Biuro prasowe

BIZNES 2020-07-10

Trójmiejscy harcerze znaleźli nowe serce dla Warszawskiej Nike

Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP pozyskała sprawny silnik dla jednej z trzech jednostek, której jest armatorem. Dzięki warszawskiej Kancelarii Restrukturyzacje i
czytaj więcej
Transport BIZNES 2020-07-07

Dachser obsłuży przesyłki B2C w 22 krajach Europy

Dachser, globalny operator logistyczny, zwiększa zasięg dostaw do klientów indywidualnych z 6 do 22 krajów Europy. Ma to związek z rozwojem branży e-commerce, który przyspieszyła pandemia.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-06

Arval rusza z wynajmem rowerów dla firm

Arval jako pierwsza firma z branży car fleet management rusza z wynajmem rowerów dla firm. To bezpieczna i ekologiczna alternatywa dla dojazdów do pracy komunikacją miejską.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-02

CEVA Logistics i Miele przedłużają współpracę na kolejne dwa lata

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, wzmacnia we Włoszech współpracę z Miele, producentem najwyższej klasy urządzeń gospodarstwa domowego i AGD. Firmy przedłużyły właśnie o kolejne dwa lata kontrakt, rozpoczęty już w 1989 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-01

Koleje Dolnośląskie kupują nowe pociągi

Koleje Dolnośląskie rozstrzygnęły przetarg na dostawę nowych pociągów. Spółka zdecydowała się na zakup pięciu nowych składów elektrycznych za ponad 145 mln złotych. Nowe składy pojawią się na Dolnym Śląsku po 22 miesiącach od podpisania umowy.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-30

ID Logistics już zarządza nowym centrum dystrybucyjnym Lindt&Sprüngli

ID Logistics wzmacnia współpracę z Lindt&Sprüngli (Poland). 1 czerwca 2020 roku zostało uruchomione nowe centrum dystrybucyjne producenta czekolady w Grodzisku Mazowieckim, którym zarządza zespół ID Logistics. W tym roku mija 10 lat od podpisania umowy między firmami.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-24

Są oferty na sfinansowanie nowych pociągów Kolei Dolnośląskich

Koleje Dolnośląskie kontynuują proces inwestycji taborowych. Dolnośląski przewoźnik otrzymał oferty na kredyty, które mają zapewnić sfinansowanie nowych pociągów.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2020-06-24

Robert Erni nowym CFO Dachser

Dachser, międzynarodowy operator usług logistycznych, wyznaczył nowego członka zarządu odpowiedzianego za finanse. Z dniem 1 stycznia 2021 r. Szwajcar Robert Erni przejmie stanowisko od Burkharda Elinga, który stanie na czele firmy rodzinnej.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-22

Dziesiątki kontenerów z meblami do Arabii Saudyjskiej - Fracht FWO Polska

Fracht FWO Polska stawia na rozwój transportu morskiego kontenerów. Firma uruchomiła nowy oddział w Szczecinie, który organizuje transporty morskie dla różnych grup ładunków. Jednym z nich była dostawa do Arabii Saudyjskiej kontenerów na zlecenie polskiego eksportera mebli.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2020-06-19

Dachser Polska z nową krajową siedzibą w Strykowie k. Łodzi

Dachser Polska, globalny operator logistyczny, przeniósł się do nowo wybudowanego obiektu w Strykowie o powierzchni ponad 2 200 mkw. Znajduje się w nim krajowe biuro Dachser Polska oraz strykowski oddział firmy.
czytaj więcej