Biuro prasowe

BIZNES 2023-11-23

III edycja Italian-Polish Aerospace Forum

Już po raz trzeci międzynarodowi eksperci spotkali się, by podsumować dotychczasowe działania i uzgodnić wspólne plany, których celem jest rozwój oraz zwiększenie zarówno doskonałości przemysłowej sektora lotniczo-kosmicznego jak i obronności obydwu krajów.
czytaj więcej
BIZNES 2023-08-23

Rozbudują Port Lotniczy Wrocław [ETAPY, TERMINY]

Jeszcze w tym roku ruszy rozbudowa strefy operacyjnej wrocławskiego lotniska. Jako pierwsze rozpoczną się prace przy nowej płycie postojowej. Potem powstanie droga szybkiego zjazdu, równoległa droga kołowania i nowa płyta do odladzania. Koszt inwestycji to 350 mln zł.
czytaj więcej
BIZNES 2023-08-22

Rekordowy lipiec w Porcie Lotniczym Wrocław. Turcja hitem wśród podróżnych

Blisko 17-procentowy wzrost liczby pasażerów w porównaniu do rekordowego lipca 2019 oraz ponad 27-procentowy w porównaniu do lipca 2022 odnotowało wrocławskie lotnisko w ubiegłym miesiącu. W lipcu chętnie podróżowano przede wszystkim na słoneczne Południe.
czytaj więcej
BIZNES 2023-08-11

Goldhofer i Welcome Airport Services: nowa współpraca serwisowa

W dniu 9 sierpnia br. Goldhofer i Welcome Airport Services podpisały umowę dotyczącą współpracy serwisowej, w wyniku której największy agent handlingowy w Polce stał się autoryzowanym serwisem niemieckiej firmy.
czytaj więcej
BIZNES 2023-08-11

Nowy prezes Welcome Airport Services

Z dniem 10 sierpnia 2023 r. Rada Nadzorcza Welcome Airport Services Sp. z o. o. powołała pana Piotra Rotmańskiego do składu Zarządu Spółki, powierzając mu funkcję prezesa.
czytaj więcej
BIZNES 2023-08-08

Ten sezon należy do czarterów. Oto 10 najpopularniejszych kierunków z Wrocławia

Plaża, turkusowe morze i zasłużony wypoczynek. Tego lata pasażerowie wrocławskiego lotniska chętnie decydują się na loty czarterowe i wypoczywają na słonecznym Południu.
czytaj więcej
BIZNES 2023-07-13

Kolejny rekord na wrocławskim lotnisku. 424 tys. pasażerów w czerwcu

Tak dobrego czerwca nie odnotowano w całej historii lotniska. Z miesiąca na miesiąc liczba pasażerów wzrasta, a w czerwcu osiągnęła ponad 424 tys. osób, czyli o 109 tys. więcej niż w analogicznym czasie rok temu. To o prawie 58 tys. podróżnych więcej niż w rekordowym 2019 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2023-07-04

Pasażerowie polecą Dreamlinerem z Wrocławia do Seulu

To historyczny dzień dla wrocławskiego lotniska. Dziś ogłoszono start pierwszego transkontynentalnego bezpośredniego połączenia z Wrocławia do Seulu. Pasażerowie do stolicy Korei Południowej polecą od 3 listopada najnowocześniejszym samolotem świata - Boeingiem 787-8 Dreamliner.
czytaj więcej
BIZNES 2023-06-30

Linie lotnicze - czuję potrzebę, potrzebę szybkości

Pomimo inflacji popyt na podróże lotnicze rośnie.
czytaj więcej
BIZNES 2023-06-30

Dwa nowe kierunki z Wrocławia. Polecimy nad Atlantyk

Lizbona i Agadir to dwie nowości, które pojawią się w zimowym rozkładzie lotów Portu Lotniczego Wrocław. Pasażerowie polecą do stolicy Portugalii i do marokańskiego kurortu liniami Ryanair. Przewoźnik już uruchomił sprzedaż biletów.
czytaj więcej