Biuro prasowe

Zdrowie BIZNES 2019-04-16

Badanie, które pokazuje negatywny wpływ OZW i udaru na wydajność pacjenta.

W pierwszym roku od wystąpienia incydentu sercowo-naczyniowego Polacy opuścili średnio 88 dni pracy. W Europie, pacjenci po przebytym ostrym zespole wieńcowym (OZW) lub udarze byli niezdolni do pracy przez 1/4 roku.
czytaj więcej
Zdrowie BIZNES 2019-04-11

Choroba, która dotyka nie tylko pacjenta

Z okazji Światowego Dnia Choroby Parkinsona, który obchodzimy 11-ego kwietnia, chcemy zwrócić uwagę na potrzeby pacjentów, ale także ich opiekunów – cichych bohaterów, którzy każdego dnia pomagają swoim bliskim w walce z chorobą.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-02

30 marca − Światowy Dzień Walki ze Szpiczakiem

Wyzwania dla polskiej hematoonkologii.
czytaj więcej
Zdrowie BIZNES 2019-03-27

Żywienie medyczne elementem leczenia wspierającego w onkologii

Na wynik terapii onkologicznej, poza głównymi metodami leczenia, bardzo istotny wpływ ma także tzw. leczenie wspomagające, którego zastosowanie opiera się m.in. na prowadzeniu wsparcia żywieniowego chorych.
czytaj więcej
Zdrowie BIZNES 2019-03-26

Opieka domowa jednym z priorytetów NFZ

Mimo wciąż rosnących nakładów na opiekę szpitalną w Polsce, wciąż borykamy się z niedostatecznym dostępem do leczenia. Mając to na uwadze, NFZ przyjął kierunek przenoszenia ciężaru opieki zdrowotnej do ambulatoriów i domu.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-25

EKONSTAL Z LAUREM EKSPERTA 2019

W Warszawie podczas Gali Finałowej Konkursu „Laur Eksperta 2019” komory normobaryczne Normobaric Room grupy Ekonstal zostały wyróżnione znakiem jakości „Laur Eksperta 2019”.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-18

Avenida Poznań w trosce o zdrowie

Avenida po raz kolejny zadba o zdrowie mieszkańców Poznania i okolic. Tym razem w ramach akcji „Skonsultuj z Farmaceutą – nadciśnienie”. Każdy, kto 23 marca odwiedzi poznańskie Centrum będzie mógł wykonać bezpłatne badania profilaktyczne i skorzystać z konsultacji specjalistów.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-12

Szpital zapłacił hakerom

Szpital Columbia Surgical Specialists zapłacił hakerom prawie 15 tys. dolarów okupu po ataku ransomware
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-08

W ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu ustanowią Rekord Polski

Już 4 kwietnia 2019 roku, na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach, w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-07

Tylko połowa Polaków nosi okulary i soczewki na zmianę

Wychodzi z domu – zakłada soczewki. Wraca do niego – zmienia je na okulary. Tak robi tylko co drugi Polak, który ma wadę wzroku – wynika z badania Twoje Soczewki. Zdaniem ekspertów, stosowanie zamiennej korekcji wzroku jest najlepszym rozwiązaniem w walce z niewyraźnym widzeniem.
czytaj więcej