Biuro prasowe

BIZNES 2023-11-27

Nowe podejście Girteki do zielonego transportu

Girteka, bazujący na cyfryzacji usług największy europejski przewoźnik drogowy, znalazła ciekawe rozwiązanie na maksymalizację dekabronizacji usług transportowych, łącząc dwie gałęzie transportu - samochody elektryczne i kolej
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-23

Bolt zablokuje za niebezpieczną jazdę. Rusza szkolenie edukacyjne dla kierowców

W ramach działań poprawiających jakość i komfort przejazdów, Bolt ogłasza rozpoczęcie programu edukacyjnego z zasad bezpiecznej jazdy.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-21

Trwa cyfrowa dekarbonizacja transportu drogowego w Girtece

Girteka, europejski przewoźnik drogowy, przy współpracy z globalnym producentem samochodów ciężarowych, wdrożył nowe oprogramowanie, które wspiera ekologiczną jazdę i redukcję emisji CO2. Technologia wykorzystywana jest w ponad 100 ciężarówkach i ma być wdrożona w kolejnych.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-17

ID Logistics i IKEA Retail – razem dla rozwoju omnikanałowości

ID Logistics wspiera rozwój łańcucha dostaw omnichannel IKEA Retail w Polsce. ID Logistics uruchomił i zarządza nowoczesnym centrum dystrybucji e-commerce IKEA koło Nadarzyna, dedykowanym obsłudze artykułów niestandardowych i ponadgabarytowych.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-15

Strefy Czystego Transportu w miastach. Jak poradzą sobie firmy logistyczne?

Kraków, Warszawa i Wrocław – to pierwsze trzy miasta w Polsce, w których powstaną Strefy Czystego Transportu. Jak z tymi ograniczeniami poradzą sobie kierowcy i firmy logistyczne?
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-30

UE stawia na dekarbonizację transportu, co to oznacza dla przewoźników?

Zmienia się system opłat dla aut ciężarowych za korzystanie z dróg w UE. Niemcy wprowadzają nowe opłaty drogowe 1 grudnia, a podwyżki mogą zwiększyć koszty przewoźników o 80%. Jak to wpłynie na działalność firm transportowych i całą branżę, wyjaśnia Girteka
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-30

50 000 zamówień dziennie – Apotea bije rekordy z eOperator

1 mln przesyłek miesięcznie, 50 tys. zamówień dziennie i 800 linii zamówień na godzinę – to codzienność w magazynie apteki Apotea, szwedzkiego giganta sprzedaży internetowej. Marka chce utrzymać wysokie tempo pracy i być liderem zrównoważonego rozwoju.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-26

Nowe rozwiązania poprawią ergonomię pracy w ID Logistics

ID Logistics w magazynach stawia na testowanie i wdrażanie nie tylko zautomatyzowanych, ale też ergonomicznych rozwiązań dla zapewnienia pracownikom bezpiecznych i komfortowych warunków pracy.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-26

Girteka i CargoBeamer biją rekordy w przewozach intermodalnych

W październiku 2023 r. Girteka zrealizowała transport 20-tysięcznej naczepy pociągiem CargoBeamer. Girteka jest pierwszym przewoźnikiem drogowym, który osiągnął tak dużą skalę w przewozach intermodalnych we współpracy z CargoBeamer.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-19

Nowoczesny magazyn w Tarnowie Podgórnym oraz kompleksowa obsługa łańcucha dostaw

Nasz kraj jest atrakcyjnym rynkiem dla firm z Niemiec, Francji czy Beneluksu, z kolei polskie przedsiębiorstwa odgrywają coraz większą rolę we wspominanym regionie.
czytaj więcej