Biuro prasowe

BIZNES 2021-02-15

Kurierzy wpakowani w długi przez swoich kontrahentów

Pandemia przyniosła boom na usługi kurierskie. Duże zapotrzebowanie i liczba zleceń nie oznaczają jednak, że branża nie musi martwić się o finanse.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-11

CEVA Logistics rozszerza sieć logistyczną w Azji Południowo-Wschodniej

CEVA Logistics otwiera nowe centrum dystrybucyjne w Bien Hoa w Wietnamie i uruchamia ekspresowe połączenie drogowe z Chin do Azji Płd-Wsch.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-10

Zachować to, co dobre i zwiększyć sprawność działania

1 stycznia Burkhard Eling przejął stery w DACHSER obejmując funkcję CEO. Zapoczątkował tym samym zmianę pokoleniową w Zarządzie firmy. W pierwszych dniach urzędowania mówi o silnym zespole i nadchodzących wyzwaniach.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-09

Raport Rohlig Suus Logistics: Nowy Jedwabny Szlak szansą dla polskiej gospodarki

Nasz kraj ma realne szanse, aby stać się centralnym punktem na logistycznej mapie Europy, co oznaczałoby dynamiczny rozwój infrastruktury, większą liczbę miejsc pracy oraz zyski dla budżetu Skarbu Państwa.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-08

Ponad 9,1 mln pasażerów wybrało Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie przewiozły w 2020 roku ponad 9,1 mln pasażerów – to ponad 3 podróże koleją każdego mieszkańca regionu. Pomimo pandemii spółka zwiększyła też udział w krajowym rynku przewozów kolejowych obliczany według liczby przewiezionych osób o ponad 4%.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-05

DACHSER został członkiem stowarzyszenia DWV

DACHSER dołączył do Niemieckiego Stowarzyszenia Wodoru i Ogniw Paliwowych (DWV), grupy lobbystycznej, która postuluje szybkie wprowadzenie wodoru jako źródła energii i promuje technologię ogniw paliwowych. DACHSER będzie też uczestniczył w pracach klastra DWV HyLogistics.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-05

DACHSER wzmacnia własną sieć lotniczą

Działania zapoczątkowane w ubiegłym roku pozwoliły DACHSER Air & Sea Logistics zwiększyć swoje zdolności przewozowe w 2021 r. Od połowy stycznia własna sieć połączeń cargo będzie obsługiwać trasy Hongkong-Frankfurt i Frankfurt-Chicago w obie strony.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-04

GLS już geokoduje każdą paczkę

To zupełnie nowy sposób wyznaczania tras kurierskich i zarządzania siecią operacyjną. GLS właśnie rozpoczął współpracę z AutoMapą w pełnej skali. Każdy oddział tego operatora w kraju korzysta już z nowej, specjalnej aplikacji.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-03

CEVA Logistics podsumowuje plany ekspansji w Afryce i zapowiada rozwój usług

Strategiczny plan ekspansji CEVA Logistics w Afryce jest realizowany zgodnie z założeniami. W ub.r. operator wzmocnił obecność na kontynencie i rozszerzył sieć o oddziały w 12 krajach. Teraz CEVA przejęła marokańską Grupę ASTI.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2021-02-03

Wysokie zapotrzebowanie sektora logistycznego na cyfrowe talenty

W dzisiejszych czasach jednym z największych atutów wielu firm logistycznych są doświadczeni profesjonaliści, którzy biegle wykorzystują potęgę technologii. Jak się okazuje, nie ma ich wystarczająco dużo, co więcej wielu z nich nie pracuje obecnie w zawodzie.
czytaj więcej