Biuro prasowe

BIZNES 2019-12-16

Rozwój MiR: MiR1000; AI w nawigacji; wdrożenia na świecie; program leasingowy

Mobile Industrial Robots (MiR) wprowadził w tym roku na rynek robota MiR1000 o udźwigu do 1 tony, program leasingowy MiR Finance, uruchomił bezpłatne szkolenie internetowe MiR Academy i wdrożył floty robotów na całym świecie.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-13

Automatyzacja stanowiska z prasą krawędziową

Chcąc ułatwić pracę operatora przy zaawansowanych maszynach oraz wyeliminować możliwość powstania błędów podczas obróbki detali, przedsiębiorcy wprowadzają do zakładów narzędzia, które mają poprawić nie tylko komfort pracy, ale i ją zoptymalizować.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-12

Universal Robots ogłasza zwycięzców konkursu Win a Robot 2019

Roboty współpracujące (coboty) UR5 i UR10 powędrują do firmy Estelio s.r.o. ze słowackiej Nitry oraz do rumuńskiego producenta STAER INTERNATIONAL. Do drugiej edycji konkursu zgłoszono łącznie 856 projektów z 8 krajów.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-04

AQUAEL rozpoczął proces automatyzacji z robotami współpracującymi

Universal Robots – lider i pionier na rynku robotów współpracujących wyposażył fabrykę AQUAEL, czołowego producenta branży akwarystyki, w robota UR5 automatyzującego produkcję grzałek. Wdrożenie cobota UR pozwoliło skrócić czas realizacji procesów wytwarzania.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-22

Okresowa kontrola maszyn budowlanych

Maszyny budowlane wykorzystywane do pracy w trudnych zimowych warunkach powinny być do nich odpowiednio przygotowane. Na co warto zwrócić szczególną uwagę, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii?
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-20

Firma Eltron-Kabel Sp. z o.o. dołączyła do grupy Helukabel

Od 15 września 2019 roku firma Eltron-Kabel Sp. z o.o. stała się częścią grupy Helukabel. Oba podmioty zadeklarowały współpracę, która będzie przynosić wzajemne korzyści.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-19

6 robotów współpracujących Universal Robots wspiera Unilever w Katowicach

W fabryce Unilever w Katowicach coboty przyspieszają proces paletyzacji i poprawiają ergonomię pracy
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-07

Flota robotów MiR200 usprawnia logistykę w zakładzie Whirlpool w Łodzi

Flota robotów MiR200 usprawnia logistykę, zwiększając wydajność pracy w zakładzie Whirlpool w Łodzi.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-05

Drutex bije rekordy sprzedaży

Październik był dla Drutexu rekordowym miesiącem w historii firmy pod względem wielkości sprzedaży. Wiodący producent stolarki okienno-drzwiowej w Europie w minionym miesiącu odnotował ponad 100 mln zł przychodu.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-04

NSG Group z konkurencyjną gwarancją na transparentność szkła ognioochronnego

NSG Group jest liderem w badaniach nad rozwojem szyb ognioochronnych. Jego produkty, bazując na zaawansowanej technologii, zapewniają skuteczną barierę przed płomieniami, dymem i gorącymi gazami oraz charakteryzują się pełną, niczym niezakłóconą przeziernością.
czytaj więcej