Biuro prasowe

BIZNES 2023-01-25

Jak analiza wideo może poprawić bezpieczeństwo w miejscach pracy?

Rozwiązaniem, które może skutecznie pomóc w zapobieganiu wypadkom w miejscu pracy, jest analiza wideo. Kamery, głównie kojarzone z systemem tradycyjnego monitoringu, mogą dbać o bezpieczeństwo na zupełnie innych poziomach, znacznie wykraczający poza podstawowy dozór.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-19

Przyjdź i zbadaj się w nowym roku w Magnolia Park

Nadchodząca sobota to najlepsza okazja, by zrealizować noworoczne postanowienia i zadbać o zdrowie. Pomogą w tym studenci farmacji, którzy 21 stycznia przeprowadzą bezpłatne badania w Magnolia Park.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-16

Postępowa ścieżka do szerokiego uśmiechu

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że od czasów, gdy w 1952 roku odkryto zjawisko osteointegracji – stałego połączenia z kością tytanowego elementu – zaczęła się prawdziwa rewolucja w stomatologii, dzięki której wymyślono implanty dentystyczne.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-13

Tworzenie lepszego świata dla zwierząt – Mars Polska podsumowuje 2022 rok

Tworzenie lepszego świata dla zwierząt – Mars Polska podsumowuje 2022 rok
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-12

Dyrektor Poltransplantu: trzeba zgłaszać większą liczbę dawców

Polska transplantologia wymaga szeregu konsekwentnych działań – wskazują eksperci, którzy uczestniczyli w pierwszym spotkaniu okrągłego stołu na temat stanu polskiego systemu opieki transplantologicznej, zorganizowanej przez Federację Przedsiębiorców Polskich.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-11

Bezpłatnie zbadaj wzrok w mobilnej przychodni Fundacji NEUCA dla Zdrowia!

Choroby oczu to problem zdrowotny, społeczny, a także cywilizacyjny wynikający ze starzenia się populacji. Wychodząc temu naprzeciw Fundacja NEUCA dla Zdrowia już 16 stycznia rozpoczyna kolejną akcję skierowaną do osób, które chcą zbadać swój wzrok.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-09

Kolejne placówki pod szyldem MindHealth Centrum Zdrowia Psychicznego

Od stycznia 2023 roku kolejne placówki w Warszawie i Białymstoku działają pod szyldem MindHealth Centrum Zdrowia Psychicznego.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-05

Prof. Danielewicz: jestem przekonany, że poradzimy sobie z zapaścią covidową

Prof. dr hab. Roman Danielewicz, przewodniczący Krajowej Rady Transplantacyjnej, wziął udział w pierwszym spotkaniu okrągłego stołu na temat stanu polskiego systemu opieki transplantologicznej, które zorganizowała Federacja Przedsiębiorców Polskich.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-04

Bezpłatne badania spirometryczne w mobilnej przychodni z Fundacją NEUCA

Fundacja NEUCA dla Zdrowia już 9 stycznia rozpoczyna kolejną akcję, skierowaną tym razem do osób, które chcą zbadać swoje płuca.
czytaj więcej
Zdrowie BIZNES 2022-12-30

Zdrowie w 2022 r.: postawiliśmy na profilaktykę okulistyczną i onkologiczną

Dalej nadrabiamy zaległości zdrowotne, ale stawiamy też na profilaktykę. Liczba zrealizowanych w 2022 r. świadczeń ambulatoryjnych wzrosła o 40% w porównaniu z 2021 r.
czytaj więcej