Biuro prasowe

BIZNES 2021-07-30

Grand Prix na żużlu. Przed meczem we Wrocławiu zaszczepisz się w autobusie

Przed stadionem, na którym rywalizować będą żużlowcy w ramach Grand Prix, pojawi się tzw. SZCZEPCIObus, czyli autobus, który jest mobilnym punktem szczepień miejskiego przewoźnika, MPK Wrocław.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-28

Transport intermodalny – sposób by sprostać wyzwaniom zrównoważonego rozwoju

Sektor transportu odpowiada za około 20-25% emisji gazów cieplarnianych. Tysiące firm dąży do tego, aby ich logistyka była bardziej zrównoważona. C.H. Robinson stawia czoła temu wyzwaniu m.in. przez ofertę transportu intermodalnego, która pomaga przewoźnikom być bardziej eko.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-27

Ożywienie w przemyśle zwiększa zapotrzebowanie na usługi project cargo

Wzrost produkcji sprzedanej przemysłu to dobra wiadomość dla operatorów logistycznych, którzy specjalizują się w organizacji łańcuchów dostaw dla przemysłu, do których należy Fracht FWO Polska.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-17

ID Logistics przedłuża umowę z Auchan Retail Polska

ID Logistics, operator specjalizujący się w zarządzaniu projektami logistycznymi w ramach kompleksowych łańcuchów dostaw, przedłużył umowę z siecią handlową Auchan Retail Polska na zarządzanie centrum dystrybucyjnym w Mszczonowie.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-15

Ponowne otworzenie restauracji po lockdownie z perspektywy logistyka żywności

Restauracje i kawiarnie od końca października 2020 r. do połowy maja br. mogły prowadzić sprzedaż jedynie na wynos. Jak wpłynęło to na sytuację QSL Polska?
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-15

CEVA Logistics wyróżniona tytułem Lidera w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, po raz pierwszy dołączyła do Liderów Magicznego Kwadrantu Gartnera 2021 logistyki 3PL
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-13

Hillebrand przejmuje kolejną firmę na rynku usług logistycznych dla beverage

– Hillebrand, globalny operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze branży beverage, ogłosił przejęcie kolejnej firmy - Unedecom, wiodącego portugalskiego dostawcy usług logistycznych w zakresie transportów masowych płynów i produktów suchych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-13

Pomocna dłoń podczas zmian w unijnych przepisach VAT

Firma UPS wybrała firmę doradztwa podatkowego PwC w celu wsparcia przedsiębiorców spoza Unii Europejskiej w realizacji nowych obowiązków w zakresie podatku VAT dla towarów importowanych na terytorium UE.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-08

CEVA nagrodzona General Motors Overdrive 2020 za rozwiązania logistyczne

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, otrzymała prestiżową nagrodą General Motors Overdrive Award za wdrożenia dopasowanych rozwiązań logistycznych podczas globalnej pandemii koronawirusa w 2020 r
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-08

Projekt STILL w Danfoss nagrodzony IFOY 2021!

Wdrożenie systemu automatyzacji STILL w firmie Danfoss zostało wyróżnione nagrodą IFOY 2021 w dziedzinie całościowych rozwiązań magazynowych. Jury doceniło przede wszystkim efektywność i skalowalność zastosowanych koncepcji.
czytaj więcej