Biuro prasowe

BIZNES 2022-02-23

Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy oraz Polowiec i Wspólnicy łączą swoje siły

Nawiązana współpraca między Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy oraz Polowiec i Wspólnicy jest odpowiedzią na oczekiwania Klientów w zakresie dostępu do wyspecjalizowanych usług oraz współpracy z ekspertami dysponującymi doświadczeniem i znającymi potrzeby rynku.
czytaj więcej
BIZNES 2022-02-17

Co zmieni nowa ustawa winiarska?

Już wkrótce wejdzie w życie nowa ustawa o wyrobach winiarskich, która ma kompleksowo uregulować kwestie dotyczące produkcji win, ale także innych wyrobów alkoholowych, takich jak miody czy cydry. Czy ustawa okaże się ułatwieniem dla producentów?
czytaj więcej
BIZNES 2022-01-21

Kłopoty ze spłatą zadłużenia? Sprawdź, co firmy windykacyjne mogą a czego nie

Niepewna sytuacja gospodarcza coraz mocniej dotyka konsumentów – zwłaszcza tych posiadających zadłużenie. Gdy pojawiają się problemy z jego spłatą, wielu wierzycieli, nie mogąc lub nie mając czasu na egzekwowanie należności, przekazuje to zadanie firmom windykacyjnym.
czytaj więcej
BIZNES 2021-12-27

Po zmianie przepisów cudzoziemiec będzie musiał otrzymywać wyższe wynagrodzenie?

Autorem artykułu jest Karol Wysocki, Kierownik Działu #Global MobilityDesk w JP Business Law Firm Czy po zmianie przepisów cudzoziemiec będzie musiał otrzymywać wyższe wynagrodzenie niż Polak?
czytaj więcej
BIZNES 2021-12-23

Nowelizacja Ustawy o cudzoziemcach szansą na reset urzędów wojewódzkich?

Autorem artykułu jest Karol Wysocki, Kierownik Działu #Global MobilityDesk w JP Business Law Firm Nowelizacja Ustawy o cudzoziemcach szansą na reset urzędów wojewódzkich?
czytaj więcej
BIZNES 2021-12-13

Powstał pierwszy kodeks dobrych praktyk dla działań reklamowych influencerów

W polskich social mediach mamy do czynienia z ogromnym problemem scamu i kryptoreklamy w działaniach promocyjnych influencerów. Nieznajomość przepisów przestaje być jednak wymówką dla twórców, bo właśnie powstał pierwszy Kodeks Dobrych Praktyk Dla Influencerów.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-29

Na granicy legalności: wprowadzenie środków spożywczych z CBD do obrotu w Polsce

Artykuł został przygotowany przez Veronikę Chomicz, prawnika i koordynatora praktyki prawa rosyjskiego w JP Business Law Firm
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-21

Przedsiębiorcy z Dolnego Śląska skorzystają z bezpłatnych szkoleń

Fundacja Edukacji Prawnej zaprasza przedsiębiorców na bezpłatne szkolenia w ramach projektu Tarcza Edukacyjna.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-07

Jak zmiany prawne w Polskim Ładzie wpłyną na branżę nieruchomości?

Nowe zasady opodatkowania przychodów osiąganych z najmu lub dzierżawy, zmiany w zakresie amortyzowania budynków i lokali mieszkalnych oraz w uldze mieszkaniowej. Nowelizacja przepisów podatkowych w Polskim Ładzie wejdzie w życie od 1 stycznia 2022 roku. Jak wpłynie na branżę?
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-14

Uchodźca, migrant ekonomiczny, repatriant – kim są cudzoziemcy w Polsce?

Nielegalny migrant, cudzoziemiec, uchodźca, repatriant. Autorem artykułu jest Karol Wysocki, Kierownik Działu #Global MobilityDesk w JP Business Law Firm
czytaj więcej