Biuro prasowe

BIZNES 2020-10-26

Hillebrand przejmuje Braid

Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku beverage, ogłosił przejęcie firmy Braid, czołowego gracza specjalizującego się w logistce towarów płynnych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-21

GLS zagęszcza sieć operacyjną na północy i południu

Firma kurierska powiększa się o trzy nowe filie. Jedna została uruchomiona w Rywałdzie pod Starogardem Gdańskim, w październiku ruszy oddział na północ od Warszawy, w miejscowości Różan koło Ostrołęki, a w listopadzie w Wodzisławiu Śląskim.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-20

DACHSER gotowy na szczyt sezonu. Firma poszerza ofertę połączeń czarterowych

Dachser ponownie zwiększa możliwości przewozowe w szczycie sezonu. Dostawca usług logistycznych po raz kolejny uruchomił własne połączenia czarterowe między Azją a Europą.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-19

CEVA Logistics otwiera pierwszy oddział w Kazachstanie

CEVA Logistics, globalny operator logistyczny, otworzył pierwszy oddział w Kazachstanie, który ma obsługiwać klientów w całym regionie, także Uzbekistanie, Turkmenistanie, Tadżykistanie i Kirgistanie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-19

Były Prezes PKP ponownie i prawomocnie wygrywa spór z PKP S.A.

Jakub Karnowski, Prezes PKP w latach 2012-2015, ponownie i prawomocnie wygrał spór z firmą w sprawie absolutorium za 2015 rok. Tym razem sąd oddalił odwołanie PKP ws. poprzedniego wyroku.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-19

Połączenie sił VGL Group i Solid Logistics

We wrześniu VGL Group zrealizowała jedno z kluczowych działań w ramach założonej strategii rozwoju.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-16

Poruszaj się bezpiecznie rowerami miejskimi!

Bezpieczeństwo użytkowników i pracowników jest dla nas priorytetem. Ze względu na rozwój koronawirusa, Nextbike nieustannie podejmuje kroki mające na celu zapewnienie im ochrony.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-16

STILL RX 60-35/50 - Nowy poziom elektrotechnologii

W roku swojego setnego jubileuszu STILL prezentuje rozwiązanie, które ma stać się nowym rozdziałem w historii wózków elektrycznych. Kompaktowy pojazd 80 V umożliwia realizację zadań wykonywanych dotychczas przez maszyny spalinowe taniej, wydajniej i bez emisji CO2.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-15

Justyna Andreas nową CEO przesylkownia.pl

Lider czeskiej branży logistycznej rozpoczyna ekspansję na polski rynek. Jedną z pierwszych decyzji jest zatrudnienie Justyny Andreas na stanowisko CEO w naszym kraju.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-14

Bezieczna alternatywa transportu w czasie covid-19

Ostatni kwartał zmienił podejście do korzystania z miejskiej komunikacji. Autobusy i tramwaje, mimo że wciąż wybierane przez mieszkańców miast, tracą na rzecz elektrycznych urządzeń osobistego transportu.
czytaj więcej