Biuro prasowe

BIZNES 2020-12-04

Gorący temat. Jak działa ogrzewanie tramwajów i autobusów MPK?

Choć teoretycznie wciąż jest jesień, to we Wrocławiu nastał typowo zimowy krajobraz i… temperatury. Czują to zwłaszcza ci, którzy skoro świt muszą wyruszyć w drogę do pracy. Na szczęście wszystkie miejskie autobusy i tramwaje są ogrzewane.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-02

Szybsza sprzedaż biletów w pociągach Kolei Dolnośląskich

Pasażerowie Kolei Dolnośląskich będą mogli szybciej i sprawniej kupować bilety w pociągach. To efekt wyposażenia załóg pokładowych w nowe zestawy konduktorskie, które będą służyły m.in. do sprzedaży i kontroli biletów.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-02

Ile kosztuje darmowa komunikacja miejska

Najważniejsze cechy dobrej komunikacji miejskiej to odpowiednio gęsta siatka tras, duża częstotliwość, niezawodność i punktualność.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-02

DACHSER rozszerza program czarterowy między Europą a Azją

Z początkiem września program czarteru premium DACHSER Air & Sea Logistics został poszerzony o połączenie na trasie Hongkong – Frankfurt.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-27

Loconi Intermodal podsumowuje sytuację na rynku przewozów intermodalnych

Loconi Intermodal, lider na polskim rynku operatorów intermodalnych, podsumowuje sytuację i wydarzenia w swojej branży.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-27

Nowoczesny spedytor. Jakie narzędzia powinien znać?

Coraz więcej narzędzi i coraz sprawniejsze zarządzanie procesami – praca spedytora na przestrzeni ostatnich lat mocno ewoluowała.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-26

Nowe życie autobusowej tapicerki. Teraz ogrzeje bezdomne zwierzęta

Niezwykłą pasję posiada jedna z pracownic wrocławskiego MPK. Pani Justyna miłość do zwierząt połączyła z popularną ostatnio ideą „zero waste”, czyli niemarnowania surowców. Ze ścinek z tapicerki wykonała ciepłe posłania dla podopiecznych wrocławskiego schroniska.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-26

CEVA Logistics wygrywa kontrakt na obsługę Pernod Ricard w Tajlandii

CEVA Logistics wygrała 5-letni kontrakt na obsługę Pernod Ricard w zakresie magazynowania oraz dystrybucji wyrobów w Tajlandii.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-26

Nowy oddział DACHSER w Finlandii już działa

DACHSER niedawno rozpoczął działalność w nowym terminalu logistycznym w Finlandii. Otwierając swój pierwszy obiekt cross-dock w Kerava w regionie Helsinek, dostawca usług logistycznych rozszerza usługi na rynku fińskim.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-25

Prezes Hegelmann zapowiada dalszy rozwój na polskim rynku

Hegelmann Transporte Sp. z o.o. posiada obecnie największą na naszym rynku flotę pojazdów własnych, kilka centrów logistycznych i zatrudnia ponad 3000 kierowców ciężarówek. Jej prezes zapowiada dalszą ekspansję oraz otwieranie kolejnych oddziałów.
czytaj więcej