Biuro prasowe

BIZNES 2018-12-11

Modułowe biuro TNT przy nowej sortowni w Gdańsku

Firma kurierska TNT, prowadząca działalność na całym świecie, realizująca dostawy krajowe, regionalne i międzykontynentalne, uruchomiła nowe centrum sortowania przesyłek w jednym z centrów logistycznych Panattoni Europe.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-06

Dachser zwycięzcą rankingu Top500

Dachser, globalny operator logistyczny, został laureatem rankingu Top500 i uzyskał tytuł „Najefektywniej Zarządzana Firma Logistyczna”.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-06

Inteligentne tachografy w służbie bezpieczeństwa

Poprawa bezpieczeństwa, rzadsze kontrole i walka z plagą manipulacji. Od połowy czerwca 2019r. decyzją Komisji Europejskiej na terenie UE we wszystkich nowych pojazdach ciężarowych, będą instalowane tachografy IV generacji tzw. inteligentne tachografy.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-30

Agility Logistics dla branży kosmetycznej i perfumeryjnej

Agility Logistics wzmacnia ofertę dla branży kosmetycznej. Oprócz frachtu morskiego klienci mogą korzystać z ekspresowych usług lotniczych i transportów specjalnych. Ostatnio Agility zorganizowało dwa transporty kosmetyków: drogą morską do Libanu i lotniczym cargo do Hongkongu.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-30

Rok pod znakiem (e-)usług

„Logistyka 4.0 spotyka Przemysł 4.0”, „Cyfrowe spotyka realne” – targi za granicą nie pozostawiają wątpliwości, że digitalizacja to obecnie najważniejszy trend w logistyce. Z rodzimego rynku płyną sygnały, że równolegle z ICT w branży prężnie rozwijają się także inne usługi.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-29

WebEye od 10 lat na polskim rynku

10 lat temu WebEye, jeden z czołowych węgierskich dostawców usług telematycznych, otworzył swój pierwszy oddział w Polsce. Po upływie dekady podsumowuje swoją działalność w naszym kraju i planuje dalszy rozwój.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-29

Dachser z certyfikatem na transport farmaceutyków

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, uzyskał dla swojego oddziału przy frankfurckim porcie lotniczym certyfikat CEIV Pharma od Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA).
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-27

NEWAG S.A. nagrodzony certyfikatem „Złotego Płatnika” przyznawanym przez Euler H

Firma NEWAG S.A. otrzymała wyjątkowy certyfikat „Złotego Płatnika”, przyznawany przez Euler Hermes - wiodącego na świecie dostawce gwarancji ubezpieczeniowych i analiz handlowych.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2018-11-25

Dlaczego wybieramy autobusy i gdzie podróżujemy najczęściej?

Ponad 378 milionów pasażerów przewieziono autobusami w ruchu krajowym i międzynarodowym w ubiegłym roku
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-22

Shell Card zastępuje euroShell – nowa odsłona karty flotowej Shell

Od trzeciego kwartału 2018 roku wszystkie karty flotowe Shell są wydawane pod nową nazwą Shell Card i będą sukcesywnie zastępowały dotychczas funkcjonujące karty euroShell.
czytaj więcej