Biuro prasowe

BIZNES 2022-12-01

REAKTO uzyskało zezwolenie ULC na loty bezzałogowe w formie zdalnej

Start-up REAKTO tworzący System Szybkiego Reagowania - usługę dronowych interwencji "na żądanie" uzyskał zezwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego na wykonywanie lotów w kategorii szczególnej, które uprawnia go do realizacji operacji zdalnych.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-24

Tecnam P2006T dołączy do floty UnitedSky

Już wkrótce do floty certyfikowanego Ośrodka Szkolenia Lotniczego UnitedSky dołączy kolejny samolot – Tecnam P2006T. Maszyna ta zostanie udostępniona kursantom podczas wybranych szkoleń.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-21

Dwa nowe kierunki z wrocławskiego lotniska. Dokąd polecimy już w marcu?

Słoneczne Brindisi i klimatyczna Sofia – to dwa nowe kierunki ogłoszone przez linie Ryanair z wrocławskiego lotniska. Pierwsze loty na tych trasach uruchomione zostaną pod koniec marca. Bilety można już kupić na stronie przewoźnika.
czytaj więcej
BIZNES 2022-10-24

Rozbudowa wrocławskiego lotniska. Skróci się czas operacji lotniczych.

Projekt rozbudowy i modernizacji wrocławskiego lotniska otrzymał z funduszy unijnych 175 mln zł. Dzięki temu na terenie Portu Lotniczego Wrocław powstanie m.in. płyta postojowa, równoległa droga kołowania i droga szybkiego zjazdu.
czytaj więcej
BIZNES 2022-10-21

Bardzo dobry sezon na wrocławskim lotnisku

1,6 mln pasażerów od maja do września i ponad 90-procentowe wypełnienia samolotów na najpopularniejszych kierunkach – tak wyglądał wakacyjny ruch na wrocławskim lotnisku. Port Lotniczy Wrocław prognozuje, że rok zamknie liczbą nawet ponad 2,7 mln podróżnych.
czytaj więcej
BIZNES 2022-09-07

Wielka inwestycja we Wrocławiu. Ryanair rozbuduje swoją bazę

Nowy hangar i ponad 200 miejsc pracy dla inżynierów i mechaników. Linie lotnicze Ryanair ogłosiły rozbudowę swojej bazy serwisowej we Wrocławiu. To największa inwestycja przewoźnika w Polsce. Jej wartość to 25 mln euro.
czytaj więcej
BIZNES 2022-08-17

Wizz Air powiększa bazę we Wrocławiu. Nowe połączenia uruchomione

Drugi samolot w bazie linii Wizz Air na wrocławskim lotnisku i trzy nowe kierunki, które wystartowały na początku sierpnia. Wakacje w Porcie Lotniczym Wrocław rozpoczęły się na dobre - władze lotniska już mówią o ponad 2,5 mln pasażerów.
czytaj więcej
BIZNES 2022-08-01

„Ze względu na strajk lot zostaje odwołany – za utrudnienia przepraszamy”

„Ze względu na strajk lot zostaje odwołany – za utrudnienia przepraszamy” – co teraz?
czytaj więcej
BIZNES 2022-07-18

Europejskie linie lotnicze: czas zapiąć pasy

Odwołane loty mogą stać się nową normą w Europie, ponieważ linie lotnicze starają się chronić marże w obliczu rosnących cen paliwa lotniczego.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-23

Uczelnia Łazarskiego nawiązała współpracę z IATA i uruchamia nową specjalność

Dzięki współpracy Uczelni Łazarskiego z IATA powstał kierunek studiów Airline Management.
czytaj więcej