Biuro prasowe

BIZNES 2020-08-13

Potężna inwestycja GLS w Poznaniu

Już działa rozbudowana filia GLS w Poznaniu. Jej przepustowość zwiększyła się dwukrotnie. Docelowo obiekt będzie sortownią regionalną oraz eksportową dla kierunków zachodnich.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-13

Spedycja wróciła na drogi - branża w obliczu COVID-19

Ogólnoeuropejski lockdown spowodował zamrożenie ogromnej części branży transportowo-spedycyjnej. Ostatnie dane pokazują jednak, że dotknięty epidemią sektor powoli „wraca do zdrowia”.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2020-08-13

Dachser uruchamia cotygodniowy czarter do USA

Od końca lipca Dachser Air & Sea Logistics obsługuje połączenie na trasie Frankfurt - Chicago w ramach rozszerzonego programu czarterowego rejsów premium.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-07

Autonomiczny partner kompletacji 2.0

STILL Polska wprowadza na rynek OPX iGo neo - rozwiązanie łączące zalety wyróżnionego nagrodą IFOY „autonomicznego partnera kompletacji” iGo neo CX 20 oraz popularnej w ostatnich latach serii wózków kompletacyjnych z kierownicą OPX.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-06

Fracht FWO Polska poszerza skalę działalności w transporcie morskim

Fracht FWO Polska poszerza skalę działalności i zasięgi w transporcie morskim. Firma stawia na rozwój spedycji morskiej dla różnych grup towarów, w tym czartery statków na potrzeby transportu niestandardowych ładunków.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-04

Fracht FWO utrzymuje wysoką dynamikę realizacji dostaw project cargo

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, utrzymuje wysoką dynamikę realizacji dostaw z zakresu project cargo. Firma zrealizowała właśnie kolejny tego typu transport w tym roku. Były to dwa transformatory o łącznej wadze 294 ton.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-04

68. Stacja paliw pod szyldem Intermarché uruchomiona w Śremie

Intermarché kontynuuje dynamiczny rozwój na rynku przymarketowych stacji paliw. Pod koniec czerwca sieć uruchomiła kolejny, 68. obiekt pod szyldem Intermarché. Jest to pierwsze z kilku otwarć zaplanowanych na ten roku przez sieć zarządzaną przez Grupę Muszkieterów.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2020-08-03

Rynek cargo próbuje złapać wiatr

Dachser Polska reaguje na "nową normalność” w branży frachtu lotniczego. Krok po kroku zwiększa się dostępna przestrzeń ładunkowa i częstotliwość lotów, ale nadal istnieje duża różnica pomiędzy sytuacją sprzed COVID-19 i teraźniejszością.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-01

GLS doceniony w globalnym ratingu zrównoważonego rozwoju

Już po raz drugi Grupa GLS uzyskała srebrny status w prestiżowym ratingu EcoVadis, uznawanym na całym świecie. Firma uzyskała wysokie wyniki za rozwiązania proekologiczne oraz zaangażowanie w kwestie społeczne. W branży logistycznej GLS znajduje się w ścisłej światowej czołówce.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-30

Epidemia jako szansa dla intralogistyki

Wszyscy zadajemy sobie pytanie, jak wskutek epidemii koronawirusa zmieni się świat. W jakich barwach maluje się przyszłość branży transportu wewnętrznego? Co odtąd będzie inaczej? O swojej wizji o funkcjonowaniu w trakcie i po COVID opowiedział w wywiadzie CEO STILL GmbH.
czytaj więcej