Biuro prasowe

BIZNES 2020-09-25

ASSEMBLY GO. FIRST EUROPEAN SHOW - nowa data targów

Pierwsza edycja targów ASSEMBLY GO. FIRST EUROPEAN SHOW zaplanowana na 24–25 listopada 2020 r. została przesunięta w związku z sytuacją na świecie spowodowaną obecnością COVID-19. Został już ogłoszony nowy termin.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-22

OnRobot wprowadza szlifierkę do zrobotyzowanych procesów wykańczania powierzchni

Szlifierka OnRobot Sander to najnowsze narzędzie OnRobot w coraz szerszym wachlarzu prostych i ekonomicznych rozwiązań z zakresu automatyzacji, ukierunkowanych na aplikacje.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-09

BFES - pierwsza konferencja o zrównoważonym rozwoju w regionie CEE

Business Fashion Environment Summit to pierwsza konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej, poświęcona zrównoważonemu rozwojowi w biznesie i modzie. 22 września 2020 roku w Muzeum Polin w Warszawie światowi eksperci i aktywiści spotkają się na inauguracyjnej edycji konferencji.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-03

Ecolab zwiększa produkcję w Europie i wprowadza nowość dla sektora hotelarskiego

Ecolab siedmiokrotnie zwiększa moce produkcyjne w Europie i wprowadza na polski rynek w pełni wirusobójczy preparat do dezynfekcji rąk przeznaczony dla branży HoReCa.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-28

Rekord: 5 dni do gotowego domu

Trzy dni prefabrykowano elementy według otrzymanego projektu, by dwa dni później w Lubaszu stanął gotowy dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym. W rekordowym tempie powstał energooszczędny, ekologiczny i zdrowy budynek, a do jego montażu wystarczyły... 3 osoby i dźwig.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-27

STEICO otrzymało zamówienie na kilka drewnianych przychodni – to efekt COVID19

Z wykonanych w Czarnkowie elementów prefabrykowanych, jeszcze w tym roku w dużych miastach w Polsce, w ekspresowym tempie zostanie zmontowanych kilka obiektów przychodni medycznych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-25

OnRobot zwiększa funkcjonalność systemu wizyjnego Eyes

OnRobot udowadnia zaangażowanie w proces nieustannego, szybkiego rozwoju produktów poprzez wprowadzenie aktualizacji oprogramowania dla popularnego systemu wizyjnego Eyes stosowanego w rozwiązaniach robotycznych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-09

Tokarka karuzelowa firmy RAFAMET S.A. wyruszy do Peru

Peru to docelowe miejsce pracy maszyny, którą w firmie RAFAMET zamówił Thyssenkrupp Industrial Solutions.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-08

Duński lider w branży robotów powołuje nowego prezesa

Od 1 sierpnia 2020 r. właściciel Mobile Industrial Robots (MiR), spółka Teradyne, powołał Sørena E. Nielsena na stanowisko prezesa MiR.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-08

Co trzecia firma przemysłowa z sektora MŚP zwiększyła automatyzację

W porównaniu z rokiem ubiegłym ponad 32 proc. małych i średnich firm przemysłowych w Polsce odnowiło swój park maszyn i urządzeń, a 35,2 proc. zwiększyło automatyzację procesów produkcji – najczęściej wykorzystując do tego środki własne oraz leasing.
czytaj więcej