Biuro prasowe

BIZNES 2020-07-09

Oszustwa w walce z COVID-19

Panująca pandemia koronawirusa i błyskawiczne tempo wzrostu osób chorujących na COVID-19 spowodowały na całym świecie poważne braki w środkach ochrony osobistej oraz aparaturze podtrzymującej życie chorych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-09

Słońce, wiatr, suche powietrze… jak podczas urlopu chronić oczy?

Słońce, wiatr, suche powietrze… jak podczas urlopu chronić oczy?
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-08

Pielęgniarka – zawód na wagę złota

W całym kraju jest ich niemal 240 tys.[1] Ich codzienna praca to opieka nad chorymi, często pełna wyrzeczeń i poświęcenia. Czy wysoka odpowiedzialność zawodowa idzie w parze z komfortowymi warunkami pracy w Polsce?
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-08

Czy w 2030 wszyscy będziemy nosić okulary?

Badania alarmują, że w przeciągu 10 lat nawet ¾ populacji świata może potrzebować korekcji wzroku. Jesteśmy także bardziej narażeni na wady wzroku niż kiedyś, zwłaszcza przez ekspozycję na tzw. "niebieskie światło". Dziś krótkowzroczność stała się epidemią naszych czasów.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-06

Aż chce się oddychać w Centrum Nauki Kopernik

W Centrum Nauki Kopernik powstała nowa strefa o nazwie „Samsung. Aż chce się oddychać”.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-02

AMB Technic dołącza do #GaszynChallenge

Ogólnopolska akcja wspierająca dzieci chore na SMA dotarła do Koła za sprawą pracowników AMB Technic wykonujących #GaszynChallenge. Kolejne firmy mają okazję dołączyć do akcji dzięki nominacji kolskiego przedsiębiorcy.
czytaj więcej
Zdrowie BIZNES 2020-07-01

Wyzwania terapeutyczne w raku płuca

Nowe terapie istotnie zwiększają długość życia chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca i poprawiają jego jakość. W Polsce immunoterapia w połączeniu z chemioterapią jest stosowana dopiero w II linii leczenia. W wielu krajach UE – już w I linii leczenia.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-01

Oczyszczacz powietrza TherapyAir®iOn – certyfikowana ochrona zdrowia

Therapy Air®iOn. To certyfikowany oczyszczacz powietrza, który jest nie tylko idealnym produktem dla alergików i astmatyków, ale skutecznie redukuje 99,99% znajdujących się w powietrzu bakterii, wirusów i alergenów.
czytaj więcej
Zdrowie BIZNES 2020-06-30

Praca po pandemii – jakie wyzwania zdrowotne czekają pracodawców?

Pracodawcy powinni zorganizować dodatkowe badania profilaktyczne dla pracowników po okresie izolacji. Nawet krótkotrwała zmiana trybu życia może spowodować długotrwałe problemy zdrowotne, zwłaszcza ze wzrokiem.
czytaj więcej