Biuro prasowe

BIZNES 2022-05-17

Wykonawcy dróg konsekwentnie wybierają asfalt

Spośród 49 inwestycji realizowanych od lipca 2019 roku w formule Projektuj i buduj w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych, aż w 36 przypadkach wykonawcy postawili na technologię asfaltową.
czytaj więcej
Infrastruktura BIZNES 2022-05-05

Inteligentne parkowanie coraz bliżej w twoim mieście

Coraz więcej miast i aglomeracji zmaga się z problemem dużej liczby samochodów, co powoduje kongestię. Kongestia to zjawisko większego natężenia ruchu środków transportu względem przepustowości wykorzystywanej przez nie infrastruktury.
czytaj więcej
BIZNES 2022-04-25

Top Builder dla Budimeksu za inwestycję dla PKN Orlen

Budimex zdobył prestiżową nagrodę Top Builder za realizację Centrum Badań i Rozwoju PKN Orlen w Płocku. W środę 20 kwietnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie kapituła konkursu wskazała najbardziej innowacyjne i wysokie jakościowe produkty w polskim budownictwie.
czytaj więcej
Infrastruktura BIZNES 2022-03-08

Oświadczenie w sprawie stosowania czarnego PR przeciwko Uponor Infra

Oświadczenie w sprawie stosowania czarnego PR przeciwko Uponor Infra
czytaj więcej
BIZNES 2022-01-19

Oznaczenia podłogowe dla bezpiecznego magazynu

Proste i zrozumiałe oznaczenia są jednym z najważniejszych bodźców zachęcających do bezpiecznego zachowania w magazynie. Radzimy, jakie oznaczenia są najbardziej popularne i czym kierować się podczas ich zakupu.
czytaj więcej
BIZNES 2022-01-17

To nie rury GRP były przyczyną awarii kolektorów pod Wisłą

Zakończyły się prace badawcze ustalające przyczyny awarii kolektorów ściekowych pod Wisłą, która miała miejsce w sierpniu 2020 roku. Zespół ekspertów z Politechniki Krakowskiej wskazuje jednoznacznie, że przyczyną był nieodpowiedni drenaż tunelu.
czytaj więcej
BIZNES 2022-01-04

ILF Consulting Engineers Polska z nowym Zarządem

1 stycznia 2022 roku nastąpiła zmiana w strukturze Zarządu ILF Consulting Engineers Polska. Dotychczasowy Prezes Andrzej Dercz przeszedł na emeryturę, a nowymi równoprawnymi Członkami Zarządu zostali: Beata Nepelska-Kula, Rafał Blankiewicz i Marcin Przepiórka.
czytaj więcej
BIZNES 2021-12-23

Wyjątkowe życzenia od MILWAUKEE® w rytmie „Jingle Bells”

MILWAUKEE® wraz z życzeniami Wesołych Świąt przygotowało wyjątkowy film świąteczny, w którym wykorzystano dźwięki bardzo dobrze znane jej użytkownikom by stworzyć własną, niepowtarzalną wersję „Jingle Bells”.
czytaj więcej
BIZNES 2021-12-06

Mieszkańcy północy Krakowa czekają na szybki tramwaj na Górkę Narodową

W lipcu ubiegłego roku rozpoczęły się prace przy długo oczekiwanej linii szybkiego tramwaju z pętli Krowodrza Górka na Górkę Narodową. Na większości odcinków prace przebiegają sprawnie, są jednak miejsca, w których pojawiły się problemy.
czytaj więcej
BIZNES 2021-11-30

Spacemaker wdraża analizę mikroklimatu, by pomóc zwalczać miejskie wyspy ciepła

Spacemaker wprowadza analizę mikroklimatu, proste w obsłudze wizualne narzędzie umożliwiające planistom i projektantom prawidłową ocenę komfortu cieplnego przestrzeni miast, czy wykrywanie obszarów problemowych, jeszcze przed podjęciem istotnych, wiążących decyzji projektowych.
czytaj więcej