Biuro prasowe

BIZNES 2020-09-25

Więcej przystanków „na żądanie” na Dolnym Śląsku

Sukcesem zakończył się pilotażowy program wprowadzenia przystanków „na żądanie”, który zainaugurowały Koleje Dolnośląskie. Teraz przewoźnik pracuje nad rozwinięciem projektu.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-25

Koleje Dolnośląskie modernizują Kolzamy

Dolnośląski Przewoźnik zdecydował się na modyfikację dwóch autobusów szynowych serii SA109. Spółka ogłosiła przetarg na wykonawcę kompleksowych przeglądów najwyższego rzędu – P5.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-24

Hillebrand inwestuje w cyfryzację usług i rozwija platformę myHillebrand

Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku beverage, stawia na cyfryzację usług i wykorzystanie innowacyjnych technologii. Firma zwiększa inwestycje w rozwój platformy cyfrowej myHillebrand.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-23

ID Logistics podsumowuje I półrocze 2020

ID Logistics, jeden z europejskich liderów logistyki kontraktowej, podsumował wyniki za I półrocze 2020. W tym czasie przychody firmy zwiększyły się o 4,3 proc. do 776,6 mln EUR, bieżący wynik operacyjny wzrósł do 20,1 mln EUR.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-22

Darmowe przejazdy pociągami Kolei Dolnośląskich we Wrocławiu

Na mieszkańców Wrocławia, którzy zdecydują się wybrać 22 września pociąg Kolei Dolnośląskich zamiast samochodu czekają darmowe przejazdy. To wszystko z okazji obchodzonego Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-17

Były Prezes PKP doradza kolejom w Kazachstanie

Jakub Karnowski, Prezes PKP S.A. w latach 2012-2015 doradza kolejom w Kazachstanie z inicjatywy Banku Światowego.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-16

CEVA Logistics uruchamia oddziały w Ekwadorze i Urugwaju

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, w ramach realizacji planu dynamicznej ekspansji w Ameryce Łacińskiej, uruchamia nowe oddziały w Ekwadorze i Urugwaju.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-14

Radial rozpoczyna działalność operacyjną w Polsce

Radial, światowy lider w obsłudze technologiczno – operacyjnej handlu wielokanałowego e-commerce, otworzył we wrześniu nowe centrum logistyczne w Polsce, rozpoczynając tym samym działalność operacyjną w naszym kraju
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-10

Wózki na nocną zmianę

Giełdy owoców i warzyw obsługują interesantów w godzinach porannych. By przygotować obiekt i towar na ich przybycie, prace trwają zazwyczaj nocą. Jak wyposażane są wózki funkcjonujące w takich warunkach? Sprawdziliśmy na przykładzie hurtowni Total Produce w Southampton.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-31

King of Innovation – międzynarodowy sukces polskiego oddziału ID Logistics

Grupa ID Logistics ogłosiła wyniki konkursu „Kings of Innovation” na najbardziej innowacyjny projekt wspierający zarządzanie magazynami. Pierwsze miejsce na podium zdobył ID Logistics Polska.
czytaj więcej