Biuro prasowe

Prawo BIZNES 2018-04-24

Sejm pracuje nad zmianami w przepisach o usługach płatniczych

W sejmie trwają prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2018-04-23

Sprzeczne stanowiska fiskusa ws. opodatkowania bitcoinowych transakcji

Transakcje z użyciem kryptowalut są już stałym elementem obrotu gospodarczego. Wirtualna waluta budzi ogromne zainteresowanie, nie tylko sporej liczby jej posiadaczy, których grono wciąż poszerza się o podmioty profesjonalnie trudniące się bitcoinowym obrotem.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2018-04-20

Główne zagrożenia dla przedsiębiorstw w związku z wprowadzeniem RODO w Polsce w

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (w skrócie „RODO”)
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2018-04-18

Co zmienią przepisy o zarządzie sukcesyjnym?

W sejmie trwają prace nad rządowym projektem ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Projekt ten reguluje kwestie związane z tymczasowym zarządem przedsiębiorstwem po śmierci przedsiębiorcy wykonującego działalność na własny rachunek.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2018-04-17

„Sezamie, otwórz się”

Coraz więcej mówi się o aplikacjach szyfrujących korespondencję. Nie chodzi już nawet o zwykłe szyfrowanie maili, ale o szyfrowanie SMS-ów, czatów, a nawet bieżących rozmów telefonicznych.
czytaj więcej
BIZNES 2018-04-10

SĄD NAJWYŻSZY PONOWNIE PO STRONIE KONSUMENTÓW

SĄD NAJWYŻSZY PONOWNIE PO STRONIE KONSUMENTÓW – PO ZAPŁATĘ WEKSLA MUSIMY UDAĆ SIĘ DO SĄDU WŁAŚCIWEGO DLA SIEDZIBY DŁUŻNIKA
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2018-04-10

Propozycje układowe w restrukturyzacji. Co może zaproponować dłużnik?

Restrukturyzacja wynikająca z przepisów ustawy prawo restrukturyzacyjne opiera się na wypracowaniu swoistego kompromisu pomiędzy zadłużonym przedsiębiorcą a jego wierzycielami w celu uniknięcia ogłoszenia upadłości dłużnika.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2018-04-09

LEI – kod, bez którego nie można sfinalizować transakcji. Kto musi go mieć?

Nowe wymogi sprawozdawcze państw Unii Europejskiej nakładają na osoby prawne obowiązek legitymowania się podczas dokonywania transakcji na rynku kapitałowym kodem Legal Entity Identifier (LEI), czyli światowym Identyfikatorem Podmiotu Prawnego.
czytaj więcej
BIZNES 2018-04-06

Nowi specjaliści w zespole Argon Legal

Justyna Cedro oraz Wojciech Kowalczuk to nowi eksperci warszawskiej kancelarii prawnej Argon Legal (dawniej Galt Legal). Specjaliści dołączyli do zespołu zapewniającego wsparcie prawne klientom z sektora nieruchomości komercyjnych.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2018-04-06

Mówiły jaskółki, że niedobre są spółki

Leciwy szmonces mówił o tym, że jak na początku przedsięwzięcia jeden ze wspólników ma pieniądze, a drugi doświadczenie, to często po zakończonym „biznesie” stan posiadania jest dokładnie odwrotny.
czytaj więcej