Biuro prasowe

BIZNES 2019-08-01

Podlaska kooperacja przy produkcji maszyn dla hutnictwa

Łapski Promotech-KM, we współpracy z innymi podlaskimi firmami, realizuje zlecenie na produkcję i montaż dużych maszyn dla przemysłu hutniczego.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-01

Pierwsza europejska homologacja dla przyczep Cynkometu

Dwa modele przyczep do przewozu balotów - T608/2 i T608/3 – pozytywnie przeszły testy i otrzymały certyfikat, uprawniający Cynkomet z Czarnej Białostockiej do ich sprzedaży na rynkach europejskich. To jeden z elementów proeksportowej strategii firmy.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-31

Modernizacja w halach pełnych pras

Efektywność energetyczna i emisja CO2 to słowa-klucze opisujące zmiany w europejskich przedsiębiorstwach w ostatnich latach. W zakładzie Hörmann Automotive modernizacja oświetlenia pozwoliła zmniejszyć wydatki na prąd o 70% i uzyskać szereg jakościowych korzyści.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-31

RX 20 w pakietach dla przemysłu

Przedsiębiorstwa różnią się od siebie w zakresie specyfiki zadań stawianych wózkom widłowym. By jeszcze lepiej spełniać potrzeby klientów, niezależnie od tego, czym się zajmują ich firmy, inżynierowie STILL opracowali warianty wyposażenia RX 20 dopasowane do 9 branż.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-31

Odpowiedzialna produkcja w trosce o klimat i środowisko naturalne

W 2018 r. Grupa STEICO zredukowała o 30% pozyskiwanie energii z węgla, zastępując go biomasą pochodzącą z odpadów produkcyjnych.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-30

Encon-Koester zmienia nazwę na ProCobot

Encon-Koester zmienia nazwę na ProCobot: firma koncentruje działalność na robotach współpracujących.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-25

Nowy kierunek z unijnym wsparciem w Białymstoku

Jest jeszcze szansa na naukę w nowej klasie od patronatem firmy KAN. 12 lipca ruszyła rekrutacja uzupełniająca dla absolwentów szkół podstawowych.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-05

Paint the Future otwiera drogę nagrodzonym start-upom do współpracy z AkzoNobel

Trzy dni spędzone z ekspertami AkzoNobel na warsztatach w Amsterdamie stworzyły przed startupami z różnych stron świata i ich rozwiązaniami szansę na znaczącą zmianę branży farb i lakierów. W finale projektu „Paint the Future” nagrodę od AkzoNobel otrzymało pięć młodych brandów.
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-18

DRUTEX ponownie wyróżniony przez klientów

DRUTEX S.A., wiodący producent stolarki okienno-drzwiowej w Europie, został wyróżniony w dwóch prestiżowych konkursach. Po raz czwarty z rzędu został nagrodzony tytułem Złota Budowlana Marka Roku 2018 w kategorii „Okna elewacyjne”.
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-13

OnRobot zaprasza na cykl Dni Otwartych w Warszawie

OnRobot, producent narzędzi montowanych na końcu ramienia robota (ang. EOAT, end-of-arm tooling), zaprasza na cykl półdniowych spotkań na temat automatyzacji procesów produkcyjnych.
czytaj więcej