Biuro prasowe

BIZNES 2018-08-14

ZRUJNOWANY URLOP? MOŻESZ LICZYĆ NA DUŻE ODSZKODOWANIE!

Wakacje to czas planowania wymarzonego i długo oczekiwanego urlopu. Chcemy, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, niestety bardzo często dochodzi do sytuacji, w których nasze oczekiwania kompletnie mijają się z rzeczywistością.
czytaj więcej
BIZNES 2018-07-18

Zagadnienia prawne związane z zakupem zabytkowej nieruchomości i jej adaptacją

Zakup nieruchomości stanowiącej zabytek w celu adaptacji takiej nieruchomości na cele hotelowe, instytucję kultury czy inne cele niemieszkalne stanowi proces wymagający uwzględnienia szerszego spektrum zagadnień aniżeli proces dotyczący nieruchomości o charakterze nie zabytkowym.
czytaj więcej
BIZNES 2018-06-27

Solidarna odpowiedzialność – czy inwestor musi płacić dwa razy?

W przypadku, gdy podwykonawca nie otrzyma wynagrodzenia od wykonawcy, może zwrócić się do inwestora o zapłatę z tytułu solidarnej odpowiedzialności.
czytaj więcej
BIZNES 2018-06-19

Rynek kryptowalut na celowniku UE. Co może się zmienić?

Rynek kryptowalut zostanie w większym stopniu uregulowany na poziomie unijnym. Organy Unii Europejskiej przygotowały m.in. przepisy mające zwiększyć nadzór i kontrolę nad obrotem wirtualnymi walutami.
czytaj więcej
BIZNES 2018-06-15

W 2017 BYŁO PRAWIE 2,5 TYS. SPRAW O DYSKRYMINACJĘ I MOBBING

Nieustająca emigracja Polaków, a przez to zwiększający się popyt na zagranicznych pracowników wśród przedsiębiorców prowadzących działalność w Polsce przekładają się na większą otwartość na tzw. „imigrantów zarobkowych”.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2018-05-30

Spadek z dobrodziejstwem inwentarza uchroni przed długami osoby zmarłej

• Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza ogranicza odpowiedzialność za długi po spadkodawcy - nadal wraz ze spadkiem przejmujemy jego zadłużenie, ale odpowiadamy za nie tylko do wartości odziedziczonego majątku.
czytaj więcej
BIZNES 2018-05-08

Zmiany w terminach przedawnienia – dobre wiadomości dla dłużników

Już niedługo dłużnicy będą objęci nowymi zasadami, które mają zlikwidować samowolę firm windykacyjnych. W sprawach konsumentów to sąd zbada czy wierzytelność jest jeszcze wiążąca.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2018-04-26

RODO: Wyciekły Twoje dane osobowe? Dostaniesz informację

Dane osobowe to informacje, które pozwalają zidentyfikować lub jednoznacznie identyfikują człowieka. Jeśli dostaną się w niepowołane ręce – mogą zostać wykorzystane np. do kradzieży tożsamości.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2018-04-25

Przygotowana likwidacja (pre-pack)

Choć instytucja przygotowanej likwidacji (pre-pack) istnieje w polskim porządku prawnym od ponad dwóch lat, niewypłacalni przedsiębiorcy wciąż nie wykorzystują wszystkich jej zalet.
czytaj więcej