Biuro prasowe

BIZNES 2021-01-18

DACHSER z setnym lotem czarterowym w 2020 roku

Na początku grudnia 2020 roku DACHSER Air & Sea Logstics zorganizował setny lot czarterowy. W ramach dedykowanego programu czarterowego, DACHSER obsłużył trasę Frankfurt – Szanghaj.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-14

Rohlig Suus Logistics otwiera spółkę w Rumunii

Rohlig Suus Logistcis założył nową spółkę w stolicy Rumunii – Bukareszcie.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-14

Hegelmann Group rozpoczyna ekspansję w USA

W ciągu pierwszych trzech lat chce zainwestować 10 mln euro
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-12

Burkhard Eling nowym CEO w DACHSER

Wraz z początkiem roku, Burkhard Eling został Chief Excecutive Officerem (CEO) oraz rzecznikiem zarządu dostawcy usług logistycznych – firmy DACHSER.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-07

ECH 15: z Li-Ion i wbudowaną ładowarką w standardzie

Firma STILL Polska wprowadziła na rynek elektryczny wózek unoszący ECH 15. Wyposażony w standardzie w baterię litowo-jonową i wbudowany prostownik ucieleśnia najnowsze trendy w dziedzinie zasilania wózków widłowych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-05

Polonus uruchamia połączenie między Warszawą i Olsztynem

Polonus, narodowy przewoźnik autokarowy już w najbliższy piątek, dn. 8.01.2021 r. wznawia kursowanie z Warszawy do Olsztyna.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-29

CEVA Logistics operatorem centrum logistycznego Mölnlycke w UK

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, podpisał pięcioletnią umowę ze szwedzką firmą Mölnlycke, światowym dostawcą produktów i rozwiązań medycznych. Od grudnia CEVA zarządza nowym magazynem Mölnlycke w Wielkiej Brytanii.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-22

Liczba pijanych kierowców rośnie. Czy w te Święta padnie rekord?

Jak wynika z danych policji, w Polsce w zeszłym roku odnotowano ponad 111 tysięcy osób prowadzących samochód pod wpływem alkoholu. Był to najwyższy wynik w naszym kraju od dekady. Statystyki pokazują również, że spożycie napojów wyskokowych przez Polaków stale rośnie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-21

Tona dobra od wrocławian. Wielki sukces Świątecznej Zbiórki Żywności MPK

Pandemia nie powstrzymała wrocławian przed czynieniem dobra. Wręcz przeciwnie – tegoroczna  Świąteczna Zbiórka Żywności MPK Wrocław okazała się rekordowa! Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy przyłączyli się do akcji, udało się uzbierać prawie tonę żywności.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-21

Ekspansja CEVA Logistics w Afryce – nowe joint venture w Egipcie i Etiopii

CEVA Logistics kontynuuje ekspansję w Afryce i wzmacnia obecność w dwóch krajach. W Egipcie operator przejął większościowy pakiet udziałów w IBA Freight Services, w Etiopii objął mniejszościowy pakiet udziałów w MACCFA, doświadczonej firmie spedycyjnej.
czytaj więcej