Biuro prasowe

BIZNES 2022-06-24

AkzoNobel przejmuje produkcję farb i lakierów od Kansai Paint w Afryce

Poprzez zawarcie umowy z Kansai Paint w sprawie przejęcia jego produkcji farb i lakierów w Afryce, AkzoNobel jeszcze bardziej wzmocni swoją obecność w regionie. Sfinalizowanie transakcji, która wymaga zgód stosownych organów regulacyjnych, przewidywane jest na rok 2023.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-22

VACO i Rentokil łączą siły – fuzja na rynku usług pest control

VACO, największa w Polsce firma specjalizująca się w kompleksowej usłudze pest control, łączy siły z Rentokil Polska, należącym do globalnego lidera Rentokil Initial.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-21

Mobile Industrial Robots wprowadza nowe oprogramowanie dla robotów AMR

Mobile Industrial Robots (MiR) wprowadził nowe oprogramowanie zapewniające płynniejsze, inteligentniejsze i szybsze działanie autonomicznych robotów mobilnych (AMR) oraz wyższe bezpieczeństwo cybernetyczne.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-14

Kabina akustyczna hushHybrid z nagrodą „Best of NeoCon 2022”!

HushHybrid, kabina akustyczna marki Hushoffice, zdobyła srebrną nagrodę „Best of NeoCon” podczas tegorocznej edycji targów NeoCon w Chicago, w kategorii „Akustyka i prywatność”.
czytaj więcej
Przemysł BIZNES 2022-06-10

Rośnie konkurencyjność branży przetwórstwa tworzyw sztucznych

Firmy przetwarzające tworzywa sztuczne systematycznie podnoszą swoją zdolność do konkurowania. Sub-indeks MiU dla tej branży wzrósł już trzy razy z rzędu – do 54,72 pkt. Ponadto co drugi przedsiębiorca ocenia, że poprawił swoje przygotowanie do konkurowania w ubiegłym roku.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-06

Wypadki wózków widłowych - przyczyny i jak ich uniknąć?

Nie można sobie wyobrazić magazynu czy dużego zakładu bez wózka widłowego, ale ta wygoda ma też ciemną stronę. Każdego roku dochodzi do wypadków, które są spowodowane przez nieumiejętne lub nieprawidłowe korzystanie z wózków.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-02

OHAUS przedstawia serię Guardian™ 3000 Cyfrowe mieszadła z płytą grzejną

OHAUS Corporation, jeden z największych na świecie producentów wag i urządzeń laboratoryjnych, wprowadza nowe mieszadła z płytą grzejną Guardian 3000, które zabezpieczą laboratorium dzięki solidnej konstrukcji oraz niezawodnej i ekonomicznej eksploatacji.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-01

Swiss Krono tworzy krok wyprzedzający dla recyklingu drewna w Polsce

Nawet 100 tys. metrów sześciennych drewna z lasu będzie można zastąpić surowcem wtórnym po uruchomieniu w zakładzie Swiss Krono w Żarach nowoczesnego węzła recyklingu drewna.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-27

Różne wymiary elastyczności zabezpieczeń

Rola zabezpieczeń w łańcuchu dostaw rośnie, choć często są traktowane jako drobiazg. Pomimo tego, iż klienci Silny&Salamon mają zazwyczaj dobrze opracowane strategie logistyczne, to jednak ich realizacja zależy od szczegółów.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-23

Stora Enso w Murowie zatrudnia na 80 nowych etatów

Największy lokalny pracodawca - Stora Enso Wood Products oferuje stabilną i bezpieczną pracę, z dowozem do zakładu, prywatną opieką medyczną, premią roczną i świąteczną. Trwa rekrutacja na 80 nowych etatów powstałych po kolejnej rozbudowie zakładu.
czytaj więcej