Biuro prasowe

BIZNES 2019-04-19

Zadyszka na finiszu, czyli kondycja polskiego transportu drogowego

Zadyszka na finiszu, czyli kondycja polskiego transportu drogowego
czytaj więcej
Transport BIZNES 2019-04-19

PKO Leasing i Volvo Trucks Poland łączą siły,by wspomóc polskich przedsiębiorców

Spółki PKO Leasing oraz Volvo Polska podpisały porozumienie o współpracy, w ramach którego największa spółka leasingowa w Polsce będzie zewnętrznym partnerem finansującym pojazdy szwedzkiego gracza.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-16

Dachser: łącząc rynki

Wspólny rozwój: tak brzmiało motto niewielkiej firmy z hiszpańskiej Saragossy, która weszła na rynek w 1983 r. zaopatrując handel oraz klientów przemysłowych w przewody hydrauliczne oraz pneumatyczne, a także złączki ze stali nierdzewnej.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-15

Lekko nie będzie, czyli unijne nowości dla pojazdów poniżej 3,5 tony

Duże zmiany czekają w najbliższym czasie tak zwanych busiarzy. Komisja Europejska proponuje bowiem serię poprawek w rozporządzeniu 1072/2009 w zakresie wykonywania zawodu przewoźnika.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-11

VinLiner obniża koszty transportu alkoholi i napojów wrażliwych na temperaturę

Grupa JF Hillebrand organizując transporty napojów wrażliwych na temperaturę wykorzystuje własne technologie, takie jak termostatyczna folia VinLiner.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-10

Nowa opona Continental do elektrycznych autobusów miejskich

Continental wprowadza na rynek pierwsze opony przeznaczone do autobusów miejskich z napędem elektrycznym. Nowy model Conti Urban HA3 315/60 R 22.5 charakteryzuje zwiększony indeks nośności nawet do ośmiu ton na każdą oś.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-08

Wszechstronna opona ciężarowa – Conti CrossTrac

Skuteczność w terenie czy płynne prowadzenie na drogach asfaltowych? Najważniejsze właściwości opon dla branży budowlanej nie muszą się wykluczać.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-05

GLS Poland otwiera nową filię

Najnowsza, 37 filia firmy kurierskiej w Polsce, jest zlokalizowana w Bielawie na Dolnym Śląsku. GLS Poland systematycznie inwestuje w infrastrukturę bazową: w najbliższym czasie otworzy i rozbuduje kolejne obiekty w innych regionach kraju.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-04

Supply Chain Day w Dachser

Dachser Polska, operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze eksporterów, po raz pierwszy weźmie udział w Supply Chain Day, czyli międzynarodowym wydarzeniu umożliwiającym poznanie świata logistyki „od środka”.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-04

Jak sprawić, by opony były inteligentne?

W dobie cyfryzacji przedmioty codziennego użytku zyskują nowe funkcje, dzięki którym stają się jeszcze bardziej użyteczne. Przykład? Opona ciężarowa, która sama informuje kierowcę o awarii.
czytaj więcej