Biuro prasowe

BIZNES 2019-10-17

Czym różni się praktyka zawodowa fizjoterapeuty od podmiotu medycznego?

Czym różni się praktyka zawodowa fizjoterapeuty od podmiotu medycznego?
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-16

Jesienna edycja Ekocudów w Gdańsku zakończona sukcesem!

Mieszkańcy Trójmiasta pokochali Ekocuda – już po raz czwarty tak tłumnie przybyli, by zakupić swoje ulubione kosmetyki i poznać nowe marki, które oferują produkty inspirowane naturą.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-14

Najlepsze jedzenie dla Twojego dziecka – o czym pamiętać przygotowując posiłki?

Odpowiednio skomponowane posiłki to klucz do prawidłowego rozwoju i codziennego funkcjonowania naszych dzieci. Zbilansowane żywienie pozwoli zachować dobre samopoczucie, zapewni prawidłowy wzrost, a także doda energii potrzebnej do sprostania wszystkim codziennym wyzwaniom.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-10

HEADWAY 2020 – NOWY EUROPEJSKI PLAN NA RZECZ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Eksperci, naukowcy i pacjenci dyskutują w Parlamencie Europejskim o innowacyjnych rozwiązaniach związanych z obszarem zdrowia psychicznego
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-08

InventionMed planuje współpracę z amerykańską spółką technologiczną HaptX

InventionMed rozpoczyna rozmowy dotyczące współpracy z HaptX z Seattle.Firma wesprze InventionMed w pracach nad symulatorami medycznymi tworzonymi na potrzeby dermatologii klinicznej i estetycznej, a w szczególności nad najnowszym projektem spółki – wirtualną strzykawką.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-07

Akademia Opieki Długoterminowej

Akademia Opieki Długoterminowej, program szkoleń dla pielęgniarek udzielających świadczeń w warunkach domowych, to odpowiedź na wskazywaną przez WHO potrzebę stworzenia i rozwijania kadry medycznej jako jednego z filarów kompleksowego i spójnego systemu opieki długoterminowej.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-01

InventionMed podpisał umowę na dofinansowanie w kwocie 16 mln zł

InventionMed, technologiczna firma z branży medycznej, zmierzająca na główny rynek GPW, coraz bliżej rozpoczęcia budowy Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. Spółka podpisała umowę na dofinansowanie projektu w Ministerstwie Rozwoju w kwocie 16 mln zł.
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-30

Nie chcemy nosić okularów. Dlaczego?

Z roku na rok rośnie liczba osób, które nie chcą nosić okularów i decydują się na operacyjnie usunięcie wady wzroku. Wzrost dotyczy szczególnie osób z tzw. starczowzrocznością, u których konieczność noszenia okularów korekcyjnych pojawia się po 40. roku życia
czytaj więcej
Zdrowie BIZNES 2019-09-30

Z jakiego wsparcia może skorzystać opiekun?

Powstała pierwsza Karta Praw Opiekuna – unikatowy dokument, będący praktycznym narzędziem, wspierającym opiekunów w ich codziennych obowiązkach.
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-30

W Przylądku Nadziei wystartował Charytatywny Maraton Szycia. Teraz Wasza kolej!

Mali Pacjenci kliniki onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu: zaprojektowali... najprawdziwszą maszynę do szycia! Nazywa się "Nadzieja", wyprodukowała ją firma Łucznik i w niedzielę miała swoją oficjalną premierę.
czytaj więcej