Biuro prasowe

Prawo BIZNES 2019-05-23

Rok po RODO: Polacy coraz bardziej ufają, że pracodawcy chronią ich dane osobowe

Ponad połowa polskich pracowników (59,6 proc.) uważa, że ich dane osobowe w miejscu pracy są bezpieczne. To o 10 pproc. więcej niż rok temu.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-12

Kancelaria Ożóg Tomczykowski rozbudowuje zespół podatkowy

Do Kancelarii Ożóg Tomczykowski dołączył mec. Bartłomiej Biały, który stanie na czele nowego zespołu - Praktyki Podatków Transakcyjnych.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-20

Aforti Collections: Ustawa o komornikach wprowadza rewolucyjne zmiany

Od 2 m-cy obowiązuje nowa ustawa o komornikach sądowych, egzekucji oraz kosztach komorniczych. Ustawy te zastąpiły obowiązującą ustawę z 1997 roku o komornikach sądowych i egzekucji, której spójność została naruszona poprzez wielokrotnie wprowadzane zmiany
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-12

Pierwszy w Polsce Sąd Arbitrażowy Online już działa

To przełomowe wydarzenie w polskim sądownictwie i rewolucyjna zmiana dla przedsiębiorców. W uruchomionym dzisiaj Sądzie Arbitrażowym Online OAC wiążący wyrok jest wydawany średnio 20 razy szybciej niż w sądzie powszechnym.
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-04

W oczekiwaniu na nowy Kodeks Pracy

Wciąż obowiązujący Kodeks Pracy opiera się na ustawie z 1974 roku, a więc z okresu, kiedy w Polsce nie tylko panował inny ustrój, ale też nie istniało chociażby pojęcie elastycznych form zatrudnienia.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-15

Jak postępować podczas kontroli Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Jednym z podstawowych uprawnień Prezesa UODO jako organu nadzorczego, jest przeprowadzanie kontroli przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-27

Koniec ZUS-owskiego absurdu?

Jeszcze przez kilka dni br. Polska będzie jednym z niechlubnych rekordzistów jeśli chodzi o czas przechowywania dokumentacji pracowniczej. Według jeszcze obowiązujących – do końca 2018 roku - przepisów firmy muszą trzymać tego rodzaju akta aż przez 50 lat.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-06

Czy wysyłka kartek świątecznych może budzić wątpliwości w kontekście RODO?

Wraz z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia w wielu firmach rozpoczęła się akcja wysyłania kartek świątecznych lub upominków do partnerów biznesowych.
czytaj więcej