Biuro prasowe

BIZNES 2019-01-25

Imponująca inwestycja Baltony na Okęciu

Na Lotnisku Chopina działa już największy sklep wolnocłowy Baltona Duty Free. Tym samym spółka zakończyła około 70 proc. inwestycji prowadzonej na Okęciu. Nowo otwarty sklep zajmuje powierzchnię ponad 1200 m2 i ma być wizytówką Baltony na warszawskim lotnisku.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-14

Na pokładzie prywatnego odrzutowca

W Czechach, Polsce i na Słowacji zarejestrowanych jest ponad 100 odrzutowców wykorzystywanych na potrzeby firm i osób prywatnych, które dzięki nim, mogą jeszcze lepiej decydować o swoim czasie i wygodzie podróży.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-20

Linie lotnicze Świętego Mikołaja

Niemal każdego tygodnia tej jesieni Skycop przeprowadzał ankiety, aby dowiedzieć się, jakie zmiany w podróżowaniu samolotami najbardziej uszczęśliwiłyby pasażerów.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-18

Światowy rynek lotniczy coraz bardziej rozgrzany

Eksperci coraz częściej mówią o przegrzaniu rynku, na którym zaczyna brakować maszyn oraz załóg. Czy globalna sytuacja wpłynie na polski rynek lotniczy?
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-17

Zimowa Kraina Czarów albo Zamrożone Piekło: śnieg w lotnictwie

Wielu ludziom śnieg kojarzy się z feriami, przytulnymi wieczorami i zabawą. Niestety w lotnictwie śnieg wywołuje nieco mniej pozytywnych emocji. Każda zima to nowe wyzwanie dla branży lotniczej.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-11

Na co zwrócić uwagę i co należy wiedzieć rezerwując lot

Skycop przygotował listę wskazówek podczas zakupu biletów, które pomogą uniknąć kłopotów w podróży.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-06

Ruch lotniczy w listopadzie – w Polsce niewielka poprawa punktualności

Listopadowy GIVT Index dla Polski wyniósł 16,5, co oznacza niewielką poprawę poziomu zakłóceń lotów pod polskim niebem w porównaniu do października. Tylko dwa z siedmiu największych krajowych portów zanotowały poprawę wyniku: warszawskie lotnisko Chopina oraz Katowice-Pyrzowice.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-06

Błędy, przez które możesz stracić prawo do odszkodowania za loty

Pasażerowie, często nawet o tym nie wiedząc, mogą zmniejszyć swoje szanse na uzyskanie rekompensaty. Eksperci Skycop przeanalizowali sytuacje, kiedy tak się dzieje.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-22

9 faktów o Ryanairze, które powinieneś znać

Firma Skycop postanowiła rozwiać wątpliwości i przygotowała kilka ciekawych informacji dotyczących Ryanaira. No to ruszamy!
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-09

Płyta do odladzania samolotów. Teraz jeszcze większa

Właśnie zakończyła się jedna z kluczowych inwestycji Portu Lotniczego Wrocław zaplanowanych na ten rok. Po sześciu miesiącach intensywnych prac nowe stanowisko na płycie do odladzania samolotów jest gotowe.
czytaj więcej