Biuro prasowe

BIZNES 2019-04-17

Strajki utrudnią świąteczne wyjazdy

​Wielkanoc to jeden z tych okresów, kiedy tysiące ludzi podróżuje, aby spędzić czas ze swoimi bliskimi. Podróżujący samolotami muszą jednak brać pod uwagę możliwość zakłóceń lotów.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-16

Nieprzewidywalna branża lotnicza: analiza lotów w I kwartale

Liczba zakłóconych lotów w I kwartale pomiędzy 2016 a 2019 rokiem wzrosła dwukrotnie - tak wynika z najnowszej analizy rynku lotniczego w Polsce przeprowadzonej przez ekspertów firmy AirHelp.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-18

CPK a największe porty lotnicze na świecie – Raport Portu Lotniczego Lublin

CPK to inwestycja, która staje się coraz bardziej realna i ma się równać z największymi lotniskami na świecie. Ma obsługiwać prawie tylu pasażerów, ilu port lotniczy w Atlancie (blisko 104 mln). Eksperci Portu Lotniczego Lublin porównali projekty, którym miałby dorównać CPK.
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-26

Rynek lotniczego cargo potrzebuje inwestycji

​O sytuacji i wyzwaniach w branży lotniczego cargo w Polsce mówi Michał René, Dyrektor Frachtu Lotniczego Klastra Europy Północno-Wschodniej w DB Schenker.
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-26

Które polskie lotniska mają największe opóźnienia?

Rok 2018 był rekordowy, jeśli chodzi o skalę zakłóceń na światowych lotniskach. Pogorszeniu uległa również sytuacja w Polsce, a ranking najbardziej problematycznych portów otwiera ponownie lotnisko Chopina w Warszawie, z wynikiem zakłóceń dotyczącym 28% wszystkich lotów.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-25

Imponująca inwestycja Baltony na Okęciu

Na Lotnisku Chopina działa już największy sklep wolnocłowy Baltona Duty Free. Tym samym spółka zakończyła około 70 proc. inwestycji prowadzonej na Okęciu. Nowo otwarty sklep zajmuje powierzchnię ponad 1200 m2 i ma być wizytówką Baltony na warszawskim lotnisku.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-14

Na pokładzie prywatnego odrzutowca

W Czechach, Polsce i na Słowacji zarejestrowanych jest ponad 100 odrzutowców wykorzystywanych na potrzeby firm i osób prywatnych, które dzięki nim, mogą jeszcze lepiej decydować o swoim czasie i wygodzie podróży.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-20

Linie lotnicze Świętego Mikołaja

Niemal każdego tygodnia tej jesieni Skycop przeprowadzał ankiety, aby dowiedzieć się, jakie zmiany w podróżowaniu samolotami najbardziej uszczęśliwiłyby pasażerów.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-18

Światowy rynek lotniczy coraz bardziej rozgrzany

Eksperci coraz częściej mówią o przegrzaniu rynku, na którym zaczyna brakować maszyn oraz załóg. Czy globalna sytuacja wpłynie na polski rynek lotniczy?
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-17

Zimowa Kraina Czarów albo Zamrożone Piekło: śnieg w lotnictwie

Wielu ludziom śnieg kojarzy się z feriami, przytulnymi wieczorami i zabawą. Niestety w lotnictwie śnieg wywołuje nieco mniej pozytywnych emocji. Każda zima to nowe wyzwanie dla branży lotniczej.
czytaj więcej