Biuro prasowe

BIZNES 2018-12-11

Na co zwrócić uwagę i co należy wiedzieć rezerwując lot

Skycop przygotował listę wskazówek podczas zakupu biletów, które pomogą uniknąć kłopotów w podróży.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-06

Ruch lotniczy w listopadzie – w Polsce niewielka poprawa punktualności

Listopadowy GIVT Index dla Polski wyniósł 16,5, co oznacza niewielką poprawę poziomu zakłóceń lotów pod polskim niebem w porównaniu do października. Tylko dwa z siedmiu największych krajowych portów zanotowały poprawę wyniku: warszawskie lotnisko Chopina oraz Katowice-Pyrzowice.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-06

Błędy, przez które możesz stracić prawo do odszkodowania za loty

Pasażerowie, często nawet o tym nie wiedząc, mogą zmniejszyć swoje szanse na uzyskanie rekompensaty. Eksperci Skycop przeanalizowali sytuacje, kiedy tak się dzieje.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-22

9 faktów o Ryanairze, które powinieneś znać

Firma Skycop postanowiła rozwiać wątpliwości i przygotowała kilka ciekawych informacji dotyczących Ryanaira. No to ruszamy!
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-09

Płyta do odladzania samolotów. Teraz jeszcze większa

Właśnie zakończyła się jedna z kluczowych inwestycji Portu Lotniczego Wrocław zaplanowanych na ten rok. Po sześciu miesiącach intensywnych prac nowe stanowisko na płycie do odladzania samolotów jest gotowe.
czytaj więcej
BIZNES 2018-10-26

Skycop prognozował już w maju 2018, że Small Planet mogą upaść

​Choć Small Planet Airlines na Litwie były w ostatnim roku rentowne, to konieczna jest restrukturyzacja firmy z powodu kłopotów finansowych polskich linii Small Planet Airlines Sp. z o. o. i Small Planet Airlines GmbH w Niemczech.
czytaj więcej
BIZNES 2018-10-26

Port Lotniczy Wrocław. Już jest rozkład lotów na nowy sezon

Rekordowa liczba 58 połączeń, w tym sześć nowości. Na zimę zostaje też kilkanaście kierunków południowych. Nowy rozkład lotów na wrocławskim lotnisku wchodzi w życie 28 października 2018 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2018-09-12

Kłopoty Ryanair: piloci znów zastrajkują

Niemiecki związek pilotów Vereinigung Cockpit (VC) zapowiedział na środę 12 września 24-godzinny strajk. Odwołano wszystkie loty przewoźnika rozpoczynające się na lotniskach w Niemczech.
czytaj więcej
BIZNES 2018-09-07

Port Lotniczy Wrocław. Wakacje 2018 są rekordowe

W sierpniu z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 22% pasażerów więcej niż przed rokiem. Tanie linie odnotowały wzrost o blisko 30%, a przewoźnicy sieciowi o 22%. Rosnącą popularnością cieszą się też wyjazdy z biurami podróży.
czytaj więcej
BIZNES 2018-08-31

6 sklepów Baltony na wrocławskim lotnisku [ZOBACZ]

Nowy operator sklepów wolnocłowych w Porcie Lotniczym Wrocław właśnie oficjalnie zainaugurował działalność. Baltona poszerzyła ofertę modową, wybór artykułów spożywczych czy kosmetyków, wprowadziła nową markę z produktami regionalnymi, otworzyła też dwa całkowicie nowe lokale.
czytaj więcej