują wzrost rat. Zdecydowana większość kredytobiorców jest przejęta tym faktem. Paradoksalnie, jak się okazuje, jest grupa osób, która może na tym skorzystać. Jak to możliwe?
czytaj więcej
BIZNES 2022-04-12

Błędny metraż mieszkania w księdze wieczystej - co robić?

Czasem w księdze wieczystej może być podany błędny metraż mieszkania. Wyjaśniamy w jaki sposób powinien zostać usunięty taki kłopotliwy błąd.
czytaj więcej
BIZNES 2022-03-28

Pilna potrzeba zmiany przepisów migracyjnych

Autorem artykułu jest Karol Wysocki, Kierownik Działu #Global MobilityDesk w JP Business Law Firm
czytaj więcej
BIZNES 2022-03-10

Istotna pomoc KWKR: realizacja inwestycji na obszarze objętym UNESCO

Wkrótce, dzięki pomocy KWKR na krakowskim Starym Mieście powstanie nowy apartamentowiec. Rezydencja składa się z zabytkowej kamienicy i nowego skrzydła mieszkalnego. Docelowo ma wpasowywać się w założenia zrównoważonego rozwoju miasta i odpowiadać na potrzeby mieszkańców Krakowa.
czytaj więcej
BIZNES 2022-03-04

Aż czterech specjalistów KWKR na tegorocznej Akademii Spółek Kapitałowych

Ruszyła Akademia Spółek Kapitałowych 2022. W wydarzeniu wezmą udział specjaliści KWKR. Podczas spotkań omówią m.in. fundusze inwestycyjne, zakup spółki oraz inwestowanie w upadłości. Cykl spotkań odbywa się za darmo w formule online.
czytaj więcej
BIZNES 2022-03-03

Pomoc prawna Kancelarii: koinwestycja pomiędzy funduszami VC zakończona sukcesem

KWKR doradzało przy koinwestycji dwóch funduszy Venture Capital – WP2 Investments i SMOK Ventures. W efekcie współpracy Self Learning Solutions pozyskała finansowanie w wysokości 4 milionów złotych.
czytaj więcej
BIZNES 2022-03-02

Pobyt Ukraińców w Polsce – praktyczne informacje

Poniższy przewodnik to kompleksowa informacja o tym, jak obecnie wyglądają warunki przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami zweryfikowanymi przez naszych prawników.
czytaj więcej