Biuro prasowe

BIZNES 2019-02-11

Drukarka etykiet od firmy DTM Print.

Etykieta to pierwszy kontakt produktu z docelowym Klientem i główny czynnik wyboru konsumenckiego.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-30

Danfoss umacnia swoją pozycję na rynku morskim oraz na rynku pojazdów drogowych

W ubiegłym tygodniu Danfoss zawarł finalną umowę połączenia z UQM Technologies, Inc., dzięki której wejdzie w posiadanie wszystkich wyemitowanych udziałów zwykłych tejże spółki.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-28

Fracht FWO o rynku project cargo w 2019 roku

Co miało największy wpływ na rynek project cargo w minionym roku i co będzie miało kluczowe znaczenie dla rynku transportów ponadnormatywnych w 2019 roku - komentuje i odpowiada Jarosław Jankowski, business development manager, Fracht FWO Polska.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-25

Makrodługi drobnym druczkiem

Jak obliczył Krajowy Rejestr Długów BIG SA, łączne zadłużenie przedsiębiorstw poligraficznych wynosi obecnie 33,4 mln zł i w ciągu ostatnich 7 lat wzrosło niemal 4-krotnie.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-24

Fabryka Danfoss jedną z najbardziej inteligentnych na świecie

Podczas trwającego właśnie Światowego Forum Ekonomiczne (WEF) wybrano 16 najbardziej zaawansowanych technologicznie inteligentnych zakładów produkcyjnych, nazwanych fabrykami Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Jednym z takich miejsc jest fabryka Danfoss w chińskim Wuqing. Dlaczego?
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-18

„Fabryka świata” wciąż kusi przemysł

Choć zarobki w Chinach rosną, inwestycja tam wciąż się opłaca. Mimo kosztów pracy niewiele mniejszych niż w Polsce, nasze firmy nadal decydują się tam produkować. Co na to klienci? Wszystko wskazuje na to, że etykietka „made in China” przeszkadza im coraz rzadziej.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-15

Czyszczenie zbiorników naftowych będzie bardziej przyjazne środowisku

Ograniczenie ilości emitowanych szkodliwych gazów w procesie automatycznego czyszczenia zbiorników naftowych, to planowany efekt realizacji projektu badawczo-rozwojowego spółki Climbex S.A. specjalizującej się w usługach dla przemysłu.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-14

Producent odlewów - METALPOL inwestuje w nowoczesny system zarządzania

Odlewnia METALPOL Węgierska Górka Sp. z o.o. jest jednym z najstarszych zakładów w Polsce, METALPOL korzysta z systemu Infor CloudSuite Industrial (SyteLine).
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-08

Mobile Industrial Robots (MiR) zgodnie z prognozami niemalże potraja sprzedaż

Mobile Industrial Robots, pionier i lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), zrealizował cel ustanowiony po 2017 – w 2018 osiągnął 160-procentowy wzrost przychodów. Region Europy Środkowo-Wschodniej odpowiada za około 10% całkowitej sprzedaży MiR.
czytaj więcej