Biuro prasowe

BIZNES 2020-10-14

Bezieczna alternatywa transportu w czasie covid-19

Ostatni kwartał zmienił podejście do korzystania z miejskiej komunikacji. Autobusy i tramwaje, mimo że wciąż wybierane przez mieszkańców miast, tracą na rzecz elektrycznych urządzeń osobistego transportu.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-13

Andrzej Klimek dołączył do zespołu Fracht FWO Polska

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, stawia na dynamiczny rozwój usług na polskim rynku oraz sukcesywnie wzmacnia i rozbudowuje zespół. Z początkiem października do Fracht FWO dołączył Andrzej Klimek, obejmując stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-12

CEVA Logistics przedłuża dwa długoletnie kontrakty

CEVA Logistics przedłużyła dwie długoterminowe umowy z kluczowymi klientami w naszym kraju. Jednym z nich jest światowy producent oświetlenia, z którym CEVA Logistics, drugi to SVP Worldwide, wiodący na rynku producent maszyn do szycia, akcesoriów i części zamiennych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-12

Drugie urodziny Tarnowskiego Roweru Miejskiego!

Przed dwoma laty ruszył Tarnowski Rower Miejski. W tym czasie do systemu zapisało się 6,6 tysięcy mieszkańców. Łącznie tarnowianie odbyli ponad 32,7 tys. przejażdżek na rowerach miejskich.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-12

KajTeroz: ponad 860 tys. kilometrów w dwa lata!

Minęły dwa lata od startu chorzowskiego systemu rowerowego KajTeroz. Od uruchomienia systemu w 2018 operator odnotował 391,1 tys. wypożyczeń. Użytkownicy przejechali łącznie ponad 860,6 tys. kilometrów.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-05

Pierwsza partnerska stacja rowerowa w Warszawie ma już 8 lat!

Stacja roweru miejskiego Westfield Arkadia działa nieprzerwanie od 2012 r. Przez 9 sezonów skorzystało z niej setki tysięcy osób, a rowery były wypożyczane nawet kilkaset razy dziennie. Wypożyczalnia ma już osiem lat.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-30

Polacy pokochali kolej, ale chcą taniej, wygodniej i ciszej

Z jednej strony uważamy, że są wygodne, szybkie i stosunkowo tanie. Z drugiej – nadal jeżdżą zbyt rzadko i wciąż są za drogie, by korzystali z nich wszyscy zainteresowani. Badaczki z Akademii Leona Koźmińskiego sprawdziły, jak Polacy postrzegają podróże pociągiem.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-30

Sezon grzybowy także w logistyce - Fracht FWO dostarcza świeże kurki do USA

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, rozwija usługi lotnicze w zakresie transportów drobnicowych i specjalnych. We wrześniu specjaliści z Działu Spedycji Lotniczej zorganizowali specjalny transport lotniczy, dostarczając do USA kilka ton świeżych grzybów.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-30

Emirates SkyCargo wznawiają loty do Guadalajary w Meksyku

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, rozpoczną regularne loty towarowe do Guadalajary od 1. tygodnia października 2020 r. i będą to 2 połączenia tygodniowo.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-28

Dlaczego pomimo COVID-19 PKP upycha pasażerów jeden obok drugiego?

Pasażerowie PKP Intercity skarżą się, że system rezerwacji, nawet w czasie pandemii COVID-19 i obostrzeń z nią związanych, przydziela im miejsca obok siebie, pozostawiając całe wagony wolne. Dlaczego tak się dzieje? Wyjaśnia były Prezes PKP, Jakub Karnowski
czytaj więcej