Biuro prasowe

BIZNES 2020-06-01

Krakowska firma Automationstechnik wdraża rozwiązania Przemysłu 4.0

Dzięki automatyzacji i cyfryzacji procesów firma Automationstechnik przyspieszyła realizację zamówień, obniżyła koszty i uzyskała przewagę konkurencyjną
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-29

Pierwsza Pomoc z PINTY w drodze do pubów

PINTA w ramach akcji pomocowej #WspieramyPolskiKraft wysyła do pubów ponad 5 tys. litrów pilsa „Pierwsza Pomoc”.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-27

Co może cobot? Universal Robots prezentuje zastosowania robotów współpracujących

Małe i średnie firmy w Polsce w pierwszej kolejności planują robotyzację pakowania i paletyzacji (39,6% badanych), obsługi maszyn (37,6%), montażu (18,8%) i przenoszenia towarów (17,8%). Te i inne aplikacje prezentuje Universal Robots (UR)
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-22

Tarcza antykryzysowa. Promotech utrzyma miejsca pracy

Promotech jest jedną z pierwszych, dużych, białostockich firm, które skorzystały z pomocy państwa w ramach tarczy antykryzysowej. Pozwoliło to firmie utrzymać miejsca pracy, mimo znacznego spadku zamówień z powodu epidemii koronawirusa.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-14

Etykiety RFID w pojemnikach wielokrotnego użytku w przemyśle

Automatyzacja produkcji przemysłowej nie będzie jednak możliwa bez wykorzystania pojemników wielokrotnego użytku, na których znajdować będą się etykiety RFID.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-11

Jak skutecznie monitorować energię elektryczną w fabryce?

Z artykułu dowiesz się: - Jak monitorować energię elektryczną w dużym zakładzie produkcyjnym - Czym jest Inteligentna Platforma Optymalizacji Energii (IPOE) - Jakie korzyści może przynieść monitorowanie energii
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-22

Mobile Industrial Robots – rozwój na rynku Europy Środkowo-Wschodniej

Lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (ang. autonomous mobile robots, AMR), Mobile Industrial Robots (MiR), podsumował rozwój na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-22

Urządzenia medyczne Made in Poland

Wysokie koszty i długi czas oczekiwania na profesjonalne maszyny przegrał z amatorskim drukiem 3D. Czy po zakończeniu pandemii dalej będziemy korzystać z rozwiązań, które pojawiły się w kryzysie?
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-20

Startuje Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu

Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu, której głównym celem będzie wsparcie oraz promocja polskiej nowoczesnej i innowacyjnej produkcji przemysłowej, rusza z naborem członków. Pomysłodawcą i organizatorem inicjatywy jest firma Autodesk.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-20

Co się dzieje z globalnymi łańcuchami wartości?

O tym, co się zacina w globalnych łańcuchach wartości rozmawiamy z Robertem Samczykiem, prezesem firmy Protech Motors, ekspertem z dziedzinie międzynarodowych stosunków gospodarczych.
czytaj więcej