Biuro prasowe

BIZNES 2022-08-10

Zaostrzanie nadzoru w zakresie rejestrowania sprzedaży

Proponowane zmiany dotyczą głównie fiskalizacji sprzedaży przy użyciu kas w urządzeniach do automatycznego świadczenia usług i sprzedaży towarów. Do nowych przepisów będą musiały dostosować się kolejne grupy przedsiębiorców.
czytaj więcej
BIZNES 2022-08-08

Nowe regulacje dla branży infinfluencer marketingu

Kwestia oznaczania treści komercyjnych w mediach społecznościowych nie doczekała się jak dotąd dedykowanych regulacji dlatego urząd powołuje się na szeroko rozumiane prawo konkurencji i zakaz kryptoreklamy. UOKiK chce zmienić.
czytaj więcej
BIZNES 2022-08-02

Kiedy jest właściwy czas na zgłoszenie upadłości?

W przypadku bezskutecznej egzekucji z majątku spółki z o.o. lub akcyjnej za jej zaległości podatkowe całym swoim majątkiem odpowiadają członkowie zarządu, jeśli we właściwym czasie nie podejmą odpowiednich kroków. Kiedy jest „właściwy czas”?
czytaj więcej
BIZNES 2022-07-18

Zmiany w projekcie ustawy o ochronie sygnalistów

Na stronie rządowego Centrum Legislacji opublikowano znowelizowany projekt ustawy o ochronie sygnalistów, wdrażający unijną dyrektywę w sprawie informowania o nieprawidłowościach. Naniesione zmiany nie są jednak rewolucyjne.
czytaj więcej
BIZNES 2022-07-07

Korzyści wynikające z estońskiego programu E-Rezydencji

Dlaczego przedsiębiorcy myślący o założeniu lub rozwijaniu swojej działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach, powinni przyjrzeć się rynkowi estońskiemu?
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2022-06-10

Ustawa o sygnalistach już wkrótce – jak w 4 krokach dostosować swoją organizację

Zaprezentowany w kwietniu projekt ustawy o ochronie sygnalistów przypomniał organizacjom w Polsce o zbliżającym się obowiązku prawnym. Już niedługo kilkanaście tysięcy podmiotów będzie miało tylko 3 miesiące na ich wdrożenie. Czy w tak krótkim okresie będzie to w ogóle możliwe?
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-09

Dyrektywa Omnibus – na jakie zmiany muszą przygotować się przedsiębiorcy?

Komisja Europejska pracuje nad transformacją cyfrową, której celem jest stworzenie bezpiecznego jednolitego środowiska cyfrowego. W jaki sposób Dyrektywa Omnibus oraz dyrektywa cyfrowa i towarowa wpłyną na polskie prawo?
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-31

3 zmiany w Pzp, o których należy pamiętać w 2022 roku

Wojna na Ukrainie i sankcje nałożone na Rosję w znacznym stopniu wpłynęły na zmiany w Pzp. To jednak jedynie część zmian, które warto wziąć pod rozwagę przy składaniu czy przygotowywaniu ofert.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-31

Nieobecność na rozprawie z powodu zakażenia COVID-19

W trakcie toczącego się postępowania cywilnego powód dwukrotnie wnosił, przed rozpoczęciem rozpraw, o odroczenie ich terminu z uwagi na zachorowanie na COVID-19. Sąd nie uwzględnił drugiego wniosku i wydał wyrok pod nieobecność powoda.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-20

Kara prezesa UOKiK nałożona na Vinted: „O warunkach płatności trzeba informować!

Sprawa dotycząca ponad 5-cio milionowej kary administracyjnej nałożonej przez Prezesa UOKiK na litewską spółkę Vinted UAB jest nadal gorącym tematem internetowych debat. Choć Vinted planuje zaskarżyć decyzję Prezesa UOKiK, dowody obciążające litewskiego giganta są niepodważalne.
czytaj więcej