Biuro prasowe

BIZNES 2021-10-07

Pasaż biurowca Green Horizon zazielenił się dzięki zaangażowaniu pracowników

Wewnętrzny pasaż w łódzkim biurowcu Green Horizon zmienił się nie do poznania. Jego właściciel i zarządca, Globalworth, wraz z warszawską firmą MalinowskiDesign i najemcami, otworzyli w poniedziałek pierwszą w Polsce instalację nowego systemu ogrodnictwa modułowego.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-21

Który dom dla rodziny będzie najbardziej funkcjonalny?

Dom w zabudowie bliźniaczej, z dużym ogrodem i dodatkowymi pomieszczeniami z pewnością lepiej odpowiada na potrzeby dużej rodziny, niż mieszkanie, nawet przestronne. Doskonale jest to widoczne na poznańskim rynku pierwotnym.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-20

Młode pokolenie inżynierów na rzecz dekarbonizacji warszawskiego budownictwa

Rusza projekt Inżynierowie Nowej Generacji, realizowany dzięki współpracy Miasta Stołecznego Warszawa, Politechniki Warszawskiej oraz firmy Danfoss, w ramach którego grupa studentów opracuje plan dekarbonizacji budynków w Warszawie do 2050 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-15

Modernizacja sieci kolejowej szansą dla logistyki i wsparciem w decentralizacji

Choć Polska ma jedną z najdłuższych sieci kolejowych w Europie (19,5 tys. mkw.), a poziom elektryfikacji przekracza unijną średnią (61 proc. vs 56 proc. w EU), to w naszym kraju można nadal znaleźć nawet kilkudziesięciotysięczne miasta, pozbawione dostępu do kolei.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-14

Jak skutecznie zadbać o drogi gminne i powiatowe?

Jak skutecznie budować drogi gminne i powiatowe? Jak wygląda współpraca samorządów wojewódzkich z lokalnymi gminami? Dlaczego technologie asfaltowe są najlepsze? O tym wszystkim rozmawiali uczestnicy II Seminarium Warsztatowego - Drogi Publiczne w Białobrzegach k. Legionowa.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-10

Ogrodownia odpowiedzialna za realizację zielonej oprawy Browarów Warszawskich

W centrum Warszawy Ogrodownia zrealizowała przestrzeń zieloną i małą architekturę dla Browarów Warszawskich
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-02

Otwarcie ogólnodostępnego boiska oraz publicznego przedszkola w Gdańsku Kokoszka

W środę - 1 września - nastąpiło oficjalne otwarcie ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego w Gdańsku Kokoszkach. Na terenie osiedla Start otwarte zostało również Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 9 w Gdańsku.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-02

Setki metrów materiałów wokół murawy na Stadionie Narodowym

Już dziś gramy tam z Albanią, a w środę 8 września z Anglią. Czy od strony technicznej wszystko już dopięte na ostatni guzik? Zaglądamy za kulisy.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-31

Deszcz w Polsce nie ustępuje. Ekspert hydroizolacji: produktowo jesteśmy gotowi

Właściwa hydroizolacja konstrukcji może mocno zyskać na znaczeniu w przyszłości, jeśli przewidywania meteorologów, co do zmian klimatycznych w Europie, sprawdzą się.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-28

Nowa droga na wrocławskim Ołtaszynie

Z inicjatywy Dom Development na wrocławskim Ołtaszynie powstaje ulica Kustronia. Nowa droga połączy remontowaną ulicę Marii Wittek z ulicą Obrońców Poczty Gdańskiej, co pozwoli usprawnić ruch w tej części miasta.
czytaj więcej