Biuro prasowe

BIZNES 2021-10-14

GLS poszerza zasięg poprzez przejęcie kanadyjskiego przewoźnika towarowego

Przejęcie spółki Rosenau Transport otwiera przed GLS znaczące możliwości rozwoju w Ameryce Północnej.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-06

Wykonawcy dróg wybierają asfalt

Spośród 31 inwestycji realizowanych od lipca 2019 roku w formule Projektuj i buduj w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych, aż w 25 przypadkach wykonawcy postawili na technologię asfaltową.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-05

DHL Global Forwarding spedytorem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych

DHL Global Forwarding rozwija usługi transportowe w temperaturze kontrolowanej dla najbardziej wymagających branż, tj. farmaceutyczna, produktów świeżych i szybko psujących się.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-30

Technologie ID Logistics wspierają zarządzanie zwrotami dla sieci Lidl

Lidl powierzył ID Logistics zarządzanie zwrotami produktów nieżywnościowych ze sklepów w zachodniej Francji. Nowy magazyn, zlokalizowany w Grandchamps-des-Fontaines koło Nantes, rozwija najnowsze technologie dedykowane obsłudze klientów końcowych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-30

CEVA rozwija usługi transportowe dla e-commerce między Chinami a Europą

CEVA Logistics rozwija usługi transportowe dla e-commerce między Chinami a Europą. Dzięki know-how i doświadczeniu w zakresie odpraw celnych, CEVA oferuje klientom dostawy lądowe z Chin z wykorzystaniem kodów celnych e-commerce 9710 i 9810.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2021-09-28

4 razy więcej przejazdów na lotnisko. Tak podróżujemy w 2021 roku

Zagraniczne podróże wróciły! Tak wynika z danych, które przeanalizował Uber. W Światowy Dzień Turystyki, firma pokazuje które miejsca w regionie cieszą się największą popularnością i jak na tym tle plasuje się Polska.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-27

1 drzewo za 1 flexitank – Hillebrand wspiera wyjątkowy projekt

Hillebrand zaangażował się w nowy projekt na rzecz tworzenia zrównoważonych łańcuchów dostaw. Jako partner Eden Reforestation Project, będzie wspierać akcję odbudowy namorzynów i tworzenia miejsc pracy dla społeczności lokalnych w Mozambiku.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-27

Fracht FWO dla jednej z największych inwestycji branży energetycznej w Polsce

Fracht FWO głównym partnerem logistycznym globalnego dostawcy technologii dla energetyki, lidera konsorcjum w projekcie budowy Nowy Blok Energetyczny w Elektrowni Dolna Odra. Rozpoczął realizację serii dostaw dla jednej z największych inwestycji branży energetycznej w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-23

Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2021”

Tytuł „Kobieta roku w Logistyce” przyznawany jest od 10 lat podczas Forum Kobiet w Logistyce, konferencji dedykowanej menedżerkom, które pracują zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-23

CEVA Logistics na rzecz zrównoważonych łańcuchów dostaw

Od 1 września CEVA Logistics, globalny wiodący operator logistyczny, w 100% kompensuje emisję CO2 w transportach drobnicowych (LCL), zmniejszając tym samym ślad węglowy przesyłek
czytaj więcej