Biuro prasowe

BIZNES 2024-05-17

Zatrudnianie i rozliczanie kierowców w branży produkcyjnej

W firmach, w których transport jest jedynie narzędziem do wykonywania ich głównego biznesu, istnieje wiele różnic pomiędzy rozliczaniem kierowców a pracowników na innych stanowiskach.
czytaj więcej
BIZNES 2024-05-16

Wielkie hamowanie w branży TSL: do zapłaty 1,3 mld zł, do odzyskania pół mld

Jak podaje Krajowy Rejestr Długów, sektor transportowo-spedycyjno-logistyczny ma ponad 1,3 mld zł przeterminowanych zobowiązań finansowych.
czytaj więcej
BIZNES 2024-05-15

CEVA Logistics o logistyce dla zespołu Scuderia Ferrari i F1

Co jest najważniejsze dla organizacji dostaw sprzętu i bolidów na kolejne wyścigi F1? Mówi CEVA Logistics, Oficjalny Partner Logistyczny zespołu Scuderia Ferrari.
czytaj więcej
BIZNES 2024-05-14

Bolt wprowadza do oferty przejazdy zieloną Teslą

Bolt we współpracy z partnerem flotowym Eternis wprowadza do floty taksówek w Warszawie nowe samochody elektryczne marki Tesla.
czytaj więcej
BIZNES 2024-05-14

Girteka podsumowuje pierwsze testy w pełni elektrycznego ciągnika z naczepą

W ramach wspólnej inicjatywy, Girteka oraz Nestle, Volvo, Schmitz Cargobull i BP Pulse przeprowadziły pierwsze testy w pełni zelektryfikowanego zestawu ciężarowego – ciągnika z naczepą do realizacji dostaw na krótkich dystansach. Teraz firmy dzielą się swoimi wnioskami.
czytaj więcej
BIZNES 2024-05-13

Trend, którego nie da się zatrzymać: e-mikromobilność podbija europejskie rynki

Europejczycy coraz chętniej korzystają z dwukołowych elektrycznych środków transportu. Tylko u naszych zachodnich sąsiadów liczba osób, które postawiły na rowery elektryczne i e-hulajnogi, wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat trzykrotnie.
czytaj więcej
BIZNES 2024-05-09

DSV – Global Transport and Logistics wyróżnione w najnowszym raporcie Forum Odpo

Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy polski przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju. W 22. edycji zaprezentowano 1046 działań, w tym 3 projekty wdrożone przez DSV.
czytaj więcej
BIZNES 2024-04-29

Ciężarówki bezemisyjne rozwożą produkty PepsiCo w Warszawie

PepsiCo zaopatruje punkty sprzedaży w ścisłym centrum Warszawy rozwożąc napoje i przekąski w bezemisyjnych ciężarówkach.Nowe auta nie generują spalin ani hałasu, co wpływa na komfort życia mieszkańców stolicy.
czytaj więcej
BIZNES 2024-04-29

Jak obronić się przed mandatem za tachograf za granicą?

Jeden z kierowców Adeconu podczas przejazdu na Słowenii został poproszony do rutynowej kontroli. Problemy zaczęły się po sprawdzeniu tachografu. Dlaczego przewoźnik otrzymał mandat za nowy tachograf? Jak się przed nim obronił?
czytaj więcej
BIZNES 2024-04-27

Ile zarabiają kierowcy zawodowi C+E? Co wpływa na ich wynagrodzenia

W 2023 r. wzrosły wynagrodzenia za pracę kierowców. Zmieniły się też przepisy dotyczące delegowania pracowników, które wpłynęły na rozliczanie płac, szczególnie kierowców działających za granicą.
czytaj więcej