Biuro prasowe

BIZNES 2019-04-29

Machine-as-a-service - biznesowe podejście do przemysłu

Łączenie systemów cyber-fizycznych, automatyzacja i wykorzystanie IoT - wszystkie te elementy stanowią fundament inteligentnych fabryk. Przemysł 4.0 wychodzi jednak o krok dalej, wykorzystując maszynę do celów biznesowych.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-25

KESSEL na Targach WOD-KAN 2019

KESSEL na Targach WOD-KAN 2019
czytaj więcej
Przemysł BIZNES 2019-04-25

Awanse wewnętrzne w DRUTEX S.A.

Spółka w pierwszej kolejności stawia na awanse wewnętrzne promując w ten sposób rozwój wieloletnich pracowników firmy osiągających ponadprzeciętne wyniki w ramach realizowanych zadań.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-25

DECHOW organizuje aukcję spółki SHW Casting CT

Specjaliści z DECHOW Auctions, domu aukcyjnego z siedzibą w Hamburgu, zajmą się sprzedażą pojazdów i urządzeń spółki SHW Casting Technologies GmbH. DECHOW Auctions jest wiodącym pośrednikiem w sprzedaży w postępowaniach upadłościowych.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-24

Startuje BezTarcia.pl - nowy portal ekspercki marki FUCHS

Firma FUCHS produkująca środki smarne, uruchomiła portal BezTarcia.pl - serwis dla zawodowców i pasjonatów nowych technologii. Serwis powstał, by popularyzować wiedzę i inspirować. Na platformie płynnie zazębiają się tematy w 3 kategoriach: Motoryzacja, Rolnictwo, Przemysł.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-16

Europa w drodze do Przemysłu 4.0

Jak pokazują wyniki badania „Odkrywanie Przemysłu 4.0” krajem, w którym aż 96% producentów wykorzystuje co najmniej jedną technologię zgodną z koncepcją Przemysłu 4.0 jest Turcja. Na drugim miejscu znajdują się ex aequo Polska, Wielka Brytania i Włochy (94%).
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-15

Drutex wspiera rozwój studentów

Firma Drutex wraz z Wydziałem Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz Kołem Naukowym Technologii i Organizacji Budowy „KOBRa” zorganizował w Bytowie konferencję „Okno na Budownictwo”.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-10

Przemysł w obliczu wyzwań związanych z bezpieczeństwem

Przemysł w obliczu wyzwań związanych z bezpieczeństwem
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-08

Leadec wygrywa kontrakt na kompleksowe usługi utrzymania technicznego

Firma Leadec podpisała kontrakt na kompleksową obsługę techniczną linii produkcyjnych i montażowych silników w nowym zakładzie w Jaworze.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-04

Chwytaki OnRobot przygotowane do pracy z większą liczbą robotów współpracujących

– OnRobot, producent narzędzi montowanych na końcu ramienia robota (ang. EOAT, end-of-arm tooling), zaprezentował nowy cyfrowy konwerter I/O (ang. Digital I/O Converter) umożliwiający współpracę chwytaków RG2, RG6, Gecko i VG10 z szeroką gamą ramion robotycznych.
czytaj więcej