Biuro prasowe

BIZNES 2020-12-02

Podwójne opodatkowanie spółek komandytowych – jak wybrnąć?

1 stycznia 2021 roku spółki komandytowe zostaną opodatkowane CIT. Oznacza to, że podatek zapłacą zarówno spółka, jak i jej wspólnicy. Wielu z nich już dziś zastanawia się jak uniknąć podwójnego opodatkowania i płacić podatek tylko na poziomie wspólników.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2020-12-01

Od listopada nowe zasady rejestracji osób prawnych w Rosji

Eksperci JP Business Law Firm przypominają polskim firmom – od 25 listopada 2020 r. obowiązują zarówno nowe formularze rejestracyjne, jak i nowe zasady ich wypełniania.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-26

WUJEK GOOGLE CZY PROFESJONALNA POMOC PRAWNA? CO WYBIERAJĄ POLACY?

Dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu, łatwości posługiwania się i wyszukiwania informacji, źródło to dla wielu osób zaczęło stanowić wyrocznię, gdzie znaleźć można odpowiedź na każde zadane pytanie. Czy to dobrze?
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-19

Arbitraż przeniósł się do wirtualnej rzeczywistości

Od początku pandemii arbitrzy jednego z największych w kraju i najważniejszego w tej części Europy sądu polubownego, czyli Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, zorganizowali już 34 rozprawy wideo, 23 telekonferencje i 13 posiedzeń hybrydowych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-18

Mec. Łukasz Wieczorek z Kancelarii Konieczny Wierzbicki prowadzącym IP Student

R.pr. Łukasz Wieczorek po raz kolejny poprowadził warsztaty w ramach wydarzenia IP Student. Tegoroczne spotkanie poświęcone było umowom IT w obrocie międzynarodowym.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-18

Współpraca z Intrum - Ultima Ratio liczy na przyrost spraw

Intrum, międzynarodowa firma zajmująca się obrotem wierzytelnościami i windykacją, obecna w 24 krajach Europy, zaczyna korzystać z e-arbitrażu Ultima Ratio. Dzięki współpracy z Intrum, założyciele Ultima Ratio liczą na znaczący wzrost liczby rozstrzyganych spraw.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2020-11-17

Kolejne zmiany w legalizacji pobytu cudzoziemców

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawiła się zapowiedź kolejnej nowelizacji Ustawy o cudzoziemcach.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2020-11-09

Pandemia wymusza kolejne zmiany w legalizacji pobytu cudzoziemców

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowiło przygotować pakiet kolejnych zmian dotyczących legalizacji pobytu cudzoziemców.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-03

Ultima Ratio - coraz więcej „większych” spraw

W ostatnim czasie wzrosła liczba spraw rozpatrywanych przez Ultima Ratio, Pierwszy Elektroniczny Sąd Polubowny przy Stowarzyszeniu Notariuszy RP. Wyraźnie, bo aż o 1000% – z 11 do 103 tysięcy złotych – wzrosła również średnia wartość przedmiotu sporu.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-19

Instytut Staszica włącza się w proces monitorowania prac legislacyjnych

Eksperci Instytutu Staszica pracują nad stanowiskiem dotyczącym tego systemu, który z założenia musi uwzględniać lokalne uwarunkowania w tym m.in. specyfikę naszej produkcji i modelu sprzedaży detalicznej.
czytaj więcej