Biuro prasowe

BIZNES 2019-11-04

Opalarka: jedno urządzenie do wielu trudnych zadań

Pomoże zedrzeć starą farbę z okien, odmrozi zamarzniętą rurę, ułatwi odkręcenie zapieczonych śrub – opalarka ma dużo do zaoferowania. Jeśli na dodatek zostanie wyposażona w zestaw specjalistycznych dyszy, żadne zadanie nie jest jej straszne. Tylko jak wybrać odpowiedni model?
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-31

Zwrot w przyszłość – plazma zamiast chemii

Troska o poszukiwanie ekologicznych rozwiązań zdominowała niemal wszystkie dyskusje dotyczące przemysłu. Zmiany rozpoczynają się nie od międzynarodowych korporacji, a od rozwiązań wdrażanych na niewielką skalę przez firmy rodzinne.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-30

6% wzrost sprzedaży robotów na świecie i 40% w Polsce wg raportu IFR

% wzrost sprzedaży robotów na świecie i 40% w Polsce – Universal Robots o raporcie IFR World Robotics 2019
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-24

Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej

Czwarta Rewolucja Przemysłowa to niewątpliwie szansa dla polskiej gospodarki. Widzieliśmy, jak niesprzyjające okoliczności polityczne 200 lat temu utrudniły Polsce skorzystanie z mechanizacji i uprzemysłowienia, czego skutki obserwujemy do dziś.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-14

Polska produkcja gotowa na Przemysł 4.0?

Ponad połowa przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce spotkała się z terminem czwartej rewolucji przemysłowej, a znacząca część z nich zaczęła wdrażać rozwiązania technologiczne, które mają je na nią przygotować.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-10

Bezpieczna sieć WiFi w nowoczesnym przemyśle

Dynamiczny rozwój Przemysłu 4.0 zwiększa zagrożenie cyberatakami. W jaki sposób zapewnić bezawaryjny i bezpieczny dostęp do sieci WiFi w przedsiębiorstwach przemysłowych?
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-01

STEICO nagrodziło trzy dyplomowe projekty budynków

Trzej absolwenci politechnicznych wydziałów budownictwa zostali laureatami IV edycji konkursu firmy STEICO. Gratyfikacją za trud włożony w napisanie pracy dyplomowej są nagrody pieniężne, ale równie cenna jest zdobyta wiedza, która zaprocentuje w życiu zawodowym.
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-30

Duże ukosowarki nakręcają sprzedaż Promotechu

Ukosowarki – SBM-500 i ABM-50 – stały się hitem rynkowym Promotechu. Obie maszyny istotnie wpływają na tegoroczne wyniki sprzedażowe firmy. A to dopiero początek.
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-26

PORTA SAILING TEAM rywalizowała w Regatta Build Cup 2019

Początek września integrował branżę budowlaną podczas Regatta Build Cup 2019. W XII edycji Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim rywalizowała sportowo rekordowa liczba 300 żeglarzy – wśród nich PORTA SAILING TEAM.
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-25

Dni otwarte we Wrocławiu – Dwa dni z najnowocześniejszą intralogistyką

Zakończone dziesiąte Dni Otwarte Jungheinrich Polska we Wrocławiu pokazały, dlaczego firma od 25 lat jest liderem wśród dostawców sprzętu i usług wysokowydajnej intralogistyki.
czytaj więcej