Biuro prasowe

BIZNES 2020-11-24

5 nietypowych kierunków eksportu

W ostatnich dziesięcioleciach łatwy dostęp do dóbr i usług z całego świata zdecydowanie podniósł jakość życia ludności. Jednak nadal istnieje wiele miejsc, z którymi wymiana towarów nie jest powszechna, przez co import i eksport do nich wymaga wyspecjalizowanej obsługi.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-24

DACHSER zdobył nagrodę One Eaton Supplier Premier Award 2020

Nagroda dla najlepszego partnera transportowego została wręczona podczas konferencji Eaton Virtual Global SCM Supplier.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-23

ID Logistics utrzymuje dobrą dynamikę wzrostu w III kwartale 2020 roku

ID Logistics, jeden z europejskich liderów logistyki kontraktowej, podsumował wyniki sprzedaży za III kwartał 2020 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-19

CEVA operatorem najnowocześniejszego centrum dystrybucji książek w Europie

CEVA Logistics Italia i Emmelibri, dystrybutor książek i innych wydawnictw, przedłużyli umowę na dostawę usług logistycznych o 12 lat. Firmy powołały też spółkę joint venture C&M Book Logistics, która wdroży innowacji w centrum dystrybucji książek City of Books
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-19

Koleje Dolnośląskie z dofinansowaniem na budowę hali serwisowej

Dolnośląski przewoźnik otrzyma 30,5 mln zł dofinansowania ze środków unijnych na rozbudowę swojego zaplecza technicznego. Fundusze pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-16

Nagel-Group z nowymi liniami weekendowymi

Niemcy, Czechy, Słowacja – klienci z tych krajów mogą liczyć na dostarczanie transportu drobnicowego przez Nagel-Group już w poniedziałek. To z kolei sprawia, że świeży towar dotrze do klientów końcowych jeszcze szybciej niż dotychczas.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-12

Dzięki własnej sieci agentów lotniczych, Fracht FWO zwiększa wolumeny aircargo

Fracht FWO Polska znany z obsługi ładunków ponadgabarytowych, dynamicznie rozwija inne obszary usług, jak transport lotniczy towarów drobnicowych i spaletyzowanych. Przykładem są transportu perfum z Polski do Hongkongu czy suplementów diety do Libanu.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-10

Hillebrand stawia na Wschód i rozwija centrum magazynowe w Rydze

Hillebrand, specjalizujący się w obsłudze beverage, po integracji biznesu w krajach b. WNP, stawia na rozwój największego centrum przeładunkowego i magazynu w Rydze – bałtyckiej bramy do Rosji, na Białoruś i Ukrainę i rynków Azji Środkowej.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-09

Telematyka przyszłością flot i branży TSL?

Choć branża TSL powoli wraca na dawne tory, to powrót do przychodów sprzed pandemii nastąpi najwcześniej w przyszłym roku. Przedsiębiorcy transportowi myślą o optymalizacji kosztów. Dobrze skonstruowana umowa ubezpieczenia pozwala obniżyć cenę polisy o 30-40%.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-09

CEVA Logistics i Teksid Iron Poland świętują 20-lecie współpracy

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny świętuje w tym roku 20-lecie współpracy z Teksid Iron Poland, światowym liderem w produkcji żeliwa i odlewów dla przemysłu motoryzacyjnego. Co ważne, w tym roku Teksid Iron po raz kolejny przedłużył umowę o współpracy z CEVA.
czytaj więcej