Biuro prasowe

BIZNES 2020-12-07

DACHSER dostarczy towary w Pradze elektrycznym rowerem

DACHSER Czech Republic, oddział międzynarodowego dostawcy usług logistycznych, rozpoczyna pilotażowy projekt, którego celem jest zaopatrywanie obszaru centrum Pragi, przy użyciu elektrycznego roweru towarowego.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-04

Logistyka kontraktowa w dobrym miejscu – DACHSER Polska w Gdańsku

Bardzo dobra kondycja portów bałtyckich napędza rozwój trójmiejskiego rynku logistycznego i magazynowego. Zajmuje on siódmą pozycję w Polsce i cały czas rośnie, a wraz z nim rozwija się usługa logistyki kontraktowej – jedna ze specjalności DACHSER Polska.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-04

Nadawanie przesyłek za granicę jeszcze wygodniejsze – kolejna nowość GLS

Firma kurierska rozpoczęła współpracę z operatorem wysyłkomatów. Jednym z powodów jest rozkwit mniejszych sklepów działających w branży e-commerce. Nowa usługa jest wygodna zwłaszcza dla nadawców przesyłek międzynarodowych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-04

Gorący temat. Jak działa ogrzewanie tramwajów i autobusów MPK?

Choć teoretycznie wciąż jest jesień, to we Wrocławiu nastał typowo zimowy krajobraz i… temperatury. Czują to zwłaszcza ci, którzy skoro świt muszą wyruszyć w drogę do pracy. Na szczęście wszystkie miejskie autobusy i tramwaje są ogrzewane.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-02

Szybsza sprzedaż biletów w pociągach Kolei Dolnośląskich

Pasażerowie Kolei Dolnośląskich będą mogli szybciej i sprawniej kupować bilety w pociągach. To efekt wyposażenia załóg pokładowych w nowe zestawy konduktorskie, które będą służyły m.in. do sprzedaży i kontroli biletów.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-02

Ile kosztuje darmowa komunikacja miejska

Najważniejsze cechy dobrej komunikacji miejskiej to odpowiednio gęsta siatka tras, duża częstotliwość, niezawodność i punktualność.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-02

DACHSER rozszerza program czarterowy między Europą a Azją

Z początkiem września program czarteru premium DACHSER Air & Sea Logistics został poszerzony o połączenie na trasie Hongkong – Frankfurt.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-27

Loconi Intermodal podsumowuje sytuację na rynku przewozów intermodalnych

Loconi Intermodal, lider na polskim rynku operatorów intermodalnych, podsumowuje sytuację i wydarzenia w swojej branży.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-27

Nowoczesny spedytor. Jakie narzędzia powinien znać?

Coraz więcej narzędzi i coraz sprawniejsze zarządzanie procesami – praca spedytora na przestrzeni ostatnich lat mocno ewoluowała.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-26

Nowe życie autobusowej tapicerki. Teraz ogrzeje bezdomne zwierzęta

Niezwykłą pasję posiada jedna z pracownic wrocławskiego MPK. Pani Justyna miłość do zwierząt połączyła z popularną ostatnio ideą „zero waste”, czyli niemarnowania surowców. Ze ścinek z tapicerki wykonała ciepłe posłania dla podopiecznych wrocławskiego schroniska.
czytaj więcej