Biuro prasowe

BIZNES 2020-09-18

Faktoring rozwiązaniem problemów polskiej branży medycznej?

Zatory płatnicze i braki w wyposażeniu szpitali nie tylko wpływają negatywnie na jakość leczenia, ale też hamują rozwój branży medycznej.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-14

Dynamicznie rosnąca STADA Polska z nową dyrektor generalną

Do zespołu STADA Arzneimittel dołączyła Paulina Romaniszyn, która od 7 września zajmuje stanowisko dyrektor generalnej polskiego oddziału spółki.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-14

Bezkontaktowe badanie i leczenie pacjentów

System zdalnego nadzoru medycznego nad pacjentem – CheckPoint Cardio przeznaczony jest głownie dla osób z zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego i umożliwia stały monitoring jego podstawowych funkcji życiowych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-11

Kilka faktów o błonniku.

Błonnik jest istotnym składnikiem diety. Jest naturalnie występującą substancją, częścią ścian komórek rośliny, odporną na rozkład przez enzymy trawienne przewodu pokarmowego człowieka. Poniżej kilka faktów o błonniku.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-08

Fundacja K.I.D.S. nie zwalnia tempa! Rusza z serią webinarów i ogłasza konkurs

Pierwsza wideokonferencja ,,Szpitale Przyszłości: #1 Telemedycyna’’ odbędzie się już 8 września, a jej gościem specjalnym będzie Alison Curfman, dyrektor oddziału pediatrii w pierwszym na świecie “szpitalu bez łóżek” - Mercy Virtual.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-08

Komentarz dot. Funduszu Medycznego

Komentarz Anety Grzegorzewskiej, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i Relacji Zewnętrznych w Gedeon Richter Polska.
czytaj więcej
Zdrowie BIZNES 2020-09-08

BEP nawiązał współpracę ze światowym liderem branży medycznej

Biomass Energy Project S.A. oraz Time Medical LTD podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie wprowadzenia na rynek europejski przenośnych aparatów medycznych do tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-07

Cukier. Największy wróg jelit

Mówi się, że jelita to nasz drugi mózg i bynajmniej nie dlatego, że jest w nich ponad dwa kilogramy żywych organizmów. Adam Adamski odpowiada m.in. na pytanie dlaczego dieta dla zdrowych jelit powinna być uboga w cukier rafinowany i bogata w naturalne probiotyki oraz prebiotyki.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-03

Tłuszcze trans - już nie w margarynach? Sprawdzamy

Tłuszcze trans naturalnie występują m.in. w przetworach mlecznych czy wołowinie, jednak ich istotnym źródłem we współczesnej diecie może być także żywność wytwarzana przemysłowo.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-26

Jak zastąpić przerwę na „dymek” w pracy?

Co pracownicy robią w czasie przerwy? Wielu z nich niestety wykorzystuje ją na palenie wyrobów tytoniowych i powiązanych.
czytaj więcej