Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Biuro prasowe

BIZNES 2019-08-09

Drugie śniadanie przekłada się na wyniki w nauce

W czasach, gdy zdrowe odżywianie stale jest nagłaśniane, stopień otyłości u dzieci wciąż rośnie. Niewątpliwie ma to związek jedzeniem, które spożywają.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-08

Fakty i mity o konopiach medycznych

Polacy potrzebują kompleksowej wiedzy nt. konopi medycznych, a przecież od tego często zależy ich bezpieczeństwo i komfort podczas długofalowego leczenia. Edukacja na temat działania oraz składników konopi medycznych jest niezwykle istotna
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-05

Prawie 17 litrów krwi zebrane!

Każdego lata szpitale zmagają się z problemem niskiego poziomu zapasów krwi. Europ Assistance Polska nie będąc obojętna na wskazane braki wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie 2 sierpnia 2019r. zorganizowała zbiórkę krwi.
czytaj więcej
Zdrowie BIZNES 2019-08-01

Leczenie żywieniowe w domu. Dostępne od zaraz czy trzeba na nie czekać?

Zdaniem ekspertów na kondycję wielu polskich pacjentów pozytywny wpływ mógłby mieć lepszy dostęp do żywienia medycznego świadczonego w warunkach domowych. Obecnie na rozpoczęcie żywienia dojelitowego w domu w wybranych województwach trzeba czekać nawet kilka miesięcy.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-31

W 2024 r. wydamy na stomatologię prawie 16 mld zł

Według szacunków PMR zaprezentowanych w najnowszym raporcie „Rynek usług stomatologicznych w Polsce 2019", w 2018 r. rynek usług stomatologicznych w Polsce osiągnął wartość 10,5 mld zł. PMR prognozuje, że w latach 2019-2024 wartość rynku będzie rosła w tempie około 7% rocznie.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-31

Miasta we właściwym świetle? – inteligentne ograniczanie smogu świetlnego

Niecałe 100 lat temu każdy mieszkaniec Ziemi mógł spojrzeć w górę i zobaczyć rozgwieżdżone niebo. Obecnie miliony osób na całym świecie nigdy nie zobaczą Drogi Mlecznej, a 99 proc. społeczeństw w Stanach Zjednoczonych i Europie nie może przeżyć naturalnej nocy .
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-26

Został tydzień, by „Chrupnąć kasę” w loterii wafli Familijnych

Jeszcze tylko przez tydzień, do 31 lipca, wszyscy którzy kochają wafle Familijne mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody w loterii marki, realizowanej pod hasłem „Chrupnij Kasę!”. Nagrodą główną w wielkim finale jest 50.000 złotych. Losowanie zbliża się wielkimi krokami!
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-12

Skuteczna walka z nowotworami u dzieci przy wsparciu Fundacji Tesco

W ramach 8. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco zostanie zakupiony nóż ultradźwiękowy, przeznaczony do mało inwazyjnego usuwania nowotworów u dzieci.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-11

Co 9 minut niepotrzebnie umiera Polak z niewydolnością serca

Każdego roku możliwe byłoby uratowanie życia 15 000 Polaków z niewydolnością serca.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-10

Leczenie zaćmy. Polskie kliniki na szczycie - oferują nowe możliwości zabiegów.

Leczenie zaćmy poprzez operacyjne usunięcie zmętniałej soczewki metodą fakoemulsyfikacji jest obecnie najskuteczniejszym i najmniej inwazyjnym sposobem na zatrzymanie choroby .jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów.
czytaj więcej