Biuro prasowe

BIZNES 2020-08-27

Wraca pełna siatka połączeń Kolei Dolnośląskich

Koleje Dolnośląskie przywracają pełną siatkę połączeń w regionie. Dodatkowe pociągi wrócą do rozkładu jazdy wraz z powakacyjną korektą, która wchodzi w życie od niedzieli, 30 sierpnia.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-27

Koleje Dolnośląskie kupią hybrydy

Koleje Dolnośląskie rozstrzygnęły przetarg na zakup dwóch pociągów hybrydowych. Regionalnemu przewoźnikowi dostarczy je NEWAG.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2020-08-27

Dachser Polska pro bono dla poznańskich szpitali

Dachser Polska, międzynarodowy operator logistyczny, zaangażował się w pomoc instytucjom i personelowi medycznemu będących na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-26

GLS jedyną polską firmą z branży KEP z certyfikatem Great Place to Work

GLS Poland, jako jedyna polska firma z branży KEP, uzyskała certyfikat Great Place to Work, który funkcjonuje w kilkudziesięciu krajach. GLS został również doceniony przez klientów i zdobył godło Firmy Przyjaznej Klientowi.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-24

CEVA Logistics operatorem logistycznym IKEA w Meksyku

CEVA Logistics podpisał długoletni kontrakt na zarządzanie nowym centrum dystrybucji IKEA w Meksyku. CEVA ma wspierać największą na świecie firmę z branży wyposażenia wnętrz w rozwoju jej pierwszej placówki handlowej w Ameryce Łacińskiej.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2020-08-24

CEO Dachser: „Nasz kompas wskazuje nam właściwy kierunek działań”

Przeciwstawianie się niesprzyjającym okolicznościom przy jednoczesnym wykorzystywaniu nadarzających się okazji – tak o zarządzaniu kryzysowym będącym częścią kultury Dachser mówi Bernhard Simon, CEO firmy.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-20

Koleje Dolnośląskie wybrały projektanta hali

Koleje Dolnośląskie rozstrzygnęły przetarg na przygotowanie projektu hali serwisowej. Nowa infrastruktura, której projekt przygotuje krakowska pracownia F-11, wzmocni zaplecze techniczne spółki.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-19

Koleje Dolnośląskie z wnioskiem o dofinansowanie hali

Koleje Dolnośląskie mają szansę na pozyskanie ponad 30 mln złotych na rozbudowę swojego zaplecza technicznego. Spółka złożyła wniosek o dofinansowanie tego projektu ze środków Unii Europejskiej.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-18

LPP dalej z SEGRO – e-commerce polskiego lidera branży odzieżowej ze Strykowa na

Spółka LPP, topowa polska firma odzieżowa, właściciel rozpoznawalnych marek Reserved, Mohito, Cropp, House i Sinsay zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu 46 600 m2 powierzchni magazynowej zlokalizowanej w SEGRO Logistics Park Stryków.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-13

Potężna inwestycja GLS w Poznaniu

Już działa rozbudowana filia GLS w Poznaniu. Jej przepustowość zwiększyła się dwukrotnie. Docelowo obiekt będzie sortownią regionalną oraz eksportową dla kierunków zachodnich.
czytaj więcej