Biuro prasowe

BIZNES 2021-10-05

Rośnie zapotrzebowanie na pilotów

Bartolini Air szkoli dla Ryanair, lidera nieba nad Europą
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-01

flydubai już latają do Budapesztu i Warszawy

• Linie lotnicze z Dubaju uruchamiają od 30 września loty do Warszawy i do Budapesztu • flydubai będą latały do Budapesztu cztery razy w tygodniu, a do Warszawy codziennie
czytaj więcej
BIZNES 2021-08-25

Aeromixer 2021 – już wkrótce spotkanie branży lotniczej we Wrocławiu

Aeromixer 2021 – już wkrótce spotkanie branży lotniczej we Wrocławiu
czytaj więcej
BIZNES 2021-08-04

Pierwsze w pełni elektryczne samoloty towarowe we flocie DHL Express

DHL Express, światowy lider międzynarodowych przesyłek ekspresowych, jako pierwszy na świecie zamówił dwanaście w pełni elektrycznych samolotów towarowych „Alice” firmy Eviation. Model ten umożliwia liniom lotniczym – posiadanie floty o zerowej emisji.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-20

Polska technologia wesprze transformację cyfrową Pratt & Whitney Canada

Pratt & Whitney Canada, światowy lider w projektowaniu, produkcji i serwisie silników do śmigłowców oraz samolotów cywilnych i wojskowych, w tym Airbus, Boeing czy Lockheed Martin, wybrał rozwiązanie WEBCON do digitalizacji procesów we wszystkich oddziałach koncernu.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-07

IATA wzmacnia skalowalność działalności operacyjnej z usługami Rimini Street

IATA, Stowarzyszenie zrzeszające przedstawicieli komercyjnych linii lotniczych, przechodzi na usługi zintegrowanego wsparcia i zarządzania aplikacjami oferowane przez Rimini Street.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-23

Maksymalizacja gęstości składowania dzięki automatycznym regałom i VNA

Osiągnięcie maksymalnej gęstości składowania przy zachowaniu wygodnego dostępu do ładunków to wyzwanie, z którym sprostać trzeba w wielkomiejskich stacjach e-commerce, ale także na lotniskach. Oto jak poradziła sobie z nim firma Lufthansa Technik Logistik Services.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-27

Wrocławskie lotnisko: wracają ułatwienia dla pasażerów

Udogodnienie dla pasażerów przylatujących ze strefy Non Schengen. Od wczoraj przed przekroczeniem granicy mogą znów wykonać na lotnisku szybkie testy antygenowe na obecność koronawirusa.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-11

Inauguracje lotów wakacyjnych. Dokąd z Wrocławia?

Grecja, Hiszpania, Egipt, Turcja – do tych krajów już latają samoloty z Portu Lotniczego Wrocław. Niedługo inauguracja kolejnych wakacyjnych połączeń. Ruch na lotnisku rośnie z miesiąca na miesiąc. Dużą popularnością już teraz cieszą się loty czarterowe.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-06

Z Wrocławia do Legolandu samolotem! Nowe połączenie

Jak daleko są marzenia o największym świecie Lego? Zaledwie półtorej godziny od Wrocławia. To za sprawą nowego połączenia, które do rozkładu lotów z Portu Lotniczego Wrocław wprowadza Ryanair.
czytaj więcej