Biuro prasowe

BIZNES 2020-07-30

Polacy przesiadają się na rowery - wyniki badania

45% Polaków zamierza korzystać z roweru podczas wakacyjnego urlopu, 41% wybiera jednoślad zamiast innych środków transportu – wynika z lipcowego badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Ruszyła „Rowerowa Rewolucja”.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-28

Dobre wyniki ID Logistics w I półroczu - wzrost sprzedaży o 4,3 proc.

ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, podsumował wyniki za II kwartał 2020 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-27

Nestlé i European Clean Trucking Alliance wzywają do zrównoważonego transportu

Nestlé dołączyło do grona partnerów tworzących European Clean Trucking Alliance. Ten wyjątkowy sojusz skupia organizacje pozarządowe, spedytorów, logistyków i firmy zajmujące się towarami konsumpcyjnymi.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2020-07-24

Firmy znów szukają magazynów buforowych

Na rynku ponownie rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym - taki trend obserwuje operator logistyczny Dachser Polska, który ma sieć magazynów w kraju.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-21

Hillebrand rozwija zrównoważone łańcuchy dostaw dla branży beverage

Hillebrand zwiększa zaangażowanie w działania na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonych łańcuchów dostaw. Firma wyznaczyła sobie cele ukierunkowane na ekologicznie rozwiązania w zakresie masowego transportu płynów.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-21

Od małej firmy do organizacji z 3 oddziałami w Polsce – przepis na sukces w LOXX

Coraz częściej słyszymy o przedsiębiorczych kobietach, które z pasją rozwijają swoje biznesy. Jedną z takich kobiet jest Iwona Betlejewska, prowadząca firmę LOXX, która obchodzi właśnie 30-lecie istnienia na polskim rynku.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-20

ID Logistics rozwija Wewnętrzny Standard Jakości CID

ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, w odpowiedzi na wyzwania biznesowe rozszerza zakres audytowania Wewnętrznego Standardu Jakości i wprowadza nową wersję CID 7.1.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-16

CEVA Logistics przedłuża kontrakt z Volkswagenem w Brazylii

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, sukcesywnie umacnia swoją pozycję w branży automotive. Operator poinformował właśnie o przedłużeniu w Brazylii kontraktu z koncernem Volkswagena na zarządzanie operacjami logistycznymi w centrum części zamiennych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-16

UPS WPROWADZA OPCJĘ DORĘCZEŃ W SOBOTY

Firma UPS wprowadza opcję doręczeń w soboty UPS Saturday Standard® w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie zakupami online wśród polskich konsumentów. Usługa zostanie wprowadzona na ośmiu największych rynkach europejskich.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2020-07-15

Dachser otworzył nowy magazyn do obsługi chemii w Karlsruhe

Dachser, globalny operator logistyczny, otworzył nowy magazyn do obsługi towarów niebezpiecznych w miejscowości Malsch, położonej niedaleko Karlsruhe w Niemczech.
czytaj więcej