Biuro prasowe

BIZNES 2020-11-05

ID Logistics operatorem logistycznym światowego lidera na rynku e-commerce

Do grona klientów ID Logistics Polska dołączył jeden z największych światowych liderów branży e-commerce/B2C. Zespół ID Logistics zarządza Centrum Logistyki E-commerce w Krajkowie k/Wrocławia, z którego realizowane są zamówienia składane online przez klientów w Europie.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2020-11-02

Stena Line zwiększa zdolność przewozową o 40 proc. na Morzu Bałtyckim

Armator Stena Line informuje o dalszym rozszerzaniu działalności na Bałtyku. W przyszłym roku statki obecnie pływające na trasie Travemünde-Liepaja (Niemcy-Łotwa) zostaną zastąpione dwiema nowoczesnymi jednostkami typu ro-pax.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-30

DACHSER stawia na li-ion. Flota nowoczesnych wózków widłowych powiększa się

DACHSER Polska, operator logistyczny będący częścią międzynarodowej sieci DACHSER, stawia na technologię litowo-jonową we flocie wózków widłowych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-30

Jedź i jedz bezpiecznie. O czym musisz pamiętać, przewożąc żywność?

Przewóz żywności to ta dziedzina transportu, która – z uwagi na to, że wszyscy jesteśmy jego beneficjentami – jest uważana za jedną z najważniejszych i wymagających największej uwagi
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-29

Shiseido wybiera ID Logistics w Brazylii

ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, będzie zarządzał w Brazylii operacjami logistycznymi Shiseido, ekskluzywnej japońskiej marki i jednej z największych firm kosmetycznych na świecie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-28

Jak branża logistyczna może poradzić sobie z lockdownem?

Eksperci C.H. Robinson apelują o wyciągnięcie kluczowych wniosków z marcowej sytuacji i pierwszego lockdownu, pozwoli to firmom w pełni operować pomimo wirusa.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-27

CHEP wspiera inicjatywę Lean&Green na polskim rynku

W obliczu postępujących zmian klimatycznych, firmy na całym świecie podejmują działania mające na celu ograniczenie emisji CO2. To właśnie jest celem inicjatywy Lean&Green. CHEP aktywnie wspiera Lean&Green w Polsce razem ze swoimi partnerami Biedronką i Unilever Polska.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-26

Hillebrand przejmuje Braid

Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku beverage, ogłosił przejęcie firmy Braid, czołowego gracza specjalizującego się w logistce towarów płynnych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-21

GLS zagęszcza sieć operacyjną na północy i południu

Firma kurierska powiększa się o trzy nowe filie. Jedna została uruchomiona w Rywałdzie pod Starogardem Gdańskim, w październiku ruszy oddział na północ od Warszawy, w miejscowości Różan koło Ostrołęki, a w listopadzie w Wodzisławiu Śląskim.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-20

DACHSER gotowy na szczyt sezonu. Firma poszerza ofertę połączeń czarterowych

Dachser ponownie zwiększa możliwości przewozowe w szczycie sezonu. Dostawca usług logistycznych po raz kolejny uruchomił własne połączenia czarterowe między Azją a Europą.
czytaj więcej